Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
74
Favori
285.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Projeksiyonlar topiğin de Epson modellerle ilgili soru olsun, eski modeller ,olsun yeni modeller olsun ayrı ayrı başlıklar açılmakta ve takipte zorlanmaktayız.
    Epson için yeni veya eski model projeksiyon almış ve ya alacak olan arkadaşlara her konuda yardım ve bilgi paylaşımı için yeni bir başlık açmayı ve elimden
    geldiğince yeni modeller çıktıkça, tabii sizlerin de yardımıyla başlığı güncel tutmaya çalışacağım.

içerik genel anlamda Epson Projeksiyonlar la ilgili inceleme yazıları (review),yeni model haberleri,teknik makaleler,cazip fiyatlı kampanya haberleri,
    resimler,videolar gibi son kullanıcı yararına olan her türlü materyali burada paylaşabilir ,doğal olarak da seviyeyi koruduğumuz sürece tartışabiliriz.

Adına Grup deyin Kulüp deyin fark etmez başlık için önerilerinize açığım ilk önce kim hangi cihaz /ları kullanıyor ile başlamak istiyorum.Böylece kimin hangi
    model kullandığını bilirsek almayı düşündüğümüz modeller için gerekirse kendilerine özelden yada buradan ulaşıp merak ettiğimiz konularda yardım isteyebiliriz.
    Nickname ve kullandığınız Epson projeksiyonun eski yeni fark etmez modelini bildirmeniz yeterli.Örnek olması açısından kendimle beraber birkaç arkadaşı
    ekliyorum sizlerden gelen talebe göre kullanıcı listesi devamlı güncellenecektir.

Forumdan Epson kullananlara şöyle hızlıca bakıp ekledim, atladığım yada yanlış yazdıklarım varsa lütfen haber verin.

LS10000 4K Laser
    badcrow

EH TW 9300W 4K
    barslan06

EH TW 9200W
    exc_advocate
    Beyd_s
    EA3007

EH TW 9200
    furai
    kardanad
    burak reis

EH TW 9100W (Wireless)

astramastra
    Tolga_06tr
    Contreras
    Ahmet
    cuoresportivo
    Servettt
    beyazfatih
    home34
    aticus3
    graphys
    cemcem06
    baybarsturan
    tgaripozer
    siyahtemas
    archer75
    sector8376

EH TW 9100

sbeberuhi
    ersin.clk
    ogen
    mvharput
    ozbi01

EH TW 9000W (Wireless)

a_seaman
    erdos113
    eraycelik80
    efeege2006
    pharmacist
    kamtoma
    pozzecco 07
    ireyal
    magnepan
    mt070
    serif1978
    badcrow
    tergunt
    Denemeden Bilemezsin
    image
    halken
    Simplex

EH TW 9000

rgokdemir
    labrodorit
    xxm
    Stones
    ali beyendi
    rccol
    EuRoBoY
    OoZ..
    hakan_041

EH TW 8100
    Vipracing
    dtcelik
    indigo_blue
    Inventor

EH TW 6100W (Wireless)

KaraBöcü
    drarter
    RedGunners
    Kadısukru
    beytug16

EH TW 6100

tugberkank
    coxackie
    senol1979
    gkhncnk
    vn6139
    terazi7
    Tugnec
    2601cuneyt
    murlek
    ersinbey

EH TW 6000W (Wireless)

yasinergul
    tahta_bacak
    unusuall
    ctinazl
    Umitakbal
    boylum
    DarkSidesOfMe
    Nicomedia1979
    oblomov03
    ktasyurek
    Thermaltake
    hansmezger
    orhanayan

EH TW 6000

signore
    murgaylı
    akcam07
    markod
    eahmet
    Vicodin
    erjunt
    zamzara
    Bloody Mary
    emac
    Polifemus
    tw1s
    alper.ayd

EH TW 8350
    ocean_of_anka

EH TW 5910
    hasmet22
    sakpinar
    Davut262
    Vbalikci
    Bora-inLove
    YAŞLI KURTTTT
    fuhayer
    UNDYING
    ForFunMsn
    ordeniz
    w@mpir
    the_gunner
    tekno2011
    sargon_26
    Uzunserdar
    TaL
    htokyay
    ajlano
    GALATARSENAL
    Sozuak
    htore
    Madenli
    IMAJTEAM
    transportert4 --200.üye
    Aranimas

