Şimdi Ara

Interrail Yapıyoruz! 2012'den günümüze[2017-2018 ANAKONU] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
131
Favori
43.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spertecular

Bende bu yaz gitmeyi düşünüyorum, hatta herhangi bir sağlık problemi çıkmazsa kesin gideceğim.
    Yemek yemek en son der edilcek konu bence, gidersin markete 4 avroya 1 çikolata 1 meyve suyu 1de ekmek alırsın çikolatayı ekmeğe süre süre yersin yanındada meyve suyunu içersin al sana öglen yemeği
    akşam yemeğinede marketlerde oranın yöresel böreklerini, kruvasanlarını yersin 4-5 avroya bu da tamam
    yani günlük yemek masrafı en fazla 15 avro olur buda giderler arasında en az olanı zaten, bu kadar büyütmeye gerek yok

Gezmeyi çok seven birisiyim(aralıklarla dinlenmek kaydıyla), "ay sokakta mı yatcaz ay sokağın ortasında mı yemek yicez" diyen tiplerden nefret ederim benim için sokak hayattır beyoğlunda defalarca uyudugum oldu kimsenin gelip karıştıgı ettiği yok(tabiki tehlikeli ara sokaklara girmezseniz), ki ben heyacan olsun diye bu ara sokaklarda girdiğimde oldu pek bi cacık yok en fazla birisi gelip yanınıza bi tane sigara ister vermezseniz olay çıkartır o kadar.

Gidecek bi arkadaş bulamadım, zaten tek başıma başka bir yurtdışı deneyimim de oldu gayet hoş geçti ama interrail muhabbetinde defalarca kez konaklayacağımız için birisi gerek, yani 1 arkadaş daha tek ise ve bu yaz interrail yapmak istiyorsa beraber yapabiliriz.
    2 kişi oldugunda benim ne yararım olacak ?
    2 kişi oldugumuzda sokakta yatabileceğiz, yani bir şehirde 1 gece geçirmek 2 gece dolu dolu 2 gün geçirebilcez, 1i sokak olur baktık ki hoşumuza gidiyor ertesi gecede sokakta kalabiliriz ama baktık ki güzel değil 2.gece hostellerde kalabiliriz.

Dediğim gibi, ay şu yapılır ay bu yapılır mı mantıgındaki insanları sevmiyorum, kendimde bizzat unicefte çalıştıgımdan dolayı sokakta "herşeyi" yapabilen birisiyim, velhasıl kafa dengi insanlar varsa hah işte bu arkadaş tam benim kafa diyecek arkadaşlar varsa cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin mesajımı yakabilirler.

Sokakta yatma pek olmuyor çünkü interrail çok yorucu oluyor. Hele benim gibi sabahın köründe kalkıp geceye kadar aralıksız gezme planın varsa ilk aradığın şey hosteldeki yatak oluyor. Ki ben genelde kendi yatağım dışımda zor uyurum, hostellerde anında gözüm kapanıyordu. Soğukta çok etkili tabi, burası 35 dereceyken birçok Avrupa şehrinde hava sıcaklığı 15 derecelere kadar düşüyor, hatta daha da soğuk olabiliyor gece. Özellikle Doğu Avrupa' da çok ucuz hosteller var, batı Avrupa için biraz araştırmak lazım. Yemekte biraz sorun oluyor, bu sene gitsem bayağı bir ton balığı filan götürürüm, batı Avrupa gerçekten çok pahalı.

• Tatilde Interrail yapmayı düşünüyordum ama yattı. Erasmus'tan Interrail ile dönerim, siz de giderseniz böyle dönün. Macera olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anisiz

İtalyaya gidenler yardımcı olabilir mi

uçak biletlerimi satın aldım vizem çıktı,,,

rotam şöyle Milano-Verona-Venedik-Floransa-Roma-Napoli

bu rota için trenlere bakıyorum da bir sürü site var italya için farklı fiyat veren vs

http://www.raileurope-world.com/
    http://www.eurorailways.com/
    https://cart.italiarail.com

ya da şu siteden satın al diyebileceğiniz neresi var, bir de 10 gün sonra gidicem şimdi satın almasam 2. sınıf vs düşük ücretli tren bulamaz mıyım bu rotalarda, deneyimleri olan paylaşırsa sevinirim.

