- x
Beyaz Eşya Önerileri
10398 Cevap1241805 Görüntüleme81 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1146 Mesaj
29 Nisan 2006; 9:10:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar,

2,5 ay içinde evlenmek üzereyim, haliyle beyaz eşyaya olan ilgi artıyor. Sizden evinizde kullandığınız yada benim gibi yeni evlenmek üzere olanların görüşünü belirtmenizi rica ediyorum.

Ankastre ürünlerine şimdilik ilgi göstermek istemiyorum, inşallah yarın birgün evim olursa...

siemens üzerinde bayağı bir duruyorum, hem şikayetimvar tarzındaki sitelerde en az şikayet belirtilen markalardan biri.

...

Ariston üzerinde bayağı bir durdum ama onada sonradan soğudum yine de iyi bir alternatif.

Koç gurubunda ise (beko, arçelik), cihaz arıza yaptığında yedek parçaların pahalı olduğunu ve parçaların alternatifi olmadığını söyluyorlar...

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Berlin_ -- 5 Ağustos 2013; 8:38:49 >

Berlin Mühendislik
Samsun Otogaz Dönüşüm Servisi
0362 238 0 888
www.berlinmuhendislik.com

55 Mesaj
29 Nisan 2006; 9:30:09 

Öncelikle mutluluklar dilerim,

Elektroniği bilmem ama beyaz eşyada yerliden şaşma. benim 18 yıl önce evlenirken aldığım arçelik marka beyaz eşyam hala takır takır çalışıyor. Bir tek çamaşır makinesi bu yıl arızalandı daha önce hiç servis görmemişti. Arıza olsa bile servisi ve parçası bol. Başın ağrımaz. Ben arçelik alırken bosch, miele vs. yabancı marka alan arkadaşlarımın hepsi aldıklarını arçelikle değiştirdiler.

BEYAZ EŞYADA ARÇELİK'TEN ŞAŞMA

91 Mesaj
29 Nisan 2006; 10:49:07 

ben 3 ay önce çamaşır makinası ve buzdolabını yeniledim ve şimdilik çok memnunum. aldığım marka ise Samsung. tavsiye ederim.

1146 Mesaj
29 Nisan 2006; 11:00:11 

@mrmataraci

dileklerin için teşekkürler, haklısın, herkes bunu derdi arçelik bakımından, ama artık son yıllarda bu durum geçerli değilmiş, son zamanlarda alanlar "ah ah nerde o eski arçelik" tarzında şikayetleri varmış, çok ciddiyim.

@egemen

hmm samsung mu ? teknosanın sitesinde görmüştüm galiba, ama bunun da yaygın servisi ve yedek parçasını araştırmışmıydın? normalin üstünde bir fiyata sahip değillermi? bu arada güle güle kullan...

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

101 Mesaj
29 Nisan 2006; 11:23:55 

evlenmeden hemen önce arçelik çamaşır makinası almıştım ben çok memnunum sorun çıkartmıyor
ancak eşim yinede bosh daha iyiydi diyor
bulaşık makinasında ve buzdolabında bosh kullanıyoruz gerçekten sorunsuz

BUGÜN KAÇ KEZ GÜLÜMSEDİN?
The Power of Dreams Honda

546 Mesaj
29 Nisan 2006; 15:49:24 

Biz ariston kullandık.Buzdolabı tam garantisi bitince termostatı
bozuldu.
Çamaşır makinesi 7 yıl sonra yüklü bir masraf açtığı için yenisini
aldım.(beko dijital 7 kilo)
Bulaşık makinesi hala işini görüyor.(1998 den beri)

871 Mesaj
30 Nisan 2006; 0:16:35 

Vestel den alma bence

Başın öne eğilmesin aldırma GONUL aldırma...

http://spaces.msn.com/sonererten/

109 Mesaj
30 Nisan 2006; 19:27:55 

vestelden beko dan uzak dur bence benim önerim zanussi ve bosch al bi kere al

www.gerzek.net

8132 Mesaj
1 Mayıs 2006; 1:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: SemiSe

Merhaba arkadaşlar,

2,5 ay içinde evlenmek üzereyim, haliyle beyaz eşyaya olan ilgi artıyor. Sizden evinizde kullandığınız yada benim gibi yeni evlenmek üzere olanların görüşünü belirtmenizi rica ediyorum.

Ankastre ürünlerine şimdilik ilgi göstermek istemiyorum, inşallah yarın birgün evim olursa...

siemens üzerinde bayağı bir duruyorum, hem şikayetimvar tarzındaki sitelerde en az şikayet belirtilen markalardan biri.

Vestel'de staj yapmış biri olarak kesinlikle içim sinmez, hem en çok şikayet alan marka bu, dolaysıyla sec ve regal otomatikmen eleniyor.

Ariston üzerinde bayağı bir durdum ama onada sonradan soğudum yine de iyi bir alternatif.

Koç gurubunda ise (beko, arçelik), cihaz arıza yaptığında yedek parçaların pahalı olduğunu ve parçaların alternatifi olmadığını söyluyorlar...

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Arçelik şofbenimiz var Televizyon olarakda Beko .

