Şimdi Ara

ARTES D9702 IPS 16GB Bluetooth Android 4.1 JellyBean model hakkında bilgisi olan (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.624
Cevap
24
Favori
100.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karasal

quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

Orijinalden alıntı: Artesteknik

Bu yeni firmware kendi kendine sesi açılıp kapanan cihazlar için yamadır.

Sayın Artesteknik, ben bir haftadır go launcherex arayüz programı kullanıyorum, bu süre zarfında herhangibir şekilde ses ile ilgili problem olmadı, zira daha önce oluyordu. Bu sorundan daha önemlisi ekranın ışık tepkimeleri yapması,bu durum düşük ışıkta beyaz ekranda daha fazla belli oluyor. Bununla ilgili forumdan bir arkadaşımız cihazı servisinize göndermişti, şayet problemin çözümü servis yoluyla yapılabiliyorsa ben ve benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarda cihazlarımızı gönderelim. Zira servislik bir durum yoksa da bir açıklama yapabilirseniz içimiz ferahlar...

Tablet dün elime geçti fakat aynı durumu ben de farkettim. Düşük ışıkta özellikle internette gezinirken browser'ın beyaz ekranında çok belli oluyor. Çok sinir bozucu. Çözümü ben de merak ediyorum. Hatta daha kutusunu toparlamamıştım ki tekrar paketleyip gönderesim geldi.

buna çözüm yok galiba...? ben de de aynı sorun devam ediyor..

• sayın artes teknik değişim için size gönderdiğim tablette ekranın sağ alt kısmı kasa seviyesinden yukarda idi ve ekran ışıgı titreme yapıyordu 1 ay sonra değişim işlemi gerçekleşti ve yeni tabletim geldi fakat yine ekranın sağ alt kısmı yukarıda ve ışık titremeye devam ediyor dün teslim aldım ama napacağımı şaşırdım kronik sorun bunlar herhalde giderilemiyormu yada elinizde tablet varsa tekrar sizemi göndereyim cevabınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunta_16

sayın artes teknik değişim için size gönderdiğim tablette ekranın sağ alt kısmı kasa seviyesinden yukarda idi ve ekran ışıgı titreme yapıyordu 1 ay sonra değişim işlemi gerçekleşti ve yeni tabletim geldi fakat yine ekranın sağ alt kısmı yukarıda ve ışık titremeye devam ediyor dün teslim aldım ama napacağımı şaşırdım kronik sorun bunlar herhalde giderilemiyormu yada elinizde tablet varsa tekrar sizemi göndereyim cevabınızı bekliyorum

konuyu uzaktan takip ediyorum.

bu sorun muhtemelen orijinal cihazda da olan bir sorun. dolayısıyla artes birşey yapamıyordur.

Ama bu kadar soru sorulmuşken bununla ilgili bir açıklama yapması gerekmez mi?
  • tableti kullandıkça şu kronik sorunların farkına varıyorsunuz:
    1) ekran ışığı titriyor..
    2) ses kendi kendine açılıp kapanıyor.
    3) ekran donuyor. (tablet "launcher" hata mesajı veriyor)
    4) artes teknik ortalıklarda görünmüyor? (bu sorunlara cevap vermesini bekliyoruz)
    ........

bir önceki tabletim de çin tabletiydi..walla düşürüp ekranını kırıncaya kadar (hatta kırdıktan sonra da) çatır çatır sorunsuz çalışıyordu!? bu ne yaw, tüm hevesim kaçtı...galiba iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoro -- 15 Ocak 2013; 10:49:18 >
  • Bu sorunların hiç birisi şimdiye kadar bendeki tablette oluşmadı. sürekli kontrol ediyorum, umarım çıkmaz. Tek eksik şu an için VPN bağlantı sağlayamamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitoro

tableti kullandıkça şu kronik sorunların farkına varıyorsunuz:
    1) ekran ışığı titriyor..
    2) ses kendi kendine açılıp kapanıyor.
    3) ekran donuyor. (tablet "launcher" hata mesajı veriyor)
    4) artes teknik ortalıklarda görünmüyor? (bu sorunlara cevap vermesini bekliyoruz)
    ........

bir önceki tabletim de çin tabletiydi..walla düşürüp ekranını kırıncaya kadar (hatta kırdıktan sonra da) çatır çatır sorunsuz çalışıyordu!? bu ne yaw, tüm hevesim kaçtı...galiba iade edeceğim.

