Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arçelikten şaşma derim usta, daha yeni değiştirdim 1 yıl dahi olmadı, eskiside arçelikti,yeniside arçelik,gayette güzel ürünler.tanıdıkta var indirim bile y aptırırız bolca
  • arçelikten şaşma derim usta, daha yeni değiştirdim 1 yıl dahi olmadı, eskiside arçelikti,yeniside arçelik,gayette güzel ürünler.tanıdıkta var indirim bile y aptırırız bolca
  • quote:

Orjinalden alıntı: apollo34

Bende buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi alacam ? bosch ve arçelik arasında kararsız kaldım.Sizce hangisini almalıyım ?

Arçelik: 6230 Bulaşık Makinesi :481,44 YTL
    Arçelik 6220 Bulaşık Makinesi: 383,5 YTL
    http://www.mbnstore.com/index.php?p=list&k_id=93

Arçelik Çamaşır Makineleri: (çoktu yazmaya erindim bakıver):
    http://www.mbnstore.com/index.php?p=list&k_id=92

Abi ben fotograf makinesi bakarken 6230 bulaşık makinesi aldım buradan, .piyasada 650 YTL. Üsteik yetkili servis 2 gün sonra geldi, kurdu gitti. Ne kargo ödedim ilave, ne kurulum. 3 yıl da garantisi var paşa paşa. Kredi kartına göre uygun ödeme çeşitleri de var. ben alırken 504 YTL idi 6230. Worldcardla ayda 52 YTL 10 taksite almıştım. Şimdi fiyat düşürmüşler.

Arçelk aldın mı buradan alacaksın arkadaş. Ben abone oldum buraya :). Şimdi de bir projeksiyon cihazı alacağım buradan.

Beyazeşya alcaklar önce bir Arçelik mağazasını sonra da burayı gezmeliler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: apollo34

Bende buzdolabı, bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi alacam ? bosch ve arçelik arasında kararsız kaldım.Sizce hangisini almalıyım ?

Arçelik: 6230 Bulaşık Makinesi :481,44 YTL
    Arçelik 6220 Bulaşık Makinesi: 383,5 YTL
    http://www.mbnstore.com/index.php?p=list&k_id=93

Arçelik Çamaşır Makineleri: (çoktu yazmaya erindim bakıver):
    http://www.mbnstore.com/index.php?p=list&k_id=92

Abi ben fotograf makinesi bakarken 6230 bulaşık makinesi aldım buradan, .piyasada 650 YTL. Üsteik yetkili servis 2 gün sonra geldi, kurdu gitti. Ne kargo ödedim ilave, ne kurulum. 3 yıl da garantisi var paşa paşa. Kredi kartına göre uygun ödeme çeşitleri de var. ben alırken 504 YTL idi 6230. Worldcardla ayda 52 YTL 10 taksite almıştım. Şimdi fiyat düşürmüşler.

Arçelk aldın mı buradan alacaksın arkadaş. Ben abone oldum buraya :). Şimdi de bir projeksiyon cihazı alacağım buradan.

Beyazeşya alcaklar önce bir Arçelik mağazasını sonra da burayı gezmeliler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellyozzy

arkadas önerini dikkate alacağım.ama herkes demiş ben bilğgiliyim falan diye.simdi ben açıkcası anlamam.sayenizde öğreniyoruz işte.demişşin ki yerli bosch siemens ten kaç . eyvallah kaçalım. peki ithal bosch ve siemens i tabii fiyatı bunun gibi çok uygun olanını nerden bulabilirim.
    sonuçta artık iki sorum var bana
    -arçeliği neden tercih etmem gerektiğini ve uzak durmam gerektiğini söyleyin?
    -en uygun ve en kalite beyaz esya nedir?(lafı dolandırmadan)
    thankss

