Şimdi Ara

<<<GALAXY NOTE SON SÜRÜM XXLSA KURULUMU VE ROOT ANLATIMI>>>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
3.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba.Size sızıntı sürüme geçişi anlatmak istiyorum.Kendim son güncelleme olan XXLRT den geçiş yaptım.Diğer herhangi bir sürümden nasıl geçilir denemedim.Öncelikle XXLRT sürümdeyken güvenli kernel olan speedmode k3-13 kullanıyordum.Direk bunun üzerine ODIN ile XXLSA olan sızıntı ve son sürüm JB romunu flaşladım.Daha sonra güvenli bir kernel olan PhilZ-cwm6-XXLSA-XJB-3.65 sürüm kerneli yükledim.Bu kerneli yükleyince ROOT olmuyor sadece güvenli bir kernele geçmiş oluyorsunuz.Rootlamak içinse CWM menüsünden zip uzantılı Root_SuperSU.0.96-Busybox.1.20.2-S2 dosyasını update from external sdcard diyerek flaşladım.Telefon açıldığında root yetkisini almış olduk.Şimdi wipe zamanı.Hiç korkmadan sırasıyla wipe dalvik-wipe cache-wipe data factory reset yapabilirsiniz.Aşşağıda tüm linkler mevcut.Üstlerine tıklayarak indirebilirsiniz.Sormak istediğiniz bişey varsa burdan sorun pmden bakamıyorum her zaman.Wipe ile ilgili video da ekliyorum.Yardımları için @IRoN @M@ni@C @ishan ve @ardicli2000 nikli arkadaşlara teşekkür ederim.

XXLSA SIZINTI JB ROMU

PhilZ-cwm6-XXLSA-XJB-3.65

Root_SuperSU.0.96-Busybox.1.20.2-S2

ODIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 29 Kasım 2012; 22:49:12 >

• Farkettiğim değişiklikler :

1-) Rehber açılış hızında hiçbir değişiklik yok.

2-) USB den şarj olma hızı yavaş. (Belki kernelle alakalı olabilir emin değilim)

3-) Batarya performansı için net bişey söyleyemem en azından 2-3 gün kullanmam lazım ki battery stats dosyası kendini güncellesin.

4-) Titanium Backup ile tüm gereksiz program ve uygulamaları silince 306 mb RAM kullanımına kadar düşürdüm.Bence bu değer çok çok iyi.

5-) Pop Up Play özelliği gelmiş yani video izlerken videoyu ekranda küçültüp diğer işlerinizi aynı anda yapabiliyorsunuz.

6-) Konum servislerinde sensör yardımı kaldırılmış.

7-) Ekran kilidine hareket diye bişey eklenmiş.Tuş kilidini cihazın ekranına basıp ileri geri hareket ettirerek açıyorsunuz pek pratik gelmedi.

8-) Ayarlar menüsüne Bulut eklenmiş ve hesaplar ortada duruyor mesela dropbox,gmail gibi.

9-) Üstteki kaydırma menüsüne başka menüler eklenmiş ENGELLEME MODU-MOBİL VERİ-SENKRONİZASYON gibi.İyi olmuş.Ayrıca buraya ekleyeceğimiz kısayolları Ayarlar-Ekran-Bildirim Panelinden değiştirebiliyoruz.Ve son olarak aynı menüye Parlaklık menüsü eklenmiş.İstersek burdan kaldırabiliriz.

10-) Ana ekran Temel mod-Kolay mod diye 2 ye ayrılmış.Herhalde tam bilmeyenler ve yeni başlayanlar için kolaylık sağlanmış. Ayarlar-Ana Ekran Modu

11-) S3 ve Note II deki Akıllı Bekleme var.Yani siz cihaza baktığınız sürece cihaz tuşları kitlemiyor veya kapanmıyor.Ön kamera gözlerinizi algılıyor kısaca.Ayarlar-Ekran-Akıllı Bekleme

12-) Erişilebilirlik menüsünde negatif renkler var.Ekrandaki renkleri ters çeviriyor.