Sesin kendi kendine açılıp kapanması sorunuyla ilgili update çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: King of Chaos

Nerede nasıl bir update yayınlandı Artescorp ta bir şey yok. Link verebilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Nerede nasıl bir update yayınlandı Artescorp ta bir şey yok. Link verebilirmisin

ben de tam aynı soruyu soracaktım. çünkü aradım bu update'i ne bu forumda ne de artes'in sitesinde bulabildim.? bir de, bu update'i yapıp, sorununu çözen oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoro -- 15 Ocak 2013; 14:26:55 >
  • quote:

quote:

quote:

ben de tam aynı soruyu soracaktım. çünkü aradım bu update'i ne bu forumda ne de artes'in sitesinde bulabildim.? bir de, bu update'i yapıp, sorununu çözen oldu mu?

http://www.artescorp.com/urun/tablet-d9702.aspx?ttype=Documents#pt dosyaları da anlatımı da burda. Ben kurma ihtiyacı duymadım ama kurup da düzeldi diyen vardı galiba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.artescorp.com/urun/tablet-d9702.aspx?ttype=Documents#pt dosyaları da anlatımı da burda. Ben kurma ihtiyacı duymadım ama kurup da düzeldi diyen vardı galiba.

hocam, bu firmware sadece ses açıp kapnmasını düzeltmek için mi, yoksa başka işlevleri de var mı? siz yüklememişsiniz ama bilginiz var mı?

• quote:

hocam, bu firmware sadece ses açıp kapnmasını düzeltmek için mi, yoksa başka işlevleri de var mı? siz yüklememişsiniz ama bilginiz var mı?

Beyler naptınız yaff bu Android in bu makina için en son çıkan güncellemesi. Şu an yazdıklarım herkeste bu yüklü varsayımı ile. Ben makinayı ilk açtığımda A harfine basmadan önce bunu yükledim. Hatta daha tablet kargpda iken ben bilgisayara indirip hazırlığı yaptım. elimde olsa kargo kutusunda yükyeceğim.
    Böyle güncellemeleri sakın ihmal etmeyin. Çıkar çıkmaz yükleyin. Tabii bu orjinal rom ile çalışanlar için geçerli custom çalışanlar, bu kulvarın dışında.

• İlave olarak bu güncellemeyi yüklemeden önce root oldu iseniz güncellemeden sonra root iptal olacaktır. tekrar root olmanız gerekir
  • quote:

quote:

Beyler naptınız yaff bu Android in bu makina için en son çıkan güncellemesi. Şu an yazdıklarım herkeste bu yüklü varsayımı ile. Ben makinayı ilk açtığımda A harfine basmadan önce bunu yükledim. Hatta daha tablet kargpda iken ben bilgisayara indirip hazırlığı yaptım. elimde olsa kargo kutusunda yükyeceğim.
    Böyle güncellemeleri sakın ihmal etmeyin. Çıkar çıkmaz yükleyin. Tabii bu orjinal rom ile çalışanlar için geçerli custom çalışanlar, bu kulvarın dışında.

hocam, peki siz yukarıda belirttiğim bizim sorunlarımızla karşılaşıyor musunuz? bu firmware'le tabletinizin daha stabil olduğunu söyleyebilir misiniz?

• quote:

hocam, peki siz yukarıda belirttiğim bizim sorunlarımızla karşılaşıyor musunuz? bu firmware'le tabletinizin daha stabil olduğunu söyleyebilir misiniz?

Önceden stabil olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Dediğim gibi daha açar açmaz ilk işim en güncel romu yüklemek oldu. Yaklaşık 10 yıllık bilgi işlem müdürlüğüm var ve kontolümdeki sistemlerde asla yüklenmemiş bir güncelleme paketi olmadı.
    Şu an cihazda vpn dışında hiçbir sorunum yok.

Biran önce VPN ile ilgili de ArtesTeknik destek verirse hiç sorun kalmayacak.