1262 Mesaj
1 Mayıs 2006; 19:32:29 

Sektörde 10 yıl gibi bir süre çalışmış biri olarak üstelik yukarıda sayılan markaların tümünün bayiliğini bulundurarak size şunu rahatça söyleyebilirim.Orada yazdığınız markalardan uzak durun. Bir arkadaş 15-20 yıl önce aldığı Arçeliği günümüzle kıyaslamış.Yanlış.Neden yanlış çünkü o tarihlerde almış olduğunuz Arçelik,Beko markalı ürünler ithal ürünlerdi.Yani yurt dışında bu markalar için üretiliyordu.Örneğin Çamaşır ve bulaşık makineleri Alman Bosch tarafından üretiliyordu.Buzdolapları ise Kore'deki üreticilerden sağlanıyordu. Arkadaş SİEMENS'TEN ŞİKAYET OLMADIĞI İÇİN TERCİHİNİN BU YÖNDE OLACAĞINI SÖYLEMİŞ.Fakat Siemens ürünleri de artık ülkemizde Profilo tarafından üretilmekte ve kalite adına birşey bulunmamaktadır.Ariston ve yan ürünü olan Indesit'e zaten bulaşmayın derim.Vestel'in de yukarıdakilerden hiçbir farkı olmadığı gibi servisi berbat ve rezildir uğraşırsınız.Her nekadar yukarıda Arçelik ve Beko eski kaliteleri yok desem ve sık arıza yapsalarda servisi bugün TÜRKİYE'de BİR NUMARADIR.Bu inkar edilemez.Servisi bir numara diye Arçelik mi tavsiye ediyorum HAYIR. Benim yıllardır satış ve sonrasında hiçbir problemle karşılaşmadığım,kendi evimde kullandığım,servisi sadece ürünün kurulumunda göreceğiniz birdaha servise pek gerek olmıyacak ama yinede yaygın bie servis ağı olan markayı tavsiye ediyorum.Korkmadan çekinmeden alabilirsiniz.Hangi marka bu diyorsanız Dünyanın beyaz eşyada 1 numarası ve bir çok ülkede farklı markalar adı altında yani ülkeye göre ürünleri bulunan çok yakından tanıdığınız AUDI otomobillerinin de sahibine ait olan ELECTROLUX 'ü tavsiye ediyorum.Alın kullanın başınız rahat olsun.Bu arada bu sektörden olduğumu belirtmiştim kendi sattığı ürünün reklamını falan yapıyor demeyin.2 yıldır bu sektörü bıraktım ben birşey satmıyorum.Burada yazdıklarım sadece servis sektörüyle birlikte 10 yılı aşkın tecrübelerimdir.

1146 Mesaj
1 Mayıs 2006; 22:18:25 

makhan teşekkür ederim tavsiyelerin için,

ama siemens ürünlerini bile zor bulmuşken samsun'da electrolux nerden bulurum bilemiyorum, inşallah denk gelir, tavsiyelerini göz önünde bulunduracağım...

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

1262 Mesaj
2 Mayıs 2006; 0:59:53 

eywallah.Herşeyden de önemlisi evleneceğini yazmıştın Allah mesut bahtiyar eylesin inşallah.

441 Mesaj
2 Mayıs 2006; 1:11:15 

Mutfakta, 4 sene önce hepsi aynı anda alınmış olan Siemens marka fırın,buzdolabı ve bulaşık makinesi var..

Bulaşık makinesi sıfır sorun..
Buzdolabı,1 kere arızalandı,garanti kapsamında hemen arızası giderildi,gösterilen ilgiden de memnun kaldım..
Ancak fırın 5 para etmez..3-4 kere arızalandı..En son arızasında garantisi bitmişti,elektrikli çakmak gibi ufacık bir tamirat için servisi 50 YTL götürdü..

Umarım bir fikir verir..Allah mesut etsin diyelim şimdiden..

871 Mesaj
2 Mayıs 2006; 1:36:58 

quote:

Orjinalden alıntı: makhan

eywallah.Herşeyden de önemlisi evleneceğini yazmıştın Allah mesut bahtiyar eylesin inşallah.

Ooo bende görmemişim ya darısı bizimde başımıza
Allah 1 yastıkta kocatsın inşallaaah

Amiiiin

871 Mesaj
2 Mayıs 2006; 1:40:19 

quote:

