Şimdi Ara

Interrail Yapıyoruz! 2012'den günümüze[2017-2018 ANAKONU] (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
131
Favori
43.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

turkiyede daha iyi olur mu hocam hic pizza adamlarin milli yemegi.
    orada gidip sbarrodan yiyecek degilim.
    elbet ün yapmis pizzacilar vardir

Zaten sbarro fln bulamazsın aynı zamanda kahve zincirleri falan yoktur.

Benim yemeğe param kalmadığı icin tadamadim ama tadanlarin söylediklerini söyledim sana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki hosteller guvenilir mi paranizi nasil guvende tuttunuz?

• quote:

peki hosteller guvenilir mi paranizi nasil guvende tuttunuz?

Dostum Avrupa uzay değil. Buranın hırsızıda oranın hırsızıda aynı. Burada nasıl güvende tutuyorsan oradada öyle yapacaksın.
    Al boyna asılan ufak cüzdan içine geçirip öyle uyu veya al ince bel çantası herşeyini ona doldurup öyle yat ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

quote:

Dostum Avrupa uzay değil. Buranın hırsızıda oranın hırsızıda aynı. Burada nasıl güvende tutuyorsan oradada öyle yapacaksın.
    Al boyna asılan ufak cüzdan içine geçirip öyle uyu veya al ince bel çantası herşeyini ona doldurup öyle yat ...

orasi uzay demedim zaten.
    insan bakimindan hostelde kalanlarin profili nasil demek istedim.
    issiz sapsiz insanlar mi kaliyor genelde yoksa interrail yapan ya da baska turlu gezmek icin gelen genc insanlar mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

quote:

orasi uzay demedim zaten.
    insan bakimindan hostelde kalanlarin profili nasil demek istedim.
    issiz sapsiz insanlar mi kaliyor genelde yoksa interrail yapan ya da baska turlu gezmek icin gelen genc insanlar mi?

Paranızı nasıl güvende tuttunuz sorusuna cevap verdim. Hostel olayına gelince oda aynı hesap , ucuz etin yahnisi yavan olur tabii ki nezih otel - pansiyon kalitesi beklemeyin. Siz kimseye sataşmadığınız, artislik yapmadığınız sürece size karışanda olmaz. Aslında buda "paranızı nasıl saklıyorsunuz " olayı gibi , ülkemizi örnek alarak bir profil oluşturabilirsin kafanda . Nasıl tek tük nezih yerler varsa , genelde ucuz yerler batakhane oluyor.

• interrail biletini flexi alan arkadaşlar bir kaç fazla yolculuk etmek için ne gibi trickler denediniz?

genellikle silinebilir tükenmez kalem kullandıklarıını yazmışlar.
    örneğin tren kondüktörü bilete bakıyo mu sadece yoksa kaşe filan basıyor mu her seferinde?
    resimde olduğu gibi:
    http://farm4.static.flickr.com/3091/2735421322_8519a39f23_o.jpg

ya da burada olduğu gibi delik mi açıyolar?
    http://i476.photobucket.com/albums/rr128/triskeless/Resim1.png

diğer merak ettiğim bazı tren seferleri için rezervasyon yapıllması gerekliymiş?
    özellikle gece trenleri ve hızlı trenler için.
    bunu nasıl yapıyoruz?
    bilet satan yere gidip benim interrail biletim var ve şuraya gitmek istiyorm
    diyip sonra sumplemet ücretini ödeniyo ve adamlar bize yeni bir bilet filan mı kesiyolar?

doğu avrupa tarafını düşünüyorum. fiyat olarak daha uygun bana göre.

• Yaklaşık bir hafta önce interrail turumu 7 ülkeyle tamamladım. Nasipse ara tatilde tek başıma Bruj ve Amsterdam şehirlerinden oluşan 10 günlük bir gezinti daha yapacağım. Başkalarının sorumluluğuyla uğraşmak çok zor ve sıkıcı. Hele grupta kararları veren pozisyondaysanız zaman zaman yolculuğun tadına varamıyorsunuz. Bu yolculukta gezdiğimiz yerler sırasıyla; Roma, Floransa, Milano, Ventimiglia, Nice, Barcelona, Madrid, Marsilya, Paris, Brüksel, Amsterdam, Berlin ve Riga oldu. Bir dahakine büyük şehirlere nazaran daha küçük şehirlere gitmeyi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar ablam 17 yaşında ve ben 15 yaşındayım 16 yaşıma gireceğim Aralık'ta.Beraber interrail yapmak istiyoruz birdaha ki yıla.Detaylı bilgiler verirseniz sevinirim.Bütçemiz 2 kişi için 2400 civarı.Sizce iyi mi ?
  • Arkadaşlar flexi bilet ile sürekli bilet arasındaki farklar nedir ? Hangisi daha rahattır ? Detaylı bilgi verir misiniz ? Ayrıca yataklı tren bileti nasıl alacağız ? Ayrıca 2014 yazında babamla yapacağız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcomposer -- 11 Eylül 2013; 8:01:49 >
  • arkadaşlar bende bakalım 2014 yılının agustosun 1inde gitcem rotayı ocakda falan ayarlıcam ama biraz para sıkıntı olcak da onuda artık dışarda yatar yemeği kısar oyle hallederim dusunuom bide varsa gelmek isteyen yada o tarihde dusunen arkadaşlar irtibata geçebliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moofy

