Şimdi Ara

Turkcell hattım benden habersiz Avea'ya taşındı! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
9
Favori
7.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuya ne kadar vakif insanlar calistiriyorlar demek istediklerim biraz olsun anlasilmistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlatimim diksiyonum gayet duzgundur burda anlattigim gibi anlattim olayi anlamadilar yazili istediler onu da gonderdim fax okunakli degil cevabi geldi

• mbayraktar1408 M kullanıcısına yanıt
    Mesajda demiş ki evrakta sahtecilik normal bir uygulamadır

• Eh yani yuzsuzluge bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baska bir ulkede yapsalar bu olayi isin icine siringa ve kan meselesi girer ama iste malesef bu memlekette magdur haric herkes hakli

• İngiliz kafasiyla is yapip hepimizi dolandirici yerine koyuyorlar evrakli belgeli seylere degilde mafyozo bayilerinin lafiyla hareket ediyorlar tek amaclari daha ne kadar cok para kazaniriz nasil yolariz hakli olsak da alacagimiz olmuyor malesef bu turkcellde de ayni vodafoneda da aveada da operatorlerin haksizligina ugrayip da hakki teslim edilen para iadesi veya gectim herseyi ozur dilenen bir vatandas oldu mu merak ediyorum

• bu böylese vururlar o bayileri delinin biri çıkar acımaz sıkar kafasına bulunmaz da o...
  • Yok o zaman iste adalet tecelli eder yakasina yapisirlar adamin

• Bilin bakalim ne oldu ne avea ne vodafone sozde tasima yaptigim hattin sozlesmelerini gondermiyor isteme hakkim yokmus

• TURKCELL FATURALI HATTIM BENDEN HABERSİZ VODAFONE A TAŞINDI.

İLKİNDE UMURSAMADIM TEKRAR GERİYE, TURKCELL'E AYNI ŞEKİLDE FATURALI OLARAK TAŞIDIM. İKİNCİSİNDE DE DEDİM Kİ Bİ YANLIŞLIK OLMUŞTUR. ÜÇÜNCÜSÜDE OLUNCA VE BU DA BAYRAMA DENK GELDİ VE BENİ AŞIRI MAĞDUR ETTİLER. bUNUN ÜZERİNE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUNDA BULUNDUM. tABİ BU ESNA DA BEN YİNE BU HATTI TURKCELL'E TAŞIYIP KULLANMAYA DEVAM ETTİM. YAKLAŞIK 5 AY SONRA BİR MESAJ GELDİ VE YİNE AYNI MUHABBET. SİNİR STRES CABASI. BU SEFER TAŞIMAYI YAPAN VODAFONE BAYİNİN BAYİ KODUNA ULAŞTIM VE İNTERNETTEN ADRESİNİ BULDUM. DAHA ÖNCE HİÇ UĞRAMADIĞIM BİR İLÇE. GİTTİM BAYİİYE VE ORDA Kİ BAYANA ELİMDE YAZAN BAYİİ KODUNU GÖSTERDİM. BU KOD SİZİN Mİ DEDİM. EVET DEDİ. SÖYLEYECEĞİM NUMARA İLE İLGİLİ BİR İŞLEM VARDI YAPABİLİR MİSİN DEDİM. NUMARAYI İSTEDİ. SÖYLEDİM BAKTI VE Bİ AN DURAKLADI. Bİ DAKİKA EŞİMİ ARAMAM LAZIM DEDİ. BU GİBİ İŞEMLERİ O YAPIYOR DEDİ. TAMAM DEDİM ARAYIN. ARADI AMA AÇMADI. VERİN NUMARAYI BEN ARAYAYIM DEDİM. ARARDIM AÇMADI. SONRA TABİ BEN SİNİRLERİME HAKİM OLAMAYIP ORADAKİ BAYANA BİRAZ FIRÇA ATTIM. 2 GÜN SONRA HABERSİZ TEKRAR ORAYA GİTTİĞİMDE EŞİ DE KENDİSİ DE ORADAYDI. KONUŞTUK ETTİK FALAN. EN SONUNDA PARA TEKLİF ETTİ. AMA SİNİRDEN DURAMIYORUM TABİ YERİMDE. HAKLIYKEN HAKSIZ POZİSYONA DÜŞMEMEK İÇİN ARKADAŞIM BENİ ORADAN ÇIKARTTI. BAYİNİN ADRESİ ELİMDE. SAVCILIĞA VERDİĞİM İKİNCİ DİLEKÇEYE DE YAZDIM. BELKİ Bİ FAYDASI OLUR. SONUNA KADAR GİDİCEM.
    BENİM MERAK ETTİĞİM HUSUS BUNUN SONUCUNDA TAM OLARAK NE OLACAK.

