- x
Beyaz Eşya Önerileri
10402 Cevap1261266 Görüntüleme80 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     162 [164] 166 167 168 169 170 171      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4640 Mesaj
17 Ağustos 2013; 13:34:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: adrianinho

Merhaba aşağıdaki iki dolap arasında kaldım.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Profilo BD2056W2NN
Bosch KDN56AW35N

%15-20 daha tasarruflu olan 56aw35n daha mantıklı .
fakat bunların ikisininde gece buz kırma sesi çok fazladır.
yeriniz 5 cm daha genişse aynı fiyata arçelik-beko grubu; Grundig GRND 5680 alınabiliyor.

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

4640 Mesaj
17 Ağustos 2013; 14:00:54 

quote:

Orijinalden alıntı: NS6501

merhaba longford50;

1 aylık süre boyunca yazdıklarınızı takip ettim ve yorumlarınızı oldukça benimsedim..

sonuç olarak ;

1-sms43d08tr bulaşık mak
2-waq20460 tr çamaşır
3-kge58al30n buzdolabı
4-hbn331e2t ankastre set

bunlarda karar kıldım %90 sizin ekleyeceğiniz bir şey varmı?

teşekkür ederim şimdiden

benim yazdıklarım sonucu bunlara karar kıldıysanız gerçekten çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum.
bulaşık,
profilo 6480 veya 5380 tercih edilebilir.
bosch-siemens tercih edilecekse N veya M serisi iyidir.
.
çamaşır 20460 seslidir ama tercih edilebilir.
profilo 1001 etr veya 1201 dtr tercih edilebilir.
1300 tl electrolux 1286 da çok iyidir.

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

14 Mesaj
17 Ağustos 2013; 15:01:10 

O sesten çok müzdariptim.Grundige yöneldim.Çok teşekkürler.

Bu mesajda bahsedilenler: lordford50

45 Mesaj
20 Ağustos 2013; 15:53:23 

Uzun araştırmalarım sonucu bu modellerde karar kıldım.ARkadaşlar.

bulaşık makinesi
Bosch SMS53M48
Bosch SMS58M88TR(Tercihim)
Bosch SMS58M98

Buzdolabı
Bosch KDN56AI32N
Bosch KDN64VL20N(Tercihim)

çamaşır makinesi
Bosch WAS247X1TR
Bosch WAY247X0TR(tercihim)

LED TV
samsung f 6500

Toplam 8000 TL civarları tutuyor.
Alternatif önerileriniz varsa değerlendirebilirim.Aslında başka markalarada yönerebilirdim ama Eşim bosch istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdoksan -- 20 Ağustos 2013; 18:50:41 >

132 Mesaj
20 Ağustos 2013; 16:56:43 

Merhabalar

Buzdolabı (En az 575 lt - Soğutucu kısmı en az 400 lt)
Çamaşır Makinesi (9 kg)
ankastre Bulaşık Makinesi (3-5 program fark etmez)
Ankastre Davlumbaz
Ankastre Fırın
Ankastre Ocak

Alacağım ürünler bunlar. Bütçem maksimum 7500 TL

Beko'da bu fiyatlara gayet özellikli ürünler(620 lt bozdolabı vb.) alınabiliyorken normal olarak Siemens'te bu fiyata standart ürünler alınabilir. Bazılarına göre saçma bir soru olabilir ama evlilik arifesinde olan birine 2x2 yi sorsanız doğru cevabı veremeyebilir. Bu sebeple sizden yorum rica ediyorum.

Siz olsanız bütçe doğrultusunda standart Siemens ürünleri mi alırsınız yoksa standart özelliklerin üstünde Beko mu alırsınız ?

SAMSUNG Galaxy S4 Kulübü

Sony MN2SW SmartWatch

5 Mesaj
21 Ağustos 2013; 1:04:31 

BUZDOLABI
http://www.siemens-home...t-kombi/KG57NP72NE.html
ÇAMAŞIR
http://www.siemens-home...akinesi/WM12S765TR.html
BULAŞIK
http://www.siemens-home...ineleri/SN26M883TR.html
FIRIN
http://www.siemens-home...C4%B1nlar/HB532E3T.html
OCAK
http://www.siemens-home...ocaklar/EO616HB10E.html

Toplam 6500 TL. Yarın almayı düşünüyorum. Yanlış olan birşey var mı.
Tecrübeli arkadaşlardan rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginapca -- 21 Ağustos 2013; 1:14:10 >

254 Mesaj
21 Ağustos 2013; 1:11:53 

hocam 1250 TL ye kadar alınabilecek en iyi F/P ürünü önerebilir misiniz? forumu okumaktan kafam allak bullak oldu herkes farklı bişi sözlüyor ama kim en doğrusunu söylüyor bilemiyorum. cihazı internetten almayı düşünüyorum. Marka takıntım asla yok tek amacım makina cicili bicili işe yaramayan özelliklerden ziyade iyi yıkasın kalıntı leke bırakmasın iyi kurulasın yeterli. yani yapması gerekeni yapsın. Tavsiyelerinizi şiddetle bekliyorum. kısaca cvp yazarsanız çok sevinirim eylül 1 de düğünüm var bu işi mutlaka çözmeliyim yoksa kayınpeder kızı vermekten vazgeçecek şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es_umit -- 21 Ağustos 2013; 1:13:03 >

LENOVO Y580 i7 3630 8GB DDR3 2GB GTX660M 1TB HDD+32GB SSD
>>> hizlial.com dan almaya TÖVBELİYİM <<<

268 Mesaj
23 Ağustos 2013; 2:26:15 

herkese selamlar,

klasik olacak ama yakında düğünüm var ve beyaz eşya seçme işi bana kaldı:( forumu günlerdir okuyorum ama işler okudukça daha da karışıyor:) tercihlerim hakkında görüş rica ediyorum. candogan62 üstada pm attım ama sanırım burdan cevap alabilirim kendisinden.

çamaşır makinesi; electrolux EWF1408WDL ile LG F1495BDS9 arasında kararsızım. ama gördügüm kadarı ile forum daha electrolux cu. LG bizim hanıma cok estetik geldi. bu iki makineden hangisini önerirsiniz? yada 3bin TL bütceye kadar çamasır makinesi budur dediginiz baska bir model var mı?(burda sanırım daha cok miele 5872 önerisi gelecek) biliyorum miele beyaz eşyanın mercedesi derler ama bende ona ısınamadim:( LG F1495BDS9 alırsam hata mı yaparım? neden?

buzdolabı; hemen hemen tercihimiz belli; sharp sj-gc700v gümüş. başka önerisi olan var mıdır acaba?

bulaşık makinesi; aeg F99009M0P düşünüyoruz. burda da başka önerisi olan varsa rica ediyorum.

