Şimdi Ara

Windows 8'in uygulama sayısı 20.000'i geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 8'in uygulama sayısı 20.000'i geçti

Microsoft'un yeni nesil Windows 8 işletim sistemi için hazırlanan uygulamaların sayısı 20.000'i geçti. WinAppUpdate tarafından verilen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta itibariyle bu rakama ulaşılırken, işletim sisteme özgü uygulamaların 20 bin barajını geçmesi sadece 26 gün sürdü. Uygulama sayısı hızla artarken, Microsoft'un 90 günde 100.000 uygulama hedefini aşması ise şu anki hızla çok mümkün görünmüyor.

Windows Store'da yer alan uygulamaların çok büyük bir kısmının ücretsiz olduğu görülmekte. 20.610 uygulamanın 17.958'inin yani %87'si ücretsiz olarak dağıtılmakta. Tabi bahsettiğimiz uygulamaların tamamına erişmek mümkün değil zira uygulamaların bazıları sadece belli bölgeler için kullanıma sunulduğundan örneğin Amerika'dan erişilebilen uygulama sayısının 12.675 olduğu ifade ediliyor. Diğer taraftan ülkemizdeki yerli içeriklerin sayısı da giderek artıyor. Microsoft Türkiye de, uygulama geliştirmek isteyenlere Açık Akademi gibi çeşitli kanallar üzerinden destek olmakta, eğitimler vermekte. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor

IOS veya Android'e yetişmesi hiç kolay değil umarım yetişir çünkü bence en berbat olan şey bir telefonun inter aktifliğinin bozulması.

Telefondan bahsetmiyor konu da mesaj yazmak icin yazmayin , dogru okuyun konulari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayMakers

quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor IOS veya Androide yetişmesi hiç kolay değil umarım yetişir çünkü bence en berbat olan şey bir telefonun inter aktifliğinin bozulması.
    Telefondan bahsetmiyor konu da mesaj yazmak icin yazmayin , dogru okuyun konulari.

olur mu ne gerek var? okumadan sırf yazmış olmak için yazmak varken.

• 20.000 gayet iyi rakam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warwiwor

IOS veya Androide yetişmesi hiç kolay değil umarım yetişir çünkü bence en berbat olan şey bir telefonun inter aktifliğinin bozulması.

Artık şunu düşünmeye başladım biliyomusunuz bu Android ve Ios kullanan kullanıcılar telefonlarına gönderilen özel sinyallerle ne biliym algı değiştirici falan yönlendiriliyorlar.Artık ciddi ciddi bunu düşünüyorum.Nokia haberi çıkar direk BATTI AAA ÖYLE BİR FİRMAMI VARDI? yazarlar bu standart.Windows Phone 8 haberi çıkar direk UYGULAMA YOKKİ buda standartlaştı.

Beyler ananızdan doğar doğmaz yürümeyemi başladınız öyle bir insan versiyonumu var ben bilmiyorum Human v.2000 falan ha.
    Haberde bahsedilen Windows 8 , Windows Phone 8 değil.Aynı Botlar gibi otomatiğe bağlamışsınız son günlerde Windows Phone 8 haberleri yaygın olduğu için Wİndows yazısını gördüğünüz anda aynı cümlelerle saldırıyonuz.
    Yok yok çok ciddiyim telefonları Android ve Ios olan arkadaşlardan ricam şu telefonlarınızı bi kapatın ve bataryalarını çıkarın bakalım size bu sinyalleri gönderemediklerinde nasıl yorumlar yapıyorsunuz nasıl konuşuyorsunuz bi görelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TECHTRONİC -- 24 Kasım 2012; 16:05:35 >

• Magzadakilerin hepsi arm ile uyumlu mu?

• Gayet iyi bir rakam.

• windows 8 uygulamalarının hem mobil hemde pc üzerinde çalışması mümkün değil mi yoksa ayrı ayrı marketleri var?

• Masaüstü sistemde market sistemi bence çok kötü bir olay. Microsoft'un market sisteminde para kazanmak için gittiği yol yol değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 24 Kasım 2012; 17:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simaros

Magzadakilerin hepsi arm ile uyumlu mu?

Benim gördüklerim çoğu uyumlu...Metro uygulamalarının %90 inde arm desteklenen işlemciler arasında geçiyor.
  • androidle ıos lu telefonu olanların korkusu tutarda bizi geçerse biz naparız kaygısı
  • Baktılar Apple ve Google bu uygulama market olayından parayı götürüyor. Windows da pastadan pay alma yarışına girmiş bulunmakta. Hadi bakalım sonumuz hayır olsun. windowsun böyle bir planı varsa işletim sistemini bedava dağıtıp uygulamadan para kazanma stratejisine girmesi lazım.

• hangi marketten bahsediliyor masaüstü sürümde 20000 uygulama gören var mı ?

ben göremiyorum belki dünya marketiyse ona nasıl erişiceğiz türkiye uygulamalrında pek elle tutulur bir uygulama görünmüyor
  • Android kullanan kullana millet androide bağladı.

• Uygulamaların çoğu bildiğiniz kısayol mesela youtube uygulaması koymuşlar tıklayınca ie den youtube a falan giriyor lumia incelemesinde vardı çaresizce ve gülünç buldum açıkçası
  • Bu konunun da içine edilmiş, android ios sağolsun mu diyelim şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

hangi marketten bahsediliyor masaüstü sürümde 20000 uygulama gören var mı ?

ben göremiyorum belki dünya marketiyse ona nasıl erişiceğiz türkiye uygulamalrında pek elle tutulur bir uygulama görünmüyor

Mağazadaki tüm uygulamaları görmek için tıkla
  • Bu 20 bin uygulamayı sadece ben mi göremiyorum toplasan bin uygulama çıkmaz.
  • Bir tanesi de işe yarasa...
    Daha yeni Lumia 920 incelemesi vardı.
    Allah'tan Nokia oturmuş bazı şeyler yapmış.
    Microsoft'un koymadıklarını veya eksiklerini kapatmaya çalışmış.
    Bir çoğunu da yapmış gerçi ama hâla bir sürü eksiği var.
    O yok bu yok.
    Windows Phone 8 de adam gibi panaroma modu bile yok.
    Tabi incelemenin yalancısıyım. Kalkıp görmedim...

Bir de Microsoft'un yazdığı Facebook, Twitter gibi yazılımlar haricindeki yazılımların neredeyse hepsi de paraylaymış.
    Hatta normalde Android ve iOS'ta bedava olan pek çok yazılım, sırf Phone 8 de DENE adlı özellik var diye paraylaymış.
    Yani deneme var nasılsa. Adam denerse kesin satın alır diye düşünüp parayla yapmışlar. Tabi tabi. Öyle sanmaya devam etsinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 25 Kasım 2012; 2:10:56 >
  • Bu sene bir şey beklemiyorum zaten Windows 8'den.Uygulamanın çok daha artması lazım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.