EH TW 5900

DeDE_
    theturkish
    Jaymz_

EMP-TW5500
    saita
    h9151105

EH TW5200
    boylum
    baltazar111
    k0rayy
    atm41
    LA GRANDE
    opdrse
    allaturcha
    S_varol
    tw5200
    pavuryas
    hideriver
    barslan06
    tsport
    ugurkarpuz
    cinehd
    Saltunel
    maviyankı
    abdullahercan29
    nurullahbaris
    horrabin

EH TW 5000
    SertaçS

EH TW 4400
    ergincansever
    hozes

EH TW 3600
    Atila

EH TW3200
    zaz3
    vardar052
    teknika

EH TW 2900

voylet
    war3z
    atakist

EH TW2000
    archer75

TW 700

the_tesla
    bfedakar
    isa2711
    enerji78
    EliasGS
    ogen
    dirkpitt19788

TW600
    Dallamos

EH TW550

TeksevdaÇUBUKLU
    hannibal_sy
    TamTurk
    Brooklyn_cnc
    R.Rondo9
    jetressive
    S.M.M.M
    HARPAGON
    selimeb
    duman472
    jjgudu
    arasselim
    miyankizu
    Madenli
    altoids
    serkanbjk43
    Allen_Bradley
    kalpakci
    dertli37

EH TW 480

vkarakus
    lafontein
    ramsess
    tekno2011
    albawarden
    magissaa
    pls_26
    ercet67

TW450
    kurtibo
    ejder_tarik

EB X14H
    Frstica

EB S02H

mettug
    hasantopacoglu

EMP-S52
    mehmet-x

EMP-TW20

sofokles2000
    soho

EMP TW D10
    etpalaz

EMP-DM1

reymor01
    beklenen gün

6500ub
    gurgenta

EX7210
    shumin

EB-W02
    godheid

EB-W28
    Sal_v1

Epson tw9000 - tw9100 / tw8100 - tw9100 karşılaştırmalı test, inceleme (Aralık 2012)

Cumartesi günü vaktimizin yettiğince by@li ile beraber ProAV ye yeni gelen modellerin demosuna gittik,kendisi 9000 kullanıcısıydı,
    testten sonra demo yaptığımız 9100w yu aldı götürdü.

6100w/8100/9100 ve 9100w modelleri stoğa girmişti.

yalnız vaktimiz 9100 - 9000 karşılaştıması ve 9100 -8100 karşılaştırmasına ancak yetti,6100 ü kutusundan
    çıkardık ama artık çok geç olduğu için onu başka bir zaman bıraktık.

Kutu içeriğine baktığımızda aşağıda görüldüğü gibi,
    * kitapçık + cd ,
    * Uzaktan kumanda,+ piller
    * güç kablosu + kablo bağı,
    * RF 3D gözlük
    * Gözlük usb şarj Adaptörü

çıkıyor,

yukarıda ki içerik 9100 içeriği, 8100 3D destekli ama 3D gözlük çıkmıyor isteyenlere,opsiyonel ilave ediliyor.
    9100w da ise diğerlerinden farklı olarak WiFi Transmitter cihazı ve HDMI kablo çıkıyor.

RF 3D gözlük kutu içeriğine bakacak olursak;

* RF 3D gözlük
    * Gözlük kılıfı
    * Gözlük camı silme bezi
    * Gözlük için usb şarj kablosu

9100 lerde usb şarj adaptörü yukarıda gözüktüğü gibi prize takılan ,cep telefon şarj aletine benzer bir adaptör çıkıyor
    9100w de ise bu işi WiFi transmitter cihazına devretmişler,gözlük kutusundan çıkan kabloyu transmitter da bulunan
    usb girişine takarak şarj ediyorsunuz.

Epsonun eski ve yeni gözlük kutusuna bakacak olursak kozmetik olarak bir haylı değişmiş

Gözlük olarak ise yenisi 35 gr ağırlığında ,üst tarafta RF bağlantıyı sağlayacak küçük bir düğmesi var normalde
    bağlantı kuramıyorsa bu düğme ile link sağlanabiliyor,bu düğmenin hemen solunda ise on/off düğmesi var,
    Eski gözlükler IR ile çalışıyordu biliyorsunuz ve 3D sinyali almadı mı otomatik gözlük pil tasarrufu açısından
    kendisini kapatıyordu.Yeni gözlükler eskisine göre daha ergonomik ve hafif,burun kısmındaki plastiğin içinde
    bir metal var ve burun şeklinize göre elinizle daraltıp açabiliyorsunuz,yani ayarlanıyor,yan yana eski yeni bir kaç resim koyalım.