Orjinalden alıntı: makhan

Sektörde 10 yıl gibi bir süre çalışmış biri olarak üstelik yukarıda sayılan markaların tümünün bayiliğini bulundurarak size şunu rahatça söyleyebilirim.Orada yazdığınız markalardan uzak durun. Bir arkadaş 15-20 yıl önce aldığı Arçeliği günümüzle kıyaslamış.Yanlış.Neden yanlış çünkü o tarihlerde almış olduğunuz Arçelik,Beko markalı ürünler ithal ürünlerdi.Yani yurt dışında bu markalar için üretiliyordu.Örneğin Çamaşır ve bulaşık makineleri Alman Bosch tarafından üretiliyordu.Buzdolapları ise Kore'deki üreticilerden sağlanıyordu. Arkadaş SİEMENS'TEN ŞİKAYET OLMADIĞI İÇİN TERCİHİNİN BU YÖNDE OLACAĞINI SÖYLEMİŞ.Fakat Siemens ürünleri de artık ülkemizde Profilo tarafından üretilmekte ve kalite adına birşey bulunmamaktadır.Ariston ve yan ürünü olan Indesit'e zaten bulaşmayın derim.Vestel'in de yukarıdakilerden hiçbir farkı olmadığı gibi servisi berbat ve rezildir uğraşırsınız.Her nekadar yukarıda Arçelik ve Beko eski kaliteleri yok desem ve sık arıza yapsalarda servisi bugün TÜRKİYE'de BİR NUMARADIR.Bu inkar edilemez.Servisi bir numara diye Arçelik mi tavsiye ediyorum HAYIR. Benim yıllardır satış ve sonrasında hiçbir problemle karşılaşmadığım,kendi evimde kullandığım,servisi sadece ürünün kurulumunda göreceğiniz birdaha servise pek gerek olmıyacak ama yinede yaygın bie servis ağı olan markayı tavsiye ediyorum.Korkmadan çekinmeden alabilirsiniz.Hangi marka bu diyorsanız Dünyanın beyaz eşyada 1 numarası ve bir çok ülkede farklı markalar adı altında yani ülkeye göre ürünleri bulunan çok yakından tanıdığınız AUDI otomobillerinin de sahibine ait olan ELECTROLUX 'ü tavsiye ediyorum.Alın kullanın başınız rahat olsun.Bu arada bu sektörden olduğumu belirtmiştim kendi sattığı ürünün reklamını falan yapıyor demeyin.2 yıldır bu sektörü bıraktım ben birşey satmıyorum.Burada yazdıklarım sadece servis sektörüyle birlikte 10 yılı aşkın tecrübelerimdir.

Abi ne yazmısın be şiir gibi
Yazıyı okurken bu ne hangi markaymıs neymiş diye meraklandım bile

Saol aklımın bi kösesine yazdım bu bilgileri zaten bende seninle bir düşünüyorum sadece electrolux u duymamıstım diğerleri zaten berbat belli!

Teşekkürler.

1146 Mesaj
2 Mayıs 2006; 14:41:09 

dilekleriniz için tekrar teşekkürler :)

siemens konusunda da uyarılmam iyi oldu, çünkü bilhassa fırında onu tercih edecektim...

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

1262 Mesaj
2 Mayıs 2006; 15:48:19 

Bulaşık makinesi konusunda Siemensi tercih edebilirsiniz gönül rahatlığıyla.Ama diğer ürünlerinden uzak durun.

297 Mesaj
3 Mayıs 2006; 11:12:23 

Çamaşır Makinesi ve Buzdolabında Samsung nasıldır?
Çamaşır makinesinin modellerini inceledim gözüme çarpanlar B1245A (Hindistan-Singapur-Türkiye gibi ülkelerde var) - J1455AC (Türkiye de gördüm sadece) - Q1435 (Avrupa - Japonya gibi ülkelerde var). Basit mantıkla B1245A ve J1455AC elendi. Q1435 in özellikleri fiyatına göre uygun gözüktü ama enerji sarfiyatı sitede yazmıyor google yardımıyla 7,5kg çamaşır için 60L su ve 1,42kwh elektrik tükettiğini gördün (resmi sitesinden almadım) biraz fazla geldi.
Çamaşır Makinesi adaylarım

• BOSCH WFR141A MAXX COMFORT [ 1522YTL]
  • ELECTROLUX EWF 1445 TIMELINE [940YTL]
  • SAMSUNG Q-1435 [1106YTL]
  • ARÇELİK 5400 SJS [1192YTL]

Bilgili arkadaşlar hangisini önerirsiniz?

55 Mesaj
3 Mayıs 2006; 13:20:33 

İthal ürünlerde parça sıkıntısı olabiliyor. Ana parçaları örneğin motor gibi stokta bulunduruyorlar ama bir vibrasyon takozu veya o kadar sık arıza yapmayan bir parça gerektiğinde aylarca bekleyebiliyorsunuz.

YERLİ MALI KULLAN Kİ ÇOCUĞUN İŞSİZ KALMASIN. BARKODU 869 ile başlayan ürünleri tercih edin

Selamlar

1262 Mesaj
4 Mayıs 2006; 14:48:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Mehmet Eroğlu

Çamaşır Makinesi ve Buzdolabında Samsung nasıldır?
Çamaşır makinesinin modellerini inceledim gözüme çarpanlar B1245A (Hindistan-Singapur-Türkiye gibi ülkelerde var) - J1455AC (Türkiye de gördüm sadece) - Q1435 (Avrupa - Japonya gibi ülkelerde var). Basit mantıkla B1245A ve J1455AC elendi. Q1435 in özellikleri fiyatına göre uygun gözüktü ama enerji sarfiyatı sitede yazmıyor google yardımıyla 7,5kg çamaşır için 60L su ve 1,42kwh elektrik tükettiğini gördün (resmi sitesinden almadım) biraz fazla geldi.
Çamaşır Makinesi adaylarım

• BOSCH WFR141A MAXX COMFORT [ 1522YTL]
  • ELECTROLUX EWF 1445 TIMELINE [940YTL]
  • SAMSUNG Q-1435 [1106YTL]
  • ARÇELİK 5400 SJS [1192YTL]

Bilgili arkadaşlar hangisini önerirsiniz?

