- x
tekken 3 de kingin full kapması
47 Cevap26961 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

494 Mesaj
29 Nisan 2006; 16:42:58 

tekken 3 de kingin full kapmasını bilen varmı ya bir türlü çözemedim

http://www.evoset.com.tr

326 Mesaj
29 Nisan 2006; 20:45:25 

çözsende yapamassın zaten bosuna ugrasma
ben 4 te cozdum traning bolumunde comboları gosteriyodu 3 de varmı bilmem yapmak icin tus takımını degistirmem grekti yani bi tusa bastıgımda 2 vurusluk kombo yapıyo anca ole yapabilirsin...

geliyor geçiyor hayat dönüyor durmuyor dünya

4505 Mesaj
1 Mayıs 2006; 14:06:49 

Ardadaşlar ben neredeyse hepsini biliyorum bizzat kendim çözdün sırasıyla sağa alt yön tuşu ile üçgen ile birlikte yuvarlakla yakalıyorsunuz sonra aynı tuşlara aralıklı basıyor sunuz sonra (kare+üçgen) (x+yuvarlak) saydırıyorsunuz sonra kareden başlayarak kare +üçgen+yuvarlak+x dire devam ediyorsunuz daha da var ama anlatmakla olmaz bun yazdıklarımdan ne kadar anladınız bilmem ama yapınca çok manyak oluyor

Samsung 46D8000 - Samsung 32B650 & Xbox 360 Elite - Jasper Gametag =ridvan1903 --- Playstation 3 320 GB --- Asus GTX 670 DCU2

Harman Kardon HKTS 16 --+--Pioneer Vsx 921 AVR --+-- Logitech (♥) Z 5500 --- X-Fi Platinum Fatal1ty Champion --- --- Playstation 2 --- Logitech - Driving Force GT

326 Mesaj
2 Mayıs 2006; 11:03:43 

walla 4 te ben kingle iki kez tusam yetiyodu can man kalmıyodu yani allah vere bi adam elime gecsin hatta bazen adamı yakalayınca arkadaslar pad ı bırakıp bitmesini bekliyodu kombonun kingin butun ozellikleriin kullanmayı bilirseniz oyundaki en iyi adam..mesela savunma hareketleri var adam vururken geriye cekip tutma tuslarıan bstıgınız zaman savunma hareketleri yapıyo hatta adam yere dustugu zaman bile tutuyo.cok manyaq adamya king

3311 Mesaj
2 Mayıs 2006; 12:12:02 

tekkenden nefret ediyorum oyun mu oynicaz 1000 tane hareket mi ezberlicez.

PSN:caglar-34

326 Mesaj
2 Mayıs 2006; 14:31:35 

oyunun zevki o zaten zor olması o yuzden oyun kendini tekrar etmiyo diger dovus oyunları gibi...

296 Mesaj
4 Mayıs 2006; 19:35:01 

Burda aradığın bilgileri bulabilirsin http://db.gamefaqs.com/...rcade/file/tekken_3.txt

core 2 duo e4300 asus p5b 2gb kingston ddr2 800 asus en6200tc

134 Mesaj
4 Mayıs 2006; 22:03:47 

kardeşim bende şuanda king in tekken 5 deki karmaşık komboları üzerinde çalışıyorum adam yakaldımı affetmiyor gerçekten.
5 dekileri den sende daha çeşitli hareketleri olması eğlenceli hale getirmiş

Sana sataşan köpeklere karşılık vermeden yüzünü ters çevirdiğin de adam olmuşsun demektir.

