Şimdi Ara

Auris Dizel Yakıt Tüketimi (Ort: 7L/100km)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta aldığım 2011 model makyajlı kasa dizel auris aracımla, yaklaşık 1000 km yol yaptım.
    en son bu sabah, 250 km lik uzun yol gittim. 7 litre ortalama oldu.
    yol çok düz değildi, 110-120 civarında gittim genelde.

acaba araçta mı bir sorun var, yoksa dizele alışamadığım için mi, yoksa tüketim normal mi?

mesela şöyle söyleyim, düz yolda 110-120 ile sabit giderken, 4.2 ye düşüyor ancak, çok az bi rampa olunca gaza biraz daha basmak gerekiyor, haliyle anlık tüketim, hemen 6-7 litreye çıkıyor

• 100 km ortalama hız için 7 lt çok fazla. Ben günlük 8 km'lik bir güzergahı yarım saat civarında alarak, ki bu durumda ortalama hızım 16km/h oluyor , 6,5-6,8 lt civarı bir ortalama yapıyorum. Bahsettiğiniz şartlarda uzun yolda ortalamanın 5 lt'yi bile geçmemesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadwalader -- 26 Kasım 2012; 13:57:22 >
  • vallahi bilemiyorum, bana da çok geldi gibi. şu an deponun yarısı dolu, cruise range 350 yazıyor

ekleme: aracin viteslerini daha duzgun kullaninca daha az yakmaya basladi. son 100 km karisik kullnimda 6litreye indi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 3 Aralık 2012; 21:38:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.