Şimdi Ara

Ekran kartı boşta %99 gpu load yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc boşta ama ekran kartı sürekli %99 %60 neden olabilir pc yi açık bırakamıyorum

• Evet aynı sorun bende de var, reset atınca düzeliyor ama belirsiz bir süre sonra tekrar başlıyor. Durup dururken ortaya çıktı son üç gündür.
  • evet bu sorun benim gtx 560 ' ta da başladı malesef . lütfen bilen birisi açıklık getirsin bu duruma .
  • aynı olay bendede başladı nedir olay
    son driver yükledikten sonra oldu en eski driveri indirip kurdum ama aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akibeel -- 12 Mart 2013; 19:36:55 >
  • pc boşta gpu kullanımı %99 oluyor aralıklarla farklı driver denedim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: danity12

pc boşta gpu kullanımı %99 oluyor aralıklarla farklı driver denedim olmadı

combofix indirip çalıştırın bir de . ben bu şekilde aştım sorunu
  • ben format attım öyle düzeldi
  • Aynı sorun bende var combofix düzeltmedi internette birşey bulamadım varmı bir çaresi
  • en kısa çözüm format. format istemiyorsanız altta çalışan programlara bakın birde driver ile pc bitlerine dikkat edin 32-64 bt olayına bazen hatasz yüklüyor ama aslında doğru çalışmıyor
  • gorunuse gore format atmak formati an bi bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben de bu sorunu yaşadım yabancı forumlardan uzun araştırmalarım sonucu bunun virüsten kaynaklandığını öğrendim. birçok virüs programı tespit edemiyor, virüsün amacı ekran kartınızdan otlanmak, hırsızların işi yani. ülkemizde de yeni keşfedilen sanal paranın mining (üretim) işleminde kullanılıyor cpu ve gpu lar.. bu virüsleri de başkalarının ekran kartlarını sanal para üretiminde kullanmak için yayıyorlar.. benim bulabildiğim tek çare (format hariciinde) combofix oldu.. %99 düzelir combofixle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

Aynı sorun bende var combofix düzeltmedi internette birşey bulamadım varmı bir çaresi

2 aralıktan beri olan boşta %99 gpu kullanımı sorunumu bugün çözebildim o günden beri uğraşıyorum, 6-7 kere combofix le tarattım düzeltmedi, avast düzeltmedi kaspersky 2014 düzeltmedi microsoft security essentials düzeltmedi avg düzeltmedi, anti malware programları düzeltmedi bugün ESET NOD32 kurdum yarım saatte sorunum düzelti bilgisayarda 4 farklı yerde coin mining trojan programı buldu msdn.exe nsdn.exe ve birçok değişik isimde bunları sildi sorun kalmadı bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasature

arkadaşlar pc boşta ama ekran kartı sürekli %99 %60 neden olabilir pc yi açık bırakamıyorum

aynı ekran kartı bendede var en güncel driver yüklü boştayken gpu load %0. sorun büyük ihtimalle aşırı derecede artan coin mining virüsüdür. combofix silerse siler silemezse format lazımdır
  • bu sorun her zaman mı var yoksa ara sıra mı oluyor ara sıra ise bilgisayar performans denetlemesi varya o kullanıyor bazen
  • Arkadaşlar CPU'nun değilde GPU'nun çalışması bilgilerinizin çalındığına veya PC'nizin "KÖLE" konumuna getirildiğine işaretçi olabilir.

Bilgisayarınıza istemeden de olsa kurduğunuz "Mining Programları" GPU Üzerinden para kazanılmasını sağlar.

Şu anda internet üzerinde 5.000.000'ten fazla aplikasyonda bu programlar yerleştirilmiştir.

En garantisi kişisel dosyalarını al ve formatla.
  • Watch Dogs oyunuyla birlikte tekrar bulaştık bu belaya tekrar eset nod 32 kurayım sonra taratalım bakalım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.