494 Mesaj
6 Mayıs 2006; 0:21:33 

eywallah kardeşlerim cevaplarınız için tyeşekkürler bu adamı seviyorummmm

http://www.evoset.com.tr

5 Mesaj
15 Mayıs 2006; 22:32:07 

kingin diyer tutması boyut yapıp ücgen ve yuvarlaga aynı anda bas sonra tuttuktan sonra kare basılı ücgene ard arda bas diyer tutusa gecince x basılı kare ücgen yuvarlak sırayla bas diyer tutusa gecince ise ücgene basılı tut sırayla kare x yuvarlak butonlarına ard arda sırasıyla bas HEPSİ BU KADAR

gardiyan

5 Mesaj
15 Mayıs 2006; 22:40:30 

KINGİN DİYER TUTMASINI BİLİYOSANIZ BANA MAİL ATIN gardiyan1121@mynet.com

gardiyan

5 Mesaj
18 Mayıs 2006; 20:52:06 

arkadaslar bana kulakj verin diyer tutmaları öğrendim söylemesi ayıp ben ps 1 canavarı olmama rağmen beceremedi cok ama cok zor hatta imkansız 8 saat boyunca 1 tranesini bile beceremedim gerisini siz düsünün

gardiyan

3 Mesaj
4 Şubat 2007; 18:12:33 

ya arkadaşlar şu yerde yuvarlanmayı bi öğretirseniz çok makbule geçer

3 Mesaj
4 Şubat 2007; 22:01:49 

ya arkadaşlar youtubeye tekken3 king die aratın 3. videoyu izleyin kingin bütün tutuşlarını gösterio ama sonuncu yerde yuvarlanmayı sölediği gibi yapıorm ama olmuo bilen varsa bi açıklama yapsn

2362 Mesaj
4 Şubat 2007; 23:22:53 

onu zaten klasik joystickte yapması çok zor en iyisi kollu olan joystick almak

18 Mesaj
5 Şubat 2007; 19:58:39 

valla arcade machineli ateri zamanları bacak kapmayla ba$layandan, yuvarlamaya kadar hepsini yapıyodum. emulatör yükledim $imdi baktım da pek nostaljik oldu. kabaca tu$larla kombine çekecek bir$eyler lazım zannımca. zira klavyede inanılmaz derecede kasıyor bi comboya ba$lamak. Tabi hatırlayamıyorum hiç bi comboyu bir de öyle bi sorun var.

7 Mesaj
28 Ağustos 2008; 20:24:12 

Kingde var olan 3 tane catch combo vardır görünüş açısından güsel bi combolardır ama gelgelelim çoğu kişiye o çok gelen damage benim gözümde çok küçük kalmakta. Nedenimi size tavsiyem catch combolarından pek fazla kullanmayın amacınız zaman tasarrufu ve perfect ise catch siz comboları kullanın şahsen benim king ile 10 hit yaptığım oldu vurdğum damageyi tam hatırlamıyorum ama +230 yaptığımı ve %25 inin boşa gitiini hatırlıyorum ;) Bu kadar konuşmuşken bişey daha sölemek istiyorum en yüksek comboyu yapabilicek adam yoshimitsudur usta kullanıcıları bilir

2955 Mesaj
28 Ağustos 2008; 21:40:19 

4 senemi verdim tekkene bazen dururken can sıkıntısından boş elle kingin kombolarını falan yapıyorum halbuki 2 yıldır da oynamadım tekkeni
birde lise zamanımda ankarada fantasy land ve plaza ateri salonlarında 25-30 wins görürdüm söylemeden edemiycem neyse en basitiyle başlayım anlatmaya istek olursa devam ederiz

şimdi
kare:1
üçgen:2
x:3
yuvarlak:4 olarak kodluyorum

4lü kombo

kol iki aşagı veya aşagı yukarı ama hızlı bir şekilde 2+3 bu tutması daha sonra 2,2,2+1 bunu üç kez yapın kesin olsun buraya kadar ikili kombo sonra 2,1,3+4,1+2 bu üçüncü ensondahızlıca 4,2,1,3,4,2,1,3,4,2,1,3 yapıyoruz adamı çevirip çevirip çöp gibi atıyor

devamı isteğe bağlı gelebilir ayrıca nina , paul ün de 3 lü 4 lü comboları var bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 28 Ağustos 2008; 21:42:57 >

163 Mesaj
28 Ağustos 2008; 22:02:55 

En kral adam steve.. brakın king ming ya xD kaç tane tutmaya çalışan adam gördüm hepsini ufaladı steve 1 numara.. en kolay kombo yapılan adam hwoarang.. sürekli x veya sürekli o tuşlarına basın gene kombo oluyo xD sora eddy kolay benim için.. law basit lee aynı şekilde (lei değil) fakat steve'i tek geçerim.. 2 tane 8 li kombo yaptımı king ming kalmıyo valla xD

