Şimdi Ara

AUDİ A4 DİZEL Mİ BMW 320 D Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
19.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

foruma yeni üye oldum ve sizlerden şu konuda yardım rica ediyorum.

Eniştem mevcut 2011 A3 dizel aracını satıp A4 dizel 177 hp almak istiyor.Maksimum 115 bin bütçesi var.Bende bugün kendisine 320 dizel önerdim.

liste fiyatlarına göre aralarında 4 bin lira fark var .

Alırsak A4 ü Maslak Doğuş Center dan alacağız. Malesef indirim konusunda burunlarından kıl aldırmıyorlar.Önerebileceğiniz farklı bir audi bayii var mıdır?

Not:uzun yola yılda 4 veya 5 kez çıkıyor o yüzden tercihimiz dizel(uzun yoldan kasıt ist-Diyarbakır, Van,Irak)

değerli önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFENDİ7 -- 24 Kasım 2012; 22:21:45 >

• genelde şehir içinde kullanacağı var sayımında bulunarak tabikide audi yakıt tasarrufu motor verimliliği ve araç motor ömrü olarak bence audi ancak şunuda gömek lzm uzunyoldaki güven hissi arakadan itişli yapının trafikteki hareket rahatlığı da göz önünde bulundurulmalıdır yani asıl kriter şunlar

Yakıt performans verimlilik değerlendirmesi

Araç çekiş sistemi : awd mi rwd mi yoksa xdrive veya quattro mu olacağı

2. el piyasası araçın servis desteğine ne sıklıkla ihtiyaç duyacağı

BMW denildiğinde spor araç akla gelio

Audi denildiğinde ise 4 OOOO halka olsun yeter bilmem anlatabildimmi ;)
  • o sınıfta bi araba alacak olsam 3.20d dışındakilerin yüzüne bakmam
  • Hocam ben kesinlikle 320d öneriyorum.

Tipini bıraktım,yürüyen aksam ve motor olarak da audi'yle aralarında fark olan bir araç.test eden arkadaşlar yorum yapacaklardır.ben referans olması için şu videoyu gönderiyorum.ortalama yakıt tüketimine,yapılan hıza ve anlık yakıt tüketimine bakarsanız aradaki farkı anlarsınız;

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=Rp4vFXdpY_A

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle iç aksam olsun,görünüş olsun Audi derim.177 hp ile 184 hpnin ortalama verileri ile hızlanmaları falan aynı.Ama ben kesinlikle A4 DERİM
  • 320d kullanıcısı olarak kesinlikle baska bır sey almayın derim.Audi fena degil fakat 320d kadar seri bir araba degil.
    en iyisi 2 aracıda test etmeniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle 3.20d
  • 320 d ve rakipleri arasında çok çok ciddi bir fark var. F30 segmentinin en başarılı aracı.

A4 ün tek üstün yanı malzeme kalitesi ve işçiliği.
  • 3 Serisine oturunca mezarlıkta gibi oluyorsun.A4 biraz daha iyi
  • Yalnız Irak,Suriye gibi yerlerdeki mazotların orada satılan benzinlere göre çok daha kalitesiz olduğunu okumuştum.Hatta Suriye'ye giderken öneriler üzerine benzinli araçla gittik.Enişten bunu dikkate alsın,kalitesiz mazot motora zarar verir.
  • tabiki 3.20 soru bile değil ... he tipine göreyse kendi zevkiniz fakat motor konusunda bmw
  • benimde gönlüm 320 den yana gibi, malzeme kalitesi olarak ikisi de aşağı yukarı aynı mı?

bu hafta istinye borusan ile doğuş center audi ye gidip özelliklerini karşılaştıracağız.yani ben karşılaştıracağım eniştemin pek bilgisi yok ona göre mercedes s 350 alana kadar audi a 4 ona yetermiş.birisi passat al demiş ama hemen zihninden sildim sizlere bile sormadım sadece 2 seçenek var.
  • yenı 320d kullanana kadar bmw sevmezdım.ne zaman kullandım bmw hayranı oldum.özellıkle konforu bır oncekıne göre cok cok ıyı.gıdısı zaten dıllere destan...
  • 320 tabiki
  • konfor olarak birbirlerine yakın araçlar fakat yürüyen aksam konusunda bmw sınıf ortalamasınında üstünde 8 ileri otomatik şanzıman hem kusursuz sürüş hemde yakıt tasarrufu sağlıyor. bence tam anlamıyla uzun yol yapanlar için çıkarılmış.
  • 320d a4ten cok daha ustun,sinıfının kralı diyebileceğimiz bir otomobil.alternatif olarak s80 1.6d öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun A4 2.0tdi sport edition fiyat aldim dogustan, araba cok dolu 158bin liste fiyati var

135bine dustu siki pazarlik etmemistim, birazdaha duser herhalde,

eve gidince teklifi buraya yukleyebilirsem, yukleyecem.

320d benzer donanim, herhalde Mpaket oluyor, 155ten asagi vermezler herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sınıfın kralı Bmw'dir
  • 3.20D
  • Hangisi hoşunuza giderse onu alın. Zaten bu sınıfta 3 araç var. Mercedes dizelde 2.0 olmadığı için fiyattan kaybediyor. 2.0 200PS bir motorlu versiyonu olsa, her ikisinde de daha mantıklı bir seçim olur.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.