Samsung da çok çok iyidir.Servis konusunda sıkıntı var zannedersem.Onun haricinde kaliteye diyecek yok.

405 Mesaj
5 Mayıs 2006; 23:01:12 

Beyaz eşyada en iyisi arçelik ve profilo diyebilirim, anneme 20 yıldan sonra değiştirtebildik beyaz eşyalarını düşünün artık

Bu arada hayırlı olsun mutluluklar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crema -- 5 Mayıs 2006; 23:01:50 >

???????? ???? ??? ?????? ??? ?? ??? ???? ??? ???? ...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Mayıs 2006; 23:10:17 

EKONOMİNİN YANİ AYIRABİLECEĞİN BÜYÇENİN TAM OLARAK NE OLDUGUNU VE HANGİ BEYAZ EŞYALARDA EKSİKLİĞİN VAR BELİRTMEMİSSİN AMA SUNU SÖYLEYEBİLİRİM BEYAZ ESYADADA ELEKTRONİK GİBİ BİRAZ SANS İŞİ GİBİ YETERİ KADAR MEBLAĞDA RAHATSAN ELECTROLUX VE SAMSUNGU ÖNERİRİM ANCAK UYGUN FİYATA ÖNEREBİLECEĞİM MARKA BOSH OLURDU DİĞERLERİNE NAZARAN .

İNCELEMEK İSTERSEN ÜRÜNLERİNİ TIKLAYABİLİRSİN

151 Mesaj
7 Mayıs 2006; 2:17:42 

5 yıllık evliyim butun beyaz eşyam BOSH bi sorun yok hala servisi bir kurarken gordum.bi daha da lazim olmadi.

elektroluk u filan bilmem ama turk markalar bence yeterince saglamlığa sahip diil.

bosh da simdiye kadar yedek parça problemim olmadi ama sorun yasayacagimi sanmiyorum.sadece elektrik supurgem beko onuda bosh almadigima pismanim 3 defa motoru degisti çünkü.

kercin@hotmail.com

1146 Mesaj
7 Mayıs 2006; 9:59:03 

yaw walla delircem şimdi :)

hepinize tek tek yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim, ama galiba bir arkadaşın da bahsettiği gibi elektronik işi biraz şanş işi, bakın hepiniz ayrı ayrı yorumlarınız ve görüşleriniz var, tam beko'ya karar kılmışkan mker'in yorumu geldi :)

galiba yine gezip durcam, aynı özelliklerde hem bütçeye hemde görüntüsünü kaaleye alacam, ama buzdolabımı Allah izin verirse sharp alacağım...

Tekrar teşekkürler, evlendikten sonra yorumlarımı buraya katarım eğer hala bu topic aktif ise :)

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

297 Mesaj
7 Mayıs 2006; 10:56:17 

quote:

yaw walla delircem şimdi :)

hepinize tek tek yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim, ama galiba bir arkadaşın da bahsettiği gibi elektronik işi biraz şanş işi, bakın hepiniz ayrı ayrı yorumlarınız ve görüşleriniz var, tam beko'ya karar kılmışkan mker'in yorumu geldi :)

galiba yine gezip durcam, aynı özelliklerde hem bütçeye hemde görüntüsünü kaaleye alacam, ama buzdolabımı Allah izin verirse sharp alacağım...

Tekrar teşekkürler, evlendikten sonra yorumlarımı buraya katarım eğer hala bu topic aktif ise :)

Çok da şans işi denemez. Bosch mu alacaksın aç Bosch un Almanya sitesini bak modellere, orada ki model burada varsa sorun çıkaracağını zannetmiyorum Bulaşık makinesinde Bosch iyi gibi duruyor hatta bütçeniz iyise 1500YTL civarında ki Bosch un SGS 09T32EU modelini öneririm. Fırın da yine Bosch HSV 745020 T modeli 700YTL gibi. Çamaşır makinesinde kararsızım ama yukarda yazıdıgım gibi Samsung olacak gibi Q 1435 modeli. Buzdolabına bakmadım. Bu arada yazıdıgım modeller Bosch un Almanya sitesinde mevcut Bu arada bulaşık makinesinde 1500ytl fazlaysa Bosch SGS 55M12EU ya göz atmanızda fayda var.

1695 Mesaj
7 Mayıs 2006; 23:06:44 

bulaşık makinesi tavsiyeleriniz nelerdir?
800 ytl ve altı olursa iyi olur

196 Mesaj
10 Mayıs 2006; 14:22:39 

abi hayırlı olsun allah bi yastıkta kocatsın...

bence beyaz esya ve mutfak ankastre serisinde siemens'ten sasma derim.
sonucta bu evlilik isi bak siemens'te bosch'la evlendi evlenenin halinden en iyi onlar anlar bence diye tahmin ediyorum :)

benim cam.-bul.- fırın- ocak kettle - ekm.-kız- hepsi siemens ve allaha sukur problem yok.

