Şimdi Ara

'Himedia Q5 Smart TV Box' ANAKONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.100
Cevap
16
Favori
80.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Latest Android OS version is: 4.0.3

Model Himedia Q5
    Dimension 170 x 115 x 24.5 mm
    Net Weight 0.5 Kg
    Material Aluminium housing design
    CPU Hisilicon 3716C, ARM Cortex A9 1GHz
    Memory DDR3 1GB
    Nand Flash 4GB (2GB for OS, 2GB available space)
    Operation System Android 4.0.3
    Network 10/100M Ethernet
    Built-in 802.11b/g/n Wireless (WIFI) Network Card
    Audio / Video Output HDMI (up to 1080P)
    Composite Audio/Video
    Y/Pb/Pr Video
    SPDIF Coaxial (digital audio)
    SPDIF Optical TOSLink (digital audio)
    USB 3x USB 2.0 Host
    SATA 1 x SATA interface for SATA HDD
    SD Card 1 x SD / SDHC / MS PRO card reader
    Android Market Yes
    Youtube / Flash Yes, Support Adobe Flash 11.3
    Video Support BDMV, BDISO, AVI, TS, TP, TRP, VOB, MKV, MP4, MOV, WMV, ASF, FLV, RM/RMVB, DAT, MPG, MPGE, SWF
    Support 1080P HD Playback
    Music DTS/DTS-HDMA/Dolby TrueHD/Dolby Digital Plus/ACC
    MP3/WMA/FLAC/APE/WAV
    Subtitle PGS, SRT, SMI, SUB, SSA, ASS, SUB+.idx
    Ebook TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
    Skype Yes, but this device does not built-in microphone / camera.
    Email and Browser Yes, built in
    Power 12V DC 2.0A Power adaptor
    Language English / Simplified Chinese / Traditional Chinese
    More languages will be added on next firmware version!
    Other Applications Office, Browser, Gallery, Clock, Calculator, Calendar, Taskiller, Gmail…

Arkadaşlar selamlar,

Yurtdışından gelen arkadaşım getirmiş bu cihazı.Bende Himedia 910B yada Dunenin yeni modellerini bekliyorum fakat aklımıda çeldi alet.Google play store uygulamaları air mouse özellikleri ayrıca tabi media player özelliğinin olması birçok formatı desteklemesi bd iso dahil.

Kullanan varmı diyeceğim gerçi ama bir ihtimal belki vardır.Yada nette araştıran atladığım olabilir belki bilgi olarak bunda bu eksik yada bu cihaz yerine başka bir cihaz al önerisi olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy35 -- 6 Nisan 2013; 15:03:16 >

• speedy35 , ürünün numunesi elimizde mevcut ve inceleme yapıyoruz.

Artıları :

1) Cihaz çok stabil , bir haftadır çalışıyor bir kere bile kilitlenme ve resetleme yapmadı.
    2) Çok kaliteli metal kasa ve kumanda
    3) Bluray ISO ve DVD ISO oynatabiliyor , hatta beklediğimizin üzerinde bir performans ile
    4) DTS-HD , Dolby True HD sesleri destekliyor.
    5) Video oynatımında oldukça gelişmiş seçenekler mevcut ( altyazı vs... )
    6) Yukarıdaki videonun 5'in ci dakikasından itibaren görebileceğiniz , Himedanin kendine ait HiShare ve HiControl yazılımları

Himedia Markası , çinli diğer üreticilerden kalite farkı ile öne çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 30 Kasım 2012; 12:39:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

speedy35 , ürünün numunesi elimizde mevcut ve inceleme yapıyoruz.

Artıları :

1) Cihaz çok stabil , bir haftadır çalışıyor bir kere bile kilitlenme ve resetleme yapmadı.
    2) Çok kaliteli metal kasa ve kumanda
    3) Bluray ISO ve DVD ISO oynatabiliyor , hatta beklediğimizin üzerinde bir performans ile
    4) DTS-HD , Dolby True HD sesleri destekliyor.
    5) Video oynatımında oldukça gelişmiş seçenekler mevcut ( altyazı vs... )
    6) Yukarıdaki videonun 5'in ci dakikasından itibaren görebileceğiniz , Himedanin kendine ait HiShare ve HiControl yazılımları

Himedia Markası , çinli diğer üreticilerden kalite farkı ile öne çıkıyor.

selamlar,
    fiyat olarak bir bilgi varmı elinizde ? satışa nezaman başlayacaksınız ?