özellikle çamasır makinesi konusunda cok kararsızız ama LG cok estetik geliyor göze. ama estetik gelmesi iyi olduguna anlamına gelmiyor. sizlerden yorum bekliyoruz. tesekkurler

Armamızda ki yıldız tüm yıldızlara bedeldir,
Çünkü o yıldız yalnız değil Ay'la beraberdir!...

268 Mesaj
23 Ağustos 2013; 2:54:09 

quote:

Orijinalden alıntı: agesilaos

herkese selamlar,

klasik olacak ama yakında düğünüm var ve beyaz eşya seçme işi bana kaldı:( forumu günlerdir okuyorum ama işler okudukça daha da karışıyor:) tercihlerim hakkında görüş rica ediyorum. candogan62 üstada pm attım ama sanırım burdan cevap alabilirim kendisinden.

çamaşır makinesi; electrolux EWF1408WDL ile LG F1495BDS9 arasında kararsızım. ama gördügüm kadarı ile forum daha electrolux cu. LG bizim hanıma cok estetik geldi. bu iki makineden hangisini önerirsiniz? yada 3bin TL bütceye kadar çamasır makinesi budur dediginiz baska bir model var mı?(burda sanırım daha cok miele 5872 önerisi gelecek) biliyorum miele beyaz eşyanın mercedesi derler ama bende ona ısınamadim:( LG F1495BDS9 alırsam hata mı yaparım? neden?

buzdolabı; hemen hemen tercihimiz belli; sharp sj-gc700v gümüş. başka önerisi olan var mıdır acaba?

bulaşık makinesi; aeg F99009M0P düşünüyoruz. burda da başka önerisi olan varsa rica ediyorum.

özellikle çamasır makinesi konusunda cok kararsızız ama LG cok estetik geliyor göze. ama estetik gelmesi iyi olduguna anlamına gelmiyor. sizlerden yorum bekliyoruz. tesekkurler

ek olarak aeg nin sitesinde açmıyor:( aeg in en üst modeli şu an L98699FL midir arkadaslar?

378 Mesaj
23 Ağustos 2013; 16:05:10 

quote:

herkese selamlar,

oncelıkle hayırlı olsun

camasırda butcen mıele ye yetıyorsa baska bır marka yanından gecmez
buzdolabında sharp hıtachı tarafından yapılmakta olup hıtachının kendısını tavsıye ederım
bulasık mak aeg veya yıne elektrolux tercıh edılebılır

lg samsung vestel senı uzebılır dızayn olayında evet goze hos gelıyorlar ama kalıte olayında cok uzaklar bırde teknık servıs sıkıntısı cektıgınızde lanet edıyorsunuz

268 Mesaj
24 Ağustos 2013; 1:26:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cyhnsr

oncelıkle hayırlı olsun

camasırda butcen mıele ye yetıyorsa baska bır marka yanından gecmez
buzdolabında sharp hıtachı tarafından yapılmakta olup hıtachının kendısını tavsıye ederım
bulasık mak aeg veya yıne elektrolux tercıh edılebılır

lg samsung vestel senı uzebılır dızayn olayında evet goze hos gelıyorlar ama kalıte olayında cok uzaklar bırde teknık servıs sıkıntısı cektıgınızde lanet edıyorsunuz

tesekkurler yorum icin; electrolux EWF1408WDL, LG F1495BDS9 veya aeg L98699FL arasında hala kararsızım. bu üçlüden tercihiniz hangisi olurdu? bunların yerine miele tercih edilmeli biliyorum ama ben bu üçlüden hangisinin tercih edilmesi gerektiğini merak ediyorum yinede. ayrıca miele 5872 ile 5874 arasındaki tek fark buhar mı?

879 Mesaj
24 Ağustos 2013; 12:35:50 

Arkadaşlar Miele olmadığı sürece yabancı marka almayın, gidin üst model vestel arçelik alın aynı işi görür, bosch alıp kazıklanan arkadaşları anlamıyorum, parayı basınca Vestel'de, Arçelikde iyi ürün üretiyor.

Mesela buzdolabı, en önemli parçalarından biri nedir? Kompresör, en iyi kompresörü dünyada hangi marka üretiyor, EMBRACO tabikide, LG de kompresörü embraco dan alıyor Vestelde(high end dolaplarda)

Yani işin kısası, alacaksanız 5-6 bin sayın miele alın, yoksa gereksiz beyaz eşyada 1000-2000tl verip adi gavur malı almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carmella -- 24 Ağustos 2013; 12:39:20 >

Selam :)

4640 Mesaj
25 Ağustos 2013; 18:58:59 

quote:

herkese selamlar,

LG dense alman AEG-ELECTROLUX tercih edilmeli.
lg servis ve yedek parça tedariğinde çok sıkıntılı.
combi kurutmalı çamaşır makinesindense üst üste monte edilebilen inverter 8 kg çamaşır makinesi (88489) ve ısı pompalı kurutma makinesi tercih edilmeli.
aeg 99009 veya aeg 99019 iyidir merak etmeyin.

1 Mesaj
27 Ağustos 2013; 11:16:49 

Bosch WAK20210TR hakkında bilgisi olan varmı? Bu çamaşır makinesini almayı düşünüyorum ama boschun kendi sitesinde bile bu ürünle ilgili bilgi yok..Bayilerde yeni seri olduğu ve WOQ20361 modeli ile aynı özellikte olduğu söyleniyor. Tahmin olarak...Bu makine ile ilgili bayidekilerde bilgi sahibi değil. Tambur hacmini sordum bilgi veremediler...Yardımcı olursanız sevinirim..

