Şimdi Ara

Interrail Yapıyoruz! 2012'den günümüze[2017-2018 ANAKONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
131
Favori
43.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tidus

Sziget 7 gün süren bir festival

Hocam iyiymiş de 1 hafta çok fazla değil mi. 2. günden sonra psikolojim bozulur benim orada. :)
  • Bloglardan okuduğum kadarıyla oradayken değilde döndükten donra bir bozulma oluyormuş :))

Sziget in yapıldığı adanın 380 bin kişilik olduğu düşünülürse eğlence ve yeni insanlarla tanışma burada mı fazla olur interrail de mi tam karar veremedim :)
  • quote:

Bloglardan okuduğum kadarıyla oradayken değilde döndükten donra bir bozulma oluyormuş :))

Sziget in yapıldığı adanın 380 bin kişilik olduğu düşünülürse eğlence ve yeni insanlarla tanışma burada mı fazla olur interrail de mi tam karar veremedim :)

Sziget'in yapıldığı yerde ayık kafayla gezmezler pek hocam sanırım. 380 bin kişiye oranla festival daha iyi tabii. Ama festivalde tek bir alanda olacaksın, railde ise kaç ülke ve şehir gezeceksin. farklı kültür,farklı insanlar :)
  • Gittim emniyete pazartesi en erken randevu verdiler, işin garip kısmı bomboş hiçbirinin işi yok. Bu sefer gidemiyorum ama 18 yaşımı doldurunca 10 yıllık pasaport çıkartcam. Zaten 18 olduktan sonra tek başıma da çıkabilirim, tercihlerden sonra 1 aylık alıp istediğim yere giderim
  • 22 günlük interrail gezimi dün akşam bitirdim sorularınız varsa sıcak sıcak cevaplayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaZooM

22 günlük interrail gezimi dün akşam bitirdim sorularınız varsa sıcak sıcak cevaplayabilirim

Hayırlı olsun öncelikle. Size uzunca bir mesajda yazmıştım ama mesaj alımını kapatmışsınız sanırım o kadar yazı da boşa gitti :(
  • Bu tip konular olmasa bu forum çekilmezdi. Tebrikler.
  • quote:

quote:

22 günlük interrail gezimi dün akşam bitirdim sorularınız varsa sıcak sıcak cevaplayabilirim

Hayırlı olsun öncelikle. Size uzunca bir mesajda yazmıştım ama mesaj alımını kapatmışsınız sanırım o kadar yazı da boşa gitti :(

benbde blockluymussunuz neden bilmiyorum mesajınızı şimdi atmayı deneyin isterseniz
  • yapan arkadaşlara bir sorum var interneti nasıl hallediyorsunuz?
    bana gps gerekki brüksel, amsterdam ve 10'a yakın şehrin sokaklarında kaybolmayayım ama gel görelim ki türkiyedeki telefon hattı servisleri inanılmaz derece pahalı.
    bu internet sorununu nasıl çözeceğim allah aşkına biri yanıtlayabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FloydOne

beyler 3 kuzen yapmayı düşünüyoruz 3 ümüzde 17 yiz bi sorun çıkarmı ?

18 olmadan çıkmak için bir çok prosedür gerekiyordu.
  • sadece pasaport alınırken aileden izin alınması gerekiyormuş başka bişeye engel olduğunu sanmıyorum.Bide bizim kişi başı bütce 3.500 milyar masraflar çıkınca kişi başı 560 avro falan ediyo 22 günlük bi gezi için yeterlimi acaba ?
  • quote:

Siz şunu yapın,bunu yapın tarzında bi yazı yazarsanız süper olur.Teşekkürler.
  • quote:

sadece pasaport alınırken aileden izin alınması gerekiyormuş başka bişeye engel olduğunu sanmıyorum.Bide bizim kişi başı bütce 3.500 milyar masraflar çıkınca kişi başı 560 avro falan ediyo 22 günlük bi gezi için yeterlimi acaba ?

