Şimdi Ara

Stronghold Kingdoms Türkiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
4
Favori
16.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Stronghold Kingdoms Türkiye World 6 Tanıtımı Giriş 05.01.2013

Oyuna nasıl başlıyabilirim.

Adım1)Stronghold Kingdoms siteye girin
    Adım2)Kayıt açıp kaydınızı onaylayın
    Adım3)Oyunu indirin ve kurun
    Adım4)Oyuna Giriş yapın World 6 Seçin
    Adım5)Karşınıza Random,Manuel çıkıcak siz manuele tıklıyacaksınız.
    Adım6)Resimde numaralı olan bir bölgeyi seçip enter game diyeceksiniz.

Adım7)Erkan Khan'a mesaj atın
    Adım8)Oyununuzu sorunsuz bir şekilde oynayın.
    Adım9)Altta vermiş olduğum bilgileri okuyup yararlanın.

Stronghold Kingdoms Tanıtım Videosu

Donanım Haber'den gelen oyuncular sizler neleri başardınız buyrun açıklıyayım..Birinci factionumuzu doldurdunuz ve 2.faction'u açmaya sebeb oldunuz teşekkürler..2.Faction Görseli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsaneea -- 5 Ocak 2013; 17:47:39 >

• Başlangıç rehberi

KURULUM
    Köy seçimini yaparken aceleci davranmayın. Özellikle bir arkadaşınız varsa profilinizden onun ismini girerek yakınındaki bir köye yerleşebilir, dünya üzerinden boş olan bir köyü (özellikle arkadaşınıza yakın olan) seçebilir veyahut olurda yerinizi beyenmezseniz tekrardan başka boş bir köy için profilinizden değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Oyun Travian veya Klansavaşları gibi kolay değil bu sebepten çevrenizde o kadar çok savaş göremeyeceksiniz ve en iyilerin bile en fazla 2 - 3 köyü olduğunu varsayarsak, köyünüzün ele geçirilmesi çok da basit bir olay olmadığını anlayabilirsiniz.

BAŞLANGIÇ
    Başlangıç olarak 2 ev yeterlidir. Klasik stronghold mantığını fazla irdelemeyin çünkü yaptığınız bir yapıyı ikinci defa yaptığınızda yaklaşık iki katı kaynak ve süre istiyor. Sürekli gelişmeye bakın çevredeki kaynakları kullanın ve seviyesi gelince ticaret araçları çıkartıp ticarete başlayın. Savaş her zaman 2. planınız olsun ancak köyünüzü korunaklı yapmayıda ihmal etmeyin aksi halde yağmacıların eline düşebilirsiniz.

DİĞER BİLGİLER
    ONUR PUANI
    Honour Point: Karakterinizin seviye atlamasını sağlayan yegane puandır.
    Honour Point Nasıl kazanılır?

Köyün refah seviyesini artırarak,
    Kurt dehlizlerine saldırarak,
    Eşkiya kamplarına saldırarak,
    Eşkiya kalelerine saldırarak,
    Gelen olası saldırıları savuşturarak.

ÖNEMLİ:50 köylü ile saldırıp kaybettiğim kurt dehlizleri olmuştur bu yüzden önce bir Scout yollayıp ne kadar olduklarını hesabedin 15 tane kurt, 50 köylüye bedeldir.

ARAŞTIRMALAR
    Karakteriniz her seviye atladığında 3 adet 'araştırma puanı' edinir. Araştırmalar oyunun kilit noktasıdır çünkü asıl gücünüzü buradan alacaksınız. Örneğin kuracağınız bir 'Fletcher' ocağının araştırması seviye 1 ise, 1 yay 10 saat gibi uçuk bir rakamda üretilebiliyor.