2955 Mesaj
28 Ağustos 2008; 22:10:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Erkokao

En kral adam steve.. brakın king ming ya xD kaç tane tutmaya çalışan adam gördüm hepsini ufaladı steve 1 numara.. en kolay kombo yapılan adam hwoarang.. sürekli x veya sürekli o tuşlarına basın gene kombo oluyo xD sora eddy kolay benim için.. law basit lee aynı şekilde (lei değil) fakat steve'i tek geçerim.. 2 tane 8 li kombo yaptımı king ming kalmıyo valla xD

sana işi bilmeyen geliyordur, attığın tekme yada yumruğu yakalayarak 5 li komboyu yapsaydı sana bunları yazmazdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 28 Ağustos 2008; 22:08:34 >

8417 Mesaj
28 Ağustos 2008; 22:43:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Erkokao

Çata çuta Tekken oynayan bi oyuncu havası sezdim sende.. Sıfır teknik, kırarcasına tuşlara basma..

694 Mesaj
29 Ağustos 2008; 0:47:57 

ben tekmeyle hepsını dovuyorum,

1537 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:23:15 

Bu arada king tutunca joystigi birakip kombonun bitmesini beklemeyin, karsi taraf komboyu mukemmel bir sekilde devam ettirsede her hareketten kurtulabileceginiz tus kombinbasyonu bulunuyor, ben ezbere bilmiyorum ama bi arkadas surekli ben kombo yaparken joystigi yogurarak hareketten kurtuluyodu Zaten tekkeni super yapan ozelligi de bu her hareketin karsiliginin bulunmasi, (tabi yapmasini bilene)

Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür,güzel düşünen hayatından lezzet alır.

Ip Man (Yip MAN) Fan Club (VİP ÜYE)

15 Mesaj
30 Ocak 2009; 16:32:23 

tekken 3 de kingi adım gibi bilirim. isteyen olursa hepsini anlatabilirim.
isteyen eklesin emre.macit@hotmail.com

Ayrıca benle tekken 3 online kapışmak isteyenlerede duyurulur!!

1769 Mesaj
30 Ocak 2009; 16:53:07 

Konuyu hort ettirmiş arkadaş.
Sonra da mesajı silmiş

"Evet, ümitvâr olunuz; şu istikbâl inkılâbâtı içinde en yüksek gür sedâ,yine İSLAM'ın sedâsı olacaktır..!" [Bediüzzaman Said Nurs'i]

15 Mesaj
9 Ocak 2010; 5:06:50 

Arkadaşlar ben kingin bütün combo kapmalarını biliyorum.

Ama şimdi burda anlatmak cok zor olur.

İsteyenler beni emre.macit@hotmail.com eklesin.

ayrıca tekken 3 de kapısabiliriz.[
/b]

3051 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:07:11 

quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Çata çuta Tekken oynayan bi oyuncu havası sezdim sende.. Sıfır teknik, kırarcasına tuşlara basma..

Tekken'in eksi yonlerinden biri de bu zaten. Adam sallayarak yenebiliyor cunku tahmin edemiyosunuz ne yapacagini. Tekken 6'dan sonra tekken cikmasa da sadece DLC olarak karakter fln ekleseler de olur bence.. Oyunda bir yenilik yok asirlardir.

GamerTag: fallen7ang | Ekleyin, ekletin. | Super Street Fighter IV ya da Starcraft II'den iddiali arkadaslari haftasonlari beklerim..
"Listen to me, Evey. This may be the most important moment of your life. Commit to it."

2293 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:44:20 

Ben paul'un 10 hit combosunu istediğim zaman yapabiliyorum.Ama çok az kullanıyorum.Bunlara combo demek de doğru olmaz çünkü kolayca bloklanabiliyor,kaçılabiliyor ve parry yapılabiliyor.Daha çok air juggle yapmanızı tavsiye ederim.