• Cevaplariniz icin tesekkur ederim.Sizden aldigim bilgiye gore urundeki yazilimda Turkce dil ve altyazi destegi olmadigi icin beklemedeyim su an icin.
  • türkçe dil desteği nasıl olmaz? Android cihazdan bahsediyoruz... ?? kurarsın bi player marketten gelir türkçe altyazı desteği bunda ne var ki? Anlamadım ben türkçe destek olmamasını?
  • cıhaz güzel yaklaşık 2 aydır kullanıyorum türkçe dil desteği ve türkçe altyazı desteğinin olmaması dezavantaj fakat iso Bluray olduğu zaman türkçe altyazı okuyor ama mkv filmlerde türkçe altyazı yok çözüm var mx player yüklemek.dts hd ve dolby true hd ses formatlarını güzelce amplifikatöre aktarabiliyor gayet hızlı 3 usb girişi var sata bağlantısı kutusundan sata kablo çıkıyor kumandası gayet başarılı logitech k400 kullanıyorum gayet memnunum game pad bağlanabiliyor logitech c150 wb cam çalıştı sorunsuz.eksikleri olması rağmen tercih edilebilir.www.w2comp.com dan satın aldım 129 $ sorunsuz geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rheorcyn

cıhaz güzel yaklaşık 2 aydır kullanıyorum türkçe dil desteği ve türkçe altyazı desteğinin olmaması dezavantaj fakat iso Bluray olduğu zaman türkçe altyazı okuyor ama mkv filmlerde türkçe altyazı yok çözüm var mx player yüklemek.dts hd ve dolby true hd ses formatlarını güzelce amplifikatöre aktarabiliyor gayet hızlı 3 usb girişi var sata bağlantısı kutusundan sata kablo çıkıyor kumandası gayet başarılı logitech k400 kullanıyorum gayet memnunum game pad bağlanabiliyor logitech c150 wb cam çalıştı sorunsuz.eksikleri olması rağmen tercih edilebilir.www.w2comp.com dan satın aldım 129 $ sorunsuz geldi.

Kardeş cihazın media player performansından memnun musun? Eksikleri var demişsin, nelerdir, En fazla ne kadar boyutlu hard disk destekliyor, bu markanın yazılım desteği nasıldır vs. Bir de özellikle fotoğraf makinesi ile çekilen mov formatlı videoları oymatır mı Biraz bahseder misin?
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyunbitti -- 26 Aralık 2012; 18:48:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3D Bluray İso çalıştırmıyo değil mi bu cihaz?
  • Bir masraf kapısı daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

3D Bluray İso çalıştırmıyo değil mi bu cihaz?

Maalesef calistirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy35

quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

3D Bluray İso çalıştırmıyo değil mi bu cihaz?

Maalesef calistirmiyor.

Zaten bir tek 3D.ISO çalıştırmıyor.

2D.ISO , HD Sesler ( DTS-HD , Dolby TrueHD ) çalıştırabilen enden Android box lardan biri.
    HAlfsbs MKV oynatabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

cıhaz güzel yaklaşık 2 aydır kullanıyorum türkçe dil desteği ve türkçe altyazı desteğinin olmaması dezavantaj fakat iso Bluray olduğu zaman türkçe altyazı okuyor ama mkv filmlerde türkçe altyazı yok çözüm var mx player yüklemek.dts hd ve dolby true hd ses formatlarını güzelce amplifikatöre aktarabiliyor gayet hızlı 3 usb girişi var sata bağlantısı kutusundan sata kablo çıkıyor kumandası gayet başarılı logitech k400 kullanıyorum gayet memnunum game pad bağlanabiliyor logitech c150 wb cam çalıştı sorunsuz.eksikleri olması rağmen tercih edilebilir.www.w2comp.com dan satın aldım 129 $ sorunsuz geldi.