1 Mesaj
30 Ağustos 2013; 13:15:59 

Bu dolabın bir önceki kodu KG 57 NP 72 ne idi.Bu ürünü 1 hafta önce aldım tavsiye üzerine aldım.Kampanyada idi
Galleriadaki Sıemens bayisinden aldım.Çok da ilgilendiler.tELEFONLARI 0212-560 40 00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalı Zafer -- 30 Ağustos 2013; 13:16:43 >

Bu mesajda bahsedilenler: lordford50

2 Mesaj
30 Ağustos 2013; 23:58:51 

sonunda siparişimi verdim yarın evimde olacak sekilde anlaştık ;)

BUZDOLABI:KGE58AW30N (BOSCH) 1400.00

BULAŞIK MAKİNASI:SMS58N02TR (BOSCH) 1400.00

ÇAMAŞIR MAKİNASI:EWF1286LEW 1286 (ELECTROLUX ) 1400.00

FIRIN:ANKASTRE CLASİC SET-3 BEYAZ (BOSCH) 1400.00

cok sıkı pazarlıklar sonucu,[font="Verdana"]bosc caycım ve 1 kahve takımı hediyesiyle beraber toplamda:5600 tl ye mal oldu ;)

1486 Mesaj
31 Ağustos 2013; 23:20:07 

Şu sıralar kardeşimi evlendireceğiz için beyaz eşya araştırma görevi bana düştü. Biz kardeşimi iki türlü evlendirdik, ev de aldık . O yüzden beyaz eşya da ekonomik gidelim dedik.
1000 tl'nin altında buzdolabı alanlar için profilo 2047'yi tavsiye ederim. Kurdan dolayı zam yapmamışlar, Ağustos liste fiyatı 899 tl idi ve 800 tl'ye aldık.
A++, 405 lt, low frost, led aydınlatmalı bir ürün. İç kalitesi standart. Siemens ve Bosh ile aynı platform malum Çerkezköy'de üretim.

http://www.profilo.com....r%C4%B1/BD2047W3VV.html

Beyaz eşya bakarken baumax'da A sınıfı, 400 küsur lt Regal vardı, fiyatı 700 tl idi, taksitli tabi.

867 Mesaj
1 Eylül 2013; 8:12:34 

Kiraladığım ev için en 80cm, boy 187cm derinlik 65cm gibi bir alan ayrılmış durumda buzdolabı için. Bu nedenle daha önceden karar verdiğim buzdolabı tercihini değiştirmek zorunda kalıyorum :( Beğendiğim dolaplar ya uzun yada geniş çünkü.

Bu ölçüler'den 3-4 cm daha küçük dolaplara bakmak lazım sanırım. Bu ölçülerde ve 2700 civarı bütçe ile tavsiye edeceğiniz buzdolapları neler olur?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 10:55:14 

quote:

Orijinalden alıntı: barpar

Bosch WAK20210TR hakkında bilgisi olan varmı? Bu çamaşır makinesini almayı düşünüyorum ama boschun kendi sitesinde bile bu ürünle ilgili bilgi yok..Bayilerde yeni seri olduğu ve WOQ20361 modeli ile aynı özellikte olduğu söyleniyor. Tahmin olarak...Bu makine ile ilgili bayidekilerde bilgi sahibi değil. Tambur hacmini sordum bilgi veremediler...Yardımcı olursanız sevinirim..

WAK20210 modeli hakkında bilgi vereyim. Makinenin kapağı önceki 7kg tipinde, ama dışı beyaz, içi siyah çerçeve ile kaplı.
Panel ise 6kg seri ile birebir aynı. Tambur hacmi 58lt. Siz çift su girişli modeli tercih etmişsiniz. WAK20200 ise tek su girişlidir.

WAQ20460TR yerine WAQ20461TR çıktı. Bu modelin öncekinden tek farkı Kuş tüyü programı yerine Yorgan programı yazmış olmaları. Tambur ise 63lt.

Kısacası 63lt ve yorgan yıkanabilecek dokunmatik panelli makine istiyorsanız WAQ20461TR, 58lt ve tuşlu panelli makine istiyorsanız WAK20200TR.

WAQ20361TR modeli de artık WAQ20480TR oldu bilginiz olsun. Artık yeni modelde sıcaklığın programla birlikte seçilmesi gibi bir saçmalık olmayacak. Sıcaklık WAQ20461'deki gibi sıcaklık menüsünden seçilecek. Yani işin özünde WAQ20461TR ile WAQ20480TR tamamen aynı makineler. Bilmeyen ikinci modele üzerinde 8kg yazıyor diye boş yere fazla para verecek :))

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 10:57:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

Arkadaşlar Miele olmadığı sürece yabancı marka almayın, gidin üst model vestel arçelik alın aynı işi görür, bosch alıp kazıklanan arkadaşları anlamıyorum, parayı basınca Vestel'de, Arçelikde iyi ürün üretiyor.

Mesela buzdolabı, en önemli parçalarından biri nedir? Kompresör, en iyi kompresörü dünyada hangi marka üretiyor, EMBRACO tabikide, LG de kompresörü embraco dan alıyor Vestelde(high end dolaplarda)

Yani işin kısası, alacaksanız 5-6 bin sayın miele alın, yoksa gereksiz beyaz eşyada 1000-2000tl verip adi gavur malı almak.

Bence sığ bir yorum yapmışsınız. Beyaz eşyalarda detaylara dikkat ederseniz işin boyutunun çok daha farklı olduğunu görebilirsiniz.

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 11:02:32 

quote:

tesekkurler yorum icin; electrolux EWF1408WDL, LG F1495BDS9 veya aeg L98699FL arasında hala kararsızım. bu üçlüden tercihiniz hangisi olurdu? bunların yerine miele tercih edilmeli biliyorum ama ben bu üçlüden hangisinin tercih edilmesi gerektiğini merak ediyorum yinede. ayrıca miele 5872 ile 5874 arasındaki tek fark buhar mı?

Buzdolabında Sharp iyi bir tercih.

Çamaşır makinesinde 3000TL'ye ben kesinlikle W5872 alırım. 5874 ile arasında buhar farkı var. Ancak siz ısınamamışsınız, o yüzden bir şey diyemiyorum. Ben 1408WDL modelindense L98699FL öneririm. Çünkü bu modelde ses seviyesi daha da düşük ve anti alerjik yıkama programı var. AEG malzeme kalitesi, yıkama performansı, garanti gibi konularda LG'den çok daha önde. Ancak LG de kötü bir makine değil elbette.

AEG F99019M0P modeli ise bulaşıkta şu anki favori modelim diyebilirim.

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 11:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Dae-su Oh

Kiraladığım ev için en 80cm, boy 187cm derinlik 65cm gibi bir alan ayrılmış durumda buzdolabı için. Bu nedenle daha önceden karar verdiğim buzdolabı tercihini değiştirmek zorunda kalıyorum :( Beğendiğim dolaplar ya uzun yada geniş çünkü.

