Şimdi Ara

İpad ile web sayfalarını Türkçeye Nasıl çevirebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar .İpad 2 cihazım var.Yabancı adreslerin pc lerde olduğu gibi türkçeye çevrilmesini istiyorum fakat araştırdım bulamadım.
    Bu konu hakkında bilgisi olan varsa kesin çözüm olarak paylaşırlarsa sevinirim.
    Safari birtane yabancı siteye girdiğim zaman üstte çevirme bölümü çıkıyor fakat diğer yabancı sitelerde böyle birşey çıkmıyor.AYarlardan safariye girdiğimde bir ayar bulamadım çevirmeyle ilgili.

• chrome denediniz mi?
  • chrome yükledim ondada çıkmıyor çeviri ile ilgili birşey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenko1905

Merhaba arkadaşlar .İpad 2 cihazım var.Yabancı adreslerin pc lerde olduğu gibi türkçeye çevrilmesini istiyorum fakat araştırdım bulamadım.
    Bu konu hakkında bilgisi olan varsa kesin çözüm olarak paylaşırlarsa sevinirim.
    Safari birtane yabancı siteye girdiğim zaman üstte çevirme bölümü çıkıyor fakat diğer yabancı sitelerde böyle birşey çıkmıyor.AYarlardan safariye girdiğimde bir ayar bulamadım çevirmeyle ilgili.
    İster iCabMobile indirin,

İster bu kodu yer imi olarak Safariye ekleyin ve çevirmek istediğiniz sayfada yer imine tıklayın:
    javascript:location.href='http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=auto&tl=tr&u='+location.href;

Her ikisi de bulunduğunuz sayfayı google translate ile açar.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

İster bu kodu yer imi olarak Safariye ekleyin ve çevirmek istediğiniz sayfada yer imine tıklayın:
    javascript:location.href='http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=auto&tl=tr&u='+location.href;

teşekkürler 2.seçeneği denedim oldu..
  • quote:

Hocam ikinci seçeneği tam olarak nasıl yapıyoruz.iphone 3gs de oluyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tek hakkın VAR..!

quote:

Hocam ikinci seçeneği tam olarak nasıl yapıyoruz.iphone 3gs de oluyor mu?

Alıntıları Göster
    Olur tabi:

Safaride herhangi bir sayfadayken, alttaki ok simgesine (dikdörtgen içinden fırlayan) tıklayıp "Yer imi ekle" yi seçin.
    En üstteki alana bir isim verin (Mesela: Çevir) Kaydet deyip kapatın.
    Verdiğim js kodunu seçip kopyalayın.
    Alttaki yer imi simgesine (kitap şeklindeki) tıklayıp Düzenle deyin, Çevir adlı yer imine tıklayın.
    Çevir'in hemen altındaki alandaki adresin tümünü silip kopyaladığınız kodu yapıştırın.
    3 kere Bitti'ye tıklayıp Safariye dönün.

Çevirmek istediğiniz yabancı dildeki sayfadayken Yer imlerinden Çevir'e tıklayın.

not: çok gelişkin bir kod değildir, Türkçe sayfadayken giridiğinizde hata alabilirsiniz.

• quote:

Olur tabi:

Safaride herhangi bir sayfadayken, alttaki ok simgesine (dikdörtgen içinden fırlayan) tıklayıp "Yer imi ekle" yi seçin.
    En üstteki alana bir isim verin (Mesela: Çevir) Kaydet deyip kapatın.
    Verdiğim js kodunu seçip kopyalayın.
    Alttaki yer imi simgesine (kitap şeklindeki) tıklayıp Düzenle deyin, Çevir adlı yer imine tıklayın.
    Çevir'in hemen altındaki alandaki adresin tümünü silip kopyaladığınız kodu yapıştırın.
    3 kere Bitti'ye tıklayıp Safariye dönün.

Çevirmek istediğiniz yabancı dildeki sayfadayken Yer imlerinden Çevir'e tıklayın.

not: çok gelişkin bir kod değildir, Türkçe sayfadayken giridiğinizde hata alabilirsiniz.

Eyvallah hocam sağol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman bir tane daha: Bilmediğiniz kelimeyi çevirir. Tap-Translate:

javascript:(function()%7Bif(document.getElementById('__tr_display'))%7Breturn;%7D;window.__tr_id='5eb527022c1ba2ad640b30dcaf0c4ce660ddbf20';window.__tr_lang='tr';window.__tr_base='http://iostranslate.appspot.com/js/';var%20__tr_d=document;var%20__tr_s=__tr_d.createElement('script');__tr_s.setAttribute('src',__tr_base+'trns.js?x='+(Math.random()));__tr_s.setAttribute('type','text/javascript');__tr_d.body.appendChild(__tr_s);%7D)()

Bilmediğiniz kelimeler olan sayfada, önce yer imini seçin, ardından kelimeye tıklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 4 Aralık 2012; 16:57:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.