1688 Mesaj
15 Ocak 2011; 21:23:49 

Oyunun kendi trainingindeki combo 4 tane. bu dedikleriniz onlardan farklı sanırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kril -- 15 Ocak 2011; 21:25:55 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ocak 2011; 21:37:34 

Hey gidi tekken.. ne zamandır oynamıyorum bu oyunu. her karakterden en az 1-2 combo'yu ezbere bilirdim, öyle rastgele oyuncularından değildim yani şimdi bıraktım gibi bişey. onlineda lag var çünkü. bu dövüş oyunlarında ise 0,001 saniye lag bile oyunu, comboları çok büük derecede etkiliyor.Neyse şöyle bi comboyu hep yapmak istemişimdir, hiç yapamadım ama.

9969 Mesaj
16 Ocak 2011; 0:48:13 

İleri+Aşağı+İleri +
, , + +
+ , + , + , +
+ + +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 16 Ocak 2011; 1:55:57 >

Oyun Oynamayi HERKES Beceremez. J-RPG Master
Final Fantasy Fun Club PSN:Kazuya1981 (HK) Final Fantasy Forever
Her Final Fantasy Oyununun Geçtiği Dünya Haritası , Karakterleri ve Hikayesi Farklı Biçimde Tasarlanmıstır , Hiçbir Seriyle Kıyaslanamaz.

1769 Mesaj
16 Ocak 2011; 1:29:14 

quote:

Orijinalden alıntı: zack06

King'in 10 yakın tutup kırma kombosu var hangisini yazayım

yerde yuvarlamasını yazayım ama biraz zor çileden çıkabilirsin yapana kadar

İleri+Aşağı+İleri +
, , + +
+ , + , + , +
+ + + (hepsine sürekli bas yuvarlayana kadar tabi komboyu doğru tutturursan yuıvarlar)

Bu en zorlarından birisi çünkü
,
+ +
yaparken karşındaki düşman sürekli olarak bıraktırabiliyor o yüzden yaparken king'in hareketlerine dikkat etmen gerkiyor.

hadi kolay gelsin

Bir yerlerde yanlış var sanki
İleri,aşağı,ileri + olmasın sakın
Büyük ihtimal default control ayarlarında söylediğin için devamı da yanlış hocam..
Aslında tekkende mesele o değil. Sağlam tekken oyuncuları böyle tutmalara meyl etmez.
Karşı taraf yapsa bile devamını yaptırmaz. Tekkeni ilk öğrendiğimizde bu tür tutmaları yaptık hevesimiz geçti bitti.
Önemli olan ölümüne dövüşmek..

"Evet, ümitvâr olunuz; şu istikbâl inkılâbâtı içinde en yüksek gür sedâ,yine İSLAM'ın sedâsı olacaktır..!" [Bediüzzaman Said Nurs'i]

9969 Mesaj
16 Ocak 2011; 1:38:18 

default ayarlarında yazdım

mesala

ileri+aşağı+ileri 1+4 ile tutuluyor
2,1 , 1+2+3
1+3 , 3+4 , 2+4 , 1+2 ,1+2+3+4

bu şekilde denk geliyor

uzun zamandır tekken oynamıyorum ama kng'in komboları ve diğer karakterlerinde komboları aklımda o yüzden yazdım hatam varsada düzelttiğin için sağolasın

Edit : şimdi düşündümde kırmanın başlangıcı sanırım 1+4 yani dediğin gibi + ile başlıyor aklıma geldi yanlışlık olmasın hakılısın :)

Edit 2 : Yukarıda yazdığım düzeltilmiştir ve hatayı saptadığı için teşekkürler ederim Ahmetryup'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 16 Ocak 2011; 1:57:16 >

Oyun Oynamayi HERKES Beceremez. J-RPG Master
Final Fantasy Fun Club PSN:Kazuya1981 (HK) Final Fantasy Forever
Her Final Fantasy Oyununun Geçtiği Dünya Haritası , Karakterleri ve Hikayesi Farklı Biçimde Tasarlanmıstır , Hiçbir Seriyle Kıyaslanamaz.