Bu ölçüler'den 3-4 cm daha küçük dolaplara bakmak lazım sanırım. Bu ölçülerde ve 2700 civarı bütçe ile tavsiye edeceğiniz buzdolapları neler olur?

Bence eviniz kira ise çok geniş dolaplarla kendinizi riske atmayın. Taşınacağınız başka bir evde sorun yaşamanız olasıdır.

Bu ölçü kriterlerinde LG 632 ve geniş olabilecekse 702 serisi, Grundig GRND5680 alınabilir. Bir de Sharp var ama genişliği tam sınırda.

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 11:08:34 

quote:

Orijinalden alıntı: es_umit

hocam 1250 TL ye kadar alınabilecek en iyi F/P ürünü önerebilir misiniz? forumu okumaktan kafam allak bullak oldu herkes farklı bişi sözlüyor ama kim en doğrusunu söylüyor bilemiyorum. cihazı internetten almayı düşünüyorum. Marka takıntım asla yok tek amacım makina cicili bicili işe yaramayan özelliklerden ziyade iyi yıkasın kalıntı leke bırakmasın iyi kurulasın yeterli. yani yapması gerekeni yapsın. Tavsiyelerinizi şiddetle bekliyorum. kısaca cvp yazarsanız çok sevinirim eylül 1 de düğünüm var bu işi mutlaka çözmeliyim yoksa kayınpeder kızı vermekten vazgeçecek şimdiden teşekkürler...

Bulaşık makinesi mi bakıyorsunuz?

AEG F77023W0P, Bosch SMS58N02TR, Siemens SN26M283TR ve Electrolux ESF6600ROW;

Inox olacaksa F77023M0P, Profilo BM6480MG modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

867 Mesaj
1 Eylül 2013; 11:15:29 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bence eviniz kira ise çok geniş dolaplarla kendinizi riske atmayın. Taşınacağınız başka bir evde sorun yaşamanız olasıdır.

Bu ölçü kriterlerinde LG 632 ve geniş olabilecekse 702 serisi, Grundig GRND5680 alınabilir. Bir de Sharp var ama genişliği tam sınırda.

Peki Liebherr 4613 modeli nasıldır dostum?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12189 Mesaj
1 Eylül 2013; 11:22:24 

Haklısınız Liebherr'i atlamışım. O da benim kullandığım Bosch Low Frost ile birebir aynı mantıkta çalışan Smart Frost buzdolabı. Gıdaları uzun süre saklar, malzeme kalitesi iyidir. Dondurucu buzlanmasını ortalama yıllık olarak çözebilecekseniz hiçbir sorun olmaz. Tavsiye ederim.

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 0:51:42 

Merhaba değerli üstadlar.. Evlilik arifesindeyim ve malum beyaz eşyaları toparlamam gerekiyor.. Ayrıca belirteyim çok ta zamanım kalmadı..

Özellikle @lordford50 @candogan62 @lazpanyol @ZEITGEIST @@CAN@ ve diğer uzman arkadaşlar bu konuda sizlerden yardım istiyorum..

Öncelikle belirtmeliyim ki bütün ürünler açık mutfak olacağından dolayı sessizlik önemli bir kriter.. Ayrıca kullanımlar 2 kişilik bir aile için olacaktır.. İnternet üzerinden alışverişe pek sıcak bakmadığımı belirtmek isterim.. Ürünleri gidip görerek almak tercihimdir.. AEG, Electrolux, LG, gibi markaları da çok rahat olarak bu şekilde bulamayacağımdan dolayı pek bakmadım ama yine de onlardan da tavsiyelerinizi alabilirim.

Buzdolabı olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 2000 TL ye kadar)

• No-frost
• Kombi tipi
• Beyaz
• Genişlik 70 cm
• Yükseklik 192 cm

Aklımda olan modeller ise;

Samsung - RL4352KBAWW
Siemens - KG57NAW25N
Bosch - KGN57AW25N
Arçelik - 2395 CNMY

Buzdolapları konusunda Bosch ve Siemens’in kronik ses ve gürültü problemleri kafamı karıştırıyor. Samsung’un ise Çin ve Tayland üretimi olması canımı sıkıyor. Ayrıca servis konusunda da çok problemli gibi duruyor. Arçelik’ten ise çok tavsiye göremedim maalesef.

Çamaşır makinesi olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 850 - 1250 TL ye kadar)

• 7 kg kapasite
• Beyaz

Arçelik – 7103 HE
Bosch – WAQ20460TR / WAY20560TR
Siemens – WM10Q460TR / WM10Y560TR
Profilo - CM1000DTR / CM1001ETR / CM1220ETR

Çamaşır makinesi konusunda kaliteli olarak değerlendirilen makineler 8 kg olarak duruyor. Sanırım bu da mevcut motorların fırçasız olması ile alakalı olsa gerek. Ama gereksiz yere de çok para vermek istemiyorum her ne kadar yeni teknoloji de olsalar.. Yukarıdaki modeller hem 7 kg hem 8 kg.. 7 kg lıklar sanırım hep fırça motorlu, 8 kg lar ise fırça motorsuz.. (Bosch ve Siemens için) Profilolar da ve Arçelik te ise hepsi fırça motorlu..

Bulaşık makinesi olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 600 - 1000 TL ye kadar)

• Beyaz

Arçelik – 6220T / 6230 HT / 6242 HY
Bosch – SMS20E02TR / SMS30E02TR / SMS43E02TR (SMS43D02TR) / SMS53E02TR
Siemens – SN22E200TR / SN23E200TR / SN24D230TR (SN24E230TR) / SN25E230TR
Profilo – BM2020EA / BM3120EA / BM4221EG (BM4222EG) / BM5220EG (BM5221EG)

Bulaşık makinesi konusunda çok bir isteğim olmasa da forumda okuduklarım biraz kafamı karıştırdı ve 2, 3, 4 ve 5 programlılar arasında çok gidip geliyorum. 2 program yeter gibi geliyor ama onlarda da hızlı program mevcut değil. Birde tam olarak bulaşık makinelerinde neye dikkat etmeliyim bilemedim. Çelik tabanlı yada plastik tabanlı gibi kriterler var.. Yukarıdakilerin hangisi çeliktir ya da plastiktir bilemiyorum.. (Yukarıda bazı modeller de parantez içlerindekilerin diğerlerinden farkını tam olarak çözemedim. )

Vakit ayırıp, değerli yorumlarını paylaşan üstadlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar..