Vize konusunda da gerekiyor muakafatname gibisinden birseyler diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spertecular

yapan arkadaşlara bir sorum var interneti nasıl hallediyorsunuz?
    bana gps gerekki brüksel, amsterdam ve 10'a yakın şehrin sokaklarında kaybolmayayım ama gel görelim ki türkiyedeki telefon hattı servisleri inanılmaz derece pahalı.

Avrupa'da çoğu yerde Wi-Fi mevcut. Tren garlarında, hostellerde ve Burger , MC tarzı yerlerde hep wi-fi mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spertecular

yapan arkadaşlara bir sorum var interneti nasıl hallediyorsunuz?

Gps kullanimi internet istemiyor offline calisan haritalar mevcut ayrica arkdasin dedigi gibi yurtdisinda wifi bulmak cok zor degil

• Arkadaşlar bende interrail yapmak istiyorum 22 günlük neyse kafama göre belirlediğim rotada gezi amaçlı son rotam venedik ordan dönerken belirlediğim rotada slovenya-macaristan-romanya üzerinden istanbula dönücektim şöyle bir sorum var bu 3 ülkede schengen kapsamında değil bu ülkelere girerken sorun yaşarmıyım acaba sadece geçicem ?
  • quote:

Arkadaşlar bende interrail yapmak istiyorum 22 günlük neyse kafama göre belirlediğim rotada gezi amaçlı son rotam venedik ordan dönerken belirlediğim rotada slovenya-macaristan-romanya üzerinden istanbula dönücektim şöyle bir sorum var bu 3 ülkede schengen kapsamında değil bu ülkelere girerken sorun yaşarmıyım acaba sadece geçicem ?

Macaritan shengen icinde ona eminim ama sanirim romanyada shengen bolgesine dahil edildi kuzenim gitmisti neyse evet sorun cikarabilirler iyi arastirmani oneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: Danilo Thann

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

quote:

Orijinalden alıntı: Danilo Thann

Interrail yapmış birisi olarak gerçekten herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar. İmkanınız varsa yapın. Ben Fransa-Belçika-Hollanda-Almanya-Polonya-Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'yı gezdim. Gerçekten çok güzel bir deneyim, dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışıyorsunuz ve kurduğunuz arkadaşlıklar çok güzel oluyor Bu arada bütçenizi iyi ayarlamanızda fayda var. Uçak bileti, Interrail bileti + yeme-içme,konaklama ve eğlence giderlerine totalde 10 000 lira gibi bir para harcadım ben. Tabi herkes için bu kadar tutacak diye bir şey söyleyemem ama yine de 2-3 bin lira ile bu iş olmaz bunu unutmayın.

10 bin lira çok uçuk bir rakam. En lüks otellerde mi kaldınız acaba ? Kaldı ki interrail in amacıda ekonomik yoldan gezi yapmak. Bi nevi sefillik çekmek. Herşey dahil 1500 euro ya çok rahat gidilebilir.

Dediğim gibi bu kişiden kişiye değişen bir rakam. Ben kendi ihtiyaçlarım ve zevklerim doğrultusunda o parayı harcadım. Yeri geldi otelde kaldım, yeri geldi hostelda. Ufak tefek alışverişlerim oldu ama en çok para yemeklere gitmiştir. Ortalama bir restaurantta bir öğün 30-40 euro civarlarında. Günlük neredeyse 100 euro yemeğe gidiyordu benim için. Sağlıksız yerler ve fast food tercih etmediğimden yemeklere bu kadar çok para vermek zorunda kaldım.

tüm hevesim kaçtı.. günlük 300 lira yemeğe versem sıçmam ki ben

• Günlük 100 € çok para yemek için. Günlük 1 öğün mcdonald veya BK türü. diğer öğünler de abur cubur la hallolur bu işler. ha paranız varsa 100 € gider yemek için arkadaşın yaptığı gibi. 3 bin -4 bin tl ye pasaport,bilet vs. her şey dahil yapanlar var. Sokakta kalırsanız, 2-3 güne 1 hostel de kalırsanız yeterli 3-4 bin.
  • sömestrda rusya veya sırbıstan ukrayna karadağ gibi ülkeleri gitmeyi düşünüyorum gidlir mi sizce
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.