BEN DÜNYANIN EN BİLGİLİ İNSANI FALAN DEGİLİM SDECE ÇOK OKUR VE GEZERİM BİZZAT ARKADAŞLARIN VE BANA DANIŞAN İNSANLARIN BÜTÜN BEYAZ EŞYALARINI BİZZAT BEN KURDURURM DÜNYADA NE KADAR ÖZELLİKLE TÜRKİYEDE SATILAN BEYAZ EŞYA KLİMA VARSA HEPSİNİN BROŞÜRLERİ TANITIM KİTAPLARI ELİMDE VARDIR BÜTÜN FİRMALARLA YAZIŞIRIM KAFADAN ATMA BİLGİ VERMEM ARÇELİKTEN MEMNUNUM DİYEN ARKADAŞLAR ESKİ MALIMDA ARÇELİKTİ DİYOR ARKADAŞLAR ESKİ ESKİDE KALDI O ESKİ MALLARIN PATENDİ SIEMENSTİ ARTIK DEGİL NE OLDUGU BELLİ OLMAYAN ADİ ÜRÜNLER ARA SIRA YANLIŞLIKLA LG ,WHİRPOOL GİBİ ÜRÜNLERİ TÜRKİYEYE GETİRDİ AMA KISA DÖNEM ŞU AN HEPSİ KENDİ ÜRÜNLERİ SAYILIR EN PAHALISINIDA ALSANIZ ODA REZALET EN BASİTE KARDEŞİM ALDI ŞİMDİ KAFASINI TAŞLARA VURUYOR 2200YTL YE O MEŞHUR ORBİTALİ REZALET MAKİNA ŞİMDİ NE ALAYIM DİYORSUN KOLAY ELEKTROLUX AL ŞU AN FİYATLARDA SÜPER İNDİRİM VAR SAMSUNG AL ÇOK UYGUN ARİSTONA YANAŞMA BEN MAHKEMELİGİM, SOEMENS ,BOSCH AYNI ÜRÜN İTHALİNİ ALAMAZSIN 2000YTL DEN BAŞLAR FİYATI AMA SANA KALMIŞ BENİM AMACIM ALIP KULLANDİKTAN SONRA BURAYA GELİP HAKLIYMIŞSIN DEMEMEN BENİM BUNDAN BİR ÇIKARIM YOK AMAÇ İNSANALRA KIYAK OLSUN BULAŞIK MAKİNESİNİ SIEMENS AL O İTHAL VE UYGUN FİYATLISINI BULURSUN BİR DE ŞU AN VESTELİN GETİRDİGİ WHİRPOOL LAR VAR ÇOK İYİ MALLAR BEN KULLANDIGIM İÇİN BİLİYORUM TEK MARKAYA TAKILMAYIN
  • quote:

arkadas önerini dikkate alacağım.ama herkes demiş ben bilğgiliyim falan diye.simdi ben açıkcası anlamam.sayenizde öğreniyoruz işte.demişşin ki yerli bosch siemens ten kaç . eyvallah kaçalım. peki ithal bosch ve siemens i tabii fiyatı bunun gibi çok uygun olanını nerden bulabilirim.
    sonuçta artık iki sorum var bana
    -arçeliği neden tercih etmem gerektiğini ve uzak durmam gerektiğini söyleyin?
    -en uygun ve en kalite beyaz esya nedir?(lafı dolandırmadan)
    thankss

arkadaşım yerli ürünlerde adi malzeme kullanılıyor sen bu mallar avrupaya da gidiyor masalına inanma oraya kaliteli olanlar gönderiliyor bir kere daha kalite kontrolden geçtikten sonra ben bilirim arkadaşlarım orada çalışıyor hemde bizzat üretimde ne alacagım diyorsun basit elelktrolux,samsung,whirpool bu beyaz eşyaları al başın agrımasın tık demeden uygun fiyata alabilirsin sıemens inde bulaşık makinesini alabilirsin o ithal, biz hiç bir markayı denemeden burada atıp tutmayız ben her gün akşama kadar işçilik yaptıgım halde en az 10 ev gezer insanlarla bire bir bu konularda konuşur yardımcı olurum beş kuruş almadan benim amacım hata yapmayın saygılar
  • usta aklına koy alıcagın parçaları,istanbuldaysan goztepede buluşalım,seni benim arçelik bayisi olan arkadaşıma gotureyim,hem indirim yaptıralım,hemde aletleri yakından incele.ben sahsen arçelikten şaşma derim bu tip seylerde,sonucta bunu bayanlar daha çok kullanıyor, erkek bakış açısıyla bakma.Arçelik derim,başka birşey demem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan Bey -- 14 Temmuz 2006; 22:41:34 >
  • gurcan arkadasım saol önerilerin için
    simdi whirlpool arastırdım biraz pahalı geldi.elekrtolux e de baktım onlar daha cazip fiyat açısından.ama genelde bosch marka daha çekici geliyoo.arkadasım diyorsun ki bosch un avrupasını alacaksın da ben onun avrupa olduğunu nasıl anlıycam ve nereden bakmalıyım ama ona pahalı diyosun.tabi bana uygun biseyler lazım.bide çok onemli değil ama eşimin içinden beyaz esya gri olsun diye geçiyoo.bu durumda neyi arastırmalıyım sizce.

