Şimdi Ara

Nokia Asha 205 ve Nokia 206 Ocak ayında Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
4.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Asha 205 ve Nokia 206 Ocak ayında Türkiye'de

Nokia'nın dün resmi lansmanını yaptığı S40 serisinin yeni üyeleri Asha 205 ve Asha 206 modellerinin ülkemize giriş tarihi de belli oldu.

Modellerin özelliklerini kısaca hatırlamak gerekirse; 64 MB dahili depolama alanı, microSD kart girişi (32 GB'a kadar), 3.5 mm'lik kulaklık girişi ve 2.4-inç boyutunda  QVGA çözünürlüğünde - 65.536 renk TFT-LCD ekran özellikleri ortak. Her iki modelin de tek ve çift SIM kartlı versiyonları mevcut. 

Asha 205 farklı olarak QWERTY klavye, VGA kamera, 1020mAH bataryaya sahip. Asha 206 ise 1.3MP kamera, 1100mAh batarya bulunduruyor. Tek SIM kartlı modeller 35-50 güne kadar bekleme süresi sunarken, çift SIM kartlı versiyonlarda bu süre 25 güne kadar düşüyor.

Nokia'nın eşleşme gerekmeden Bluetooth üzerinden içerik aktarımına imkan tanıyan Slam teknolojisi ilk kez bu iki modelde kullanılacak. 

Yurtdışında vergiler hariç 62$ başlangıç fiyatına sahip olacak modeller Nokia'nın duyurusuna göre Ocak 2013 tarihinde resmi olarak ülkemize de giriş yapmış olacak. Ülkemiz için nasıl bir fiyatlandırma olacağı henüz belli değil ancak 200TL seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

• 200tlye gelirse klavyeli modeli 2. telefon yapmak için almayı planlıyorum ama o fiyata gelcegini pek tahmin etmiyorum malesef :/

• Yanlış anlaşılmasın ama Soldaki telefon nasıl hazırlamışlar ?
    Facebook iconu sonradan eklenmiş gibi gözüküyor.

Avrupa'da bu tarz telefon kullanacak ülkeler azdır. Bizim ülkemizde ise bu tarz telefonları dokumatik telefon kullanamayanlar kullanıyor.

• 200 tl civartında samsung'un akıllı telefonları mevcut( indirimle).

Ha bu telefonlar alınmazmı alınır pil süreleri hemde ora bura fırlatınca için cız etmez yoğun tempoda çalışanlar için birebir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 28 Kasım 2012; 0:11:47 >
  • 200 tl den aşşağı olursa mantıklı olur,sonuçta böyle cihazlarada ihtiyac var.

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Kavgada 3-5 tane lazim soldakinden

• hmmm telefonumu değiştirecektim şimdi bunlar aklımı karıştırdı lumia 920 mi alsam bunlardan bi tane mi aldım.

şaka bi yana bunu haber yapmaya daha gerek yoktu. ocak ayında ister gelsin ister gelmesin.

• 50 liraya samsungun doğuda "asker telefonu" dedikleri bir modelini aldık. şarjı 1 hafta gidiyor yoğun kullanımda dahi.

kamera mı? yok.

internet mi? yok.

uygulama mı? yok.

konuşma var mesajlajma var oyun vs bıdı bıdıları var . ha bir de lambası var kasa ütünde.

Şimdiki telefonlarda aradıklarınızın hiçbiri yok ama konuşmaktan beklediğiniz herşey var bu telefonda.

: )

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

200 tl den aşşağı olursa mantıklı olur,sonuçta böyle cihazlarada ihtiyac var.

Türkiye'de en ucuz telefonun vergisi 100 TL diye biliyorum.60 dolarda cihaz fiyatı desek 240 liraya satılır her halde

• quote:

okul çıkıçında kavga var. bugun çıksalar dı alırdık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

Android'li telefonundanda "M-M-Monster kill" sesini acarsan tamam olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

hmmm telefonumu değiştirecektim şimdi bunlar aklımı karıştırdı lumia 920 mi alsam bunlardan bi tane mi aldım. şaka bi yana bunu haber yapmaya daha gerek yoktu. ocak ayında ister gelsin ister gelmesin.

aynen katılıyorum. haber yapılmaması gerekir bi yana bu seviyede telefon üreten her şirket bissürü model çıkarıyor. ama bi yandan kalkıp film uzunluğunda 920 incelemesi çekip, türkiye genel müdürü ile konuşup sonra böyle haberler yapınca tüketici "nokia 920'de de tutturamadı hala abidik gubidik model çıkarıyor" algısı şekilleniyor.

• Siyah Nokia 206 güzelmiş, şık ve ekonomik bir şirket telefonu olmaya aday.

• Nokianin donanimhabere bayagi bir yatirimi var son gunlerde anladigimiz kadariyla. Bir firmayi one cikarmak son derece yanlis bir tutum.

Ha suna da karsiyim Bunu haber yapmaya gerek yok tarzi yorumlara. Herkes Lumia 920 aramaz , Dunya genelinde hala milyonlarca kullanici var akilli telefona sahip olmayan ve gereksinimleri geregi sahip olmak istemeyen. Bu tarz haberler tabi ki olmali . herkesin arayislari , butcesi , kullanim amaci farklidir ama bu tarz cihazlari sadece nokia cikarmiyor sayin dh yonetimi.
  • soldaki telefon tüplü televizyon gibi duruyor. hoş olmuş bence :D

• 62$ iyimiş birde
    telefonlar bir şeye benzese

• Sadece telefon almak isteyenler için güzel seçenekler...

• sonunda 6300 vari bi telefon yapmışlar bu telefonlar şart
  • ben alsam alsam nokia 206 alırım .çünkü hiç tlefonum olmadı bugüne kadar.:) almaya değer şunu .hem şık hemde internet hızıda iyi ...

• Soldakinin Nokia X2-01'den tek farki Facebook tusunun olmasi.Nokia hala akillanmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.