13-) Duvar kağıdını değişme hızı aşırı hızlı.Önceden daha yavaştı.

14-) Android sürümü yazan yerin üzerine 3-4 kez tıklayınca gülümseyen bir fasulye geliyor ekrana.Sonra onu okşayınca ekran fasülye doluyor

15-) Menü tuşuna uzun basınca gösterilen açık uygulamalar tek tıkla kapanıyor yani hepsi. (Çöp Kutusu Simgesine tıklayınca)

16-) Screenshot almak için Home Tuşu + Power Tuşuna aynı anda 2-3 saniye basmak gerekiyor.Tıpkı önceden olduğu gibi.

17-) Engelleme modu gelmiş.İstediğiniz saatler arasında sms veya çağrı gelmesini engelleyebiliyorsunuz.

18-) En önemli özellik olan Multiview gelmiş.Aynı anda 2 farklı uygulamayı aynı ekranda yönetebiliyorsunuz.Çalıştırmak için geri tuşuna uzun basmak yeterli tabi önce Ayarlar-Ekran-Çoklu Pencere seçeneğini seçmeniz lazım.Bildirim çubuğundan ana ekrana sırayla 2 tane uygulamayı çek bırak yöntemi ile bırakın.Bildirim çubuğunu kendi kafanıza göre düzenleyebilirsiniz.

19-) Ayarlardaki kalibrasyon ayarları kaldırılmış.

20-) Sayfa Arkadaşı menüsü eklenmiş.Mesela kulaklık takınca size ne yapmak istiyorsunuz diye soruyor.Örneğin youtube,müzik çalar veya video menülerinden hangisini kullanmak istediğinizi soruyor.

21-) "Dokun ve basılı tut gecikmesi" diye bir menü eklenmiş.Ayarlar - Erişilebilirlik Aynı yere mono ses ve ses dengesi diye menüler eklenmiş.

22-) Ana Ekrandaki hava durumu widget'ına uzun basınca önceden boyutu değiştirilebiliyordu şimdi maalesef 5x2 boyutunda yer kaplıyor.

23-) Tuşların olduğu menü.Merak edenler için.

24-) Telefonu ilk flaşladığınız zaman "i" harfi yazmayacak aslında samsungun kendi klavyesinde hiç çalışmıyor.Gmail hesabınızı girerken "gmail" yazmak için önce swype klavyeyi etkinleştirin.Sonrasında aşşağıda verdiğim Türkçe Klavyeyi kullanabilirsiniz.Link fotonun altında.Ayarlar-Dil ve Giriş menüsünden Türkçe Klavyeyi seçin ve hemen üstte Varsayılan yazan kısımdan tekrar Türkçe Klavyeyi seçin.

http://www.mediafire.com/?z2z7g6cu3ka5t45

25-) Arayan kişinin fotoğrafı artık tam ekran görüntüleniyor.

26-) AnTuTu Benchmark sonucu.philz 3.65 kernel ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 30 Kasım 2012; 15:54:56 >

• Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Ayrıca benim neredeyse hiçbir yardımım olamadı, yine de nezaketiniz için teşekkürler ama diğer değerli arkadaşlara haksızlık olmaması için de affınıza sığınarak
    bunu dile getirmeden duramadım :)

Sanırım sevgili @SorrowOcean da vakit bulduğunda, bu kurulumu derleyip, NOte I ilk sayfasın da izninizle yayınlamak isteriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Ayrıca benim neredeyse hiçbir yardımım olamadı, yine de nezaketiniz için teşekkürler ama diğer değerli arkadaşlara haksızlık olmaması için de affınıza sığınarak

Sanırım sevgili @SorrowOcean da vakit bulduğunda, bu kurulumu derleyip, NOte I ilk sayfasın da izninizle yayınlamak isteriz.

Saygılarımla...

Olur mu hocam hepinizin yardımı dokundu zaten olmasaydı kendim yapamazdım en baştaRica ederim.İsteyen istediği gibi kullanabilir bu başlığı.Birilerinin işi görülsün yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Saygılarımla...