Macbook Pro, iPad Air, Apple TV 3, iPhone 5, Nexus 5

1146 Mesaj
10 Mayıs 2006; 16:38:35 

electrolux'un fiyatlarını görebilceğim bir site gösterirmisin arkadaşlar, kendi sitesinde yokta, ayrıca samsunda bayiisi yok diye gözüküyor sitesinde, umarım serviste bir problem oluşmaz...

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

10734 Mesaj
10 Mayıs 2006; 17:47:45 

Ben arçelik diyorum...

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2006; 9:11:25 

semise günaydın ,,,
yine yollarımız kesişti galiba....

quote:

electrolux'un fiyatlarını görebilceğim bir site gösterirmisin arkadaşlar, kendi sitesinde yokta, ayrıca samsunda bayiisi yok diye gözüküyor sitesinde, umarım serviste bir problem oluşmaz...

bizde electrolux,,siemens,,samsung marka beyaz eşyalar bulunmakta...
ve şu an electroluxte tam size göra bir kampanyamız var buzdolabı,çam.makinası,,fırın,,mikrodalga bu 4 ürün grubundan 3 tanesini alıyorsunuz ve 710 ytl değerindeki electrolux bul.makinasına sadece 249 ytl ye sahip oluyorsunuz...

bence çok hesaplı bir kampanya...ve peşin fiyatlarını 9 yerine bayii olarak 18 e bölüyoruz...

iyigünler..

47 Mesaj
11 Mayıs 2006; 13:19:03 

Fırın almayı düşünüyorum.Eski fırınım Demidöküm idi ve tam 19 sene hizmet verdi,onun için alacağım fırında aynı sağlamlıkta olsun istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız mutlu olurum.Saygılar

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2006; 18:29:53 

merhaba ,,,,

bende izmirde bir siemens,,electrolux,,samsung beyaz eşya markalarını satan biri olarak MAKHAN arkadaşımıza kesinlikle KATILMIYORUM...
İSTANBUL ÇERKEZKÖYDEKİ SİEMENS FABRİKASI ŞU AN AVRUPANIN EN MODERN VE EN İYİ FABRİKALRINDAN BİRİDİR..
BURADA PROFİLO SİEMENSE MAL ÜRETMEZ..BSH (BOSCH-SİEMENS)PROFİLOYU HİMAYESİ ALTINA ALMIŞ BİR ŞİRKETTİR.VE BU FABRİKADA ÜRETİLEN ÜRÜNLER AVRUPAYA İHRAÇ EDİLİR YADA DIŞARIDAN GELEN PARÇALAR MONTAJ EDİLİR..
AYRICA AUDI İLE ELECTROLUX UN HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR.
AUDİ VOLKSWAGEN ŞİRKETLER GRUBUNUN BİR MARKASIDIR..(audi,seat,vw,,vs..)
ELECTROLUX DÜNYADA BİRÇOK ŞİRKETİN VE MARKANIN SAHİBİ BİR KURULUŞTUR...VE SİEMENS GİBİ EN İYİ BEYAZ EŞYA VE ANKASTRE ÜRÜNLERİNİ ÜRETİR...
SAHİP OLDUĞU MARKALAR ARASINDA ZANUSSI,,AEG,,WESTINGHOUSE,,KELVİNATÖR,,FRIGIDAIRE,,ARTHURMARTIN,,VS....GİBİ DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN MARKALARININ BAŞIDIR..

İKİSİDE SIEMENSTE ELECTROLUXTE İYİDİR AMA KESİNLİKLE PROFİLO SIEMENSE MAL ÜRETMEZ...ÜRETİR DİYORSANIZ İSPATLAYIN....

quote:

Orjinalden alıntı: zealous

Şunu belirtmek isterim arkadaşım. Siemens'i Türkiye'de profilo üretiyor diye birşey yok. Lütfen emin olmadığın bilmediğin konularda bu kadar keisn yorumlar yapma.

B/S/H Ev Aletleri ve Sanayii A.Ş. isminde, %50 Bosch'un ve %50 Siemens in ortak olarak kurduğu bir firma var. Bu firma Profilo'nun beyaz eşya üretim ve pazarlama haklarını da elinde bulundurmakta ve Türkiye pazarında Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau olmak üzere 4 marka ile boy göstermektedir. Dolayısıyla Siemens'i Profilo üretiyor diye birşey yoktur..

Kalite adına birşey bulunmadığını idda etmişsin. bu senin sadece kendi yorumun. Arkadaşım sen bana bunu kanıtla ben de sana neredeyse tüm dünyadaki bir çok fabrika içerisinde Türkiyedeki BSH'nin en iyi olduğunu kanıtlayayım..

Bilginiz olsun..

210 Mesaj
15 Mayıs 2006; 19:42:28 

Doğrusunu Gataca yazmış,

Bir süre Electrolux'de çalıştım. Gerçekten kalitesi İsveç mantığındadır. İnsan sağlığına çok önem verir. Gereksiz özellik koymaz ama koydukları özellikler en çok kullanılanlardır. Buzdolabının mucididirler.

