Şimdi Ara

Windows Phone 8 işletim sisteminin ülkemizdeki resmi arama motoru Yandex oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Geçen yıldan bu yana resmi olarak ülkemizde faaliyet gösteren ve sunduğu Türkçe hizmetlerle ilgi gören Rusya'nın lider arama motoru Yandex, yeni Lumia modellerinde de resmi arama motoru olarak yer almıştı.

Microsoft'un Bing adlı resmi arama motoru olmasına rağmen, ülkemizdeki cihazlarda Yandex'e yer verilmesi kafalarda soru işaretine neden olmuştu. Microsoft Rusya başkanı bu sorulara bir nevi cevap verdi.

Windows Phone 8 için Rusya'da da resmi arama motoru Yandex olarak belirlenmiş ve bu sadece Lumia modellerine özgü değil. Nikolay Pryanishnikov, Microsoft ile aralarındaki işbirliği neticesinde, Bing'in popüler olma planlarının olmadığı bölgelerde WP8 modellerinde Yandex arama motoruna yer verileceğini açıkladı.

İlk olarak Rusya'daki, ardından Türkiye'deki WP8 cihazlarında resmi arama motoru haline gelen Yandex, sonrasında ise Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Rusya, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Ukrayna ülkelerine açılacak.

Ülkemizde Temmuz ayı itibariyle yüzde 0.5 pazar payına ulaşan Yandex'in yeni hamleyle payını artırması bekleniyor.

• Yandex kişisel olarak beni memnun edemiyor

• ms aklı sıra google darbe indirecek. zaten elop ilk hedefimiz androidi sonra iosa vurmak diyor. ama bu gidişle avcunu yalarlar.

• Rekabet iyidir, yandex ve bing'in yerelleştirme konusunda hızlı geliştirmelere gidip google ile ciddi rekabete girmesi şart.

Hizmet alımında tek kaynağa bağımlı olmanın uzun vadede sadece zararı olur.

• bizde soviet uydusu bir ulkemiydikde haberimiz yoktu

• google şimdilik rakipsiz harita ve arama motoru konusunda. Microsoft yıllardır başaramadı doğru düzgün bi arama motoru yapmayı.
  • bing kullanırım daha iyi...

• yandexi kucumsemeyelim arkadaslar,harita konusunda turkiye ve rusya da google mapsten daha iyiler.Yandex gercekten donanimli arama motoru.

Microsoft bizimde dahil oldugumuz ulkeleri kucumsemis ki yandex koymus,halbuki yandex bingden daha iyi.Bing yillardan beri var ve tutmadi,bu saatten sonrada tutmayacaktir

• Yandex pek hoşuma gitmiyor benım ama olsun bingden iyidir
  • Bing varken böyle bir şeyin olması akla başka sorular getiriyor. Rusya nın gittikçe güçlenmesi ve her konuda daha etkili olmasına açık bir örnek.

Asla Rusya ya güvenme!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 24 Kasım 2012; 21:21:33 >
  • Google kullanmaya alışmışım.
  • Bir ara bir arkadaş benle tartışmaya girmişti kendimiz Ruslaramı teslim edelim demişti bu arama motoru konusunda.Bende Amerikan oyunundansa hiç değilse aynı topraklarda yaşadığım adamları tercih ederim demiştim.Zaten bizim Türk yazılımcılarla yani hacker falan işte anlayın Rusların yazılımcıları deep weplerde hep beraber takılıyolar yani öyle yada böyle kucaklarına oturuyoruz adamların hiç değilse tanıdık olsunlar Yandex'leyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TECHTRONİC -- 24 Kasım 2012; 23:48:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bing ve Yandex ikisi de iyi firma ama ben ikisini birden kullanmayı çok isterim. Ayrım yapmaya gerek yok bence. Her ikisinin de kendine has güzel özellikleri var sonuçta.
  • almayı düşünmüyorum ama alırsam direk googleyi ayarlarım..

• ben 1 senedir yandex kullanıyor, google'a hiç ihtiyaç duymadım, google babamın şirketi olmadığı gibi yandex de değil, ancak google'ın tekelini kırmak lazım, sonuçta bilgileri amerika savunma bakanlığı ile paylaştığını utanmadan söyleyebilen bir firma google.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456
    almayı düşünmüyorum ama alırsam direk googleyi ayarlarım..

Yapamıyorsun işte. Hatta Windows Phone 8 telefonların altındaki arama şeklinde olan düğmeye basınca da direk Yandex i açıyor. Sanırım o değiştirilemiyor. Adamlar donanımsal olarak düğmeyi bile yazılımla Yandex e bağlamışlar. Lumia 920 incelemesi vardı 1 saat 22 dakikalık. Değişebiliyor olsaydı orada söylerlerdi.

• Bing'den daha iyidir. Gerçi kullanıcının tercihine bırakılmalı. Sonradan değişmiyor galiba. Google dava açabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 25 Kasım 2012; 9:15:24 >
  • Bing her zaman tercihimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456
    almayı düşünmüyorum ama alırsam direk googleyi ayarlarım..

Yapamıyorsun işte. Hatta Windows Phone 8 telefonların altındaki arama şeklinde olan düğmeye basınca da direk Yandex i açıyor. Sanırım o değiştirilemiyor. Adamlar donanımsal olarak düğmeyi bile yazılımla Yandex e bağlamışlar. Lumia 920 incelemesi vardı 1 saat 22 dakikalık. Değişebiliyor olsaydı orada söylerlerdi.

Sırf Google rakibi diye kalkıp arama motoru olarak Yandex'i seçmeleri saçmalık. O değil de dediğin gibiyse yani değiştirilemiyorsa gerçekten can sıkıcı bir durum. Hala şu sistem için özgür ve kişiselleştirilebilir diyen gözleri körleşmiş insanlar var. Daha arama motorunu bile değiştirmeye izin vermiyor. Özgürlükmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

yandexi kucumsemeyelim arkadaslar,harita konusunda turkiye ve rusya da google mapsten daha iyiler.Yandex gercekten donanimli arama motoru.

Microsoft bizimde dahil oldugumuz ulkeleri kucumsemis ki yandex koymus,halbuki yandex bingden daha iyi.Bing yillardan beri var ve tutmadi,bu saatten sonrada tutmayacaktir

telefonumda nokia mapsle beraber yandex maps kurulu. su ana kadar 3 defa aradigim seyi ikisinde de bulamayip bilgisayardan google maps i acmak zorunda kaldim ve hepsinde de sorunsuz aradigimi buldum. bu mu senin iyilik anlayisin ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.