Şimdi Ara

iPod Touch (5g) mi s3 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlığın biraz tuhaf olduğunun farkındayım, ama okuyunca anlayacaksınız DH ailesi.
    Öncelikle merhabalar efenim, yurt dışında yaşıyorum, 23 Kasım "Black Friday" satışlarından bir tane iPod Touch 5g kaptım (daha gelmedi, gelecek bir iki güne) Aletin normal fiyatı 329, ben 279'a aldım. Bugün Media Markt sınırları içinde gezerken, 189 Euro'ya (kontratlı) s3 buldum. 24 ay kontrat, bu zaman diliminin sonunda ödemiş olacağım toplam para 1269 Euro olacak (alet dahil). Yani anlayacağınız, her ay tarifeye 45 Euro vereceğim. (Tabi bundan s3'den elde ettiğim karı düşersek aylık 20 veriyormuş gibi olacağım.) (Tarifenin içinden sınırsız sms, 5 saat konuşma ve 500mb internet var) Bunun için daha kutusuna bile dokunmadığım iPod Touch'ı satmam gerekecek (300 e satıp zarar etmeyeceğim) Hangisi sizce, neden?

Aynı konuyu Samsung bölümüne de açtım haberiniz ola.

Şimdiden teşekkürler.

• Suan kullandiginiz telefon nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah unutmuşum bahsetmeyi, şu an Samsung-Lindy-M5650 kullanıyorum

http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Lindy-M5650_id4291
  • hocam bence ikisinde sat (aldıysan) ip5 al hem telide yenilersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda işletim sistemi olarak Android tercih ediyorum ben şahsen, iPod'u da Android alternatifi olmadığı için aldım zaten. Teşekkürler yine de (hem 32 gblik versiyon 749 Euro, acccayip pahalı)
  • türkiyeyi gör sen 3000 tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Hollanda yaşıyorum .Sen hangi ülkede yaşıyorsun ve hangi GSM operatöründen S3 ü alacaksın bilmiyorum ancak.Yazdığın kontrat şartları 6 ay önce çıkmış ve avrupa piyasasında peşin fiyatı şuan 490 euro olan ,S3 için kabul edilemez derecede çok yüksek.

S3 ü altı ay önce bende T-Mobile dan kontratla almıştım.

Bir kereye mahsus cihaz bedeli 50 euro verip ,ilk 6 ay ,24 euro ,sonraki aylar 40 euro ya almıştım.

Kontratımdaki tarife de ise ,her ay sınırsız 3G internet data bağlantısı ,300 dakika konuşma vardı.Whatsapp oldugu için SMS istememistim.

Aynı şekilde aynı şartlarda sadece bir kereye mahsus peşin ödenen cihaz bedeli olarak 200 euro ödeyerek hafta sonu eşim iki tane iphone 5 aldı.

Kısacası elindeki ipod u satsan da ,alacagın operator hizmetlerinide düşünürsek çok pahalıya geliyor senin hesap.

Media Markt Hollanda da var ve kontratlı kontratsız peşin farketmez ,herzaman piyasadan daha pahalıya satıyorlar.Bulundugun ülkedeki İnternet ortamında daha uygun şartlarda s3 bulabilecegini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 28 Kasım 2012; 18:11:18 >

• Belçika'da kazıklanıyoruz desenize... Düşündüm söylediğinizi, haklısınız. Ama s3 konusuna gelince, üstüne yaklaşık 250 daha koyup s3 almak da pek mantıklı gelmiyor bana. Telefonum eski ama idare eder arama konusunda. iPod ile de eksiklerini kapatırım diye düşünüyorum, tabi bu konuda da yorumlarınızı almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokumus

Belçika'da kazıklanıyoruz desenize... Düşündüm söylediğinizi, haklısınız. Ama s3 konusuna gelince, üstüne yaklaşık 250 daha koyup s3 almak da pek mantıklı gelmiyor bana. Telefonum eski ama idare eder arama konusunda. iPod ile de eksiklerini kapatırım diye düşünüyorum, tabi bu konuda da yorumlarınızı almak isterim.

İpod 5. nesil ile şuan kullandığınız telefon ile kompinasyon sizi bir yere kadar en azından ev ortamında draadloos internetin olduğu yerlerde memnun edecektir.
    Ancak ipod da nezaman nerede internet gereksinimi duyacağınızı bilemeyeceginizden internete girme veya herhangi bir program indirme ihtiyacı duyduğunuzda sizi yarı yolda bırakır.

Almışken en iyisi olsun hızlı olsun ,dört çekirdekli vs vs diye bir takıntınız yoksa ,Android segmentinde samsung un sony nin Htc nin, 250 ila 400 euro arasında bulabileceğiniz başarılı cihazları var.

Örnek: Samsung S3 mini, Galaxy Advantage ,Htc one S,Sony nin xperia serileri.