Elecrolux markasının sahipleri AUDI ile alakası yoktur. Bahsettiğiniz marka (Electrolux grubunun sahip olduğu) GM'e satılmadan önce Scania idi. Şimdi de Tır/Çekici ve uçak motorlarını bu grup üretiyor.

Siemens de en az Electrolux kadar iyi olmakla birlikte her keseye ürün ürettiği için modelden modele değişiklik olabilir. İyi bir satıcıdan doğru bilgi almanızda fayda var. Siemens'de o açıdan (Bosch olarak) Mercedes ve Volkswagen grubunun en önemli iş ortağıdır.

Siemens servis açısından çok daha iyi.

Ben çalışırkende en kötü servis ne yazıkki Electrolux'teydi. 2 yıldır halı yıkama makinemizin hortumunu bulamıyorlar.

16050 Mesaj
16 Mayıs 2006; 7:33:40 

buzdolabı ve fırın arçelik derim(5 yıldır kullanıyoruz)eskileride arçelikti 20 yıllık felan

ama bulaşık ve çamaşırda arçeliği tavsiye etmem

bizdekşi bulaşık arçelik ve çok çiziyor bulaşıkta bosch olabilir

çamaşır makinamızda siemens oda 6 yıldır tık demedi arçelikler çok gürültülü çalışıyor

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1262 Mesaj
16 Mayıs 2006; 18:13:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Mozel

Doğrusunu Gataca yazmış,

Bir süre Electrolux'de çalıştım. Gerçekten kalitesi İsveç mantığındadır. İnsan sağlığına çok önem verir. Gereksiz özellik koymaz ama koydukları özellikler en çok kullanılanlardır. Buzdolabının mucididirler.

Elecrolux markasının sahipleri AUDI ile alakası yoktur. Bahsettiğiniz marka (Electrolux grubunun sahip olduğu) GM'e satılmadan önce Scania idi. Şimdi de Tır/Çekici ve uçak motorlarını bu grup üretiyor.

Siemens de en az Electrolux kadar iyi olmakla birlikte her keseye ürün ürettiği için modelden modele değişiklik olabilir. İyi bir satıcıdan doğru bilgi almanızda fayda var. Siemens'de o açıdan (Bosch olarak) Mercedes ve Volkswagen grubunun en önemli iş ortağıdır.

Siemens servis açısından çok daha iyi.

Ben çalışırkende en kötü servis ne yazıkki Electrolux'teydi. 2 yıldır halı yıkama makinemizin hortumunu bulamıyorlar.

Evet arkadaşlar AUDI yazmışım özür dilerim SAAB yazacaktım nereden geldiyse o an aklıma AUDİ yazmışım.Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makhan -- 16 Mayıs 2006; 18:14:17 >

1377 Mesaj
29 Mayıs 2006; 12:19:50 

ben yeni evliyim şu ana kadar hepsinden memnunum beyaz eşyalarımın..
buzdolabı beko
bulaşık mak. arçelik
çamaşır beko..

bir televizyondan hiç memnun değilim telefunken..arada film in en heyecanlı yerinde kapanıyor kendi kendine 8 ayuda çözemedik ama sanırım evin elektriğinde bir şey var diyorlar..

Sükût gibi Münzevî, Çığlık gibi Hür...

1695 Mesaj
31 Mayıs 2006; 14:44:15 

ariston - indesit - vestel

bunlar beyaz eşya da uzak durulacak markalar.....

servisleri çok çok kötü....

1262 Mesaj
2 Haziran 2006; 0:08:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

ariston - indesit - vestel

bunlar beyaz eşya da uzak durulacak markalar.....

servisleri çok çok kötü....

34 Mesaj
2 Haziran 2006; 1:02:31 

ARÇELİK TEN ŞAŞMA DERİM İLERDE SERVİSİ İŞNE YARAYABİLİR

to be or not to be

1071 Mesaj
2 Haziran 2006; 8:58:23 

Ben philips bütün ve bekonun ürünlerinden beyaz eşya babında memnunum

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2734 Mesaj
4 Haziran 2006; 7:12:55 

Selamlar

Arkadaşlar Arçelik de kesinlikle Çamaşır ve Bulaşık makinası almanızı önermem

diğer ürünleri hakkında yorum yapmıyorum ama şu bir kesin bu iki ürünü şiddetle ALMAMANIZI öneriyorum

bazı içinde kullanılan malzemeler çerkezköy vs. tüm fabriklarına yollanıyor

Görseniz Bu kadar olur dersiniz ben diyorum Fazla yorum yok ÖNERİ var

Ayrıca :
Buzdolabı Bosch
Bulaşık mak. Siemens her ikisindende memunum
Çamaşır mak. AEG eski sevmiyorum

Saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi åziz -- 4 Haziran 2006; 7:38:04 >

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

Uzaklaştırılmış
5 Haziran 2006; 12:47:39 

eğer uydu alacaksan HERZ markalı süper...

1146 Mesaj
5 Haziran 2006; 17:22:40 

selam arkadaşlar, tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...

buzdolabını sharp aldım,
bulaşık çamaşır ve de fırını siemens aldım,
henüz kullanmak nasip olmadı, yine tecrübelerimi aktarırım...

