- x
Finlandiya Eğitim Sistemi vs Türk Eğitim Sistemi
51 Cevap2550 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

523 Mesaj
26 Kasım 2012; 23:46:23 

video türkçedir.

edit: fin eğitim sisteminin ayrıntılı ve oldukça güzel bir anlatımla ilgilendiği başka bir video. zamanınız varsa mutlaka izleyin ve bizimkisiyle karşılaştırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senvo1 -- 27 Kasım 2012; 1:09:43 >

"If you are not born shredded, it's not your mistake. But if you die not shredded, it's definatly your mistake." Bill Shredded

9 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:03:40 

eğitim sistemlerine ayrı bir merakım vardı. ilginç bilgiler içeriyor teşekkürler

523 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ontario

eğitim sistemlerine ayrı bir merakım vardı. ilginç bilgiler içeriyor teşekkürler

rica ederim

"If you are not born shredded, it's not your mistake. But if you die not shredded, it's definatly your mistake." Bill Shredded

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2012; 0:18:19 

Konuya nedense kimse yorum atmamış. Atılmaz tabi niye atılsın ki? Ben konuşmuyorum artık böyle şeyleri buralarda, eve bir tane kütük aldım ara sıra derdi mi onunla paylaşıyorum, tartışmamı onunla yapıyorum.

141 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
maximum pain
27 Kasım 2012; 0:21:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Hiper-Nova

Konuya nedense kimse yorum atmamış. Atılmaz tabi niye atılsın ki? Ben konuşmuyorum artık böyle şeyleri buralarda, eve bir tane kütük aldım ara sıra derdi mi onunla paylaşıyorum, tartışmamı onunla yapıyorum.

forum iyi yetiştirelememiş, kendini iyi ifade edemeyen, içine kapanık ergenlerle dolu olduğu için bu tarz konulara yorum yapılamıyo

(PC) Origin ID: MysterionTR
DonanımHaber Orijinal Kullanıcılar Kulübü

Uzaklaştırılmış
27 Kasım 2012; 0:23:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kafa bozuktu

forum iyi yetiştirelememiş, kendini iyi ifade edemeyen, içine kapanık ergenlerle dolu olduğu için bu tarz konulara yorum yapılamıyo

Artık bu tarz şeylerle ilgilenmiyorum, şunu gördüm ki ne kadar tavsiye verirsen ver o korku duvarlarını yıkamıyorlar. Birazda yaş ortalaması düşük tabi, onunda etkisi var. Artık büyüdükçe Türkiye'nin gerçek sorunlarını daha rahat görecekler.

833 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:23:35 

İçim acıdı yemin ediyorum. Bok var öğreniyoruz o kadar saçma sapan şey.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7162 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:27:04 

quote:

Ne diyecek millet? En fazla Türkiye'ye, cahil halka sövecekler yani bu video'yu izleyip ne demelerini bekliyorsunuz ki? Halkımız cahil, köylü ağırlıklı. Başa gelen adamlar belli zaten; takım elbiseli ayılar. Türkiye'nin bu seviyelere gelmesi çok zor.

301 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:28:11 

Sondaki milli egitim animasyonu herseyi aciikliyor zaten.Ayni seyleri ogrenip ayni seyleri yapiyoruz bu sayede azicik bile olsa ilerlemiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

I knew all the rules but the rules did not know me
Guaranteed

971 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:30:14 

Helsinki varoşları dediği yere bak bizim zengin mahalleri gibi
Kızın evide bizim evden güzel
(İlk baştaki ev)

Uzaklaştırılmış
27 Kasım 2012; 0:30:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Uchiha Madara.

Ne diyecek millet? En fazla Türkiye'ye, cahil halka sövecekler yani bu video'yu izleyip ne demelerini bekliyorsunuz ki? Halkımız cahil, köylü ağırlıklı. Başa gelen adamlar belli zaten; takım elbiseli ayılar. Türkiye'nin bu seviyelere gelmesi çok zor.

Bu sene kardeşimi dershaneye yazdırdık yıllık 3 milyar. Buna laf edemedik maalesef ama ödemek zorundayız. Buna her insanın edecek bir iki çift lafının olması gerekiyor.