son olarak ep center yine kampanya yapmıs ama bu kez elektroluxe (peki bunlar yerli mi yoksa avrupa mı?)ayrıca elektroluxun kendi sitesinden baktım modeller en dandikleri.fiyatlar piyasaya göre nasıl?

http://www.electronicpartner.com.tr/live/int2_internet2/int2_universell/psfile/pdf/52/05_ep1944b3617523038.pdf
    http://www.electronicpartner.com.tr/live/int2_internet2/int2_universell/psfile/pdf/14/06_ep1944b3619b6d040.pdf

aaaa aklıma daa yeni geldi.bu elektrolux un servis olyınla kim ilgileniyoo.taman arçelik kadar yaygın değildir ama sonrada basımız ağrımasın.yedek parça falan nasıl pahalı mı?

yine destan yazdık yaa ilgi gösterip okuduğunuz için tesekkürler..
  • ARKADASLAR su yeni nesil beyaz esya olyı hakkında ne düşünüyorsunuz?hani mesela çamasırın miktarını kirini falan belireyen bulasık makinesi nedir bunların olayı.

ayrıca yeni konu açtım bununla ilgili isterseniz orada devam edelim su yeni nesil olayına..

http://forum.donanimhaber.com/m_8143020/mpage_1/key_//tm.htm#8143020
  • arkadaslar hızla yazarken çamasır makinası yerine bulasık makinası yazdım pardon...(ayrıca dalga geçmek yook) :))
  • quote:

gurcan arkadasım saol önerilerin için
    simdi whirlpool arastırdım biraz pahalı geldi.elekrtolux e de baktım onlar daha cazip fiyat açısından.ama genelde bosch marka daha çekici geliyoo.arkadasım diyorsun ki bosch un avrupasını alacaksın da ben onun avrupa olduğunu nasıl anlıycam ve nereden bakmalıyım ama ona pahalı diyosun.tabi bana uygun biseyler lazım.bide çok onemli değil ama eşimin içinden beyaz esya gri olsun diye geçiyoo.bu durumda neyi arastırmalıyım sizce.

son olarak ep center yine kampanya yapmıs ama bu kez elektroluxe (peki bunlar yerli mi yoksa avrupa mı?)ayrıca elektroluxun kendi sitesinden baktım modeller en dandikleri.fiyatlar piyasaya göre nasıl?

http://www.electronicpartner.com.tr/live/int2_internet2/int2_universell/psfile/pdf/52/05_ep1944b3617523038.pdf
    http://www.electronicpartner.com.tr/live/int2_internet2/int2_universell/psfile/pdf/14/06_ep1944b3619b6d040.pdf

aaaa aklıma daa yeni geldi.bu elektrolux un servis olyınla kim ilgileniyoo.taman arçelik kadar yaygın değildir ama sonrada basımız ağrımasın.yedek parça falan nasıl pahalı mı?

yine destan yazdık yaa ilgi gösterip okuduğunuz için tesekkürler..

elelktrolux servis olarak arçelik kadar yaygın olmasada servise ihtiyaç duyan bir marka degildir kolay kolay arıza yapmaz özellikle siz bozmazsanız eşiniz gri olsun diyormuş afedersiniz ama bunun zevke göre olanı yok yada pahalı siz iyi bir çamaşır makinesi alın rengini bırakın sıemens ve bosch un avrupaları 1600 devirden başlayan modeller kısaca anlayasın diye diyorum bunlarda aşırı pahalı sana 900-800 civarı elektrolux ve wirhpool önerdim pahalı dedin elektrolux ithal üründür isveç çeliginden yapılır ve kaliteli bir üründür aşırı derecede şanssız biri degilsen pek arıza yapanına rastlanmamıştır vestel bayilerine git wirhpool için yardımcı olurlar izmirdeysende ben yardımcı olurum en uygun fiiyatlı olanını sana
  • arkadaslar sosyal cevrem bana arçelik te arçelik diye baskı yapıyor.tabi ben yine aklıma en uygun yatanı bakacağım ama bosch marka ile arçelik marka arasında fiyat varkının ne kadar olduğunu merak ediorum(arastırmaya firsatım olmadı)

birde sevgili zealous arkadasım sen haklı olarak çalıstığın ortamın sorunsuz olduğunu savunuyorsun.peki bu yerli bosch la ithal bosch arasındaki fark nedir?(senin görüsün)
    fiyat kalite ve güvenilirlik açısından

tamam elektrolux uygun ve kalite whirlpool da kalite ama az biraz tuzlu.