• quote:

Orijinalden alıntı: akpinar55

TURKCELL FATURALI HATTIM BENDEN HABERSİZ VODAFONE A TAŞINDI.

İLKİNDE UMURSAMADIM TEKRAR GERİYE, TURKCELL'E AYNI ŞEKİLDE FATURALI OLARAK TAŞIDIM. İKİNCİSİNDE DE DEDİM Kİ Bİ YANLIŞLIK OLMUŞTUR. ÜÇÜNCÜSÜDE OLUNCA VE BU DA BAYRAMA DENK GELDİ VE BENİ AŞIRI MAĞDUR ETTİLER. bUNUN ÜZERİNE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUNDA BULUNDUM. tABİ BU ESNA DA BEN YİNE BU HATTI TURKCELL'E TAŞIYIP KULLANMAYA DEVAM ETTİM. YAKLAŞIK 5 AY SONRA BİR MESAJ GELDİ VE YİNE AYNI MUHABBET. SİNİR STRES CABASI. BU SEFER TAŞIMAYI YAPAN VODAFONE BAYİNİN BAYİ KODUNA ULAŞTIM VE İNTERNETTEN ADRESİNİ BULDUM. DAHA ÖNCE HİÇ UĞRAMADIĞIM BİR İLÇE. GİTTİM BAYİİYE VE ORDA Kİ BAYANA ELİMDE YAZAN BAYİİ KODUNU GÖSTERDİM. BU KOD SİZİN Mİ DEDİM. EVET DEDİ. SÖYLEYECEĞİM NUMARA İLE İLGİLİ BİR İŞLEM VARDI YAPABİLİR MİSİN DEDİM. NUMARAYI İSTEDİ. SÖYLEDİM BAKTI VE Bİ AN DURAKLADI. Bİ DAKİKA EŞİMİ ARAMAM LAZIM DEDİ. BU GİBİ İŞEMLERİ O YAPIYOR DEDİ. TAMAM DEDİM ARAYIN. ARADI AMA AÇMADI. VERİN NUMARAYI BEN ARAYAYIM DEDİM. ARARDIM AÇMADI. SONRA TABİ BEN SİNİRLERİME HAKİM OLAMAYIP ORADAKİ BAYANA BİRAZ FIRÇA ATTIM. 2 GÜN SONRA HABERSİZ TEKRAR ORAYA GİTTİĞİMDE EŞİ DE KENDİSİ DE ORADAYDI. KONUŞTUK ETTİK FALAN. EN SONUNDA PARA TEKLİF ETTİ. AMA SİNİRDEN DURAMIYORUM TABİ YERİMDE. HAKLIYKEN HAKSIZ POZİSYONA DÜŞMEMEK İÇİN ARKADAŞIM BENİ ORADAN ÇIKARTTI. BAYİNİN ADRESİ ELİMDE. SAVCILIĞA VERDİĞİM İKİNCİ DİLEKÇEYE DE YAZDIM. BELKİ Bİ FAYDASI OLUR. SONUNA KADAR GİDİCEM.
    BENİM MERAK ETTİĞİM HUSUS BUNUN SONUCUNDA TAM OLARAK NE OLACAK.

