Şimdi Ara

Ttnet`in sonunu getirecek türk sermayeli teknoloji

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle ttnet kullanıcısı olduğumu belirteyim. Bu akk denen saçmalıktan ve ttnetin alt yapı sorunlarından herkes gibi ben de bıktım. Bu ttnetten başka ne gibi sağlayıcılar var derken TURKMESH adında bir şirketin olduğunu duydum.

Turkmesh firması... 2 türkün kurduğu haliyle yüzde yüz türk sermayeli bir şirket. Fiber optik hızında interneti, radyo dalgalarıyla iletmeyi başarmışlar. Üstelik download, upload hızları da eşit. Ne kota var ne de bir şey.

Kurulumu için de herhangi bir altyapı gerektirmiyor. Bulunduğunuz ilçede bir radyo kulesi(buna benzer) ve evinizde bir "anten" olması yetiyor. Yani "kabloymuş, alt yapıymış vs." derdini de ortadan kalıdırıyor.

İsterseniz buradan sitelerinde göz gezdirebilirsiniz:

TURKMESH

İnşallah bu teknoloji yaygınlaşır da ttnetin tekelciliğinden kurtuluruz...
    Bu teknolojinin bazı özelliklerini siteden alıntı yaparak yazayım: Toplu Konut Hızlı Internet Projeleri

Anlaşmalı olunan toplu konutlarda uygun fiyatlarla bireysel kullanıcılara internet erişimi sağlanmaktadır. Anten aracılığı ile binaya ulaştırılan internet hizmeti kablolar aracılığı ile dairelere ulaştırılır ve böylece müşteriye, yüksek hızda güvenli internet sağlanmış olur. Başakşehir’de uygulanmaktadır. 2012 Nisan ayı itibarı ile Kayaşehir’de de uygulamaya geçilmiştir.

Özellikleri:

- 100mb/s 'e kadar bireysel kullanım hızı.

- Adil kullanım kısıtlaması yoktur. 7/24 istenilen kadar yükleme (download) yapılabilir.

- Ayrıca bir telefon hattı gerektirmez.

- Herhangi bir kota uygulaması yoktur.

- 7/24 Teknik destek.

Hotspot (Wi-Fi Şemsiyesi)

Halka açık alanlarda bireysel kullanıcılara sağlanan 7/24 güvenli internet erişimidir. İstanbul’da Sultanahmet-Kapalıçarşı ve Tuzla sahilde hotspot uygulaması bulunmaktadır.

Özellikleri:

- Kapsama alanımızdaki wireless (kablosuz bağlantı) donanımına sahip cihazlarla ( PC, Notebook, Akıllı Telefon) internete erişme imkanı sunar.

- Hiçbir sözleşme gerektirmeden kredi kartıyla ödeme yapılarak satın alınır.

- İhtiyaca göre 1 saat ile 3 aylık satın alma gibi esnek paket seçenekleri sunar.

• Aha faturayı yatıralım ttnetin bu ay bitiyor koşarak gidicem veya arıcam bekle beni turkmesh

edit : bizim burayı kapsamıyormuş bekleriz bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ateşşiz Adam -- 24 Kasım 2012; 1:00:01 >
  • Bu teknoloji özet olarak kablosuz fiber hızında internet sağlamaktadır. Geleceğin teknolojisi de bu olacaktır. Bu şirket, 2 yıldır bu işin ar-gesini yapmış, çıkabilecek sorunları düzeltmiş. Bir TC vatandaşı olarak gurur duyuyorum. Helal olsun!
  • Bu haberi face de twitter da yayın arkadaşlar. Ne kadar talep olursa o kadar hızlı yayılır. Hem kendiniz için hem de hepimiz için. Bu konuyu up layalım yayalım. İlginiz için teşekkür ederim.
  • umarım en kısa zamanda yayılırlar ttnetin sonu yaklaşıyor
  • neden müstakil değilde toplukonut?
  • Dalga geçen arkadaş bu kafayla daha çook güler...

Toplu konutu bir özellik olarak yazmışlar. Yani bir apartmanda oturanlar, ayrı ayrı para vereceğine daha ucuza geliyor. Bireysel kullanımı da vaar.
  • Bkz. airFiber:

http://www.ubnt.com/airfiber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bkz. airFiber:

http://www.ubnt.com/airfiber

Bu şirketin kendine ait bir tenolojisi:

Turkmesh Hakkında

Turkmesh 2007 yılında 2 ortağın girişimi ile kurulan bir firmadır. Vizyoner bir görüşe sahip olan şirket ortakları, geleceğin internet teknolojilerinde ve hatta kablosuz teknolojilerde olduğunu görmüş ve bu alana yönelmeyi hedeflemiştir. Doğal olarak Turkmesh’in uzmanlaşma alanı da kablosuz teknolojilerdir.