Bu mesajda bahsedilenler: @ZEITGEIST, @candogan62, @lazpanyol, @@CAN@, @lordford50 Bu mesaja 2 cevap geldi.

Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır...

1557 Mesaj
2 Eylül 2013; 1:03:34 

quote:

Orijinalden alıntı: matttias

Merhaba değerli üstadlar.. Evlilik arifesindeyim ve malum beyaz eşyaları toparlamam gerekiyor.. Ayrıca belirteyim çok ta zamanım kalmadı..

Özellikle @lordford50 @candogan62 @lazpanyol @ZEITGEIST @@CAN@ ve diğer uzman arkadaşlar bu konuda sizlerden yardım istiyorum..

Öncelikle belirtmeliyim ki bütün ürünler açık mutfak olacağından dolayı sessizlik önemli bir kriter.. Ayrıca kullanımlar 2 kişilik bir aile için olacaktır.. İnternet üzerinden alışverişe pek sıcak bakmadığımı belirtmek isterim.. Ürünleri gidip görerek almak tercihimdir.. AEG, Electrolux, LG, gibi markaları da çok rahat olarak bu şekilde bulamayacağımdan dolayı pek bakmadım ama yine de onlardan da tavsiyelerinizi alabilirim.

• No-frost
• Kombi tipi
• Beyaz
• Genişlik 70 cm
• Yükseklik 192 cm

Samsung - RL4352KBAWW
Siemens - KG57NAW25N
Bosch - KGN57AW25N
Arçelik - 2395 CNMY

Buzdolapları konusunda Bosch ve Siemens’in kronik ses ve gürültü problemleri kafamı karıştırıyor. Samsung’un ise Çin ve Tayland üretimi olması canımı sıkıyor. Ayrıca servis konusunda da çok problemli gibi duruyor. Arçelik’ten ise çok tavsiye göremedim maalesef.

• 7 kg kapasite
• Beyaz

Arçelik – 7103 HE

Çamaşır makinesi konusunda kaliteli olarak değerlendirilen makineler 8 kg olarak duruyor. Sanırım bu da mevcut motorların fırçasız olması ile alakalı olsa gerek. Ama gereksiz yere de çok para vermek istemiyorum her ne kadar yeni teknoloji de olsalar.. Yukarıdaki modeller hem 7 kg hem 8 kg.. 7 kg lıklar sanırım hep fırça motorlu, 8 kg lar ise fırça motorsuz.. (Bosch ve Siemens için) Profilolar da ve Arçelik te ise hepsi fırça motorlu..

• Beyaz

Bulaşık makinesi konusunda çok bir isteğim olmasa da forumda okuduklarım biraz kafamı karıştırdı ve 2, 3, 4 ve 5 programlılar arasında çok gidip geliyorum. 2 program yeter gibi geliyor ama onlarda da hızlı program mevcut değil. Birde tam olarak bulaşık makinelerinde neye dikkat etmeliyim bilemedim. Çelik tabanlı yada plastik tabanlı gibi kriterler var.. Yukarıdakilerin hangisi çeliktir ya da plastiktir bilemiyorum.. (Yukarıda bazı modeller de parantez içlerindekilerin diğerlerinden farkını tam olarak çözemedim. )

Saygılar..

Merhaba buzdolabı olarak Samsung bence iyi. Üretim yerini göremedim ama kombi tipi modeli çok daha iyi duruyor. Çamaşır ve bulaşık makinesi konusunda üst limitiniz ne ise ona göre değerlendirme yapmak gerekir. Gidip aynı fiyata en düşük modeli almakta var en üst modelide. Çamaşır olarak Bosch WAY serisi, bulaşık olarak yine Bosch'un üst modelleri yada bütçenize uygun modelini alabilirsiniz. Bosch bulaşık makinesi konusunda her açıdan rakipsiz bence. Ama alternatif markalar var yinede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 1:15:50 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Merhaba buzdolabı olarak Samsung bence iyi. Üretim yerini göremedim ama kombi tipi modeli çok daha iyi duruyor. Çamaşır ve bulaşık makinesi konusunda üst limitiniz ne ise ona göre değerlendirme yapmak gerekir. Gidip aynı fiyata en düşük modeli almakta var en üst modelide. Çamaşır olarak Bosch WAY serisi, bulaşık olarak yine Bosch'un üst modelleri yada bütçenize uygun modelini alabilirsiniz. Bosch bulaşık makinesi konusunda her açıdan rakipsiz bence. Ama alternatif markalar var yinede.

Öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim..

Buzdolabı olarak Samsung ilk baktığım modeldi ama dediğim gibi sadece üretim yeri kafamı kurcalıyor..
Çamaşır makinesi için Bosch ve Siemensin Üst serilerini de yazdım evet ama fiyat olarak aslında benim limitlerimi biraz aşıyor. (Bosch WAY ve Siemens WM serisi) Buradaki kritik soru bu makineler için gerçekten bu farkı fermeye değer mi ve gerek var mı ? Çünkü nereden baksanız aralarında yaklaşık olarak 500-600 TL fark var belki biraz daha fazla..
Bulaşık makineside evet Bosch ön planda gibi ama muadili olarak görünen Profilo da değerlendirilebilir mi yoksa aradaki fiyat farkı göz ardı edilerek Boschta mı kalınmalı..

Teşekkürler..

1557 Mesaj
2 Eylül 2013; 1:18:18 

quote:

Öncelikle cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim..

Buzdolabı olarak Samsung ilk baktığım modeldi ama dediğim gibi sadece üretim yeri kafamı kurcalıyor..
Çamaşır makinesi için Bosch ve Siemensin Üst serilerini de yazdım evet ama fiyat olarak aslında benim limitlerimi biraz aşıyor. (Bosch WAY ve Siemens WM serisi) Buradaki kritik soru bu makineler için gerçekten bu farkı fermeye değer mi ve gerek var mı ? Çünkü nereden baksanız aralarında yaklaşık olarak 500-600 TL fark var belki biraz daha fazla..
Bulaşık makineside evet Bosch ön planda gibi ama muadili olarak görünen Profilo da değerlendirilebilir mi yoksa aradaki fiyat farkı göz ardı edilerek Boschta mı kalınmalı..

Teşekkürler..

Profilonun en üst modeli oldukça iyi. Fazla para vermek istemiyorsanız iyi bir seçenek.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 1:23:49 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Profilonun en üst modeli oldukça iyi. Fazla para vermek istemiyorsanız iyi bir seçenek.