Oyunda Scout kilit birimlerden birisidir. Çünkü dünya üzerinde toplanabilir kaynak birikintileri 'random' olarak çıkmaktadır. Scout biriminiz ile bu kaynakları toplayabilirsiniz, özellikle oyunun başlarında 4 saatte yapacağınız kaynağı Scout ile 15 dakikada toplayabilirsiniz ve onu geliştirdikçe başkalarının 30 dakikada gittiği yere siz 5 dakikada gidebilir, onlardan önce ganimetlere erişebilirsiniz.

KARTLAR
    Oyunu Risk'e benzeten bir diğer tarafıda bu oyun kartlarıdır. Premium kart alabilmek için Crown Point gerekmektedir. Crown Pointler ise her 6 günde bir tazelenmektedir.

Kartlar her alanda size yardımcı olur. Örneğin birden fazla aynı anda bina dikmek, birim vermek, köylü çağırmak, hızlı üretim, kaynak vermek vb... Bu sebepten sürekli kart paketi almayı ihmal etmeyin, hızlı gelişmenize çok fazla katkısı olacaktır.

BUYRUK ALTINA GİRİN
    Özellikle yüksek seviyeli köylerin beyleri size bu daveti gönderebilirler. Bunun anlamı o köyün koruması altına gireceğinizin taahütüdür. Şayet bu size oyunun başında çok yardımcı olur ve gelecek saldırılar içinde düşmana ikinci bir düşünme şansı verir. Ancak çok hızlı gelişir ve buyruğuna girdiğiniz köyün seviyesine erişirseniz, bağ kırılır ve siz onu buyruğuna almak için davet yollar duruma gelirsiniz. Şahsen başıma aynısı geldi, iki günde "My Leige" dediğim adamın seviyesine ulaştım ve bağ kırıldı.

DİPLOMASİ
    Diplomasi kasmaya özen gösterin, çevrenizdeki kişilerle uyumlu olursanız herhangi bir tehdit almazsınız ve ileride başınız daha az belaya girecek, yağmacıların hedefi olmaktan kaçınırsınız. Bunun için belli bir seviye eriştiğinizde onlara kaynak gönderebilir, mesaj ile dostluk kurabilirsiniz. Hatta yüksek seviyelilerden sizi himayesine alması için teklif götürebilirsiniz.

Kaynak:©hessmaste® DH Üyesi

•  Stronghold Kingdoms Türkiye

Oyunu hiç bilmiyorsanız oyuna yabancı kalmayın diye önemli birimlerin harita üzerindeki temsilleri ve isimleri :)
  • Günlük onur puanı hesaplama.!

Churces(Kiliseler)-Şehrinize kurduğunuz bazı kiliselerin size verdiği onur puanı burda yazar.
    Decorotive(Süs)-Şehrinize kurduğunuz çiçekleri ve heykellerden size getiri sağlayan bölümdür.
    Justice(Adalet)-Bunu kurmak cesaretli kişilerin işidir çünkü bunu kurunca ülke mutluluğu azalıyor fakat size bir onur getiriyor.
    Art(Sanat)-Bunu araştırmak çok önemlidir şehrinize bişey kurmak gerekmez size onur puanı katar.
    Parish Bonus(Parish heykelleri.vb.)-Parish sahibiniz Bahçe ve Heykel kurar ise size bunun bonusu gelir tüm üyelere.
    Card(Kart)-Kart ile alınmış olan festival mutluluk onur arttırıcı kartların oluşumuyla size katkı sağladığını düşünüyorum.

Multiplier(Çarpan)-Yukarıda saydıklarımın toplamı ile sizin mutluluğunuzun çarpımıdır.
    Honour per day(Günlük onur puanı)-Çarpandan çıkan sonuç yazar ve sizin günlük onur puanınızdır.

Bi teşekkürü çok görmeyin..!

• Yemek-Çiftçilik

Arkadaşlar hepimiz yeni olduğumuz için 2 yada 3 çeşit yemek kullanıyoruz çoğunlukla ve yemek konusunu açıklayacağım.

Tek çeşit yemek olduğunda halkı doyurursunuz ama mutluluk size az verir.