1 Mesaj
28 Nisan 2012; 13:20:53 

Kingin Full Kapmasını en zor Kırmasını türkçe sesli olarak size kolayca nasıl yapıcağını anlatan videomu aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz arkadaşlar mutlaka izleyin

http://www.youtube.com/...YpI4Qs&feature=youtu.be

494 Mesaj
3 Ağustos 2012; 10:52:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ps3nextdevil

Kingin Full Kapmasını en zor Kırmasını türkçe sesli olarak size kolayca nasıl yapıcağını anlatan videomu aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz arkadaşlar mutlaka izleyin

http://www.youtube.com/...YpI4Qs&feature=youtu.be

çok karışık anlatmışsın hocam

Ad.Block Kullanıyorum,saçma sapan reklamları görmüyorum

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 11:00:33 

quote:

Orijinalden alıntı: boxor

çok karışık anlatmışsın hocam

nextdevil iyi anlar king den :) çok ilgili king ile
ama ben şahsen kapmadan ziyade kapışmalar için Armor King i öneririm.

494 Mesaj
3 Ağustos 2012; 11:48:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

nextdevil iyi anlar king den :) çok ilgili king ile
ama ben şahsen kapmadan ziyade kapışmalar için Armor King i öneririm.

evet aslında videoyu izledim demek istediğini sonradan çözdüm L1 tuşlarına kare ve üçgen tanımlaması yapıyorsun yani left kick + right pounch yanımlaması yapıyorsun hem zamandan tasarruf hemde hız kazanıyorsun :)

1998'den beri tekken oynuyorum istanbul içi rakip varsa ev müsait :) trfighter sitesinden arcade x aldım çift kişilik

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcREIYP1WFFDLlBNGZy1Vj3w6mFAAO76R2hVcfQYGEYg_36HC4sz4Piioiu5

117cm lcd ekran çift kolda ps3 için abimle birde eski bir dostumla yapıyorum turnuva ama arkadaşımı pek yenemiyorum :)

atari salonlarına gidiyorum 2005'e kadar sağlam rakipler oluyordu atariler kalabalık oluyordu ... makinede sıralar olurdu :) ahh bee :)

bazen yenilir gider o hırsal jeton alırdım gene yenilirdim çaresiz beş kuruşsuz kalınca içime dert ola ola okuldan eve yol alırdım :)

494 Mesaj
3 Ağustos 2012; 11:51:36 

birde şu olayı çözsem süper olacak. Parry ve chicken olayları

az çok paryy çözdüm ama seri olmak lazım. aşağı çarpaz yapınca direk aşağıdan vuruşları engelliyor.

chicken ise daha bulamadım. mesela birine yumruk atıyorsun o kesme yapıyor sende bir kaç tuşa basıyorsun kesmeye karşılık kesme şeklinde karşı rakipe tekrar vuruyorsun

chicken taqrzı 2007'de çektiğim bir video arkadaşlar beraber çekmiştik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boxor -- 3 Ağustos 2012; 11:55:17 >

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 11:58:54 

quote:

evet aslında videoyu izledim demek istediğini sonradan çözdüm L1 tuşlarına kare ve üçgen tanımlaması yapıyorsun yani left kick + right pounch yanımlaması yapıyorsun hem zamandan tasarruf hemde hız kazanıyorsun :)

1998'den beri tekken oynuyorum istanbul içi rakip varsa ev müsait :) trfighter sitesinden arcade x aldım çift kişilik

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcREIYP1WFFDLlBNGZy1Vj3w6mFAAO76R2hVcfQYGEYg_36HC4sz4Piioiu5

117cm lcd ekran çift kolda ps3 için abimle birde eski bir dostumla yapıyorum turnuva ama arkadaşımı pek yenemiyorum :)

atari salonlarına gidiyorum 2005'e kadar sağlam rakipler oluyordu atariler kalabalık oluyordu ... makinede sıralar olurdu :) ahh bee :)

bazen yenilir gider o hırsal jeton alırdım gene yenilirdim çaresiz beş kuruşsuz kalınca içime dert ola ola okuldan eve yol alırdım :)

bende 1995 den beri oynarım, ülke olarak bence Tekken de çok iyiyiz . Saymaya başlasak yüzlerce turnuva oyuncusu çıkar bence Tekken için.
bu arada bende sağlam rakibimdir :) şu aralar Julia ya fena sardım kopamadım bir türlü