833 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:30:37 

quote:

Orijinalden alıntı: senvo1

o kadar saçma sapan şeyi dersane de öğreniyoruz

Dersaneyle ne alakası var onu anlamadım? Dersaneye gitmeyip de sınava girebilirsin ancak o saçma sapan şeyleri öğrenmek zorundasın.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

134 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:36:25 

yanlış yere açmışsın oyun bölümüne açacaktın.

< Bu ileti DH Premium kullanılarak atıldı >
HELL YEAHH
____________________________________________________________________________________________________________________

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 sonraki > >>

307 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:41:50 

konunun yeri cop kutusu, bence yoneticiler tasir birazdan

1143 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:48:49 

3-4 saat biz 8 saatle surunuyoruz

5794 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:48:54 

bizim sistem hakkında söylenilecek çok şey var. Kesinlikle verimli değil bir kere. Şunu bi düşünün mesela, ilkokul 4'den bu yana ingilizce öğreniyoruz, lisede hazırlık, ünide hazırlık. Üni sonunda acaba yüzde olarak kaçımız tam anlamıyla ingilizce anlayıp konuşabiliyor?

Sonra ales kursu, dgs kursu özel kurslara gidip ing öğrenicem diye geziyoruz. Gerçekten çok yazık. 15 sene boyunca ing öğrenememek nedir yani?

Bu sadece örnek şimdi sistemin yetersizliğinin anlatmaya kalksak gerçekten çok uzun bir yazı olur.

Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.

971 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: senvo1

varoş dediği şey fakir mahallesi falan değil seni yanıltmasın. finlandiya sosyal eşitliğin olduğu bir ülke.

Demek istediğim Finlandiya'nın fakirleri bile bizim çoğumuzdan daha iyi bir hayat sürüyor

677 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:55:53 

Nüfus faktörünü de atlıyorsunuz kesinlikle. 5 milyonluk finlandiyada gördüğünüz sınıflar taş çatlasa 10 kişiyken türkiyede 50 kişiye varabiliyor.

It's Always Sunny In Sefaköy

I miss the warm embrace I felt
First time you touched me
Secure and safe in open arms
I should have known you'd crush me

2624 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:56:02 

Kisa ve öz açikliyorum:

Türkiyede matematiği, fiziği değil, sinavlardan nasil iyi not alinacağini öğrenirsiniz.

4001 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:03:50 

öğretmenlerin müfredattan serbest olması çok iyi bir nokta. benim ilkokul hocamda öyleydi ve gerçekten bir şeyler öğretiyordu. sonra ortaokul ve lisede gördük ders kitaplarını okuyup geçenleri

1257 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:04:13 

Son animasyon bombaymış

Keşke şişko olsaydımda arkaya doğru devrilseydim sandalyeden

237 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:09:29 

Mesajim bulunsun pcden girdigimde bakacagim

D90 # 18-105 # 50 f/1.8 # Galaxy Ace # dv600

DHSergi

4001 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:10:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Demek istediğim Finlandiya'nın fakirleri bile bizim çoğumuzdan daha iyi bir hayat sürüyor

finlandiyanın fakiri değiller onlar. suburb deniliyor o tarz yerleşim yerlerine. türkçeye varoş diye çevrilmesi hatalı oluyor çünkü bizde gecekondu mahalleleri oluyor oraları, fakat yurtdışında gayet orta/üst sınıf yerleşim yerleridir suburbler. amerikan filmlerinde gördüğün bahçeli, garajlı evler suburb işte, şehir dışı yerleşim yerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 27 Kasım 2012; 1:13:37 >

112 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:14:23 

Çok istedim başka bir ülkede okumak. Ama öyle kolay olmuyor bunu çoğumuz biliyoruz. Maddi açıdan gidemedim birileri destekte olmadı. Ve zaten şimdi okulu bıraktım. Niye bıraktın diceksiniz, bir şeyler öğrenmeye karşı mısın? Diyeceksiniz, değilim tabi ki bir şeyler öğrenmek isterim ama bana yararı olacak şeyler öğrenmek isterim. Oda bizim ülkemizde olmuyor işte. Doktor olacak adam da mühendis, hemşire, itfaiyeci ve mimar olacak adamda aynı sınıfta okuyor. Böyle olmamalı çocuklar liseye geçtiğinde istediği branşlara ayrılmalı ve o branşlara yönelik dersler görülmeli. Oysa ki ülkemizde şudur;

Okul başlar ortalama 160 sayfalık 10 tane kitap verilir. 1600 sayfa yapar buda ve öğrencilerden bu 1600 sayfayı akıllarında tutmaları istenir ve büyük sınavda yani üniversite sınavında bunlardan çıkıcağı söylenir. Biligsayarların bile belirli bir belleği varken insanlara bu kadar boş bilgi yüklemek haksızlık değil mi?