-Elmanın yanına peynir eklediğinizde mutluluk o kadar artar
    -Elma,peynir,ekmek yaptığınızda mutluluk yine o kadar artar

Burdan anlıyacağımız yemek çeşitliği mutluluğu arttırır ne kadar mutluluk olursa bu iyidir çünkü mutluluk puanı günlük onur(honour)puanınızla çarpılır ve size günlük onurunuzu belirtir.

• 12 Lv (Alderman) olduktan sonra military bölümünde leadership araştırması çıkmış bulunacak onu araştırdıktan sonra captani araştırmak zorundasınız araştırdıktan sonra askeri bölümden ilk alış fiyatı 1000 altından alıp etraftaki sözleşmelere tıklayıp köy alacaksınız.

Captanın özellikleri

-Sözleşme ile köy alır
    -Başka oyuncunun köyünü ele geçirir
    -Başka oyuncunun köyünü yıkar
    -Dört taktik ile ordunuza destek çıkar

Captan'la köy almak için ya sözleşme imzalıyacaksınız yada köy alıcaksınız.

2.Köyünüzü daima parishinizden alın ticaretiniz gelişmediyse 10 K Altına kendi parishinizden köy alabilirsiniz.

Eğer sözleşmeli köy alırsanız resimde olduğu gibi köy tipleri çıkacak size en uygun köyü seçin.
    Avantajları ve zararları bulunmaktadır.

Not:Ordu hızınız full olsa bile captan orduda oldumu hızınız 0 olur captan speedi var yani lojistik onu araştırınız.

• Oyuna başlarken hızlımı gelişmek istiyorsunuz işte hediye paketi size önce ingilizcesini vericem talimatların sonra Türkçesini çeviri translate ile yapıldı hadi verdim..

İngilizce..

10 random packs
    7 days prem.
    100 card point

1) visit that site
    http://www.amazon.com/FireFly-Studios-41044ld-Kingdoms1-Stronghold/dp/B0083LD2TE/ref=amb_link_363929622_5?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-3&pf_rd_r=182MMXRSZJZ7J0SPWMN9&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1381257522&pf_rd_i=5267605011

2) on the right you will see green box,, click on (link and download free)

3) create a amazon account

4) if you don't have credit card
    number: 5577214873147457
    name: adam
    date: 12/1012

5) type info
    name: adam john
    adress link 1: 63 St.
    adress link 2: 5
    city: new york
    state: NY
    ZIP: 10001
    phone: 0123456788

6) after that you will see green box on your right,, click on (exist account)

7) log in

order in amazon (price 0.00)

9) log out from the game,, after 1 min log in

Türkçe

10 rastgele paketleri
    7 gün Prem.
    100 kart noktası

1) bu siteyi ziyaret edin

2) sağ taraftan yeşil kutu göreceksiniz, (linke tıklayın ve) download

3) Bir amazon hesap oluştur

4) Eğer kredi kartı yoksa
    numarası: 5577214873147457
    adı: adam
    tarih: 12/1012

5) türü bilgi
    adı: adam john
    adresi bağlantı 1: 63 St
    adresi bağlantı 2: 5
    Devlet: NY
    Posta Kodu: 10001
    Telefon: 0123456788

6) bundan sonra sağ tarafta yeşil kutu göreceksiniz, (hesabı mevcut) üzerine tıklayın

7) oturum

amazon olarak sipariş (fiyatı 0,00)

9) 1 dk günlüğü sonra, oyundan çıkmak

Bunları yapın hediyenizi Alin.

Endüstri bölümü

Taş üretiminizi arttırın mutlaka ilk fullemeleriniz arasında olsun.

Mutlaka fullemeniz gerekenlerden biri ilklerden odun üretimini arttırır.

Eşyalar bunları geliştirirseniz bina basımında gerekli olan malzemeyi düşürür.