Ne mi olacak savcilik sizi cagiracak konuyu soracak ,tamam otur imza at diyecek bir suru imza atacaksiniz bu sirada isle ilgili telefon gelirse savcidan firca yiyeceksiniz.Hatti tasiyan bayii yaninda calisan bir garibanin ustune atacak sucu .
    Siz hakkinizi aramaya calisip gsm firmalarini aradiginizda sizden kimlik fotokopisi ve imza sirkuleri istyecekler.Gondereceksiniz fax okunakli degil diyecekler tekrar cekeceksiniz on bes bilemedin yirmi gune bir sey soyleriz size diyecekler.
    Ha dua edin de bu arada bayi para teklifinde bulunmus benim basima geldigi gibi uc bucuk saat rehin tutulup zorla imzalatilan bir dilekceyle savcilik kapisinda bulmamissiniz kendinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

quote:

Orijinalden alıntı: x_axis

quote:

quote:

quote:

müşterek ve müteselsil sorumluluk diye birşey var

bilgi sahibi değilsin ama fikir sahibisin anladığım kadarıyla......

7 yıldır x operatorun NW operasyonunda calısıyorum işleyiş 3 operatorde de aynı..bilgim var ki konusurum yokken dinliyorum .. once dinle sonra konus..

müşterek kardesim

hukuk operatör moperatör dinlemez canım kardeşim

opetörde çalışman hukuk bildiğin anlamına gelmez

anlatabildim mi???

avukatım deseydim ''operatorlerin is akışlarını bildiğin anlamına gelmez'' derdin ve demogojiye devam ederdin

sanırım haklısın kardesim senle bilgi paylasımı yapılmas laf yarıstırılır ki bu konuda meziyetim yoktur hic

uzgunum

sen haklısın

bayinin yanlışından operatör de sorumlu olabilir

eğer operatör bayinin kusurundan dolayı tazminat öderse gider o da bayiden alabilir ödediği tazminat rakamını

bunun demagoji ile alakası yok

sen bunu demagoji olarak algılıyorsan o senin takdirin..................

Hukukta herkes istediği gibi SÖZLEŞME yapabilir. Operatörler de bayileri kilitleyecek sözleşmeler yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

müşterek ve müteselsil sorumluluk diye birşey var

bilgi sahibi değilsin ama fikir sahibisin anladığım kadarıyla......

7 yıldır x operatorun NW operasyonunda calısıyorum işleyiş 3 operatorde de aynı..bilgim var ki konusurum yokken dinliyorum .. once dinle sonra konus..

müşterek kardesim

hukuk operatör moperatör dinlemez canım kardeşim

opetörde çalışman hukuk bildiğin anlamına gelmez

anlatabildim mi???

avukatım deseydim ''operatorlerin is akışlarını bildiğin anlamına gelmez'' derdin ve demogojiye devam ederdin

sanırım haklısın kardesim senle bilgi paylasımı yapılmas laf yarıstırılır ki bu konuda meziyetim yoktur hic

uzgunum

sen haklısın

bayinin yanlışından operatör de sorumlu olabilir

eğer operatör bayinin kusurundan dolayı tazminat öderse gider o da bayiden alabilir ödediği tazminat rakamını

bunun demagoji ile alakası yok

sen bunu demagoji olarak algılıyorsan o senin takdirin..................

Hukukta herkes istediği gibi SÖZLEŞME yapabilir. Operatörler de bayileri kilitleyecek sözleşmeler yapıyor.

Operatorlerde bayilerde sunu iyi biliyir ki tazminat davalari ciddi harclar gerektiriyor zaten bizim yasalarimizda sebebsiz zenginlesmeyi engelleme diye bir kosul var oyle kafaniza gore tazminat isteyemiyorsunuz bu bir davalar eger bu islerle ugrasacak kadar paraniz yoksa cok uzun suruyor eger tazminat davasi acmazsaniz bayi 1000 lira kadar bir para cezasi odeyip kurtuluyor

• Velhasil bayi isterse adiniza hat cikartir kimlik bilgileri ile banka hesabini bosaltir ,milleti arar savci hakimiz diye para ister veya hasmina sinkafli kufurler savurursa masumiyetinizi kanitlayana kadar suclu sizsiniz