Neyse çok konuştum iyi forumlar

589 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:14:24 

Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Gregory Petrov(yanlış hatırlamıyorsam)
Bu kitabı okuyun derim öyle kalın bir kitap da değildir. Atatürk'ün zamanında okullarda okutun bu kitabı dediği kitaplardan biriymiş.

Ацумыжъ

9607 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:16:45 

Eğitim sistemine mıçayım Türkiye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

When you find that one person who connects you to the world, you become someone different. Someone better. When that person is taken from you, what do you become then?

"Lenovo" Z500 - Windows7 x64 | "LG" G2 - Pardus Rom 7.7 - Dorimanx Kernel 8.4
"Razer" Blackwidow 2013 | Deathadder 2013 | Kraken Pro | Goliathus Control Edition
Steam | Osu!
The Elder Scrolls Online EU: khanjui

523 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:26:18 

quote:

Orijinalden alıntı: qwe.

Bu kitabı okuyun derim öyle kalın bir kitap da değildir. Atatürk'ün zamanında okullarda okutun bu kitabı dediği kitaplardan biriymiş.

http://tr.wikipedia.org...ambaklar_%C3%9Clkesinde

ilginç kitapmış gerçekten. teşekkürler

54 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:29:52 

mobildeyim hocam link koyarmisin. Videolar cikmiyor merakettim

274 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:33:51 

Aslında eğitim sisteminden ziyade okulların nasıl olduğunu anlatmışlar. Herşeyin ücretsiz olması, öğretmenlerin müfredatı istedikleri gibi anlatabilmesi, eğitim saatinin oldukça az olması vs. gibi detayları bilmiyordum. Asıl lise müfredatı(Matematik-fizik), üniversiteye geçiş, üniversitede neler anlatılıyor gibi şeyleri merak ediyordum. Ezberci eğitim-mantıksal eğitim vs. karşılaştırması göremedim. İzlediğim kadarıyla sadece rahatlık üzerinde durulmuş. Disiplin mümkün olduğunca esnetilmiş. Ancak başarının bunlardan kaynaklandığını sanmıyorum. Türkiye ile ise karşılaştırılamaz çünkü nüfus farkı çok çok fazla. Türkiye'yi ancak kendi kulvarında(nüfus, refah seviyesi) yarışabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Movkast -- 27 Kasım 2012; 20:22:36 >

2352 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:35:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

finlandiyanın fakiri değiller onlar. suburb deniliyor o tarz yerleşim yerlerine. türkçeye varoş diye çevrilmesi hatalı oluyor çünkü bizde gecekondu mahalleleri oluyor oraları, fakat yurtdışında gayet orta/üst sınıf yerleşim yerleridir suburbler. amerikan filmlerinde gördüğün bahçeli, garajlı evler suburb işte, şehir dışı yerleşim yerleri

Banliyö denmesi lazım aslında. Banliyö oluyor suburb. Varoş diye çeviren kimse ellerinden öpmek lazım.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

2634 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:36:56 

quote:

Orijinalden alıntı: qwe.

Geçen sene okumuştum , gerçekten güzel kitap . Kitap okumayı hiç sevmeyen birisi bile okuyabilir incecik bir şey zaten .

Üniversiteyi 5 yılda bitiren 1 sene , 4 yılda bitiren 4 sene kaybetmiştir .