Panasonic gözlükle kıyasladığımızda bu işte ortak geliştirme yaptıkları halde,Epson o kadar başarılı değil halen,
    iyilişme var ama, panasoniğe göre halen 9 gr kadar ağır ve birden fazla ebat seçeneği yok.
    Yana yana bir kaç resim ekleyelim;

Bildiğiniz gibi Epson kablosuz modelleri beyaz ,düz kablolu modelleri siyah üretiyordu bu standart 8100 ler için
    bozulmuş 8100 ler beyaz üretilmiş,ben çok iyi biliyorum sırf beyaz olsun diye 9000w model alan çok insan vardı.
    Bu tarz talebi olanlar artık renginden dolayı daha fazla ödemelerine gerek kalmayacak

önce 9100 e bir bakalım;

9100 / 8100 yanyana;fiziksel görünüm olarak renkleri dışında fark yok

8100/6100w aradaki ebat farkı bariz

başlamışken 6100w ile devam edelim; 8100/9100 serisi dış plastiği mat ama 6100 de parlak piano dediğimiz
    bir malzeme kullanılmış ben bunu daha çok beğendim.

kablosuz modellerde,kullanılmayacağı düşünülerek cihazların arka tarafında ki giriş/çıkış portlarını komple kapatan bir kapak var
    düz modellerde yok (her daim kablo takılı olacağı için)

9100/9100w kumandası arasında ki farka bakacak olursak ,kablosuzda transimitter kullanımı için ekstra tuşlar koymuşlar,
    9000 de bu yoktu güzel olmuş,uzaktan kumanda ile de on/off yapabiliyorsunuz,ayrıca hdmi girişleri arasında da geçiş yapabiliyorsunuz.
    9100 de 3D butonu var 9100w ya koymamışlar, koyacak yer bulamadılar herhalde

9100w ve 6100w da kullanılan Wi Fi HD transmitter ın yeni modelinde bayağı bir değişiklik var eskisini kullanan yada
    görenleriniz bilir tek HDMI girişi olan silindir şeklinde bir aparattı,işlevsellik olarak 10 mt içerisinde 3D ve Full HD kablosuz
    görüntüyü kayıpsız aktaran bir alet,Epsonu bu teknolojiyi alıp bu cihaza implemente etmesi bence çok yerinde ve başarılı olmuş.

Resimlerden de görüleceği üzere aynı anda 5 görüntü kaynağı bağlanabiliyor ben evde AVR kullandığım için bu girişlere ihtiyacım olmadı
    o nedenle kaynak geçişleri arasında ki performansı test etmedim,avr yada hdmi switch kullanmayan ve ihtiyacı olanlar için bence çok
    faydalı bir iş yapmışlar,aynı zamanda Hdmi çıkış ve optik ses çıkış seçeneğide var.

9100 serisinde menü de LCD Hizalama denen bir seçenek koymuşlar,aslında bu 9000 ler de de vardı ama kullanıcıya
    açık değildi servis menüsünden gidip aktif edebiliyordunuz deneme şansım olmamıştı ama yurt dışı forumlarda
    yapanlar var.Her neyse pixel hizalama diyebileceğimiz güzel bir özellik,görüntünün her köşesinden,kumandanın
    yön tuşlarını kullanarak en net görüntüyü elde etmeye çalışıyorsunuz, beyaz çizgiden sağ sol ve yukarı aşağıya kumandadan hareket
    ettirerek renkleri tek yerde toplamaya çalışıyorsunuz ve bunu 4 köşede ayrı ayrı yapıp en son olarak da aşağıda ki resimde
    görüldüğü gibi ortalardan siz bir yer belirleyip aynı ayarı yapıp kaydediyorsunuz.
    Görüntüye katkısı olduğu gibi özellikle film alt yazılarında ciddi bir netlik kazandırıyor.

