Şimdi Ara

Lumia 820'nin Türkiye çıkış tarihi kesinleşti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
2.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Lumia 820'nin Türkiye çıkış tarihi kesinleşti

Windows Phone 8'li üst düzey akıllı telefonu Lumia 920 ile tüm dikkatleri üstüne toplayan Nokia'nın ürün gamındaki bir diğer Windows Phone 8'li akıllı telefonu Lumia 820'nin ülkemizde teknoloji severlerle buluşacağı tarih netleşti.

Lumia 820'nin ülkemizdeki yol haritasıyla ilgili bilgi vermeden önce telefonun öne çıkan özelliklerini kısaca hatırlamakta fayda var.

Nokia'nın Lumia 920'nin hemen altında konumlandırdığı Lumia 820, gücünü Qualcomm'un 1.5GHz frekansında çalışan çift çekirdekli MSM8960 Snapdragon S4 platformundan alıyor. Grafik işleme yeteneklerini Adreno 225 yongasına borçlu olan telefon, ClearBlack teknolojisiyle güç kazanan 4.3 inçlik AMOLED ekranında 480x800 piksellik görüntü sunuyor.

1GB'lık sistem belleğine ve 8GB'lık dahili depolama birimine sahip olan ancak microSD kart girişi ile kapasitenin 72GB'a kadar arttırabilmesine imkan sunan Lumia 820'nin kamerası 8MP çözünürlüğünde sabit, 1080p çözünürlüğünde hareketli görüntü kaydı yaparken; F2.2 diyafram açıklığı ile özellikle düşük ışıklı ortamlarda kullanıcıların isteklerini karşılayabilme konusunda öne çıkıyor. 9.9mm'lik kalınlık ve 160gramf ağırlığındaki telefon ihtiyacı olduğu enerjiyi 1650mAh'lik pilinden karşılarken; tıpkı Lumia 920 gibi "Kablosuz Şarj" olabiliyor. 

Lumia 920'yi kısa bir süre önce lanse ederek ülkemizde satışa sunan Nokia'nın Lumia 820 için tavsiye ettiği satış fiyatının 1249 TL olduğu açıklanmış ancak satışa sunulma tarihi net olarak ifade edilmemişti. Ancak Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, Donanımhaber'e verdiği özel röpartajda bu belirsizliği ortadan kaldırdı. Buna göre Lumia 820, belirtildiği gibi 1249 TL'lik satış fiyatı ile 21 Aralık'da ülkemizdeki teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Teknoloji marketlerinden satışa sunulacak olan telefonun, ayrıca operatörler tarafından da satışları olacak.

Kısacası Lumia 920'e göre daha uygun fiyata Windows Phone 8 deneyimi yaşamak isteyenler kısa bir süre daha beklemek zorundalar. 

Lumia 820'nin Türkiye çıkış tarihi kesinleşti

• 480x800 --- 1250Tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21 Aralık

• bence eger illaki lumia alıncaksa 920 daha mantıklı geliyor.. fakat biraz beklemek lazım.. piyasası ve marketi otursun biraz...

• 21 aralık 2012. bu tarihi bekliyorum. çözünürlüğü düşük ama s2 kullanıyorum ve çözünürlük konusunda hiç bir sıkıntım yok. bunda da olcağını sanmıyorum. diğer özellikleri de süper zaten. bence alınabilir bir telefon. tasarımı da çok hoş.

• lumia 920 nin testleri konuşuluyor teknoloji sitelerinde. hızı ve kamerası birde ekranı çok etkilemiş milleti.ben çölde bile ekranın capcanlı görünmesine bittim. biraz işletim sisteminin entegre çalışmamasından şikayet var ama genel olarak çok beğenilmiş 920 bu nasıl olur bilemem tabiki daha ucuza daha az köfte hesabı olur ama fiyat 1000 tl felan olursa satabilir bence

• Alacaksam 920 daha mantıklı geldi bana

• Lumia 920 ve 820 boyutlarına göre neden daha ağır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

480x800 --- 1250Tl

katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Raikirin

Lumia 920 ve 820 boyutlarına göre neden daha ağır?

Telefonda bulunan metal oranı daha fazla ve kablosuz şarj arttırıyor.

Ayrıca 185 gramlık Lumia 920 elime aldım sonra 8X i elime aldım abartılacak fark yok tamam daha ağır ama çok önemli değil.
  • quote:

fiziksel olarak hareket edebilen bir objektif var. birazda metal oranı fazla o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: ali277

quote:

Telefonda bulunan metal oranı daha fazla ve kablosuz şarj arttırıyor.

Ayrıca 185 gramlık Lumia 920 elime aldım sonra 8X i elime aldım abartılacak fark yok tamam daha ağır ama çok önemli değil.

İnanılmaz derecede abartıyolaryav bi saat bile nerden baksa 100 gram en az saatle beraber 130gramlık telefon kullanılabiliyorda bu mu kullanılamayacak

• Beyler bu telefonu göremeyeceğiz bosuna uğraşmayın 21 Aralık'ta çıkıyor

• nokianın çömezinin bile bir çıkış tarihi var
    ancak
    telefonların efendisinin yok
    o bir çıksın hiç bir şey eskisi gibi olmayacak

bu arada yeni çıkacak olan htc nin çömezi S daha alınası bir telefon bence
  • Bence tasarım olarak 820 daha şık duruyor. Keşke en azından ekran çözünürlükleri aynı olsaydı.

• Bu segmentte 8S daha mantıklı, hem fiyatı makul, hem de 820'nin ekranı o çözünürlük için fazla büyük, pikseller sayılacaktır muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

lumia 920 nin testleri konuşuluyor teknoloji sitelerinde. hızı ve kamerası birde ekranı çok etkilemiş milleti.ben çölde bile ekranın capcanlı görünmesine bittim. biraz işletim sisteminin entegre çalışmamasından şikayet var ama genel olarak çok beğenilmiş 920 bu nasıl olur bilemem tabiki daha ucuza daha az köfte hesabı olur ama fiyat 1000 tl felan olursa satabilir bence

Bende windows OS dan dolayı etkilenmişlerdir diye düşünüyordum.

Hız,Ekran,Kamera bu mu yani.?

Desene Microsoft ile boşuna anlaştı Nokia.

Symbian kullanmaya devam etseymiş olurmuş.

• bir apple kullanıcısı olarak şunu belirtmek istiyorum, şuana kadar apple harici en beğendiğim cihaz lumia 920 oldu alınacaksa 920 alınmalı diye düşünüyorum iyi bir cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycanua

Beyler bu telefonu göremeyeceğiz bosuna uğraşmayın 21 Aralık'ta çıkıyor

Belki bi kaç saatligine görme şansımız olur

• Adreno 320 GPU lu model gelip , UYGULAMA / OYUN lar gelişince ( toplamda TR piyasasına 1 yıl sürer ) alınabilir bir cihaz çıkacaktır ortaya.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.