Profilo nun en yüksek modeli derken BM5220EG (BM5221EG)'i kastediyorsunuz sanırım..
Peki Profilonun bu iki modeli arasında tam olarak ne fark vardır ? Bilginiz var mı ?
Ben baktım ama göremedim.. Önemli bir fark var mı acaba ?

5719 Mesaj
2 Eylül 2013; 12:26:54 

Ben olsam camasırı bosch way serısınden bırı bulasıgı profılınun en ust modelı 6 programlı olan yani buzdolabınıda lg nın dolapları cok guzel veya bosch low frost kombı alırdım. Bosch un bulasık makınelerı profılodan bıraz daha pahalı ama onlarda alınabılır guzel cıhaz

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 16:18:35 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

Ben olsam camasırı bosch way serısınden bırı bulasıgı profılınun en ust modelı 6 programlı olan yani buzdolabınıda lg nın dolapları cok guzel veya bosch low frost kombı alırdım. Bosch un bulasık makınelerı profılodan bıraz daha pahalı ama onlarda alınabılır guzel cıhaz

Çamaşır makinesi olara evet WAY serisi güzel ve teknoloji olarakta iyi (motor bakımından öncelikle) fakat fiyat olarak o kadar fark vermeye değer mi ? önemli olan bu kısmı..
Bulaşık makinesi için ise 6 program benim için oldukça fazla geliyor.. Profilonun 6 programlı makinesi BM6480MG ki fiyat olarak en iyi ihtimalle 1200 TL civarıdır ki benim bütçemi aşıyor.. Ayrıca rengide beyaz değil inox.. BOSCH un makinelerini muhtemelen bundan daha da pahalıdır.
Sonuç olarak bende isterim hem çamaşır makinesi hem bulaşık makinesi son modeller olsun diye ama fazla para vermek istemiyorum.. En azından şöyle söyleyeyim.. Birinden kısarak diğerini arttırabilirim ancak.. Bu durumda da çamaşır makinesi daha önemli diye düşünüyorum..

Buzdolabına gelince ise LG lerde kombi tipleri 60 cm genişlikte ve boylarıda 201 cm ki benim yükseklik ile ilgili sıkıntım var.. Fiyatlarından bahsetmiyorum bile ayrıca LG sitesinden bulunan 2 adet kombi buzdolabından biri inox diğeri ise inox-siyah karışımı yani beyaz değiller.. :(

5719 Mesaj
2 Eylül 2013; 18:29:10 

quote:

Çamaşır makinesi olara evet WAY serisi güzel ve teknoloji olarakta iyi (motor bakımından öncelikle) fakat fiyat olarak o kadar fark vermeye değer mi ? önemli olan bu kısmı..
Bulaşık makinesi için ise 6 program benim için oldukça fazla geliyor.. Profilonun 6 programlı makinesi BM6480MG ki fiyat olarak en iyi ihtimalle 1200 TL civarıdır ki benim bütçemi aşıyor.. Ayrıca rengide beyaz değil inox.. BOSCH un makinelerini muhtemelen bundan daha da pahalıdır.
Sonuç olarak bende isterim hem çamaşır makinesi hem bulaşık makinesi son modeller olsun diye ama fazla para vermek istemiyorum.. En azından şöyle söyleyeyim.. Birinden kısarak diğerini arttırabilirim ancak.. Bu durumda da çamaşır makinesi daha önemli diye düşünüyorum..

Buzdolabına gelince ise LG lerde kombi tipleri 60 cm genişlikte ve boylarıda 201 cm ki benim yükseklik ile ilgili sıkıntım var.. Fiyatlarından bahsetmiyorum bile ayrıca LG sitesinden bulunan 2 adet kombi buzdolabından biri inox diğeri ise inox-siyah karışımı yani beyaz değiller.. :(

way serısıne fark vermeye deger alman uretımı sessız 65 lt dokulu kazan

bulasık makınesınde bu ıyıdır alın derım http://www.profilo.com....akineleri/BM6480MG.html

buzdolabınıda bosch ınox veya beyaz low frost kombı alın

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 18:34:41 

Çamaşı makinesinde WAY serisini düşünebilirim belki..
Ama Bulaşık makinesi ve buzdolabı seçeneklerini inox olarak istemiyorum..
6480 nin alt modellerine (3-4-5 programlı olanları düşünerek) çok mu artı özellikleri var da ısrarla öneriyorsunuz acaba ?
Ayrıca low frostta tercihlerim arasında yok.. :( (Buzdolabı temizliği ile uğraşmak istemiyorum.)

1608 Mesaj
2 Eylül 2013; 18:53:05 

Arkadaslar bnde bugun beyaz esyalar icin carsiyi talan ettim ama kafam karisti baktiklarim yani acikcasi boch a bakamadim aklimdaydi bi o kaldi kisaca urunleri ve fiyatlari yazicam yardimlariniz icin tesekkurler
Buzdolabi:
-SAMSUNG RL62ZBSW no-frost kombi 1899 tl
-ARCELİK 2395CNMY nofrost kombi 1680 tl
Çamasir makinasi
-SAMSUNG WF180WPC 999 tl
-ARCELİK 7103HE 999 tl
Bulasik makinasi
-SAMSUNG DWFG520w 1099 tl
-ARCELİK 6231 900 tl (tam emin degilim)
Kisaca toplam
Samsung=3997 tl 333*12 taksit
Arcelik=3275 tl 327*10 taksit
Gonlumden gecen samsung ama fiyat bakimindan ve sanirim servis agi ve kullanis bakimindan arcelik mantiklisi fiyatlar bu sizce uygunmudur yoksa baska altarnatifler varmi kiraciyim ve tayinim cikior arcelik doguda kullanma yonunden daha mantikli geldi

5719 Mesaj
2 Eylül 2013; 21:06:21 

quote:

Çamaşı makinesinde WAY serisini düşünebilirim belki..
Ama Bulaşık makinesi ve buzdolabı seçeneklerini inox olarak istemiyorum..
6480 nin alt modellerine (3-4-5 programlı olanları düşünerek) çok mu artı özellikleri var da ısrarla öneriyorsunuz acaba ?
Ayrıca low frostta tercihlerim arasında yok.. :( (Buzdolabı temizliği ile uğraşmak istemiyorum.)