Haa unutmadan eksik kalmasın
    İkide bir hafıza kartını bilgisayarla paylaşıp kapatırken, ebook ile ilgili bir hata mesajı çıkıyor. O da normal herhalde

• quote:

quote:

Önceden stabil olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. Dediğim gibi daha açar açmaz ilk işim en güncel romu yüklemek oldu. Yaklaşık 10 yıllık bilgi işlem müdürlüğüm var ve kontolümdeki sistemlerde asla yüklenmemiş bir güncelleme paketi olmadı.
    Şu an cihazda vpn dışında hiçbir sorunum yok.

Biran önce VPN ile ilgili de ArtesTeknik destek verirse hiç sorun kalmayacak.

Haa unutmadan eksik kalmasın
    İkide bir hafıza kartını bilgisayarla paylaşıp kapatırken, ebook ile ilgili bir hata mesajı çıkıyor. O da normal herhalde

"ilk işim en güncel romu yüklemek oldu." demişsiniz...cahilliğime verin ama artes'in sitesindeki bu güncelleme firmware mi yoksa rom'mu...yoksa bu ikisi arasında bir fark yok mu?

• quote:

"ilk işim en güncel romu yüklemek oldu." demişsiniz...cahilliğime verin ama artes'in sitesindeki bu güncelleme firmware mi yoksa rom'mu...yoksa bu ikisi arasında bir fark yok mu?

rom ( firmware)= cihaz üzerine kurulan android işletim sistemi+arayüz+driver+programlar

Aslına bakarsanız teknik olarak firmware denilen şey donanımı çalıştıran yazılımdır, bilgisayardaki karşılığı bios, ancak artık yukardaki tanım daha doğru, çünkü
    özellikle android için birbiri ile tam uyum gerektiğinden bios-işletim sistemi-driver-arayüz bir arada yükleniyor. ROM tabiri (rom=read only memory, yani elektrik kesildiğinda kalıcı olan salt okunur bilgi) firmware in kaydedildği hafıza çipini tarifliyor. Ama intenette android için firmware ve rom artık aynı anlamda kullanılıyor.

• Biraz etrafa bakındım, burada daha derli toplu bir tanımlama var. Rom için kullanılan firmware in cihaza özel değiştirilmiş hali de doğrudur

http://forum.androidtizen.net/firmware-rom-nedir-ne-ise-yarar-t20.0.html
  • quote:

quote:

rom ( firmware)= cihaz üzerine kurulan android işletim sistemi+arayüz+driver+programlar

Aslına bakarsanız teknik olarak firmware denilen şey donanımı çalıştıran yazılımdır, bilgisayardaki karşılığı bios, ancak artık yukardaki tanım daha doğru, çünkü
    özellikle android için birbiri ile tam uyum gerektiğinden bios-işletim sistemi-driver-arayüz bir arada yükleniyor. ROM tabiri (rom=read only memory, yani elektrik kesildiğinda kalıcı olan salt okunur bilgi) firmware in kaydedildği hafıza çipini tarifliyor. Ama intenette android için firmware ve rom artık aynı anlamda kullanılıyor.

Hocam,

1) özetle: artes'in sitesindeki güncellemeyi yükleyince biz firmware=rom yüklemiş oluyoruz. öyle mi? Eğer böyleyse daha önce yüklediğimiz programlar, yaptığımız ayarlar vs, hepsi kaybolacak değil mi?
    2) bu güncellemeyi yaparken tabletin şarj'da takılı olması mi, yoksa pil de olması mı daha iyi olur? pil'in tam dolu veya yarım dolu olması bir sakınca doğurur mu? (çünkü bir başka sitede okurken rom atmadan önce cihazınızın tam dolu olmasına dikkat edin; yoksa rom'dan sonra pilin doluluk seviyesi neyse bu seviyeyi max. olarak algılıyor; ondan sonra isteseniz de daha fazla şarj etmiyor diyordu?)
    ....

bu akşam bu güncellemeyi yapmak istiyorum, ama kaş yaparken göz çıkartmak da istemiyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitoro -- 15 Ocak 2013; 16:43:50 >

• Artesin sitesinde bu işi detaylı anlatan pdf doküman mevcut. Adım adım o dokümanı takip ederek güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Arkadaslar bu tablette face oyunlarini nasil oynuyosunuz:-) flash yuklu gorunuyor fakat versiyonu guncelleyin diyor
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.