300 ü 400 ü veren 500 ü de verir vermesinede ,bu tür cihazlar artık ,ev ortamında neysede ,gün içinde internet data baglantısız bir işe yaramıyorlar.Bu yüzden sizin yapacağınız tek şey karar kıldığınız model hangisi ise ,o modeli uygun kontratlı neresi veriyorsa oradan almak.

Aylık 500 mb lık data hattı size yetmez.T-Mobile Belçika da hizmet veriyorsa aylık sınırsız data hatlı tarifelere bakın.
    Yoksa en azından aylık 1 gb lık data hattı alın.

İnternet den veya karar kıldığınız GSM Provider hangisi ise direkt onun sayfasındaki kontrat fiyatlarınada bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Orijinalden alıntı: Gokumus

Belçika'da kazıklanıyoruz desenize... Düşündüm söylediğinizi, haklısınız. Ama s3 konusuna gelince, üstüne yaklaşık 250 daha koyup s3 almak da pek mantıklı gelmiyor bana. Telefonum eski ama idare eder arama konusunda. iPod ile de eksiklerini kapatırım diye düşünüyorum, tabi bu konuda da yorumlarınızı almak isterim.

İpod 5. nesil ile şuan kullandığınız telefon ile kompinasyon sizi bir yere kadar en azından ev ortamında draadloos internetin olduğu yerlerde memnun edecektir.
    Ancak ipod da nezaman nerede internet gereksinimi duyacağınızı bilemeyeceginizden internete girme veya herhangi bir program indirme ihtiyacı duyduğunuzda sizi yarı yolda bırakır.

Almışken en iyisi olsun hızlı olsun ,dört çekirdekli vs vs diye bir takıntınız yoksa ,Android segmentinde samsung un sony nin Htc nin, 250 ila 400 euro arasında bulabileceğiniz başarılı cihazları var.

Örnek: Samsung S3 mini, Galaxy Advantage ,Htc one S,Sony nin xperia serileri.

300 ü 400 ü veren 500 ü de verir vermesinede ,bu tür cihazlar artık ,ev ortamında neysede ,gün içinde internet data baglantısız bir işe yaramıyorlar.Bu yüzden sizin yapacağınız tek şey karar kıldığınız model hangisi ise ,o modeli uygun kontratlı neresi veriyorsa oradan almak.

Aylık 500 mb lık data hattı size yetmez.T-Mobile Belçika da hizmet veriyorsa aylık sınırsız data hatlı tarifelere bakın.
    Yoksa en azından aylık 1 gb lık data hattı alın.

İnternet den veya karar kıldığınız GSM Provider hangisi ise direkt onun sayfasındaki kontrat fiyatlarınada bakın.

Peki, Wi-Fi hotspot'lu bir android cihaz konusunda ne düşünüyorsunuz? (Hamallık olmasının dışında) Bir ay sonra elime Samsung Galaxy W geçecek, (güzel, orta halli bir telefon) belirli bir ücret vermeyeceğim, kullanılmış olacak. Wi-Fi hotspot'u da var diye biliyorum, ona ne dersiniz?

• Bence ipod 5 ve bir tane telefon taşımak zordur s3 yada note 2 al kesinlikle

• Android in yeni Versiyonlarının güncellemelerini ,jelyBean ve daha aşağı versiyonları için .samsung un destek verip vermediğini bilmiyorum.
    Ancak üzerindeki Android versiyonu ile su hali ile sizi memnun edecek bir cihaz.

Sadece telefon hattınızın kontratı yeniler ,data hattının kotasını yukseltirsiniz.

Wifi hot spot özelliği sayesinde ipod 5 ile data hattını paylaşırsınız ,bir taşla iki kuş misali ,İOS ve Android iki işletim sistemi elinizin altında olur.

Bende zamanında ipod touch 4 ü bu şekilde çok kullandım.

Fakat yukarıda arkadaşın bahsettigi gibi bir nokta dan sonra iki tane cihaz taşımak insanı sıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 28 Kasım 2012; 19:54:18 >
  • O zaman ben öyle yapayım ya, iki cihaz konusunda da size katılıyorum kmesne ama gerek note 2 gerek s3 direk alınınca pahalı benim için. Jelly Bean de desteklemiyor Galaxy Wonder, 2.3'de kalacağım büyük ihtimalle. Ama iki işletim sistemi büyük artı. Teşekkürler yardımlarınız için, iyi geceler.
  • Bence galaxy w + iPod touch 5.

• s3

s3 ün kenarları oval olmasa süper olurdu
  • avrupa icin pahali bir fiyat, almanyada ayda 45 euroluk bir sözlesmeye s3 ü bedavaya veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jv96

avrupa icin pahali bir fiyat, almanyada ayda 45 euroluk bir sözlesmeye s3 ü bedavaya veriyorlar

Şuan tmobile Avusturya'da aylık 29 euroya s3 0 euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersins58 -- 3 Aralık 2012; 1:48:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.