2009 yılında ISP lisansı alınmıştır.

Aktif olarak pazara girmeden önce ortaklar, gerekli alt yapı çalışmalarına ağırlık vererek sistemin hatasız çalışır hale getirilmesini amaçlamıştır. Çünkü mesh teknolojisini kurumsal pazarda kullanarak, Turkmesh kadar geniş kapsama alanına sahip başka bir firma bulunmamaktadır.

• ben hiçbişey anlamadım
  • Makul fiyata stabil hizmet sağlarlarsa başta kırsal yerleşim merkezleri olmak üzere, ve konut-yoğun metropoller için rezil kablo altyapısı ve TT'nin gazabı bertaraf edilmiş olunur. Tabi devletin buna izin vermesi bana zor geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Makul fiyata stabil hizmet sağlarlarsa başta kırsal yerleşim merkezleri olmak üzere, ve konut-yoğun metropoller için rezil kablo altyapısı ve TT'nin gazabı bertaraf edilmiş olunur. Tabi devletin buna izin vermesi bana zor geliyor.

Daha yeni gelişen bir şey. İstanbulda bireysel kullanım olarak:
    Başakşehir 1.Etap
    Kayaşehir
    Kapalıçarşı

Bu ilçelerde internet sağlıyor. Ayrıca izmirde de aktif. Bu teknoloji bilindikçe daha da gelişecek.

Apartman olarak bu turkmeshe üye olunsa herkes fiber hızında interneti herhangi bir altyapı, kota sınırlaması olmadan kullansa vallahi tadından yenmez.
  • İzmir bornova kapsama alanında gözüküyor ama bornovanın tamamımı yoksa bir kısmımı orası muamma detaylı bilgi yok
    fiyatlandırma konusu nasıl? (ben bulamadım sitede) gerekli ekipmanlar nelerdir (gerekli ekipmanların fiyatları ne yada kampanya var ise nasıl ödenecek şeklinde
    bir tablo hazırlanırsa çok iyi olur)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_ronal

İzmir bornova kapsama alanında gözüküyor ama bornovanın tamamımı yoksa bir kısmımı orası muamma detaylı bilgi yok
    fiyatlandırma konusu nasıl? (ben bulamadım sitede) gerekli ekipmanlar nelerdir (gerekli ekipmanların fiyatları ne yada kampanya var ise nasıl ödenecek şeklinde
    bir tablo hazırlanırsa çok iyi olur)

Sitelerine tarife koysalar bence de iyi olur. Henüz adı sanı duyulmadığından pek etkin değiller herhalde. Hedefleri 2013 -2014 yıllarında 34 ili kapsama alanına almakmış. Hayırlısı olsun diyelim.

http://www.thelira.com/haber/109740/mesh-teknolojisinde-bir-ilk

• Kaç gayme peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunusPhp

Kaç gayme peki?

• birincisi bu çok fena radyasyon yayıyordur + sadece istanbulda bir kaç ilçeye veriyorlar. bunun tüm türkiyeye yayılması hem çok zor hemde çok aşırı bir zaman alır. ve bu geliştikçe kota koymaya başlarlar. tıpkı superonline fiber gibi. ben sonunu kestirebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

birincisi bu çok fena radyasyon yayıyordur + sadece istanbulda bir kaç ilçeye veriyorlar. bunun tüm türkiyeye yayılması hem çok zor hemde çok aşırı bir zaman alır. ve bu geliştikçe kota koymaya başlarlar. tıpkı superonline fiber gibi. ben sonunu kestirebiliyorum.

yine ttnete kaldık desene

• quote:

birincisi bu çok fena radyasyon yayıyordur + sadece istanbulda bir kaç ilçeye veriyorlar. bunun tüm türkiyeye yayılması hem çok zor hemde çok aşırı bir zaman alır. ve bu geliştikçe kota koymaya başlarlar. tıpkı superonline fiber gibi. ben sonunu kestirebiliyorum.

Radyo dalgalarının sağlıksız olup olmadığını bilmiyorum. Kurulum için çatıya anten yerleştirilmesi yetiyor. Yani çok masraflı bir şey değil. yere kazma vurmadan halledebiliyorsunuz tabi sağlığa etkisi ne kadardır, araştırmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

quote:

Radyo dalgalarının sağlıksız olup olmadığını bilmiyorum. Kurulum için çatıya anten yerleştirilmesi yetiyor. Yani çok masraflı bir şey değil. yere kazma vurmadan halledebiliyorsunuz tabi sağlığa etkisi ne kadardır, araştırmalı.

Kaç para?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.