Şimdi Ara

Interrail Yapıyoruz! 2012'den günümüze[2017-2018 ANAKONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
131
Favori
43.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rom11

@Ron Woodroof

o zaman beden dilini kullanırsın sende..
    çok takılma kafana göre gez işte..
    dil sıkıntı varsa çok fazla kişilerle sohbet edemezsin o kadar.

@KilliKarpuz

onu ayarlayabilirdiniz baştan aslında.
    neyse yinede budapeşte güzel şehirdir..
    free walking tourları oluyor 2-3 çeşitli onlara katılın bence.
    hostelden haritaları bedava olabilirsiniz.. orada sorun bu turların nerede saat kaçta başlıyo diye.
    pragta krakowda budapeştede filan vardı. hosteldeki recepsiyonist size tarif eder.
    zaten haritada işaretli oluyo bu tip şeyler.

budapeşte uzun kalacaksanız internetten bolca gezilecek yerleri not edin.
    kahramanlar meydanının bi durak sonra termal havuzu vardı akşamları muzikli cluba dönüşüyodu.
    haritadan gözükür. buraya takılın siz bi akşam.
    yemek için astoria durağının orada terek türk restorantı var sulu yemek filan yiyebilirsiniz.
    baya bi türk restorantı vardı..

buda tarafında pek bir şey yok..biraz tepelik bi yer..zaten walking turda sizi oraya da götürürler. kaleye çıkartıcaklar.
    yine gece takılmalık instant ve szimpla var..biraz turistik kaçıyor ama farklı konseptleri vardı.
    bizdeki aksaray-lalelideki pezolar gibi "karı var karı var" benzeri tipler göreceksiniz çok bulaşmayın sülüp gibi yapışıyolar.
    metroya için bilet alın sonra kutuya sokup üzerine tarih attırmayı unutmayın.. çoğu avrupada böyle.berlinde filan.
    "vaci utca" var bizim istiklal caddesine benzer biraz..

aslında 5 gün fazla dediğim ama budapeşte baya güzel bir şehir takılmalık için şimdi aklıma gelmeyen şeyleri internetten not edin vardır kesin.
    bi gece de tuna nehrinde motorlara binersiniz, margit adası var yapacak bir şey yoksa buraya gidebilirsiniz..

bu dediklerimi yaparsanız free walking tur, termal kaplıca filan dolu dolu zaman geçirirsiniz..
    ben çok sevmiştim budapeşteyi.. prag gibi çok turistik değil..

yanınıza uzun kollu filan alır kuzey avrupa tarafları soğuk olur.yağmurlu olur.
    ilaç filanda alın vitamin soğuk algunlığı tarzında..

hocam bizi bir ara gezdir ya

• Mat 2 integral diye girdim
  • beyler bu interrrail bielti barselonadan ibizaya giden feribotları karşılıyor mu var mı bilgisi olan?
  • awesome1905 A kullanıcısına yanıt
    indirim vardır ama feribot fiyatları uçuk biraz.70-80 euroymuş.

en mantıklısı uçakla gitmez. ryaniar veya wizzyair ile daha uyguna bulursun avrupa içinden.
  • quote:

indirim vardır ama feribot fiyatları uçuk biraz.70-80 euroymuş.

en mantıklısı uçakla gitmez. ryaniar veya wizzyair ile daha uyguna bulursun avrupa içinden.

%20 indirim varmış ama ibiza planından vazgeçtim çok pahalıya patlayacaktı. barselona oradan otobüsle madrid'e geçmeyi düşünüyorum oradan da interraile başlayacağım bir aksilik olmazsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olek1988

quote:

Orijinalden alıntı: Ron Woodroof

Gidenlere bir sorum var. Tek başınamı yoksa arkadaşlamı gidilmeli? Kaç arkadaş alınmalı?

İlk sefer 2011 de yurtdışına gittim, farklı ülkelerin 8-9 şehrini 19 günde gezdik.
    En yakın arkadaşımla gittim, problem yaşamadık, mutlu mesut döndük.
    Şimdi paylaşacak hikayelerimiz, sadece ikimizin anlayıp güldüğü şeyler, ikimizin yaşadığı anılarımız var.

Sonra 2014 de İngiltereye gittim, bu sefer yalnız, 13 gün gezdim, 5 şehir gördüm.
    Tek başıma olduğum için daha girişken hissettim, daha havaalanında bi kızla tanıştım, 3-4 gün beraber gezdik.
    Hostellerde diğer insanlarla daha çok konuştum.