+ sından zıyade tabanı celık 6 programlının tabanı çelık beyaz renk ıstersenız 1300 bosch ta

http://www.bosch-home.c...02TR.html?source=browse

bu dolap iyi tayland uretımı http://www.teknosa.com/...kbawwtr-473lt-buzdolabi

bu kore uretımı cok ıyı http://www.teknosa.com/...erm=lg%20buzdolab%C4%B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 2 Eylül 2013; 21:13:49 >

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 21:30:05 

bu çelik taban olayı çok mu önemlidir ? Yani çelik olmayan tabanlara göre ne fark ediyor.. ? plastik tabanlarda koku sorunu filan mı var ?

Bosch SMS58N02TR modelini de değerlendiririm ama bu modelin SMS53E02TR modelinden farkı nedir ?

Samsung dolap benimde içime sindi aslında fiyat olarakda model olarakta (ayrıca Bosch ve Siemens ses sorunlarınıda göz önüne alınca) Servis açısından da sıkıntı yaşamam diye umut ediyorum.. :)

LG dolap eminim çok güzeldir.. fiyatı da makul ama kombi model olmamasında dolayı kaybediyor.. :(

5719 Mesaj
2 Eylül 2013; 23:09:37 

quote:

bu çelik taban olayı çok mu önemlidir ? Yani çelik olmayan tabanlara göre ne fark ediyor.. ? plastik tabanlarda koku sorunu filan mı var ?

Bosch SMS58N02TR modelini de değerlendiririm ama bu modelin SMS53E02TR modelinden farkı nedir ?

Samsung dolap benimde içime sindi aslında fiyat olarakda model olarakta (ayrıca Bosch ve Siemens ses sorunlarınıda göz önüne alınca) Servis açısından da sıkıntı yaşamam diye umut ediyorum.. :)

LG dolap eminim çok güzeldir.. fiyatı da makul ama kombi model olmamasında dolayı kaybediyor.. :(

6 programlı daha sessız celık tabanlı alman uretımı 4 pro yerlı uretım seslı bıraz plastık tabanlı.buzdolabında samsung iyi

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 23:16:16 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

6 programlı daha sessız celık tabanlı alman uretımı 4 pro yerlı uretım seslı bıraz plastık tabanlı.buzdolabında samsung iyi

6 programlı ile 4 programlıyı sanırım Profilo için söylediniz.. farklarını..

5 programlı Bosch ların SMS58N02TR / SMS53E02TR çok mu farkı var birbirinden..

Samsunga kafamı yattrıyorsunuz :)

5719 Mesaj
2 Eylül 2013; 23:20:02 

quote:

6 programlı ile 4 programlıyı sanırım Profilo için söylediniz.. farklarını..

5 programlı Bosch ların SMS58N02TR / SMS53E02TR çok mu farkı var birbirinden..

Samsunga kafamı yattrıyorsunuz :)

dedıgım şey bosch ıcın ama profılo ıcınde gecerlı 6 prog herzaman daha ıyı boschta hem beyazda var

113 Mesaj
2 Eylül 2013; 23:26:36 

tamam şimdi oldu.. ben SMS58N02TR a 5 programlı diye bakıyordum :(
evet haklısınız ama söylediğiniz makine mesela şuan Hepsiburada.com da 1500 TL olarak görünüyor.. ve gerçekten benim bulaşık makinesi için olabilecek bütçemin çok üzerinde..

5719 Mesaj
3 Eylül 2013; 12:16:52 

quote:

tamam şimdi oldu.. ben SMS58N02TR a 5 programlı diye bakıyordum :(
evet haklısınız ama söylediğiniz makine mesela şuan Hepsiburada.com da 1500 TL olarak görünüyor.. ve gerçekten benim bulaşık makinesi için olabilecek bütçemin çok üzerinde..

http://www.bosch-home.c...%9Finde/SMS58N02TR.html

suda uygun http://www.bosch-home.c...%9Finde/SMS68L02TR.html

tabanları celıkolmalı
bu cıhaz bayılerde 1300 e bulunabılır cok guzel makıne 15 20 sene gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 3 Eylül 2013; 12:17:50 >

113 Mesaj
3 Eylül 2013; 21:16:40 

quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

Arkadaslar bnde bugun beyaz esyalar icin carsiyi talan ettim ama kafam karisti baktiklarim yani acikcasi boch a bakamadim aklimdaydi bi o kaldi kisaca urunleri ve fiyatlari yazicam yardimlariniz icin tesekkurler
Buzdolabi:
-SAMSUNG RL62ZBSW no-frost kombi 1899 tl
-ARCELİK 2395CNMY nofrost kombi 1680 tl
Çamasir makinasi
-SAMSUNG WF180WPC 999 tl
-ARCELİK 7103HE 999 tl
Bulasik makinasi
-SAMSUNG DWFG520w 1099 tl
-ARCELİK 6231 900 tl (tam emin degilim)
Kisaca toplam
Samsung=3997 tl 333*12 taksit
Arcelik=3275 tl 327*10 taksit
Gonlumden gecen samsung ama fiyat bakimindan ve sanirim servis agi ve kullanis bakimindan arcelik mantiklisi fiyatlar bu sizce uygunmudur yoksa baska altarnatifler varmi kiraciyim ve tayinim cikior arcelik doguda kullanma yonunden daha mantikli geldi

Merhaba..

Bana sorarsan Arçelik senin açından servis açısından daha faydalı olabilir..
Bende buzdolabı olarak aslında aynı modele bakmayı düşünüyorum..

Çamaşır ve Bulaşık makinesi olarak belki muadillerini bulabilirsin mesela ben Profilolara bakıyorum bayağı da kafam yattı gibi ama onlar konusunda Alllah korusun servis ihtiyacın olan bir durum olursa Doğu da servis açısından sıkıntı olabilir belki.. Sonuçta beyaz işi şans işi.. Olmaz diye bir şey yok...

113 Mesaj
4 Eylül 2013; 11:19:20 

quote:

• No-frost
• Kombi tipi
• Beyaz
• Genişlik 70 cm
• Yükseklik 192 cm

Samsung - RL4352KBAWW
Siemens - KG57NAW25N
Bosch - KGN57AW25N
Arçelik - 2395 CNMY

• 7 kg kapasite
• Beyaz

Arçelik – 7103 HE

• Beyaz

Saygılar..

Öncelikle @lazpanyol ve @@CAN@ arkadaşlarımızın ilgileri ve cevapları için teşekkür ediyorum..

@candogan62, @lordford50 ve @ZEITGEIST arkadaşlarımızında görüşlerini bekliyor ve rica ediyorum..