Normal tren bileti alırsan sana pahalıya patlar dostum. Onun yerine 10/5 interrail bileti al.

1 ay içinde 6 gün flexi olanı al hatta 184 euro.

http://www.interrailbileti.com/interrail-bilet-fiyatlar/interrail-bilet-fiyatlari.html

• azıcık dil bilsem hiç düşünmeden cıkardım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anisiz

İtalyaya gidenler yardımcı olabilir mi

uçak biletlerimi satın aldım vizem çıktı,,,

rotam şöyle Milano-Verona-Venedik-Floransa-Roma-Napoli

bu rota için trenlere bakıyorum da bir sürü site var italya için farklı fiyat veren vs

http://www.raileurope-world.com/
    http://www.eurorailways.com/
    https://cart.italiarail.com

ya da şu siteden satın al diyebileceğiniz neresi var, bir de 10 gün sonra gidicem şimdi satın almasam 2. sınıf vs düşük ücretli tren bulamaz mıyım bu rotalarda, deneyimleri olan paylaşırsa sevinirim.

İtalya'nın TCDD'si gibi düşünebilirsin:http://www.trenitalia.com/

• Arkadaşlar.Vize-uçak bileti-bilet-pasaport ücretleri hariç 400 €'ya 10 gün boyunca gezilir mi ? Almanya ve Fransa'da akrabalar bulunmakta.Yani rotamızın %30-%40 ı konaklaması ve yemesi ücretsiz geçecek.Rotamız ise şöyle :

Roma-Venedik-Münih-Stutgart-Paris-Marsilya.Akrabalar Münih ve Marsilya'da.Yanlız 2 kişiyiz .
  • Ayrıca arkadaşlar öğrenciyim yeşil pasaport alabilir miyim ? Annemle babam memur değil malesef.
  • Yeşil pasaportum var.Bu yaz tek başıma interrail yapmayı planlıyorum tabi yanıma arkadaş bulursam güvenlik açısından 2-3 kişi gitmek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xean -- 9 Şubat 2014; 20:39:52 >
  • quote:

Bende bu yaz gitmeyi düşünüyorum, hatta herhangi bir sağlık problemi çıkmazsa kesin gideceğim.
    Yemek yemek en son der edilcek konu bence, gidersin markete 4 avroya 1 çikolata 1 meyve suyu 1de ekmek alırsın çikolatayı ekmeğe süre süre yersin yanındada meyve suyunu içersin al sana öglen yemeği
    akşam yemeğinede marketlerde oranın yöresel böreklerini, kruvasanlarını yersin 4-5 avroya bu da tamam
    yani günlük yemek masrafı en fazla 15 avro olur buda giderler arasında en az olanı zaten, bu kadar büyütmeye gerek yok

Gezmeyi çok seven birisiyim(aralıklarla dinlenmek kaydıyla), "ay sokakta mı yatcaz ay sokağın ortasında mı yemek yicez" diyen tiplerden nefret ederim benim için sokak hayattır beyoğlunda defalarca uyudugum oldu kimsenin gelip karıştıgı ettiği yok(tabiki tehlikeli ara sokaklara girmezseniz), ki ben heyacan olsun diye bu ara sokaklarda girdiğimde oldu pek bi cacık yok en fazla birisi gelip yanınıza bi tane sigara ister vermezseniz olay çıkartır o kadar.

Gidecek bi arkadaş bulamadım, zaten tek başıma başka bir yurtdışı deneyimim de oldu gayet hoş geçti ama interrail muhabbetinde defalarca kez konaklayacağımız için birisi gerek, yani 1 arkadaş daha tek ise ve bu yaz interrail yapmak istiyorsa beraber yapabiliriz.
    2 kişi oldugumuzda sokakta yatabileceğiz, yani bir şehirde 1 gece geçirmek 2 gece dolu dolu 2 gün geçirebilcez, 1i sokak olur baktık ki hoşumuza gidiyor ertesi gecede sokakta kalabiliriz ama baktık ki güzel değil 2.gece hostellerde kalabiliriz.