Zift bunun sayesinde kalenize yağ kuleleri koyup düşmanı yakabilirsiniz

Banquet bunu mutlaka 4 tane kasın çünkü bunlar onur puanı kazandırır kolay lvl atlatır bunu araştırdıkça yeni binalar falan çıkcak yeni araştırma temel olanları söyliyorum :)

Bunu lvlinize göre yapıcaksınız ve yay yapan bina mancınık yapan binalar çıkcak bunuda araştırdıkça yeni banalar ve yeni araştırmalar çıkacak temel olan :)

Çiftçilik araştırmaları bölümü.

Elma araştırması ne kadar araştırırsanız üretiminiz o kadar artar oyun başta bir resarch araştırmış halde size vericek.

Peynir bunu araştırın hemen size peynir üreten bir bina vericek araştırdıkça üretim de artıcak

Balık araştırması hiç araştırmayın :D

Bu araştırmayı yapmaz iseniz yeni binaları göremezsiniz bunu yapınca diğer üretim binaları açılır.

Bira fabrikasını doğru ise tabiri :D kurar halkınızı sarhoş eden araştırma yani bira üretiminin binasını felanı filanı açar :)

Ekmek yapımı için gerekli crusaderde tek tek binalarını kururduk bunda toplu olarak olur.

Sebze üretimini açar arttır

Bu ekmek üretimini artırdıkça arttır

Domuz kesim felan açar

Et üretim yerini köyünüze kurmanız için lazımdır..

Yukardakiler resimlidir kolay anlaşılsın diye biraz kaba anlatım oldu :D

Bilim bölümü

Matamatik,mutlaka fulleyin araştırma hızınızı artarır yani zamanı kısaltır..

Endüstri,bunu yaptıkça kapasiteniz artar her türlüsünde ve kapasite ile ilgili bölümler açılır o araştırmaları vermiyeceğim.

Trade,market ticaret bölümleri var eğer zeki biriyseniz ticaret ile oyunun en iyisi olabilirsiniz örneğin başka parishden 3 alırsın diğer tarafta 7 e satarsın oh :D

Bunuda mutlaka fulleyin köyünüzün içindeki binaların inşaa süresini hızlandırır

Bunu fullemez iseniz oyunu bırakın en önemli araştırmaların başıdır.Sanat sizin honour puan akımını hızlandırır yani arttırır.

Dekorotif binalar çıkar burda heykel çiçek felan diktikçe köyünüzde gelen honour puanı getirir

Tiyatro halkınızı mutlu etmek için 6 tane bina var mutlaka açın.

Din oyunun başında pek bişey anlamazsınız ama herşey bu din üzerinden dönecek nerdeyse bir sürü başlığı var onlar çok detaylı vermiyorum onları k.b.

Psikoloji sanırım sizin eğer araştırma puanı satın alacak iseniz altın fiyatını düşürür.

Adalet konusu bu binaları diker iseniz köyünüze honour artıcak fakat mutluluk azalıcak yani negatif korelasyon.

Ordu bölümü

İç kalenizin lvlini belirler.

Kalenize kurulaack savunma kuleleri kapıların güçlülüğü için full araştırın.

Defans bölümü burda bir sürü şey çıkacak siz en önemlisi guard houseyi araştırın kalenize kurun asker kapasitesi artar.

Diplomasi sonra araştırın size saldıran all ları durdurur şansınız var ise

Kale inşa hızınızı arttır.Fulleyin.

Şövalyeler çok önemli konu bu daha sonra araştırabilirsiniz ama mutlaka araştırın fullediğinizde bazen bir orduyu yok edebiliyor :)

KOmutan bölümü bunu fullerseniz full 500 asker basarsınız.

Bunu araştırmaz iseniz oyunu bırakın bunsuz oyun olmaz 5 saatte üreteceğiniz üretimi belki 5dakkada kasabilirsiniz yani foraged'lerden toplayabilirsiniz haritada ki stashlere gidin.

Bunu kasmadan oyun olmaz ordunuzun hızı artar kurtları kesersiniz 300-500 honour kasarsınız temiz :D

Bu sizin alabileceğiniz köy sayısını belirler önemlidir.