Sonuç olarak yanınıza sevdiğiniz ve anlaştığınız bir insan alırsanız bence daha keyifli olur. Ancak kimseyi bulamazsanıza da sakın hayalleriniz ertelemeyin, orada sizin gibi bunu kafasına koymuş insanlarla tanışacaksınız. Tek farkı dönüşte anlatacağınız şeylerin doğruluğunu sadece kendiniz bileceksiniz..
    İki türlü de bu yolculuğu yaşamış olmanın mutluluğyla dolacaksınız

Bu yıl da 5-19 Ağustos arası İspanya'ya gideceğim. Bu sefer kardeşimle

Alıntıyı şimdi gördüm. Tavsiye için teşekkürler hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeşil pasaport hakkım var onu alıp bende avrupaya çıkmayı düşünüyorum. Amacım hem avrupa gezisi hemde 3-4 aylık ingilizce kursunda öğreneceğim bilgileri pekiştirmek. İnterrail bileti almadan çıksam trenlere/otobüse filan ücreti kendim ödesem bilete göre durum nasıl olur bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper__38

şöyle dili olan daha önce gitmiş olan arkadaşlar varsa burdan 10 15 kişi birleşip gidelim iyi olur

10 15 kişi ne yahu maksimum 2 kişi hatta tek kişi çıkmak daha iyi kafana eseni yapar,tek başına hayattaki zorluklarla karşılaşırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

Bikac saat sonra nice e ucarak basliyorum

Fotoğrafları ve hikayeni bekliyoruz
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    ikisi birbirinden farklı olay..birisi eğitim sıkı çalışma disiplini gerektirir; diğeri rahatlık özgürlük gezme tozma işidir..

ingilizce kursundan sonra interrail yapabilirsin.. öğrendiklerini pekiştirirsin..

şehirler-ülkeler arası ulaşımlarda otostop ya da uygun otobüs kullanırsan daha uyguna gelir..onu harcinde blablacar benzeri seçeneklerde düşünülenilir..
    interrail biletiyle trenlerle yolculuk, işin biraz daha eğlenceli, hedonist kısmı.. genellikle backpackerlar hippilerin tercihi oluyo..

batı avrupa için interrail bileti almak daha avantaklı olabilir..tabi önceden hesap etmek gerek.
    normalde tren bilet fiyatları otobüslere göre daha pahalıya geliyor.
    batı avrupa için yüksek hızlı tren olan hatların supplement (ek) ücretleri yüksek olur. onlara dikkat etmek lazım.

doğu avrupa-balkan için otobüs daha iyi ve konforlu olur senin için..

http://www.goeuro.com/
    https://www.busradar.com/
    bu siteler işine yarayabilir..

• quote:

ikisi birbirinden farklı olay..birisi eğitim sıkı çalışma disiplini gerektirir; diğeri rahatlık özgürlük gezme tozma işidir..

ingilizce kursundan sonra interrail yapabilirsin.. öğrendiklerini pekiştirirsin..

şehirler-ülkeler arası ulaşımlarda otostop ya da uygun otobüs kullanırsan daha uyguna gelir..onu harcinde blablacar benzeri seçeneklerde düşünülenilir..
    interrail biletiyle trenlerle yolculuk, işin biraz daha eğlenceli, hedonist kısmı.. genellikle backpackerlar hippilerin tercihi oluyo..

batı avrupa için interrail bileti almak daha avantaklı olabilir..tabi önceden hesap etmek gerek.
    normalde tren bilet fiyatları otobüslere göre daha pahalıya geliyor.
    batı avrupa için yüksek hızlı tren olan hatların supplement (ek) ücretleri yüksek olur. onlara dikkat etmek lazım.

doğu avrupa-balkan için otobüs daha iyi ve konforlu olur senin için..

http://www.goeuro.com/
    https://www.busradar.com/
    bu siteler işine yarayabilir..

İkisi farklı konular dediğine katılıyorum fakat şunu yapmak istiyorum. Şuan bildiğim kadarıyla yola çıksam bir şey anlatamam ve anlayamam ama 3-4 ayda öğrendiğim kadarıyla neler değişecek onu görmek istiyorum. Mesela bi tabelada ne yazıyor veya hostelin birinde makarna pişirirken başka birisi yanıma geldiğinde konuşabilecek miyim merak ediyorum.

Tren fiyatları otobüse göre daha pahalıya geliyorsa ya paradan biraz daha feragat edip interrail bileti almamız gerekecek ya da seyahat süresini arttırmamız gerekecek.