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

Uzaklaştırılmış
6 Haziran 2006; 4:59:01 

bence vestele girme arızalanma fazla oluyo onda bende buzdolabı var ondan biliyorum

100 Mesaj
7 Haziran 2006; 19:33:02 

beyaz eşya tecrübelerimi ?

Türkiyede üretilen hiç bir şey alma !

malesef iki gün sanra elinde kalabilir !

kaliteli bir şey üretmek için kaliteli bi eğitim ile sağlam bi taban üzerine yetiştirilmeliydik

ama bu böyle olmadı

elektronik şanş işi bakkalın bi suçu yok yani !

1262 Mesaj
8 Haziran 2006; 13:30:54 

quote:

selam arkadaşlar, tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...

buzdolabını sharp aldım,
bulaşık çamaşır ve de fırını siemens aldım,
henüz kullanmak nasip olmadı, yine tecrübelerimi aktarırım...

HAYIRLI OLSUN ÇAMAŞIR VE FIRIN HARİCİNDE GÜZEL TERCİH.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makhan -- 8 Haziran 2006; 13:31:17 >

1146 Mesaj
8 Haziran 2006; 15:21:27 

quote:

Orjinalden alıntı: zealous

Hayırlısı olsun semise.. Çamaşır makinesinde hangi modeli aldın sorabilir miyim? :)

öncellikle sağolun arkadaşlar!!!

walla şu an ezbere bilmiyorum hangisi, ama 700 devirli aldım, içinde 900 devirlik motor varmış mış... süper sessiz çalışıyormuş...

@makhan

senin bu yorumuna göre diğer arkadaşa katılıyorsun :)

çünkü bulaşık ve buzdolabı yurtdışı üretimi, biri c diğeri b sınıfı
oysa diğer ikisi yurtiçi üretimi ve ikiside a sınıfı...

bir bildiğin mi var

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

202 Mesaj
9 Haziran 2006; 16:15:10 

ARÇELİK VE BEKONUN 6 PROGRAMLI BULASIK MAKINASINI TAVSIYE EDERMISINIZ?
ALMAYI DUSUNUYORUMDA YANLIS BISEY YAPMAYAYIM.

10 Mesaj
9 Haziran 2006; 16:36:26 

Ben de yeni evlenmek üzereyim bütün eşyalarımızı siemens'ten tercih ettik. Bir kere bir sitede birinin Bosch ile ilgili şikayetini okudum buzdolabı çok ses yapıyormuş. bulaşık makinesinde de uygun fiyatla aldık ama bir yedek parçası bilmem 50-60 milyona patladı yazmıştı.
Bunlara dikkat ediniz.
Fiyat uygunluğuna kanmayın iyice araştırın.
Şu anda beyaz eşya fiyatlarına zam geldi ve tekrar gelebilir dendi ancak piyasa ne olacağı belli olmuyor tabi biliyorsunuz.
Bence hangi marka ne üretiyorsa onu almak lazım. yani mesela bir marka tv üretiyorsa onun yalnızca tvsini almak lazım. İhtisas alanı neyse o gibi düşünün.
Arçelik ve Vestel'in yanından bile geçmeyin derim. Bu arada Samsung'da düşünebilirsin gayet kaliteli ve az şikayet olan bir ürün.
Bir de şunu söyleyeyim hiç belki aklınıza bile gelmez ama ailemin evinde bulaşık makinemiz ve buzdolabımız AEG ve inanın bir kere bile yıllardır arıza yaptıklarını görmedim. Ancak şimdi aynı kalitede üretiliyor mu onu bilemiyorum tabi.
Ankastra ürünler için yer lazım her mutfağa olmuyor bir kere.
Eğer gümüş rengi ürünler gelirse aklınıza uzak durun derim. Hem çeşitleri az hem fiyatları beyazlara göre daha pahalı. Ve el izi vs bırakıyor en ufak işlemde özel jeliyle filan siliniyor ohoooo uzun iş yani
Mutluluklar dilerim...

2 Mesaj
9 Haziran 2006; 17:02:01 

869 İLE YANLIZ YİYECEK GRUBUDUR DİĞERLERİDE FARKLIDIR.DANONE GİBİ YABANCI SERMAYELER BİLE MARKETLERDE 869 İLE BAŞLAR LÜTFEN DİKKAT MARKANIN TAMAMEN YERLİ SERMAYE OLMASINA DİKKAT LÜTFEN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serksan -- 9 Haziran 2006; 17:02:55 >

18 Mesaj
30 Haziran 2006; 12:02:49 

yerli malı yurdun malı diye diye yıllarca ikinci sınıf ürünlerle yaşadık. bu nedenle gittim bütün beyaz eşyalarımı siemens ten aldım. dört yıldır sorunsuz çalışıyorlar.
aslında yerlimi yabancımı ayrımını yaptıktan sonra gidip görüntüsü hoşuna gideni alacaksın. sonrada dua edeceksin. boş yere kafanıda karıştırmayacaksın. burda söylenen herşeyin tam aksini yine bu forumda söyleyen biri çıkıyor. beğen al ve şansına güven derim.

