Şimdi Ara

Windows XP, 500 gün sonra tarihe karışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
2
Favori
8.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows XP, 500 gün sonra tarihe karışıyor

Windows 8 ile Windows dünyasına yeni bir soluk getiren Microsoft, kilometre taşlarından ve hali hazırda yaklaşık 500 milyon bilgisayarda yüklü olan Windows XP'e verdiği desteği tamamen sonlandırmak için geri sayıma başladı.

Microsoft, 500 gün daha (8 Nisan 2014'e kadar) Windows XP'ye destek vermeyi sürdürecek ancak bu süreden sonra Windows XP için herhangi bir güncelleme yayınlanmayacak; böylece sistem güvenlik açıkları karşısında iyileştirilmediği için bireysel ve kurumsal kullanıcılar açısından büyük risk taşımaya başlayacak.

Her ne kadar Windows 8'i satışa sunmuş olsa da Microsoft'un kurumlar tarafından kullanılan toplu lisans satışıyla birlikte yaklaşık 250 milyon adet daha Windows 7 satması beklenirken; XP'nin ürün hayat döngüsünü tamamlamasıyla birlikte Windows 7 için geri sayıma başlanılması muhtemel görünüyor.

Adını deneyim anlamına gelen "eXPerience" kelimesinden alan Windows XP, 25 Ekim 2001'de bireysel kullanıcıların kullanımına sunulmuş; o günden bu yana yarım milyarı aşan bilgisayarda kullanıcıların isteklerine başarılı şekilde cevap vermişti.

• Duygulandım.
  • ev sahibimin bilgisayarına yüklemiştim, annemin bilgisayara da lubuntu yüklerim olur biter :)

Hem performansı iyi hem göçmüyor...
  • o tarihe kadar bizim üniversite tüm personel bilgisayarlarını ne yapacak açıkcası merak ediyorum
  • biz kullanabilelim de varsın güncellenmesin.
  • W8 5 para etmez bir metro arayüzü var farklı olarak oda karın ağrısı zaten

• En iyisi XP. Geçen 8 kurdum biraz inceledim ama o kadar iğrençti ki hemen formatlayıp XP'ye geri döndüm. O derece yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

W8 5 para etmez bir metro arayüzü var farklı olarak oda karın ağrısı zaten

Bende ilk başta öyle düşünüyordum ama bi kaç haftaya alışılıyor öyle deme. Şuan çok kullanışlı gelmeye başladı erişim kolaylığı artmış bence.
  • Bi garip oldum hala xp kullanıyorum.Benim için bir anı olarak kalıcak

• bana göre zaten 3 yıl önce kalkmışdı. her zaman eskilerden vazgeçmek gerekir yoksa ilerleyemezsin

• Hey gidi günler...
    Home edition vardı bende :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir risk taşımayacak çünkü hackerlar az kullanılanın değil yeniye atlayan ve daha keşfedilmemiş milyonlarca açığı bulunan sistemlere kafa yormayı daha çok sever.
    Bugüne kadar binlerce yaması çıktı antivirüsü firewall 'u var ne güvenlik açığıymış perilerden korku masalları...

xp yi bitiren dx11, ssd trim support gibi kasıtlı verilmemiş özelliklerdi. Bilerek kötürüm bıraktılar yoksa hala sürerdi.
    Artık microsoft ta anladı hersene işletim sistemi çıkartmanın bir fayda sağlamayacağını. En güzeli modüler özellikler geliştirip zaman içerisinde parasıyla satmak olduğunu kavradılar. dx12 yide belki win7 kullanıcılarına satarlar ileride.

• halen xp kullanıyorum fakat önümüzdeki aylarda leptop alacağım ve asla windows8 almam.wind7 gayet iyi.arayüzüde yabancı değil.

• Tarih oluyormuş. Microsoft öyle sanıyor.

• Kendimi bildim bileli XP kullanırım , ama hiç güncelleme yüklediğimi hatırlamam.Sıkıntı yok devam. 4ever xp Microsoft çakallık peşinde , w7 w8 satamıyor böyle fırıldaklıklar yapıcak aklınca.
  • Şuan bir çok internet cafe xp kullanıyor bizim buralardan zor gider :)

• Microsoft XP den çekmediğini Win7 den çekecek.Tamam XP iyiydi,hepimiz sevmiştik ama sistemi karıştırınca 6 ay içinde ağırlaşıp format atma ihtiyacı doğuruyor bazen de çöküyordu.Win7 de hemen hemen takılma,donma,şişme yok.Sistemi epey kurcalayan biriyim hala win7 yi çöktüremedim.

• güncelleme yükleyenmi var sanki formatı atıyorlar sonra güncellemeleride kapatıyorlar hala 10 sene öncesinin işletim sistemini kullanan bir toplumuz.
  • kaç senelik işletim sistemi üstüne nerdeyse 4. çıkacak :D

Bu arada hala xp kullanan hala p3 makinaya sahiptir ancak.Yoksa 7 ve 8 varken :D

• biliyordum zaten mağara haber.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.