Olur mu hocam hepinizin yardımı dokundu zaten olmasaydı kendim yapamazdım en baştaRica ederim.İsteyen istediği gibi kullanabilir bu başlığı.Birilerinin işi görülsün yeter.

Tekrar teşekkür ederim nezaketiniz için.

Saygılarımla...

• Ayrıca aşşağıdaki konuda zamanında S2 için yaptığım paylaşımlar var.Orda her aradığınız uygulamaya ulaşabilirsiniz.

http://resim.donanimhaber.com/m_66435752/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66435752
  • Emginize saglık tesekkurler 1 sey sormak istiyorum acaba kerneli rotsuz yukluyebiliyormuyuz birde bir siralama varmi ilk rot sonra kernel sonra rom yuklesek su isin mantigini kavramaya caliyorumda ins bugun isyerinde yapicam bir sorun olmaz ins. telefon lazim olcak bugun.. :-) ★
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thenough

Emginize saglık tesekkurler 1 sey sormak istiyorum acaba kerneli rotsuz yukluyebiliyormuyuz birde bir siralama varmi ilk rot sonra kernel sonra rom yuklesek su isin mantigini kavramaya caliyorumda ins bugun isyerinde yapicam bir sorun olmaz ins. telefon lazim olcak bugun.. :-) ★

Mantıken ilk önce rom yüklenir.Sonra kernel yüklenir (CWM menüsünü kullanabilmek için) en son root yapılır.Burdaki kernel zaten root yapmıyor sadece direk kerneli yükleyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Emginize saglık tesekkurler 1 sey sormak istiyorum acaba kerneli rotsuz yukluyebiliyormuyuz birde bir siralama varmi ilk rot sonra kernel sonra rom yuklesek su isin mantigini kavramaya caliyorumda ins bugun isyerinde yapicam bir sorun olmaz ins. telefon lazim olcak bugun.. :-) ★

Mantıken ilk önce rom yüklenir.Sonra kernel yüklenir (CWM menüsünü kullanabilmek için) en son root yapılır.Burdaki kernel zaten root yapmıyor sadece direk kerneli yükleyebilirsiniz.

Ozaman ben is yerin3 gidince dir3k telefona format atim romu odin ile yukliyim sonra kernel sonrada root yapim rootlamayira cok isyodum beats audio lu kulqklik aldim modu yuklicektim :-)

• çok teşekkürler arkadaşım 2.3.6 dan 4.0.4 e geçerken aynı işlemleri yapmıştım fakat baya uzun zaman geçti şimdi videolarını izleyerek jb ye geçiş yapıcam. ellerine kollarına sağlık. böyle yardım sever insanların vakitlerini ayırarak video çekim anlatım yapmasını takdir ediyorum.allah razı olsun.
  • Arkadaşlar herkesin merak ettiği şeyi unutmuşum.Arayan kişinin fotosu artık tam ekran olarak gözüküyor.
  • @Albay şuan da bende lrt romdayım Cihazda Root felan yok acaba bu romu yüklemek için root gerekmiyomu eğer root gerektirmiyorsa bu zamana kadar biz niye beklemişiz :) bi aydınlatırsan sevinirim..
  • quote:

@Albay şuan da bende lrt romdayım Cihazda Root felan yok acaba bu romu yüklemek için root gerekmiyomu eğer root gerektirmiyorsa bu zamana kadar biz niye beklemişiz :) bi aydınlatırsan sevinirim..

rom yüklemek için root gerekmez.
  • Peki ben bir soru sorayım, kimin için ne kadar önemli bilemiyorum ama Note segmentindeki bir telefon için son güncelleme hariç diğer güncellemelerde müzik çalar ın kulaklık sesi berbat ötesiydi. Hayat ile tüm bağlantınızı kesip özellikle müziğe odaklanmak asla mümkün değildi. Bunu son güncellemede bir nebze olsun düzeltmişler ama yine bir iphone kalitesinde değil. Bunu hiç deneme şansınız oldu mu ? Müzik çalardaki kulaklık ses seviyesi nasıl ? Ör, otobüste müzik dinlerken akbil sesini dahi duyuyordum ben. Bu konuda fikriniz nedir ?