.....

139 Mesaj
30 Haziran 2006; 12:19:46 

Bende buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi alacam ? bosch ve arçelik arasında kararsız kaldım.Sizce hangisini almalıyım ?

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 0:39:23 

saygılar 30 yıldır beyaz eşya veklima danışmalıgı yapıyorum hobi olarak bu işten para kazanmıyorum makhan bir konu haiç ve gataca dogru yazmışlar elektrolux ve miele amanada buzdolabında iyiydir bir marka herşeyi iyi üretemez arçelik ,vestel,ariston bsohc ve siemensten hemen kaçın boshc ve siemens aynı zaten %80 sadece bulaşık ve 1600 devir üstü çamaşır makineleri dışardan gelir gerisi allah sizi korusun burada üretilir kalite 0 elektrolüx al miele al general elektrik al torunun kullansın ve bu ürünlerin bazılarında eskime demode olmada yok yazılımla güncelleniyorlar saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 21 Şubat 2007; 0:41:55 >

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 0:41:52 

pardon 30 yıl yazacaktım özür dilerim arkadaşlar

1146 Mesaj
12 Temmuz 2006; 8:46:27 

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

saygılar 630 yıldır beyaz eşya veklima danışmalıgı yapıyorum hobi olarak bu işten para kazanmıyorum makhan bir konu haiç ve gataca dogru yazmışlar elektrolux ve miele amanada buzdolabında iyiydir bir marka herşeyi iyi üretemez arçelik ,vestel,ariston bsohc ve siemensten hemen kaçın boshc ve siemens aynı zaten %80 sadece bulaşık ve 1600 devir üstü çamaşır makineleri dışardan gelir gerisi allah sizi korusun burada üretilir kalite 0 elektrolüx al miele al general elektrik al torunun kullansın ve bu ürünlerin bazılarında eskime demode olmada yok yazılımla güncelleniyorlar saygılar

böyle birşey olmaz ya :), 0 kalite diye birşey olmaz, neticesinde alman markası adına tüm dünya'ya üretim yapıyorlar, sence bunların müdüriyeti kaliteyi takip etmiyormudur=?

Berlin Mühendislik
0362 238 0 888

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 23:08:42 

crema arkadaş nasıl 20 sene önceki malla şimdikini bir tutarsın 20 sene önce arçelikler siemens patentliydi şimdi ne idügü belirsiz ürünler lütfen araştırın milletin başını yakmayın

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 23:26:29 

semise arkadaşım arçelikte çalışan arkadaşlarım vede vestelde çalışan mühendis arkadaşlarım var ben dedigim lafın arkasında dururum o kalite ama sen alacaksan al keyfin bilir ama başkalarının başını yakma arçelik ve vestel 15-20 sene önce harikaydı şimdi alaka yok her malları kötü en pahalı malı dahi al ben ev ev geziyorum 1418 kişi ile bizzat görüştüm bunlar bana danışan insanlar beş kuruş almam ama genede beni dinlemezlerse başlarına gelenide gider görürüm ama bu sefer daha fazla zarara giriyorlar yazık bu mallar bir kere alınır mesela wirhpool bulaşık makinesi belki inanmazsın ama tuzu 1 sene kullanır diger markalar 1-1,5 ay ayda 15 kere kullanırsan her marka herşeyi iyi yapamaz araştırıp öyle almak lazım kardeşim 2200ytl ye arçelik orbital aldı kafayı bozdu çıldıracak her gün servis çamaşır makinesinin alt tekmeliginin boyası çıkyor deterjan çekmecesine yumuşatıcı degmeyecekmiş oda boya atıyor kısaca rezalet kardeşim çamaşırı bizde yıkıyor en pahalı malı aldıgı halde bir arkadaşta ucuzunu alırsan öyle olur demişte asla hepsi kötü bende hepsi var ben alırım begenmezsem geri veririm hakkımız var çünkü mahkemelikte olsam veririm ben kullanmadan görmeden asla bir şey yazmam izmirde bütün beyaz eşya ve klimacılar beni tanır istersen sanada en iyi malı en ucuza göndereyim

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2006; 23:28:41 

evliliginde başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 12 Temmuz 2006; 23:30:56 >

135 Mesaj
13 Temmuz 2006; 1:41:13 

bende evleneceğim ama seneye:)) simdiden bi arastırayım dedim.forumun tamamını okudum.aklımda olusanlar sunlar;
arçelik beko vestel: uzak dur
elektrolux: bulması zor yedek parca falan filan
miele:pahalı
prolifo:ugun fiyat ama göze kulaga hoş gelmiyo
samsung:iyi ama yedek parça olayı..
siemens:fiyat iyi teknoloji iyi.
bosch:fiyat iyi taknoloji iyi güven veriyo yani number one

sonuç olalar simdilik kapamda siemens ve bosch beyaz esya olmak var.sizce doğru anlamısmıyım.

ayrıca su linkee bi bakın oradaki çamaşır makinesi nasıl eger iyi diyorsanız hemen alacağım. çabuk ama...

siemens wm08a160tr

http://www.electronicpa...ep18LR44a0efd24ef65.pdf