Şimdi Ara

Emniyet Kemeri, ibretlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
2.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://webtv.hurriyet.com.tr/2/41690/22003330/1/emniyet-kemerini-arkadan-takinca-kazada-olduler.aspx

Beni sıkıyor, zaten kısa mesafe gidicem, ben hızlı gitmiyorum, airbag var kemer takmasak ta olur ben dikkat ederim diyen arkadaşlara ithafen...

Araç euroncap 5*, airbagler açılmış, araçta yaşam bölgesinde ciddi bir deformasyon yok ama aracı kullananlar malesef ölmüş... Allah rahmet eylesin....

Bizlere de ders olsun.

• Delikanlılık olarak gören, takanla dalga geçen kuş beyinlileride unutmamalı.
  • Allah rahmet eylesin..Diyecek fazla bişe yok..

İşyeri servisimizle çalıştığım yere ait başka bir servisin yaptığı kazaya şahit olduğumda çok etkilenmiştim.
    Yan devrilen serviste araç içinde kalıp yaralananların durumları ciddi deildi, ancak araç yan camından fırlayan iki kişi de feci şekilde can vermişti.
    Bu tip bir kazada bile emniyet kemeri takılı olmayınca olabilecekleri gördükten sonra serviste/otobüste emniyet kemeri olan her yerde de istinasız takıyorum emniyet kemerini.

Bir de bu tip konularda hep geçiyor fakat ben emniyet kemeri takanla dalga geçip, takmamayı delikanlılık olarak gören biriyle hiç karşılaşmadım.
    Benim çevremde mi yok bunlar, bizim nesil mi yetişemedi bilmiyorum ama ben görmedim.
  • Emniyet kemeri gerçekten şehir içindede şehir dışındada her zaman işe yarıyor takmak gerekiyor.
  • Takmayanı indiriyorum araçtan. İndirmişliğimde vardır..
  • Kim olursa olsun kendi aracıma bindiginde zorunlu olarak taktırıyorum kimsenin vebalini alamam. Takmıyanlar neyin havasında anlamıyorum takınca kendimi koltukta daha sabit hissediyorum hatta takmasam 2 sokak ileri gitsem rahatsız oluyorum.
  • sadece kemer değil, aşırı hız da yapmışlar muhtemelen. 2 cehalet üst üste.
  • eskiden takmıyordum, 4-5 senedir hep takıyorum. ilk 4-5 gün biraz garipsedim, şimdi herşey otomatikleşti, arabaya biner binmez takıyorum.
  • Biz daha önde takmıyorken arkada oturan yolcuların kesinlikle takması lazim. Bizdeki mantık ceza yememek oldugu için garipsemiyorum. Keza kendi ailemde de var bu alışkanlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihMehmet* -- 24 Kasım 2012; 16:17:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

Araç euroncap 5*, airbagler açılmış, araçta yaşam bölgesinde ciddi bir deformasyon yok ama aracı kullananlar malesef ölmüş... Allah rahmet eylesin....

Bizlere de ders olsun.

Nasıl yaşam alanında ciddi bir deformasyon yok. Resmen bitmiş araba o koltuk ne hale gelmiş ön torpido paramparça daha ne olsun.
    Emniyet kemeri takılı olsaydı yaralı olarak kurtarabilirlerdi belki.
    Artık o olsa bu olsa demenin bir faydası da yok. İkisi de ölmüş. Allah rahmet eylesin demekten başka diyecek söz de yok.
    Arabalarımız bizi bir yerden bir yere götürmek için en güvenli olabilecek şekilde yapılıyorlar. Çarpışma testlerinden 5 yıldız alıyorlar ama
    malesef ancak arabayı kullanan bizler bu güvenliği bozup kendimize ve bize güvenenlere zarar veriyoruz.