523 Mesaj
27 Kasım 2012; 1:40:35 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanstar

mobildeyim hocam link koyarmisin. Videolar cikmiyor merakettim

quote:

Orijinalden alıntı: Movkast

Bilgisayara geçince izleyip yorumumu eklemeyi düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: kratocfil

Mesajim bulunsun pcden girdigimde bakacagim

http://www.youtube.com/...Dd_0l9VY&feature=fvwrel

http://www.youtube.com/...q-34QOM&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senvo1 -- 27 Kasım 2012; 1:42:28 >

1182 Mesaj

[29 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

27 Kasım 2012; 10:09:47 

japon eğitim sistemide tamamen bilime fenbilgisine matematiğe bağlı korelilerde aynı şekilde 2 ülkede altay dilini konuşuyor bizim gibi ürettiklerini saymayım zaten bide bize bakın yıl 2012 başörtüsü kalksın mı kalkmasın mı vs saçma sapan tartışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angry006 -- 27 Kasım 2012; 10:11:07 >

Benim Yaratılışımda Fevkalade Olan Bir Şey Varsa, Türk Olarak Dünyaya Gelmemdir

8367 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:11:13 

Bizdeki eğitim sistemi değil ezber sistemi. Bizde yanlış yapılan ezberin şekli. Zamanında Flash Tv deki görsel eğitim programlarındaki gibi ezberletseler bari da milletin aklında kalsa. Şu Mega hafıza gibi zımbırtılar acaba bizden başka kaç ülkede mevcut. Ezbere dayalı, daha iyi nasıl ezberlerimin peşindeyiz. Öğrenmek, yolu bulmak, birşeyleri kurcalamak, hayal gücünü kullanmak tamamiyle boş kalıyor güzelim ülkemde.

Moulin Rouge! www.sadansamli.com

237 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:16:35 

Kişi başına düşen hoca sayısına bakarsan olay orada bitiyor.

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ
PSN:xxmuhammetxx
Zor olan kararları vermek değil onlarla yaşamaktır. * My.

1654 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:17:10 

quote:

Orijinalden alıntı: TenVeFeknoloji

Kisa ve öz açikliyorum:

Türkiyede matematiği, fiziği değil, sinavlardan nasil iyi not alinacağini öğrenirsiniz.

Kesinlikle işin özeti bu.Öğrencilerin beyni köreliyor ve küçük yaşlardan vasıfsız insan olmaya adım adım yaklaşıyorlar.

480 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:17:34 

Mesajım bulunsun. Şu an izleyemiyorum.

Honami
Takeri

1167 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:24:57 

Bulunsun.

Amacımız bir renge ve isme malik olmak. Türk olmayan takımları yenmektir.
Tutte Le Vittorie Nel Cielo!
WHY ALWAYS ME?

94 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:41:37 

quote:

onlara banliyö deniyor hocam. suburb şehrin içindedir. ancak varoş diye tabir edilmez o noktada haklısın.

yalnız, ağladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLq3 -- 27 Kasım 2012; 12:46:01 >

Meselâ, uyku, âlem-i yakaza ile âlem-i misal arasında bir köprüdür. Risale-i Nur Külliyatı'ndan

480 Mesaj
27 Kasım 2012; 10:45:45 

Özendim doğrusu...

416 Mesaj
27 Kasım 2012; 11:07:35 

quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

Son animasyon bombaymış

Keşke şişko olsaydımda arkaya doğru devrilseydim sandalyeden

O nasıl bir dilektir ya

Oysaki ben...

374 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:11:05 

Bende bunun gibi bir konu açmıştım.Aamir Khan adlı abimiz hint eğitim sistemine büyük darbeler vuruyor ve karşılaştırdığında Türk hocalarla aynı niteliklere ve Türk eğitim yapısıyla aynı niteliklere sahip bir eğitim sistemi görüyoruz.İlgini çekebilir abimin filmlerini izle

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#68391800

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

Uzaklaştırılmış
27 Kasım 2012; 16:20:30 

Öğrencilerin hayatı okulda geçiyor. Birde eve gidince ödev veriyor. Yazık lan acıdım resmen birde utanmadan haber yapmış trt

523 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:26:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Ve tanrı onu yarattı

Bende bunun gibi bir konu açmıştım.Aamir Khan adlı abimiz hint eğitim sistemine büyük darbeler vuruyor ve karşılaştırdığında Türk hocalarla aynı niteliklere ve Türk eğitim yapısıyla aynı niteliklere sahip bir eğitim sistemi görüyoruz.İlgini çekebilir abimin filmlerini izle

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#68391800

hocam 3 idiots u izledim super filmdi yonetmenin diger filmlerinin de o sekilde elestiri oldugunu bilmiyodum tesekkur ederim bilgilendirdigin icin

3283 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:38:11 

Zaten bizdeki eğitim sistemi değil oyalama sistemidir. Hayatında hiç bir işine yaramayacak şeyleri öğretirler. 25 yaşına kadar okursun ama hiç bir şey öğrenemezsin. Ondan sonra iş bulmak için de dil kurslarına ve meslek kurslarına gitmeye çalışırsın.