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 12:04:56 

Chicken olayı öldü artık kullanan yok kimse umursamıyor o olayı
Parry olay ise zorlaştırıldı. Tek hamlede vuruşu tahmin edip ileri alt çapraz yapmak lazım direkt olarak parry sonrası bounds a düşüyor rakip

Chicken i ben yaparım ölü hareket olsada diyorsan basiti var. Asuka , Nina yada Paul vs. rakip olsun reversal ı olan, abuk abuk aynı vuruşları yap reversal çektirmeye zorla. Uygulama: ileri, ileri +2 yaptın diyelim parmağını 2 tuşundan çekmeden ardından sürekli hareket bitene dek ileri +4 yap

Uygulama da tam olarak şunu yapmış oluyorsun. ileri , ileri +2 (Rakip reversal çekti ve yedirdi) , f+2+4 ile chicken yaptın

Mantık : 1 ve 3 ile başlayan vuruşun chicken ı ileri+1+3 tür. 2 ve 4 ile başlayan vuruşun chicken ı f+2+4 tür. çift vuruşlarda da yine f2+4 tür.

Tuşlama sisteminde 1 tuşuna basılı tutup 2 ye bastığında 1+2 olarak algılar. Pratikte bunu yapmış olacaksın ff+2, reversal ye, (2) den parmağını çekmeden ileri+4 de bu tuştan parmağını çekmeden çift tuşa basma tekniğine girer. Aynı tuşlama ile kapmalara da girmek basit olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Player 1 -- 3 Ağustos 2012; 12:09:07 >

494 Mesaj
3 Ağustos 2012; 12:22:05 

yani diyelimki paul'a yumruk attım oda kesme yaptık o arada ben ileri => 1+3 yapsam chicken mi vuruyor?

ozaman kesmenin tam tersi. Kesmede yani blok koymada geri 1.+3 yapınca rakibi blokluyor

ilk videoki olay yani

1666 Mesaj
3 Ağustos 2012; 13:20:31 

Yok artık bunlarla mı uğraşıyorsunuz, böyle oyun mu olur o zamanlar CPU'yu adam yerine bile koymazdık.

PlayStation dediğin balık etli olmalı!!! {Dobiş (FAT Kasa) PS Destekçisi}
2004'den beri CopyBoy'luk bizim işimiz...
750 gr Ançartıd 25 kağıt.
1 kilo Gadofvar 30 kağıt.
1,5 okka HEYLO 20 kağıt.
Lütfen Oziko ile irtibata geçiniz...
ブリーチ|DH|デスノート|The Newsroom|進撃の巨人|Buz ve Ateşin Şarkısı|ワンピース|PS4|XBOX ONE|The X Factor|ハンター×ハンター|Olympics 2016 Live Broadcaster

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 14:39:26 

quote:

yani diyelimki paul'a yumruk attım oda kesme yaptık o arada ben ileri => 1+3 yapsam chicken mi vuruyor?

ozaman kesmenin tam tersi. Kesmede yani blok koymada geri 1.+3 yapınca rakibi blokluyor

ilk videoki olay yani

videoları şirkette izleyemiyorum engelli maalesef

Tekken mantığında hareket yönünde sol yumruk, sol tekme , sağ yumruk, sağ tekme vardır. Bu yönleri iyi kavramak lazım. Sol yumruk karakterin yönüne göre sol adı üstünde diğer darbelerde o şekilde , sol vuruşun chicken i sol kapmadır yani 1+3 , sağ vuruşun chicken i sağ kapmadır yani 2+4'tir.

Örnekliyorum yine

Paul ile vurdun diyelim

1 ile yapılan vuruşun chicken i ileri+1+3
2 ile yapılan vuruşun chicken i ileri+2+4
3 ile yapılan vuruşun chicken i ileri+1+3
4 ile yapılan vuruşun chicken i ileri+2+4
çift tekme ve çift yumruğu net hatırlamıyorum ama aklımda çift yumruk için ileri+2+4 çift tekme için ileri+1+3

1 , 2 , 3 , 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Player 1 -- 3 Ağustos 2012; 14:40:35 >

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 14:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Oziko

Yok artık bunlarla mı uğraşıyorsunuz, böyle oyun mu olur o zamanlar CPU'yu adam yerine bile koymazdık.