zaten düsündüğüm markalar bosch,, siemens(sadece bulasık makinesiymis),, elektrolux ve whirlpool tabii son olarak baskıyla arçelik!!.

arkadaslar hazır b/s/h den yetkili bi arkadas varken aramızda bide arçelik ten olsa ne güzel olur dimi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zealous

Gurcan sen nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun ki anlamadım?

Ben kendimi bir tanıtayım, B/S/H Ev Aletleri SAnayii A.Ş. Çamaşır makinesi fabrikası Kalite departmanı 6Sigma sorumlusuyum. Black Belt olarak çalışıyorum.

Sen belki 10-100 hatta 1000 kişi diyelim, o kadarını görüyorsun ama biz burdan fabrikadan tüm genel tabloyu görebiliyoruz..

Nasıl mı? Servisten gelen tüm veriler elimizde oluyor, hangi bölgeden ne şikayetler gelmiş, her hatanın an ve an izlenmesi, vb gibi..

Ya bu kadar kötü nüyetli, bu kadar bilmiş olmayın ya, o senin övgüyle bahsettiğin yabancı ürünlerin bizden daha çok problemleri var, inan bana..

şu anda hani o yutdışında çok begendiğin adamların çamaşır makinelerinin kazanlarının conta atması, su kaçağı hatalarıyla uğraşıyorum..

Bunun türklükle yabancılıkla da alakası yok.. Bu tamamen sizin üretim sisteminize bağlı.. Eğer üretim sisteminiz işçinizin hata yapmasına fırsat veriyorsa

siz hata yaparsınız. Buyur gel bir gün sana fabrikayı gezdireyim de ağzın açık eve dön Gürcan.. Dışardan sallamak kolay.. Gel bir de içerden bakalım altında ne teknolojiler yatıyor..

Arkadaşlar dinleyeceğiniz, fikir alacağınız biri varsa bu böyle onun bunun fikriyle sallayanlar değil, bilgili insanlar olsun.

Ben şu kalitesiz bu kalitesiz demek istemiyorum, ama şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Biz Bosch Siemens grubu olarak kaliteliyiz.

Hatta dünyadaki diğer fabrikalar içerisinde de en yükseklerdeyiz.

O yüzden içiniz rahat olsun..

Nuri KORUCU
    FIW/QM
    6 Sigma

ilk önce ben 30 yıldır bu işin içindeyim bu güne kadar kim yogurdum ekşi demiştir'ki burada üretilen her mal %90 a yakın beş para etmezdir ben her servisle bire bir konuşan tartışan fabrikaları arayan bir insanım bütün türkiye ve türkiyeye gelmiş markaların kullanım kulavuzu elimde mevcuttur servis katalogları dahil sizin servislerin kendi mallarından haberi yok ama altılıdan var terbiyesiz insanın tekiymişsin orada nasıl bir sorumlu olmuşsun hayret insana gürcan denmez gürcan bey denir sallıyorsun denmez terbiyesiz insan bendeki avrupa mallarının allahtan hiçbir sorunu yok yoksa çaktırmadan sizmi yaptınız sizin mallarınızı her gün izmir va civarında görüyoruz senin muhatap olmadıgın insanlarla muhatabım ben mahkemeler sıemens-boschlar'la dolu şikayet üstüne şikayet polisler hakimler sizden bıkmış ben o şirlette çalışsam bile malım kötüyse kötü derim ama şirket yalakasıysam tabi demem burada şu malım kötü diyeceksin varmı sende o cesaret bana mieleden,elektroluxten wirhpooldan üstün bir malını göster ithaller hariç birde o fabrikayı agzı açık sen gezersin ben avrupadaki ve japonyadaki çogu fabrikayı insan gibi gezdim ayran budalası gibi degil
  • quote:

yerli bosch ile ithal Bosch arasında çok büyük farklar yok ki arkadaşlar.. Zaten BSH genelinde önemli tedarikçilerimiz hep ortaktır. Yani mesela motor üreticimiz, hem diğer BSH fabrikalarına hem de bize motor üretiyor. Keza pompa üreticimiz de öyle..