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

141 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:48:29 

sizi bilmem ama bu lanet olası bir eğitim sistemine sahip bir ülkede okumaya çalışıp gençliğimin,en güzel geçmesi gereken zamanımı gereksiz mi gereksiz kitapların,testlerin başında geçirmek veya geçirmeye zorlanmak acayip şekilde zoruma gidiyor

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79213608/f_//tm.htm

523 Mesaj
27 Kasım 2012; 18:34:04 

quote:

Orijinalden alıntı: jasonw

sizi bilmem ama bu lanet olası bir eğitim sistemine sahip bir ülkede okumaya çalışıp gençliğimin,en güzel geçmesi gereken zamanımı gereksiz mi gereksiz kitapların,testlerin başında geçirmek veya geçirmeye zorlanmak acayip şekilde zoruma gidiyor

daha soylenecek cok sey var bunla ilgili ama gudulmek milyonlarca insanin hosuna gidiyor

153 Mesaj
7 Aralık 2012; 20:43:31 

Bir zamanlar bu ülkede Köy Enstitüleri vardı. Hasan Ali Yücel'in müthiş eğitim reformları vardı. Özgür üniversiteler vardı. Ama sonra o okullar kapatılıp imam-hatip oldu. Gerekceside "komünist yetiştiriyor". Aslında biz kendi kendimizi bitirdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenGoblet -- 7 Aralık 2012; 20:45:40 >

3988 Mesaj
18 Mayıs 2013; 23:16:21 

Cidden duygulandım ya.Gençliğimiz boşu boşuna geçip gidiyor.

"Gözlerimizi kapayıp, yalnız yaşadığımızı varsayamayız. Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız. Tersine gelişmiş, uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız: bu yaşam ancak bilim ve fenle olur. Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için bağ ve koşul yoktur." M. Kemal Atatürk

1711 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
HllHld
18 Mayıs 2013; 23:23:45 

Bizim anadolu teknik liselerinde meslek liselerindeki gibi 45 saat ders vermiyor günde 3-4 saat ve çeşitli aktivitelerle iç içe ne kadar güzel.

HillHold

"Türk milleti birçok asırlar, bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü."
## DONANIMHABER HAXBALL SERVERLARI ANA KONUSU ##
++ DH MOBİL OYUNCULAR KULÜBÜ ++

143 Mesaj
18 Mayıs 2013; 23:58:37 

Aslında Finlandiya tam yaşamak istediğim ülke tipi az nüfus,harika eğitim,çok az sorun(0 sorun belkide) tam yaşamak istediğim evler falan ama biz Türkiyede çürüyelim günde 8 saat dersle.Okulu,okumayı,bilmeyi,öğrenmeyi,sorgulamayı sevmeyen bir nesil yetişti artık.Bazılarının istediği nesil yani,öğrenciler eve gideyim ödevimi yapayım,kitap okuyayım falan diye düşünmüyor eve gideyim biraz facebookta takılayım sonra xx'le buluşayım biraz Berkecan hakkında konuşalım diye düşünüyor.Yazık çok yazık neyse Nightwish dinlemeye devam

RAMMSTEIN-IRON MAIDEN-NIGTHWISH-KORPIKLAANI-METALLICA-NIRVANA-MANOWAR-RHCP-APOCALYPTICA-GREEN DAY-AC/DC-SKILLET--PENTAGRAM-NICKELBACK-SYSTEM OF A DOWN-LINKIN PARK-LED ZEPPELIN-GUNS'N ROSES-BILLY TALENT

3992 Mesaj
25 Mayıs 2013; 19:24:42 

quote:

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Finlandiya Eğitim Sistemi vs Türk Eğitim Sistemi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.305