Dövüş oyunları ileri teknik bilgi birikim ve tecrübe ister. Ayrı bir olaydır başlı başına. . . Bunlar bir şey değil kapmadan kurtulan kişiler var inanılmaz reflekslere sahipler. Rakibin sol eli ile tuttuğunu görüp 1+3 yapıyor sağ eli ile tutuyorsa 2+4 yapıyor çift eli ile tutuyorsa 1+2 ile kurtuluyorlar. . . Yabancılar bu işin ustası ve o reflekse nasıl sahip oldular anlayamadım yaş ile de alakalı olabilir.

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 14:46:31 

quote:

ilk videoki olay yani

mantığı süper kavradın. . . Ama yukarıda yazdığım gibi vuruş yönü önemli

1 ile vurursan chicken i ileri+1+3
ama ovvva (qcf +2 yani alttan yarım daire +2) yaptın paul ile chicken i ileri+2+4 oluyor.

494 Mesaj
3 Ağustos 2012; 15:28:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Player 1

mantığı süper kavradın. . . Ama yukarıda yazdığım gibi vuruş yönü önemli

1 ile vurursan chicken i ileri+1+3
ama ovvva (qcf +2 yani alttan yarım daire +2) yaptın paul ile chicken i ileri+2+4 oluyor.

anladım hocam akşam evde bir çalışma yapalım bakalım :)

bu arada chicken'a karşılık chicken olayı var. bunu jin ve heachi videomda gösterdim yani karşılıklı ölene kadar yapabilirsin :)

birde atari salonlarında bir efsane dolaşıyordu bu kinh yuvarlama yapıyorya hocam. tam kolu kırıyor ve arkadan yapışıp yuvarlıyor.

karşı rakipte king ise o arkaya geçme esnasında 1.+3.. diye devam eden sonra tuş kombinasyonuna rakioten önce basarsan rakibi bu sefer sen yuvarlıyorsun ...

diye bir efsane.... hiç görmedim ama :)

2652 Mesaj
3 Ağustos 2012; 15:30:25 

quote:

anladım hocam akşam evde bir çalışma yapalım bakalım :)

bu arada chicken'a karşılık chicken olayı var. bunu jin ve heachi videomda gösterdim yani karşılıklı ölene kadar yapabilirsin :)

birde atari salonlarında bir efsane dolaşıyordu bu kinh yuvarlama yapıyorya hocam. tam kolu kırıyor ve arkadan yapışıp yuvarlıyor.

karşı rakipte king ise o arkaya geçme esnasında 1.+3.. diye devam eden sonra tuş kombinasyonuna rakioten önce basarsan rakibi bu sefer sen yuvarlıyorsun ...

diye bir efsane.... hiç görmedim ama :)

kolay gelsin, refleks isteyen basit bir kurtulma yöntemi chicken

23 Mesaj
18 Ağustos 2012; 2:55:33 

ePSXe de config/pad/pad1 diyoruz.
tuşlar sırasıyla yukarıdan aşağı( , falan işte.)
R
E
A
S
D
W
Y

Sonra oyuna gir kombonun her parçasını 15 kere falan yap kendini alıştır. her hareketi öğrendiğin zaman çocuk oyuncağı gelir.

benim ayara göre(yukarıda verdim a yeşil yani üçgen. s yuvarlak d mavi w mor yani aynı fifa ayarı gibi.

a+w+aşağı+sol ile kap ilk hareketi yapcak.
sonra hareketi bitirmeden a+a+aw yap./sondaki aw birleşik
sonra w+a+sd (s ile d birlikte yoksa olmaz
sonrada a+w+d+s ve kombo tamam

Sonra Practicede kendini geliştirirsen uff uff uff Artık kingle terör estirisin

Umarım yardımım dokunmuştur...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » PlayStation » tekken 3 de kingin full kapması
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594