Şöyle düşünün bizim burdaki üretimimizin yarısı Avrupa'ya gidiyor. Büyük bir kısmı Almanya'ya.. Yarısı da Türkiye pazarına diyelim. Bunları aynı işçi aynı malzemeleri kullanarak yapıyor. Eskiden şöyle birşey vardı. O zaman bu şekilde yok Avrupaya giden daha iyi deseniz bir şekilde sizi anlardım. Çünkü talep olmadığı için eskiden genelde yüksek devirli ve çok özellikli ürünleri yurtiçi pazarına üretmezdik, yurt dışına satılırdı. Fakat artık Türkiye pazarında da bu tarz gelişmiş ürünlere talep arttığı için artık aynı modelleri hem yurt dışına hem de yurtiçine üretiyoruz. Aynı işçi ve aynı malzeme ile.. O yüzden bir fark yok bence..

Fakat bölgesel farklılıklar az çok mevcut. Mesela Almanlar yüksek devirli severler. Güney Afrikaya gönderdiğimiz tüm modeller 600-800devirdir. Bunlar da dediğim gibi yine piyasaki talebe göre belirlenmiştir.
    Saygılar..

arkadaşlar tamamen yalan iç piyasaya verilen malların kalite kontrolleri asla yapılmaz sadece ilk sabah vardiyesi şöyle göz ucuyla bakılır sonra allaha emanet ama dışarı gidenler öyle sık dokunur ve elenirki bir hata olsa hemen iç piyasaya ve takılan parçalar ben biliyorum bizde parça üretip takıyoruz avrupalı buraya geldimi bizim yanımıza adamların çalışmasını hayretle izledik her türlü alet edvat var adamlarda biz ise tak tak hasan usulü montaj ben elektrolux miele 20 sene tık demeden çalışanlarını biliyorum siz bana yerli bir makine gösterin tık demeden çalışan zor zor aramayın başınız döner
  • bundan epey seneler önce milliyet gazetesi ekonomi sayfasında bir haber profilo dışardan getirdigi aeg'lerin burada rulmanlarını çalıyor yerine adi rulman koyarak kısa sürede şakır şakır ötsünlerki servis çıksın bize diye isteyen milliyet arşivlerine bakabilir sizler daha vcd yapın da sonra büyük işlere bakın en adi vcd sizde en adi uydu alıcısı sizde şimdi yogurdum meselesi gibi savunamaya geçme halk yemez artık yazık bu halka yazık allahtan genede vestel varda ithal mallar geliyor ve bazı güzel şirketlerimiz sayesinde halk sizin sömürünüzden kurtuluyor
  • söyle şirket aslanı bakalım sizin bulaşık makinesi ayda 15-20 sefer çalışırsa kaç gün gider tuzu 1 aymı 20 günmü wirhilpool 1 sene nerde kaldı kalite burada halkı gizli bir kazıklamada var tabii her marka herşeyi iyi üretemez siz kendinizi kasmayın klima üretemiyorsunuz fason yaptırıyorsunuz hadi iyi bir şay yaptırsanız neyse yazık cidden yazık elektra ile anlaşmadan önce nereye ürettiriyordunuz o 10. kalite klimaları halk o klimalardan illallah etmişti
  • quote:

Arkadaşlar Şunu belirtmek isterim. Buzdolabı dediğiniz ürün statik bir üründür. Soğutur...
    Belki bir nebze bulaşık için de dinamik diyebliriz ama çamaşır makinesi gerçekten çok farklı bir üründür.
    Aldığınız bulaşık makinesinin içindeki tambur, sıkma esnasında 800-1000-1200 hatta son modellerde 1400rpm hızında dönmektedir içindeki çamaşırlarla beraber. Dönerken ise hiç bir beyaz eşyada olmayan inanılmaz kuvvetler ortaya çıkmaktadır. Bu kuvvetleri sönümlemek tamamen malzemelerin rijitliği ile ilgilidir.
    O yüzden belki aldıgınız dandik dolab 5 sene çalışır ama kötü malzeme kullanılan bir çamaşır mak. 2 ay sonra evinizin içinde gezmeye başlar.. ;)
    Hani bilginiz olsun..

bulaşık makinesinde tamburmu var vay vay da vay vay ne biçim bir teknoloji sizmi yaptınız e beklenir sıemens,profilo,bosch tan aman fazla sıkmayın kristaller kırılmasın hahahahahaha
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DevilWarez

beyaz eşya tecrübelerimi ?