Kardeş cihazın media player performansından memnun musun? Eksikleri var demişsin, nelerdir, En fazla ne kadar boyutlu hard disk destekliyor, bu markanın yazılım desteği nasıldır vs. Bir de özellikle fotoğraf makinesi ile çekilen mov formatlı videoları oymatır mı Biraz bahseder misin?
    Teşekkürler...

cıhazdan memnunu tabikide türkçe dil desteği geleceği söylenmişti satın aldığım siteden fakat daha eklenmedi 1.0.4 sürümlü yeni yazılımını yükledim performansı dahada arttı özellikle bluray filmler için 2 tb hdd denedim hem usb den hem satadan sorunsuz okudu tabiki sata daha hızlı veri aktarmasını sağlıyor 36 GB büyüklüğündeki bir film açtım sorunsuz açtı iyi başarılı. Eksikleri sadece türkiye için , dil desteği olmadığı için bölge seçemiyorsun herşey ilk önce ilgilizce oluyor vs yazılımla alakalı sorunlar donanım olarak gayet başarılı hızlı bir makine aldığıma hiç pişman değilim .mov oynatabildiği yazıyor fakat hiç denemedim açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rheorcyn -- 27 Aralık 2012; 20:03:00 >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler...

cıhazdan memnunu tabikide türkçe dil desteği geleceği söylenmişti satın aldığım siteden fakat daha eklenmedi 1.0.4 sürümlü yeni yazılımını yükledim performansı dahada arttı özellikle bluray filmler için 2 tb hdd denedim hem usb den hem satadan sorunsuz okudu tabiki sata daha hızlı veri aktarmasını sağlıyor 36 GB büyüklüğündeki bir film açtım sorunsuz açtı iyi başarılı. Eksikleri sadece türkiye için , dil desteği olmadığı için bölge seçemiyorsun herşey ilk önce ilgilizce oluyor vs yazılımla alakalı sorunlar donanım olarak gayet başarılı hızlı bir makine aldığıma hiç pişman değilim .mov oynatabildiği yazıyor fakat hiç denemedim açıkcası.

Teşekkürler
    ben de o siteden almayı düşünüyorum, gümrüğe tanımlaması sevindirici.

• Kardeş son olarak internet performansı nasıl, flash tabanlı sitelerden dizi izleniyor mu, web tarayıcısını da yorumlar mısın?

• quote:

Kardeş son olarak internet performansı nasıl, flash tabanlı sitelerden dizi izleniyor mu, web tarayıcısını da yorumlar mısın?

yeni yazılım.

http://dl.himedia-tech.cn/Q5-1218/update.zip

bu yazılımı yükledim bende az önce türkçe seçeneği geldi tam tam değil arada eksikler var kendi video oynatıcısı güzel özellikleri iyi fakat türkçe altyazı desteği yok.internet performansı güzel sonuçta tek çekirdekli işlemci flash 11 yükleniyor izlemede sorun yok.

• Tek çekirdek olmasına rağmen benchmark testlerinde birçok dualcore işlemci ile kafa kafaya sonuçlar veriyor.
    Hatta bazılarını geçiyor bile , bunun sebebi de hisilicon işlemci kullanması.

Cihazın türkçe altyazı desteği gelsin , bazı altmenü tercümeleri de gelsin ( bu çok çok önemli değil ) cihaz tamam
    2D Bluray leri ve en yüksek bitrateli MKV leri de sorunsuz oynatabildikten sonra , internet uygulama performansı zaten yetiyor.

En güzel tarafı da , stabilitesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 29 Aralık 2012; 10:47:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Tek çekirdek olmasına rağmen benchmark testlerinde birçok dualcore işlemci ile kafa kafaya sonuçlar veriyor.
    Hatta bazılarını geçiyor bile , bunun sebebi de hisilicon işlemci kullanması.

Cihazın türkçe altyazı desteği gelsin , bazı altmenü tercümeleri de gelsin ( bu çok çok önemli değil ) cihaz tamam
    2D Bluray leri ve en yüksek bitrateli MKV leri de sorunsuz oynatabildikten sonra , internet uygulama performansı zaten yetiyor.

En güzel tarafı da , stabilitesi.

Kesinlikle katılıyorum benim gibi 3D ile ilgisi olmayan herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Bir masraf kapısı daha

hanım dırdırından iyidir :) açsın dizi seyretsin diye alıcam.benim laptopa el koyuyor sürekli.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.