Aklımda bir şeyler şekillenmeye başladıysa da onlarında fikirlerini duymak güzel olur..

Şimdiden teşekkürler..

Bu mesajda bahsedilenler: @ZEITGEIST, @candogan62, @lazpanyol, @@CAN@, @lordford50 Bu mesaja 1 cevap geldi.

1 Mesaj
4 Eylül 2013; 11:42:58 

mart ayında şanlıurfa samsung plazadan peşin olarak aldığım bulaşık ve buzdolabını 16.08.2013 günü kurulmasıı için evime istedim ve 444 77 11 arayarak kurulumu için servis istedim aynı gün mega soğutma tarafından yetkililer geldi buzdolabımda sıkıntı çıkmadı ancak bulaşık makinesi kutusunda herhangi bi darbe belirtisi olmamasına rağmen ürün defolu çıktı servis fotoğraflarını çekti gerekli işlemleri yaptı ve değişmini istedik servis bana yaklaşık bi hafta içinde değişir demesine rağmen 20 gündür hiçbir gelişme olmadı müşteri hizmetlerini arıyorum değişim aşamasında diyorlar servisi arıyorum merkezden onay gelmedi diyor ürünü aldığım yeri arıyorum bizlik bi durum yok servisle görüşün diyor herkes topu başkasına atıyor bu yüzden dolayı samsungu tavsiye etmiyorum

4640 Mesaj
4 Eylül 2013; 11:53:46 

buzdolabı ;
yükseklik 195 cm kurtarırsa arçelik-beko alınabilir.
nofrost olmayabilirse bosch-siemens-profilo da alınabilir.
http://www.makroreyon.c...no-frost-buzdolabi.aspx
http://www.arceliksatic...BUZDOLABI%2CPR-901.html
.
çamaşır;
8 kg bosch-siemens Y serileri 1600 tl nin üzerinde olduğu için,
1300-1400 tl ye aeg-electrolux 8 kg inverter motorlu makineleri alınabilir.
http://www.evaletlerim....Makinesi%2CPR-7021.html
http://www.evaletlerim....Makinesi%2CPR-5355.html

113 Mesaj
4 Eylül 2013; 12:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

buzdolabı ;
yükseklik 195 cm kurtarırsa arçelik-beko alınabilir.
nofrost olmayabilirse bosch-siemens-profilo da alınabilir.
http://www.makroreyon.c...no-frost-buzdolabi.aspx
http://www.arceliksatic...BUZDOLABI%2CPR-901.html
.
çamaşır;
8 kg bosch-siemens Y serileri 1600 tl nin üzerinde olduğu için,
1300-1400 tl ye aeg-electrolux 8 kg inverter motorlu makineleri alınabilir.
http://www.evaletlerim....Makinesi%2CPR-7021.html
http://www.evaletlerim....Makinesi%2CPR-5355.html

Cevap için öncelikle teşekkürler @lordford50

Buzdolabı olarak şuan 2398 CNIY modeline kaydım.. Eğer yükseklik kısmını halledebilirsem o olacak.. Bayide 2000 TL (5 ay ertelemeli ve 11 taksit) gibi bir fiyat var..

Bulaşık ve çamaşır makinesinde ise inverter motorlu makineler evet çok güzeller farkındayım ama bütçe olarak o kadar çıkmak istemiyorum..
Onlarda da Profilo düşünüyorum..

BM5221EG 790,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)
CM1001ETR 930,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)

Fiyatlarını aldım ve bana makul geldi.. Şuan öncelikli sıradalar.. Sizce nasıl ?

Bu mesajda bahsedilenler: @lordford50 Bu mesaja 1 cevap geldi.

957 Mesaj
4 Eylül 2013; 12:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

benim yazdıklarım sonucu bunlara karar kıldıysanız gerçekten çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum.
bulaşık,
profilo 6480 veya 5380 tercih edilebilir.
bosch-siemens tercih edilecekse N veya M serisi iyidir.
.
çamaşır 20460 seslidir ama tercih edilebilir.
profilo 1001 etr veya 1201 dtr tercih edilebilir.
1300 tl electrolux 1286 da çok iyidir.

bosh 20460'a göre profilo 1001 dahamı sessiz? Teşekkürler.

80 Mesaj
4 Eylül 2013; 12:45:41 

3lü set için forumdan edindiğim bilgiler ışığında aşağıdaki modelleri seçmeye karar verdim, olumlu olumsuz veya alternatif model için dönüş yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
Bosch WAY20560TR
Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
Samsung RT59QBPN1

113 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:28:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ajaxkit

3lü set için forumdan edindiğim bilgiler ışığında aşağıdaki modelleri seçmeye karar verdim, olumlu olumsuz veya alternatif model için dönüş yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
Bosch WAY20560TR
Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
Samsung RT59QBPN1

Merhaba..

Samsung buzdolabına bende bakıyordum ama dün incelerken kullanma kılavuzunda okuduğum bir ibare benim kafamı biraz karıştırdı..

İfade aynen şöyle;

"Buzdolabı kapağını ters çevirmeden önce, buzdolabının fişini prizden çektiğinizden emin olun.
Samsung, kapak açılma yönünün değiştirilmesi işleminin yalnızca Samsung onaylı Servis tedarikçileri tarafından yapılmasını önermektedir.
Bu, ücrete tabidir ve müşteri tarafından ödenir.

Kapak açılma yönünün değiştirilmesi girişimi esnasında oluşacak herhangi bir hasar, cihazın imalat garantisi kapsamına girmemektedir.
Bu koşullar sonucunda talep edilecek onarım, ücret karşılığında gerçekleştirilir ve müşteri tarafından ödenir."

Hem kapıyı servis değiştirsin deniyor, hem para isteniyor, hemde herhangi bir hasar olursa bu işlem sırasında garanti kapsamına girmiyor.. Bu nasıl iş anlamadım ama daha işin başında böyle bir durum olursa o servisten ne beklenir bilemiyorum.. Ayrıca destek hattını da aradım bu ücreti merak ettiğim için ne kadardır diye sormak için.. Destek hattı cevap veremedi ve servisimiz bilir dedi!! :))

Bilginize..

867 Mesaj
4 Eylül 2013; 13:28:29 

Arkadaşlar LG GR-S632GSRB model buzdolabı hakkında pek bilgi bulamadım.
Ayrıca pek satan yer de göremedim. Nasıl bir modeldir tecrübe etmiş biri var mıdır?

80 Mesaj