Türkiyede üretilen hiç bir şey alma !

malesef iki gün sanra elinde kalabilir !

kaliteli bir şey üretmek için kaliteli bi eğitim ile sağlam bi taban üzerine yetiştirilmeliydik

ama bu böyle olmadı

elektronik şanş işi bakkalın bi suçu yok yani !

Yaw birşey sormak isiyorum çok bilmiş arkadaş!!
    Hangi beyaz eşya fabrikasını gezdin? Hangi modelin nasıl üretildiğini gördün?
    Öyle dışardan sallaması kolay.. Ayıp ya.. Bilmediğiniz etmediğiniz konularda bu kadar kesin ifadeler kullanmayın..
    Türkiye şu anda avrupa'dan bile daha kaliteli beyaz eşya üretiyor...

Ha şu da var, sen gidip de Vestel'in 300YTL'lik çamaşır makinesini alırsan iki gün sonra elinde kalabilir. Ona birşey demem. O tamamen Vestelin kendi stratejisi.. Ucuz ve kalitesiz mal satıp, pazar payı çalmak..
    Ama o da bir yere kadar.. 2005'te özellikle Arçelikten olmak üzere Vestel çok büyük bir atakla iyi bir pazar payı çaldı firmalardan. Ama şu anda piyasaya kalitesiz mal vermenin sıkıntısını çekiyor benim gözlemlediğim kadarıyla...

sen sus zeaolus senki bulaşık makinesine tambur taktın tarihe geçtin seni oraya kim aldıysa sıemens'e, akraban oraya ortakmı echeli cuhala (cahilin cahili) vesteli karalayacagına sen dandik yerli montajına bak avrupanın degil evrenin en büyük fabrikası bizde olsa başkası başkasının eşegini türkü söyleyerek ararmış misali siz hiç bir şey yapamazsınız kendiniz sıfırdan bir makine yapında görelim zaten yapabilecek olsanız önceden aeg ile şimdide sıemens ve bosch la ortaklıga girmezdiniz türk malı allah korusun nerde bizde o kafa o zihniyet yapında görelim elin şeyiyle ger... girilmez bu bir ata sözüdür canavarım çatal karam
  • zealous sizin fabika ancak plastigini sacını belki yapar ondanda tam emin degilim ama piyasadaki mallara bakınca eminim galiba, hyundaı servisine gitmiştim arabayı servise bıraktım yukarı arabalara bakayım diye (yükseliş izmird'e) geziyordum iki araba ikiside aynı herşeyiyle yani karşıdan baktıgım kadarıyla ama arada fiyat farkı var gittim satıştan görevli arkadaşa bu neden dedim git ikisininde kapılarını aç kapa dedi aynen yaptım yavaşça açtım kapadım ama biri kapanmadı anladınmı dedi bu kapısı kapanmayan ve bunun yanında bir sürü daha kötü tarafı olan ürün burada yapılan yani yerli montal öbürü ise hemen hemen kusursuz olan kore malı işte bu kadar,sen kendini kandır körler sagırlar birbirini agırlar devam aman siz fabrikanızın baskısıyla o malları kullanın bakalım bu işten çıktıgında yada çıkarıldıgındada aynı düşüncelerdemi olacaksın ben çok gördüm bugün vestelde çalışıpta o malı övüp yarın arçelige geçince o vestel dandik bu kaliteli diye kıvırtan sıra sanada gelir gün olur devran döner ama sende dönermisin bilmem
  • gurcan kardes sen ne işle mesgulsun yaa.böyle hayrına fanlan olmaz dediğin gibi dolasıyorum milleti dinliyorum falan diyee. yanlıs anlama haa merakımdan sordum.yine de yorum ların için teşekkürler.bu arada tartısmanın boyutunu kaçırmassak sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.