• Burasi cok cansiz. Seneye interrail yapacaklarin toplandigi bir site veya forum var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben seneye düşünüyorum. belgrad-zagreb-Budapeşte-viyana-prag seklinde. 2500 lira var yeterli olur mu?

• Biri beni facebook interrail turkiye grubuna alabilir mi rica etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: applem26

quote:

Orijinalden alıntı: canınıyerim

ben seneye düşünüyorum. belgrad-zagreb-Budapeşte-viyana-prag seklinde. 2500 lira var yeterli olur mu?

Fazla fazla yeter fakat sadece bu şehirlere gitmek istiyorsanız tren degil de megabus gibi otobüs firmaları kullanın , gitmeden önce internetten biletleri alırsanız şehirlerarası 1.5€ ya bile bilet bulma şansınız var trene gore daha ucuz olur çünkü şehirler birbirine cok yakin

Hocam ben Litvanya - polonya - çek Cumhuriyeti - avustrya - macaristan düşünüyorum ama kışın olacak öneriniz nedir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adnansetek

quote:

quote:

ben seneye düşünüyorum. belgrad-zagreb-Budapeşte-viyana-prag seklinde. 2500 lira var yeterli olur mu?

Fazla fazla yeter fakat sadece bu şehirlere gitmek istiyorsanız tren degil de megabus gibi otobüs firmaları kullanın , gitmeden önce internetten biletleri alırsanız şehirlerarası 1.5€ ya bile bilet bulma şansınız var trene gore daha ucuz olur çünkü şehirler birbirine cok yakin

Hocam ben Litvanya - polonya - çek Cumhuriyeti - avustrya - macaristan düşünüyorum ama kışın olacak öneriniz nedir

Bence siz de tren yerine otobüs - blablacar - şehirlerarası tren kullanın. Interrail bileti daha cok Italya Fransa İspanya Hollanda rotası yapanlar icin uygun , eger gideceğiniz ülkeler birbirine yakinsa yukarıda taşıdığın ulaşım Araçları daha Avantajlı olacaktir

Bunlarla ilgili Türkçe bilgi sitesi varmı hocam ilk kez duyuyorum da.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence siz de tren yerine otobüs - blablacar - şehirlerarası tren kullanın. Interrail bileti daha cok Italya Fransa İspanya Hollanda rotası yapanlar icin uygun , eger gideceğiniz ülkeler birbirine yakinsa yukarıda taşıdığın ulaşım Araçları daha Avantajlı olacaktir

Bunlarla ilgili Türkçe bilgi sitesi varmı hocam ilk kez duyuyorum da.

Blablacar akıllı telefon uygulamadı telefonunuza indirin nasıl çalıştığını hemen anlarsınız zaten . Otobüsler ile ilgili de megabus su an aklıma gelen firma . Facebookta interrail Türkiye grubuna da rotalarınız arası hangi otobüs ya da tren ile gidebileceginizi sorabilirsiniz. Internetten megabus diye aratın , Türkçe siteler de cikar

Sağolun

• Seneye yaz kanada ya dil eğitimine gidiyorum. Bulusabilirsek ben atlar gelirim uçakla barcelona amsterdam vs. Böyle işler yapabilecek arkadaşım yok , iyi olur 3-4 gün grup halinde eğlenmek.

• gençler iyicw cansızlaştı burası. yok mu giden gelen önümüzdeki sene yaz ayında gitmeyi planlayan ?
  • arkadaşlar merhaba...
    foruma yeni üye oldum,29 yaşındayım, 2007de work and travel ile abd'ye gitmiştim,
    öğretmenliğe başlayınca bir daha gezmeye fırsatım olmadı...
    Önümüzdeki yaz için, temmuz ağustos aylarında araç kiralayıp avrupayı baştan başa gezmeyi düşünüyorum.
    Şuan tek başımayım, yanıma arkadaş arıyorum.
    Kafamdaki plan şöyle,
    yaklaşık 30günlük bir seyahat,
    sofyaya kadar istanbuldan ucak veya otobusle,
    sofyadan araç kiralayıp(1600TL'ye clio3 için rezerve yapabilirim hemen)
    macaristan almanya,hollanda,belçika,fransa,ispanya italya,avustrya,çek... yaklaşık 11bin km.
    3 kişi olursak uygun fiayata gelir diye düşünüyorum,
    Düşünen arkadaşlar varsa birlikte planlayabiliriz...
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.