• Avea üzerinde kayıtlı hattım izinsiz Turkcell'e taşındı. Taşınmadan bir gün önce her iki taraf müşteri hizmetleriyle görüştüm. Avea hat taşıma başvurusu var buna istinaden işlem yapılmış, Turkcell ise başvuru yapıldığını bile tamamen inkar etti. Turkcell'e faksla dilekçe göndererek işlemi durdurmalarını talep ettim, aynı gün savcılığa ihtiyati tedbir talepli suç duyurusunda bulundum. Buna rağmen bir gün sonra hattı taşıdılar. Sonra her iki şirket hakkında BTK'ya şikayetlerimi ilettim. Turkcell bu işlemi yapan bayinin adını saklamakta kararlı ve buna suç ortağı oluyorlar.. Kimlik fotokopinizi dilekçe ile gönderin inceleyelim diyorlar, böyle bir kanun veya nizam mı var bizim bilmediğimiz. Ben abonelik sözleşmesini Avea ile aramda imzalamışım, Turkcell üçüncü şahıs olduğu için bu süreçten sonra kendileri ile muhatap olmam gerektiğini düşünmüyorum. Sonuç olarak ben kimlik fotokopimi göndermedim ve göndermeyeceğim de.. Bastım kalayı söylemediğimi bırakmadım ama ne söylesek boş sanki duvara konuşuyorsun, adamlar kapı duvar.

Şimdi bazı arkadaşlar hattı dondurmak için başvuru yapın falan demişler ama hattı dondurmak için başvuru yaparsam ben şifahende olsa bu adamlarla aramda hukuki bir ilişki başlatmak istemiyorum, bu işi kabullenmişim gibi. Kendilerine başvurumun olmadığını işlem öncesinde ve sonrasında defalarca müşteri hizmetlerine bildirdim. Hatta bir gün önceden dilekçe de fakslamıştım. Bu aşamada konu savcılığa intikal ettiği için hatla ilgili hiçbir işlem yapmayı düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla savcılık tedbir kararı vermedi. Bu dolandırıcılığı yapan benim adıma taahhüt de vermiş olabilir, adam 2-3 milyarlık sıfır makina mı çekip aldı, hangi tarifeye girdi inanın hiçbir konuda bilgim yok ve Turkcell bu bilgiyi de paylaşmıyor, bu tamamen devlet sırrı.. Ayrıca sim kartı takıp dibine kadar sömürürse kol gibi faturayı bana dayamaları işten bile değil.. Ama bundan kaynaklı icraya düşersek yapacağımız iş icraya itiraz edip takibi durdurmak ve karşı tarafın icra mahkemesine itirazın iptali davasını açmasını beklemek. Zaten bu noktada davayı kaybedecekleri de pek muhtemel..

Tazminat davası noktasında yardıma ihtiyacım var, bunu hangi mahkemeye açmak gerekiyor, ne kadar talep edelim, böyle bir dava başından geçmiş arkadaşlar örnek bir dava dilekçesi ve emsal karar varsa ve bunu paylaşabilirlerse müteşekkir olurum. Saygılarımla,

• Sonuç ne oldu arkadaşım tazminatı alıp evlenebildin mi.
    Operatörlere ders olsun bu

• Sonuç?
  • quote:

4. Hukuk Dairesi 2010/2614 E., 2011/2748 K. SAHTE TELEFON HATTI NEDENİYLE TAZMİNAT

"İçtihat Metni"

