Şimdi Ara

Ouya oyun konsolunun geliştirici versiyonu Aralık sonunda hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ouya oyun konsolunun geliştirici versiyonu Aralık sonunda hazır

Kickstarter platformunun en popüler girişimlerinden Ouya için geri sayım başladı. Android işletim sistemini kullanan ve Nvidia'nın Tegra 3 platformundan güç alan ultra kompakt boyutlardaki oyun konsolunun geliştiricilere özel versiyonu, 28 Aralık itibariyle projeye destek oan katılımcılara dağıtılmaya başlanacak. Aynı gün içerisinde ODK olarak kısatılan Ouya oyun konsoluna özel yazılım geliştirme kiti de kullanıma sunulacak.

Android dünyasının en popüler oyunları da dahil olmak üzere geliştiricilerin kendi yapımlarını test etmeleri ve platforma özellikle de platformun sahip olduğu özel kontrolcüye uyarlamaları için sunulacak olan bu özel versiyon için bizi de ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı ve Türkiye ile Rusya için sevkiyatın bir miktar daha geç başlayacağı açıklandı. Kickstarter platformunda 8.5 milyon dolardan fazla destek toplayan Ouya oyun konsolu, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle gelecek ve 99 dolarlık fiyat üzerinden sunulacak. Yves Behar imzasını taşıyan tasarımı ile Ouya, Mart ayında piyasaya sürülecek. 

• öyle bir nova3 oynanırki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Türkiye ile Rusya için sevkiyatın bir miktar daha geç başlayacağı açıklandı."Türkiye için çok alışılmadık bir durum :) .

• quote:

Orijinalden alıntı: Exelente

"Türkiye ile Rusya için sevkiyatın bir miktar daha geç başlayacağı açıklandı."Türkiye için çok alışılmadık bir durum :) .

tahmini fiyatı ne kadar olur türkiyede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarım güzel gerçekten, herşeye bahane bulan tiplerden olmak istemiyorum ama "bence" yine üstündeki metalimsi renkte ama direk küp şeklinde olsa daha hoş olurdu sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: keta35

quote:

Orijinalden alıntı: Exelente

"Türkiye ile Rusya için sevkiyatın bir miktar daha geç başlayacağı açıklandı."Türkiye için çok alışılmadık bir durum :) .

tahmini fiyatı ne kadar olur türkiyede

250-300 TL civarında olur diye düşünüyorum.

Resmi satış olacak mı peki bununla ilgili bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 1 Aralık 2012; 0:40:38 >
  • Yandık artık! Eğer cep oyunları ouya göre çıkarsa diğer konsol oyunları gibi geliştirmezler. Sonuçta tegra 3 bekleneni veremedi...

• eğer biraz daha geç çıkarsa konsol hiç çıkmasın daha iyi. tegra 3 maziide kalıyor artık. 2013 başında hemen çıkmalı konsol.

• geliştiriciler tarafından destek görürse tutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kratos_03

Yandık artık! Eğer cep oyunları ouya göre çıkarsa diğer konsol oyunları gibi geliştirmezler. Sonuçta tegra 3 bekleneni veremedi...

Tamamen katılıyorum. Aynen oyun konsollarının limitli donanımları sebebiyle pc oyunculuğunu görsellik açısından baltalaması gibi, bu konsol da tutarsa eğer; android in gelişen donanımlı cihazlarının tam kapasitesini kullanan hatta zorlayan oyunların çıkmasına engel olacaktır. Nasıl şu anda bilgisayarınıza aldığınız son model ekran kartını çatır çatır zorlayan oyun bulamıyorsanız aynı durum android için de geçerli olacaktır. Ama bir yandan da android için şu ankinden çok daha fazla oyun piyasaya sürülecektir.

Fakat donanım olarak bu kadar yetersiz ve güncelliğini yitirmiş tegra 3 yerine umarım daha güncel bir platformla çıkar..

• Kickstarter projesi çok başarılı olmuş gibi.
  • Türkiyede minimum 280 290 TL olur
  • Tegra 3 bekleneni veremedi diyenler bi tegra 3 un oyunlara kattığı gorsellige bakmadılar sanırım

• inşallah bu konsola oyunlar yağmur gibi gelir çünkü geleceği olan bir birşey

• ben beeğenmedim
  • Türkiye'de ki fiyatların diğer ülkelere göre biraz daha bindirme olacağını artık biliyoruz zaten.Dolayısıyla 99 $'a yakın bir fiyat bekleyen varsa şimdiden kendini hazırlasın ki sonrasında hayal kırıklığına uğramasın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.