Dediğim gibi, ay şu yapılır ay bu yapılır mı mantıgındaki insanları sevmiyorum, kendimde bizzat unicefte çalıştıgımdan dolayı sokakta "herşeyi" yapabilen birisiyim, velhasıl kafa dengi insanlar varsa hah işte bu arkadaş tam benim kafa diyecek arkadaşlar varsa cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin mesajımı yakabilirler.

bu seneki rota nasıl olacak ? ben geçen sene tek başıma yaptım rotam İspanya-Fransa-İtalya-Hollanda-Portekiz idi.

Bu sene de Ağustos ayında yapmayı düşünüyorum , ancak o zaman boşum.Bu seferki rotam İskandinavya ve kuzey ülkeleri ağırlıklı olacak (belarus,rusya,litvanya vs.)

Ben de tek başıma yapmayı planlıyordum.Geçen sene 30 günün 12-13 gece dışarıda parklarda,garlarda yattım . Montepellier, Paris ,Barselona gibi yerler de dışarıda kaldım.Dışarıda kalınca tabi biraz sabah saatleri yorgun oluyorsun ama öğleye toplayıp geceye kadar geziyordum.

Bu rota sana uyar mı ? Ben de çılgınlık yapabileceğim birini arıyordum , hadi şunu yapalım dediğimde normal birinin ay yapılır mı o da dediği şeylere hadi yapalım diyecek birini

• Konu takip. En çok istediğim şey dünyanın heryerini gezmek ama maddi durum yok daha kendimizi zor idare ediyoruz öğrenciyiz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz de bu yaz 3 arkadas gidecegiz. Rotamizi soyle planladik.

PARIS (3) – BRUSSEL (3) - AMSTERDAM (3) – BERLIN (3) – PRAGUE (3) – VIENNA (3) – VENICE (3) – FLORENCE (3) - ROME (3)

Paris'e ucakla gidecegiz. Gezi sonunda da Roma'dan ucakla donecegiz. 22 gunluk 10 flexi biletinden alacagiz ve Paris'ten Bruksel'e gecerken aktif edecegiz. Daha once bu deneyimi yasamis arkadaslar rotayi degerlendirebilir mi? Surayi atlamayin dedigi bir sehir var midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuck_bartowski

quote:

Sokakta yatma pek olmuyor çünkü interrail çok yorucu oluyor. Hele benim gibi sabahın köründe kalkıp geceye kadar aralıksız gezme planın varsa ilk aradığın şey hosteldeki yatak oluyor. Ki ben genelde kendi yatağım dışımda zor uyurum, hostellerde anında gözüm kapanıyordu. Soğukta çok etkili tabi, burası 35 dereceyken birçok Avrupa şehrinde hava sıcaklığı 15 derecelere kadar düşüyor, hatta daha da soğuk olabiliyor gece. Özellikle Doğu Avrupa' da çok ucuz hosteller var, batı Avrupa için biraz araştırmak lazım. Yemekte biraz sorun oluyor, bu sene gitsem bayağı bir ton balığı filan götürürüm, batı Avrupa gerçekten çok pahalı.

Zaten yukarıda yazdıgım gibi aralıklarla dinlenerek geziyorum çünkü aralıksız gezince enerjini aralıksız tüketirsin yani hemencecik yorulursun, sabahın köründe kalkmanın ne anlamı var zaten okula/işe giderken sabahleyin kalkıyoruz bu tatil-gezi karışımı bişey sabahın 7sinde kalktın mı tabiki kendini kötü hissedersin en azından 10 gibi kalksaydın bari :)
    Pahalılık olayı gezmekle alakalı, supermarketleri bulmak gerek oranın bimlerini bulmak gerek mesela ben norveçi araştımıştım Norveç'teki kiwi marketleri türkiyenin Bim'i gibi yani herşey ucuz.
    Araştırmak gerek önce, sonra enerjinin hepsinin bir anda aralıksız harcamamk gerek.
    2 bira içtinmi ne soguk etki eder, ne sokak :)

Not:Alkol sağlığa zararlıdır, içmeyiniz kullanmayınız.

