araba soğukken gelen kayış (viyaklama) sesi
10 Cevap1717 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

51 Mesaj
27 Kasım 2012; 11:17:13 

sadece soğukken oluyor. araba yerinde dururken direksiyonu sağa sola çevirdiğimde viyaklama artabiliyor. ısınınca geçiyor.

505 Mesaj
27 Kasım 2012; 11:36:43 

quote:

Orijinalden alıntı: merhumiyiydi

sadece soğukken oluyor. araba yerinde dururken direksiyonu sağa sola çevirdiğimde viyaklama artabiliyor. ısınınca geçiyor.

aynısı başıma geldi. V kayışının ve marş motorunun kayışının gergilerini biraz arttırdım sorun kalmadı.

2187 Mesaj
27 Kasım 2012; 11:45:51 

lastiklerin zeminle surtunmesinden kaynaklanmadığından emin misiniz?

2319 Mesaj
27 Kasım 2012; 23:15:50 

kayışlar ıslakken olur genelde cik cik cik diye öter hız yapınca fazla belli olmaz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

137 Mesaj
1 Aralık 2012; 12:42:30 

quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

aynısı başıma geldi. V kayışının ve marş motorunun kayışının gergilerini biraz arttırdım sorun kalmadı.

bu kayış gergilerinin artırmayı biz kendimiz yapabiliyor muyuz ? aynı problem bende de var da..

4160 Mesaj
1 Aralık 2012; 13:32:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopardy

bu kayış gergilerinin artırmayı biz kendimiz yapabiliyor muyuz ? aynı problem bende de var da..

Kayış gevşekse gerdirilebilir ancak sorununuz gevşek kayıştan değilse fazladan gerdirirseniz rulmanları erken bozarsınız. Bunu denemek için rölantide aracı çalıştırın tüm farları, klimayı, arka cam ısıtıcıyı vs ne varsa devreye sokun ötme sesi artarsa kayış gevşektir. Ses artmıyorsa kaputu açın kayışa ve krank ana kasnağına dikkatlice bakın kasnakta yalpa varsa takım halinde değişim gerekir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpernbugra -- 1 Aralık 2012; 13:33:14 >

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

137 Mesaj
8 Aralık 2012; 12:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

Kayış gevşekse gerdirilebilir ancak sorununuz gevşek kayıştan değilse fazladan gerdirirseniz rulmanları erken bozarsınız. Bunu denemek için rölantide aracı çalıştırın tüm farları, klimayı, arka cam ısıtıcıyı vs ne varsa devreye sokun ötme sesi artarsa kayış gevşektir. Ses artmıyorsa kaputu açın kayışa ve krank ana kasnağına dikkatlice bakın kasnakta yalpa varsa takım halinde değişim gerekir. Saygılar.

Teşekkür ederim. Araç ısınınca bu ses gidiyor. Soğuk kış günlerinde daha çok oluyor. Bu neyin göstergesidir.

1030 Mesaj
5 Mart 2013; 15:22:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopardy

Teşekkür ederim. Araç ısınınca bu ses gidiyor. Soğuk kış günlerinde daha çok oluyor. Bu neyin göstergesidir.

arkadaşlar konu hortlatacam biliyorum ama bu durum ile ilgili bilgisi olan var mı ?

araba soğukken direksiyonu çevirdiğimde acaip ses geliyor ve bu durumdan çok rahatsızım...

2005 VW GOLF 1.6 FSI COMFORTLINE

5896 Mesaj
5 Mart 2013; 16:33:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

arkadaşlar konu hortlatacam biliyorum ama bu durum ile ilgili bilgisi olan var mı ?

araba soğukken direksiyonu çevirdiğimde acaip ses geliyor ve bu durumdan çok rahatsızım...

Kayış ıslandığında veya nemlendiğinde bu ses gelebilir. Eğer ısındığında yok oluyorsa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

1030 Mesaj
7 Mart 2013; 14:46:27 

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Kayış ıslandığında veya nemlendiğinde bu ses gelebilir. Eğer ısındığında yok oluyorsa sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

cevap için teşekkürler..

2005 VW GOLF 1.6 FSI COMFORTLINE

3007 Mesaj
7 Mart 2013; 14:52:38 

Bizim araçta hava soğuk olduğunda vitesi değiştirince yapıyor viyyyk gibi,Reno herşeyi düşünmüş soğukta araç sürmeyi keyifli hale getirmiş.

YTU - Mech. Eng.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » araba soğukken gelen kayış (viyaklama) sesi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281