Davacı M.... M... vekili Avukat Ş…
    …. D…
    ….. tarafından, davalı A.... İ..... H... A.Ş ve diğeri aleyhine 27/04/2007 gününde verilen
    dilekçe ile maddi ve manevi tazminat istenmesi üzerine mahkemece yapılan yargılama
    sonunda; davalı A.... İ..... H... A.Ş hakkındaki davanın reddine, davalı A...... D...... Mak.
    Ltd. Şti. hakkındaki maddi tazminat isteminin reddine, manevi tazminat isteminin kısmen
    kabulüne dair verilen 21/12/2009 günlü kararın Yargıtay'ca incelenmesi davacı tarafından
    süresi içinde istenilmekle temyiz dilekçesinin kabulüne karar verildikten sonra tetkik hakimi
    tarafından hazırlanan rapor ile dosya içerisindeki kağıtlar incelenerek gereği görüşüldü.
    1-Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı kanıtlarla yasaya uygun gerektirici nedenlere,
    özellikle delillerin değerlendirilmesinde bir isabetsizlik görülmemesine göre aşağıdaki
    bentlerin kapsamı dışında kalan temyiz itirazları reddedilmelidir.
    2-Diğer temyiz itirazlarına gelince; dava, haksız dava açılması nedeniyle uğranılan maddi ve
    manevi zararın ödetilmesi istemine ilişkindir. Yerel mahkemece davalılardan A.... İ.....
    Hizmetleri AŞ hakkındaki istemin tümü ile diğer davalı A...... D...... M..... Ltd Şti hakkındaki
    maddi tazminat istemi reddedilmiş; A...... D...... M..... Ltd Şti hakkındaki manevi tazminat
    isteminin ise bir bölümü kabul edilmiş; karar davacı tarafından temyiz olunmuştur.
    Davacı, adına düzenlenmiş sahte kimlik belgesi ve atılan imza ile davalılardan A.... İ..... H……….AŞ'nin bayii olan diğer davalı A...... D...... M..... Ltd Şti yetkililerinin özensiz davranışı
    sonucu dava dışı kişi adına telefon hattı kurulduğunu, bu hattan çalıntı telefon ile
    görüşülmesi nedeniyle "hırsızlık malı kullanmak" suçundan hakkında açılan ceza davasından
    beraat ettiğini, ceza davasını takip etmek için ulaşım ve yiyecek gibi nedenlerle harcamalar
    yaptığını belirterek, uğradığı maddi ve manevi zararın ödetilmesini istemiştir.
    Davalılardan A.... İ..... H………. AŞ; telefon hattı aboneliği işleminin bayii ile abone arasında yapıldığını, görevinin
    kesintisiz iletişim sağlamak olduğunu, bayiin kusurundan dolayı sorumlu olmadığını, sahte
    kimlik belgesi ile hizmet alan kişinin eyleminin engellenmesinin ve gereken özeni
    göstermesinin beklenemeyeceğini, haksız eylem koşullarının oluşmadığını ileri sürerek,
    istemin reddedilmesi gerektiğini savunmuştur.