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

@Albay şuan da bende lrt romdayım Cihazda Root felan yok acaba bu romu yüklemek için root gerekmiyomu eğer root gerektirmiyorsa bu zamana kadar biz niye beklemişiz :) bi aydınlatırsan sevinirim..

rom yüklemek için root gerekmez.

desene boşu boşuna bekledik okadar :) bende zannediyorum Custum rom yüklerken rootluı olcan stock romda gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thenough -- 30 Kasım 2012; 10:10:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolicfb

Peki ben bir soru sorayım, kimin için ne kadar önemli bilemiyorum ama Note segmentindeki bir telefon için son güncelleme hariç diğer güncellemelerde müzik çalar ın kulaklık sesi berbat ötesiydi. Hayat ile tüm bağlantınızı kesip özellikle müziğe odaklanmak asla mümkün değildi. Bunu son güncellemede bir nebze olsun düzeltmişler ama yine bir iphone kalitesinde değil. Bunu hiç deneme şansınız oldu mu ? Müzik çalardaki kulaklık ses seviyesi nasıl ? Ör, otobüste müzik dinlerken akbil sesini dahi duyuyordum ben. Bu konuda fikriniz nedir ?

Teşekkürler.

Hocam kulaklıkla hiç müzik dinleme fırsatım olmadı.Ama kendi orjinal kulaklığını takınca ben hiç dış sesleri duymuyorum yani öyle akbil sesi falan gelmesinin imkanı yok diyeiblirim.Siz kulak içi kulaklık mı kullanıyorsunuz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diabolicfb

Peki ben bir soru sorayım, kimin için ne kadar önemli bilemiyorum ama Note segmentindeki bir telefon için son güncelleme hariç diğer güncellemelerde müzik çalar ın kulaklık sesi berbat ötesiydi. Hayat ile tüm bağlantınızı kesip özellikle müziğe odaklanmak asla mümkün değildi. Bunu son güncellemede bir nebze olsun düzeltmişler ama yine bir iphone kalitesinde değil. Bunu hiç deneme şansınız oldu mu ? Müzik çalardaki kulaklık ses seviyesi nasıl ? Ör, otobüste müzik dinlerken akbil sesini dahi duyuyordum ben. Bu konuda fikriniz nedir ?

Teşekkürler.

Hocam kulaklıkla hiç müzik dinleme fırsatım olmadı.Ama kendi orjinal kulaklığını takınca ben hiç dış sesleri duymuyorum yani öyle akbil sesi falan gelmesinin imkanı yok diyeiblirim.Siz kulak içi kulaklık mı kullanıyorsunuz?

Orjinal kutusundan çıkan kulaklıkları kullanıyorum, başka kulaklıklarda denedim ve müzik kalitesini hiç beğenmedim. Son gelen resmi yama da biraz daha iyi olmuş ama yine de bana yetersiz geldi.

• SpeedMod Kernel K3-15 ICS yükledim :) romun inmesini bekliyorum 2 dk kaldı şimdi romuda yüklicem inş. sorun olmaz.. kernel cihazı rootladı kendi beats audio yu da yükledim manyak oldu :) ses süper ben kulaklık performansını beğeniyorum ne akbili ben kulaklığı taktığımda otobüstekiler biraz kısarmısın diye :) tepki gösteriyo kulaklık n95 nokıanın kulaklığı mütiş :)
  • @ALBAY ROM indide zip olarak bunu CWM flaşlıcam dimi hafıza kartına atıp ses açma + power+ home den ?

EDİT: ZİP ÇIKARTIM İÇİNDEKİLERİ ODİNLE FLASHLICAM BULDUM TMM DIR :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thenough -- 30 Kasım 2012; 10:56:53 >
  • quote:

@ALBAY ROM indide zip olarak bunu CWM flaşlıcam dimi hafıza kartına atıp ses açma + power+ home den ?

hayır cwm den değil odinle flaşlayacaksın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.