Kaptanın bir çok özelliği var oynayınca anlıyacaksınız kilit bir birimdir ve harita üzerinde oldukça yavaşdır bu araştırmayı yapnca captan sppedi var onu kasın arada :)

Bazı araştırmalar yok koymadım temel olanlar.Olmayan bi araştırma Archers hitpoint okçu canını arttıran bi araştırma bunu yapın Knight olduğunuzda.

1 Nolu yer yemeklerin depolanacağı bölüm çiftlik binası kurcaksanız onun yanına kurun dipdipe olsun tasarım önemli değil :)

2Nolu yere ev binalarını heykelleri dekorotif binaları ayı oynıyanı görüyonuz onlarda oraya koyun :)

1 Nolu yazan yere silah üretimi yapan binaları onun dibine kurun ++ oduncuları taşcıları ona olduğunca yaklaştırın.
  • Kale nasıl yapacaksınız şu videoda öğrenin profesyönel kale böyle yapılır ondan önce çok çeşitli kale yapmayın adamın içten başa kurmuş sizde öyle kurun..

http://www.youtube.com/watch?v=VNzUIbzoJ54&feature=related Part1
    http://www.youtube.com/watch?v=M7-LA62bDWE Part2

Acemi kale yapabiliyosanız yapın sonra düzeltirsiniz.

• Sizin için yemedim içmedim oturdum çevirdim.Son kalan 3bin satırıda çevirdim. Bitirdim. Veriyorum Link. kullanımını ayrıca yazacağım herkes nasıl yükleyeceğini soruyor. Çeviride değişiklik istediğiniz bölümü mesajla bana iletebilirsiniz.
    Stronghold Kingdoms Türkçe Yaması V1.1 (Tamamı Türkçe):
    http://www.mediafire.com/?oxmmynxshnxyg55

Kurulum: Dosyayı
    Belgelerim/Stronghold Kingdoms yada
    My Documents/Stronghold Kingdoms (for english press nayn)
    klasörüne atıp oyunda yukarda settingsten "Language" kısmına geliyorsunuz. Turkish'i seçip onaylayın. Bazı bölümler hala ingilizce gözükebilir, oyunu baştan başlatın düzelecektir.

Alıntıdır:Efe Fincancı

• Yay mı lazım yada Zırh,pike veya odun mu ? kale yapımı için taşmı istiyorsun ? o halde tüccarı hızlı olan bi arkadaşınız olarak Erkan Khan'a başvurun..[Daha yüksekleri var elbet]
  • Şuan indirdim oyunu krallıklı şeyleri vs severim online olmasıda ilgimi çekti ancak oyunda premium tarzı birşey varmı yokmu tam kavrayamadım şuanda iniyor 200mblık bir pacth atıyor.
  • Oyunda premiun ve kartlar var oyunun paralı yönüde var elbet arkadaşım eğer sen hediye kısmını okuduysan onu yap 14 gün premiun bir sürü kart felan rahat gelişirsin nickin ne bu arada ?

1-İsminizin bulunduğu yerdir.
    2-Sizin rütbeniz yani bi nevi lv'nizdir.
    3-Honour(Onur)puanınız.
    4-Altınınızın ne kadar var olduğunu gösterir
    5-Puanınızı gösterir..Puan köy içindeki binalar ve kaleniz vede araştırma puanlarınızın toplamıdır.
    6-Faith bonus(Din puanı) burası çok yüksek olmalı bende az sizde yüksek olur inş..

• Güzel bir rehber olmuş eline sağlık ancak bu oyun tamamen paraya dayalı bir oyun. Oyunda para harcayan birine yetişmeniz imkansız. Kartlar adaleti bozuyor. Sizin bir günde üretemediğiniz ürünü adam kartla saniyeler içinde elde edebiliyor. Ayrıca premium almadan gelişmek çok zor. Sürekli oyunun başında olmanız ve evleri tam doğru yere koymanız gerekiyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.