Arkadaşlar flexi bilet ile sürekli bilet arasındaki farklar nedir ? Hangisi daha rahattır ? Detaylı bilgi verir misiniz ? Ayrıca yataklı tren bileti nasıl alacağız ? Ayrıca 2014 yazında babamla yapacağız .

flexi bilet, sınırsız değil. aldığın tarihler arasında her gün trene binemezsin..
    örneğin "10 gün içerinde 5 gün" geçerli bilet alırsan sadece 5 gün tren biletin olmuş olur.

Fiyat olarakta uygun ve her gün tren yolculuğu yapmayacağın için avantajlı.
    http://depom.genctur.com.tr/dosyalar/ir/ltr/IRFiyat.jpg

yataklı veya kuşetli kompartıman istiyorsan fazladan ücret ödemen gerekir..
    Genellikle gece trenleri zaten rezervasyon yapılması lazım
    orada söylersin ben yatak veya kuşet istiyorum diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: rom11

quote:

Orijinalden alıntı: Moofy

Arkadaşlar flexi bilet ile sürekli bilet arasındaki farklar nedir ? Hangisi daha rahattır ? Detaylı bilgi verir misiniz ? Ayrıca yataklı tren bileti nasıl alacağız ? Ayrıca 2014 yazında babamla yapacağız .

flexi bilet, sınırsız değil. aldığın tarihler arasında her gün trene binemezsin..
    örneğin "10 gün içerinde 5 gün" geçerli bilet alırsan sadece 5 gün tren biletin olmuş olur.

Fiyat olarakta uygun ve her gün tren yolculuğu yapmayacağın için avantajlı.
    http://depom.genctur.com.tr/dosyalar/ir/ltr/IRFiyat.jpg

yataklı veya kuşetli kompartıman istiyorsan fazladan ücret ödemen gerekir..
    Genellikle gece trenleri zaten rezervasyon yapılması lazım
    orada söylersin ben yatak veya kuşet istiyorum diye.

Teşekkürler.

• Konuyu tekrar hortlatalım.

Sizce şu rota nasıl, 15 gün için?

Geziye Amsterdam'dan başlamayı planlıyorum, tek başıma.

Lakin ingilizceme güvenmiyorum pek. Bunun için bir kur ingilizce eğitimi almayı düşünüyorum hatta.

(Başlangıç amsterdam bu arada. Ayrıca rotaya Paris'in yerine Krakow'u alsam mı diye de düşünmüyor değilim, ucuzluk açısından.)
    Interrail Yapıyoruz! 2012'den günümüze[2017-2018 ANAKONU]

• Schengen vizesinin fiyatı ne kadar arkadaşlar?
    Buradahttp://www.vizeucretleri.com/Vize-Ucretleri/Schengen 60 euro olduğu yazıyor bu kadar ucuz muydu bu vize?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

Schengen vizesinin fiyatı ne kadar arkadaşlar?
    Buradahttp://www.vizeucretleri.com/Vize-Ucretleri/Schengen 60 euro olduğu yazıyor bu kadar ucuz muydu bu vize?

evet 60 euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogurtcanavari

Ben de soru alabilirim pmden vs :)

23 Mayıs -24 Haziran arasında tek basıma interrail tecrubesini tattım kesinlikle gidilmesi gerekir ertelemeyin .
    Rotam su şekildeydi :
    Friedrichshafen - Brüksel - brugge - Amsterdam - Paris - Madrid - toledo - Porto -lisbon - Sevilla - Malaga - Cordoba - Granada - barselona - Cannes - nice - monaco - Venedik - pisa Floransa - Roma ve anconadan feribot ile igoumenitsa otostop çekip Selanik ve metro turizm ile istanbul

feriye ne kadar ödediniz birde kaç saat sürdü ?

• Maliyet konusunda yetkili bir abi yok mu ya? Sorsak, bilgilensek...
  • Eylül ayının başında uçakla biz de başlamak istiyoruz Interrail'e. Vize kolaylığı ve uçak biletinin ucuzluğu dolayısıyla Roma'dan baslamayı sectık. Alternatif var mı acaba?

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jrboyd

Maliyet konusunda yetkili bir abi yok mu ya? Sorsak, bilgilensek...

Rotana göre değişir seyahatin tutarı. Ortalama 2000-2500 TL yeterli.
  • jrboyd kullanıcısına yanıt
    krakow u kesinlikle al derim gerek gezilecek yerler(auschwitz ve tuz madeni) gerekse yeme içme gece hayatı olarak iyi..
    ucuzluk olarak doğu avrupa batıya göre çok ucuz..

bratislava yerine viyana ya da budaepeşteyi önerebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.