• Vay be bu konuya ilk baktığım zamanı hatırladım Şimdi nerdeyse herşeyimiz hazır gün bekliyoruz
  • Hocam stajdan fırsat bulursam peşinize takılabilirim. Başvuru masraflara falan ne kadara geliyor. Birde nereleri gezmeyi planlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d.eray

Hocam stajdan fırsat bulursam peşinize takılabilirim. Başvuru masraflara falan ne kadara geliyor. Birde nereleri gezmeyi planlıyorsunuz.

2 gün sokakta bir gün hostelde (banyo vs için) yatarsan ve günde 3 öğün supermarketlerden beslenip sandviç yersen pasaport masraflari hariç 22 gün yaklaşık 1000 euro.yok ben buna gelemem dersen 1500 euro bulur

Ayrıca tecrübeli birileri bilgilendirebilir mi? Sokak dışında karakollarda falan yatmaya izin veriyorlar mı?Her gittiğin yerde mutlaka bir karakok emniyet polis tarzı bir şey olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xean -- 18 Şubat 2014; 15:28:41 >
  • Beyler 1000-1500 euro arası bulabiliriz 2 arkadaş gideceğiz min 1000 max 1500 euro bulabiliriz ve 22 gün için gitmeyi düşünüyoruz restorantta yemek en fazla pizza yeriz oda italyada :) 22 günün 6-7 günü trende veya gar-sokak uyuyabiliriz 15gün hostel kalmalıyız ingilizce anadilimizden daha iyi 2 mizinde sorun olmaz italyancada az çok var şimdi sch vizesını ıtalyadan almayı dusunuyoruz kolay diye pasaport vize filan sigortalar konaklama saygıdığım konaklamalar ne kadar tutar yemek işinide sandwich veya süpermarketten ucuza hallederiz yani ne diyorsunuz fazla yer gezmicez 6-7 ülke toplasan belli başlı ? 22 gün 10 flexi düşünüyoruz 1000-1500 euro arası halledilir mi? kişi başı edit burdan giderken italyaya kücük bir şehrine ucakla gidebiliriz ve donerkende ama alternatif ucuz yollara acıgız nede olsa bu macera işi bütce ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Dexter -- 21 Şubat 2014; 11:13:24 >
  • 15-16 yaşlarında bu interraili tek başına yapmanın bi sıkıntısı olur mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naberkankakw

15-16 yaşlarında bu interraili tek başına yapmanın bi sıkıntısı olur mu?

Olmaz. Yalniz istanbuldan gitmen lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Silver Surfer

quote:

Orijinalden alıntı: naberkankakw

15-16 yaşlarında bu interraili tek başına yapmanın bi sıkıntısı olur mu?

Olmaz. Yalniz istanbuldan gitmen lazim

Hostelde kalsam yaşım küçük diye zorla para almaya çalışanlar olur mu? ya da trende ?
  • Arkadaşlar merhaba,

Bir şey danışmak istiyorum size.

Şu an bir şirkette 6 aydır çalışıyorum. Yazın işimden ayrılıp interrail yapmak istiyorum. Ama vize konusu kafamı karıştırıyor.

Vizeye başvururken işsiz olmayacağım muhtemelen ama işverenden onaylı izin belgesi tarzı bir belgem olmayacak yani 1 ay gibi bir izin süreli kağıt almam muhtemelen olanaksız bunun yerine izin tarihleri olmadan bir kağıt mı alsam, yoksa konsolosluğa (İtalya) direk böyle böyle işimden ayrılıp interrail yapmak istiyorum şeklinde bilgi mi versem?

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.