Diğer davalı A...... D...... M..... Ltd Şti ise, davaya yanıt vermemiştir.
    Yerel mahkemece, telefon hattı sözleşmesindeki imzanın davacının eli ürünü olmadığı,
    davacının sahte kimlik bilgileri ve imzası kullanılarak açılan telefon hattı üzerinden suç
    işlendiği, davalılardan A.... İ..... H…
    …… AŞ'nin bu sözleşmenin tarafı ve yapılan işlemlerden bilgisi olmadığından sorumlu
    tutulamayacağı, diğer davalı A...... D...... M..... Ltd Şti ise kanıtlanamayan maddi zarardan
    sorumlu tutulmayacağı gerekçesiyle, maddi tazminat isteminin reddine, davacının ceza
    davasında haksız yere yargılanması nedeniyle manevi tazminat isteminin bir bölümünün
    kabulüne karar verilmiştir.
    Telefon hattının işletilmesi davalılardan A.... İ..... H……… AŞ tarafından yapılmakta olup bayii olan şirketler adı geçen davalı adına müşteriler ile
    sözleşme düzenlemektedir. Dava konusu olayın benzeri olaylar sık yaşanmakta olduğundan
    önlem alma görevi bu hizmeti verip ticari işletmesini yapan davalı A.... İ..... H…
    …… AŞ'ne aittir.
    Olaya hiçbir katkısı bulunmayan davacının yargılanmış olması onun manevi
    huzur ve bütünlüğüne saldırı niteliğinde olup olayda kusurlu bulunan davalılardan A.... İ.....
    H…
    …… AŞ, davacının kişilik haklarına saldırıdan dolayı manevi tazminat ile bu haksız eylemden
    dolayı oluşan maddi zarardan bayii ile birlikte zincirleme sorumlu tutulmalıdır.
    Davalılar arasında yapılmış olan bayii sözleşmesi 3.kişileri bağlamaz. Bayii sözleşme
    yaparken müşterinin ibraz ettiği kimliğin sahte olup olmadığını denetlemesi gerekir. Gerekli
    dikkat ve özen gösterilmeden yapılan sözleşme sonucunda davacının uğradığı zararın davalı
    her iki kurum tarafından karşılanması gerekir. Yerel mahkemece açıklanan bu yönler
    üzerinde durulmadan davalı A.... yönünden sorumlu olmadığı gerekçesiyle davanın tümden
    reddedilmiş olması usul ve yasaya uygun düşmediğinden kararın bozulması gerekmiştir.
    3-Davacı dava dilekçesinde, haksız dava açılması nedeniyle açılan ceza davasını takip
    ettiğini, bu nedenle çeşitli harcamalar yapmak zorunda kaldığını, çalıştığı kurumdan aldığı
    arazi tazminatı, yol ücreti ve yemek parası gibi ödenekleri alamadığını belirterek maddi
    tazminat isteminde bulunmuştur. Davacı, hakkında açılan ceza soruşturmasında 26.07.2004
    günü ifade vermeye gitmiş, "hırsızlık malı kullanmak" suçundan 21.3.2005 günü
    yargılamaya başlanmış ve yargılamanın sonu olan 28.9.2006 gününe kadar duruşmalara
    katılmıştır.
    Bir tarafın haksız davranışından ötürü sanık olarak ceza mahkemesinde yargılanan kişi,
    yargılama nedeniyle katlanmak zorunda kaldığı giderleri, genel hükümler çerçevesinde bir
    hukuk mahkemesine başvurarak isteyebilir (15.12.1948 gün ve 25/10 sayılı YİBK).
    Yerel mahkemece, davacının ceza mahkemesinde davalıların haksız davranışından dolayı
    sanık olarak yargılandığı gözetilerek, yapmak zorunda kaldığı yol ve yemek giderlerinin
    hesaplanıp maddi tazminat olarak davalılardan alınmasına karar verilmesi gerekirken,
    yerinde olmayan gerekçeyle, maddi tazminat isteminin tümden reddedilmiş olması doğru
    olmadığından karar bu nedenle de bozulmalıdır.
    SONUÇ: Temyiz olunan kararın yukarıda (2 ve 3) sayılı bentlerde gösterilen nedenlerle
    BOZULMASINA; öteki temyiz itirazlarının ilk bentteki nedenlerle reddine ve peşin alınan
    harcın istek halinde geri verilmesine 16/03/2011 gününde oybirliğiyle karar verildi.
    4. Hukuk Dairesi 2010/2614 E., 2011/2748 K. Sayfa 2 / 2
    about:blank 10.09.2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuphoriA -- 10 Eylül 2015; 15:50:26 >

• Dün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından yazı geldi, takipsizlik kararı çıkmış.

Bayii hat taşıma işleminin stantta yapıldığını beyan etmiş ve stant görevlisinin kim olduğu belli değilmiş. Yüce adaletimiz de bunun takibatının zor olacağı kanaatindeymiş. miş-mış-muş. (evraktaki bayii imzası bir popoma yaramıyor sanırım. Ben de bundan sonra adam öldürüp tetiği çeken sağ işaret parmağımı kesip denize atacağım. Sonra gidip; "ben yapmadım, parmağım kendi hür iradesi ile yaptı(inanmıyorsanız bulup sorun). Şuan benimle bütünleşik olmadığına göre benim ceza almamı gerektirecek bir durum da yok" der yırtarım. Sonuçta emsal teşkil ediyor.)

Kısacası dostlar başınıza böyle birşey gelirse hiç devletten hak-hukuk aramayın. Paşa paşa arayın operatör abinizi ve sizin hattınızı sizden habersiz bir başkası usulsüzce taşıdığı için kendilerinden af dileyim ve merhamet bekleyin.

• üst mesaja sığmayan etiketler.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.