• Aracın içinde Sıkışıp Sağ Sola Kafalarını Vurdular Bence.Kemer Takılı Olsa Ayaklar Kırık , Karında Zedelenme Olur Ve Bence Ölmeme ihtimalleri Çok Yüksekti.
  • geçen sanko sanayiye gittim, aracımı dükkandan çıkartacaktım, yerine şahin kullanan 2 genç girecekti, aracı çalıştırmadan emniyet kemerini taktım, baktım gençler dalga geçiyor, ooo abimiz kemer de takarmış diye, dedim siz bana bakmayın, kendi aracınızda takmayın dedim, şahinler kaza anında ikiye bölünüyor, araçtan fırlarsan kurtulursun, dedim ama salaklar gülmeye devam etti

• Emniyet kemeri kesinlikle takılmalı.Ben şahsen kendim kullanırken arkada oturanlara da bağlatıyorum.Bağlamayan olursa gitmem.

Ancak çevremde insanların havayastığı var bir şey olmaz tarzındaki konuşmalarına şahit oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

geçen sanko sanayiye gittim, aracımı dükkandan çıkartacaktım, yerine şahin kullanan 2 genç girecekti, aracı çalıştırmadan emniyet kemerini taktım, baktım gençler dalga geçiyor, ooo abimiz kemer de takarmış diye, dedim siz bana bakmayın, kendi aracınızda takmayın dedim, şahinler kaza anında ikiye bölünüyor, araçtan fırlarsan kurtulursun, dedim ama salaklar gülmeye devam etti

Neden boyle davranmalarina izin veriyorsun? Kafalarini yumurta gibi tokusturmak lazim boyle gerzeklerin.

• quote:

Orijinalden alıntı: müMKÜNsüz

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yavuz

Bizlere de ders olsun.

Nasıl yaşam alanında ciddi bir deformasyon yok. Resmen bitmiş araba o koltuk ne hale gelmiş ön torpido paramparça daha ne olsun.
    Emniyet kemeri takılı olsaydı yaralı olarak kurtarabilirlerdi belki.
    Artık o olsa bu olsa demenin bir faydası da yok. İkisi de ölmüş. Allah rahmet eylesin demekten başka diyecek söz de yok.
    Arabalarımız bizi bir yerden bir yere götürmek için en güvenli olabilecek şekilde yapılıyorlar. Çarpışma testlerinden 5 yıldız alıyorlar ama
    malesef ancak arabayı kullanan bizler bu güvenliği bozup kendimize ve bize güvenenlere zarar veriyoruz.

Araç görevini yerine getirmiş. Sürücü koltuğundaki deformasyonun sebebi arka koltukta oturan genç arkadaş olsa gerek. Yoksa o kadar deforme olması zor.
    Beton kaide vb. deforme olamayan cisimlere alttan çarparak alınan darbelerde motor bloğu da düşürülemediği için özellikle motor kokpit bölümüne giriyor. Netekim öyle de olmuş. Teyp çerçevesi falan fırlamış gitmiş. Allah rahmet eylesin ne diyelim.

Emniyet kemerleri takılı olsa idi büyük ihtimalle şu an yaşıyor olabilirlerdi...

• Arac fiesta sanirim.

• Takmayanlar neyin kafasında cidden anlamıyorum Kuzenimle bazen gezeriz bende ehliyet yok onda var. Hiç takmaz ama ehliyeti ısrar ederim tak diye rahat edemiyorum der. Ben ise takmadığpım zaman rahat edemiyorum böyle çok rahat oluyor gibi Yazık ya
  • aracın kokpiti içeri doğru kaymış, koltukta öne doğru eğilmiş, muhtemelen direksiyon ile koltuk arasına sıkışmış. kemeri takılı olsa bile yinede bu araçtan canlı çıkması çok zordu. göğüs kafesi bu tür baskılara dayanamaz. Allah rahmet eylesin. yinede kemer kullanmak gerekir. gerçekten ibretlik olmuş. koltuğu kurtarmış kendisi vefat etmiş...

ayrıca fiestanın a sütununa nerdeyse hiç zarar gelmemiş ama kokpit aracın içine doğru kaymış. gerçekten ilginç.. ford lord hikaye gibi
  • Arka koltukta bile takarım,hiç fark etmez.Ben asıl kemer takmayınca sıkılıyorum.

• İntihar etmek büyük günahtır. Buradaki olay kazadan öte intihardır. Çünkü kemer takılı değildir. Ve aşırı hız söz konusu. 100 metre fren ne demek yahu. Hem de E-5'te.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.