Demoyu bildiğiniz üzere ProAV Tuncay bey'in mekanında yaptık ,görmeyenler için demo sırasında çekilen bir kaç
    resim koyalım,

Solda ki Ali (by@li) arkadaşımız ,sağda ki de ben

resimleri yıllanmış bir casio compact makine ile çektik o nedenle aradaki görüntü farklılıklarını çok yansıtamamış bu
    makine ,keşke SLR bir makine ile gitseydik,aslında karşılaştırma görüntülerinden çok fazla resim var elimde ama
    gören arkadaşları yanıltmamak adına koymayacağım sadece örnek olması ve nasıl bir ortamda izleme yaptığımızı
    görmeniz açısından bir iki resim ekledim.Bu resimlerde 8100-9100 mü yoksa 9000-9100 e mi ait not almamışım.

9000 e göre 9100 kontrast artışından olsa gerek daha net ,keskin ve canlı renklere sahip,ben ilk ev ortamında
    ve kendi perdem üzerinde denediğimde yani aynı anda görüntüyü verdiğimde fark bariz belliydi ,henüz net bir bilgi
    öğrenemedim ama lamba aynı, teknoloji aynı ama engine kısmı ve sw farkı olsa gerek beyazlar daha beyaz siyahlar
    daha siyah 9100 de bunu çok farklı görüntülerle defalarca izledik,durdurduk,yanına gittik dibinden baktık :)
    uzaktan baktık kare kare oynattık arka plan objelerde ki detay bize göre 9100 de daha başarılı idi.

9000 de çok güzel bir cihaz biz biraz ince eledik sık dokuduk tabiri caizse ,biraz da görüntü kısmına ses kadar önem veren
    biri olduğum için belkide benim gördüğüm farkları bir başkası görmeyebilir,herkesin bu iki cihazı yan yana test etme imkanı olmayacaktır
    sonuçta ,upgrade etmek isteyenlerin bizzat demo etmeleri yerinde olur,ama yeni alacaklar için zaten en iyi tercih ,
    bildiğim kadarı ile de 9000w gelmeyecek artık 9000 düzlerde bitmek üzere stoklarda.

ayrıca belirtmek gerekirse,açılış ve kapanış süreleri 9100 ün 9000 e göre süresi daha kısaydı.

8100-9100 arasında ise görüntü anlamında biz bir fark görmedik zaten kağıt üzerinde ISF kalibrasyon ve 3D gözlük dışında bir bilgiye rastlamamıştık.
    8100 beyaz rengi ve 3D ile işim olmaz diyenler için 9100e göre daha düşük maliyetle sahip olabilecekleri bir cihaz, 6000 den upgrade
    etmek isteyenlere çok cazip gelebilir. Bir de menüde anomorphic genişleme seçeneği yok 8100 de.Bu seçenek 9100 de var ve bazı kullanıcılar
    sinemaskop filmleri izlerken alttan yukardan siyah bant görmek istemeyebiliyor bu seçenekle Aspect menüsünden seçilip o siyah bant boşluklarını
    dolduruyor ama doğrusu anamorphic lensle kullanmaktır bu özelliği.9000 ve 9100 lere takılabiliyor bu lens yada aparat.

9-10 aydır tw9000 kullanan kullanıcılar olarak ki burası önemli sadece gördüğümüz farklara ve gözlemlerimize göre
    bir sonuç çıkardık,elimizde test aletleri gidip profesyonel bir demo yapmadık,yapamayız da zaten ,

ProAV Tuncay bey ,sağolsun kendisi çok ilgilendi bizimle,hiç yorum ve müdahaleden bulunmadan her türlü ekipman
    ve kolaylığını sağladı bize ,kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek isterim.

Merak ettiğiniz sorular olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.

Test Cihazları:

Sinema Amfisi :Pioneer SC LX 75
    Bluray Player :Oppo 95 EU
    Projeksiyonlar :Epson EH TW 9100
    Epson EH TW 9000w
    Epson EH TW 8100
    HDMI Kablo :ProfiGold

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 25 Şubat 2021; 14:3:50 >

• Arkadaşlar epson twh480 model projeksiyonumda önceki mesajımda görüldüğü gibi ekranın altında renk farklılaşması vardı, benzer sorun yaşayabilecekler için yazmak istedim. Yabancı forumlardan araştırdım ve cihazdaki merceklerin yerine oturmadığından kaynaklı olduğunu gördüm. Tüm mercekleri kontrol ettim hepsi sağlam ve yerine oturmuştu. Altta eklediğim fotoğrafta kırmızı dairenin içine aldığım yerdeki metal parçanın iki adet vidasını sökünce altında 3 tane daha mercek/cam olduğunu gördüm, ortadakinin üzerine bastırınca tık diye ses geldi ve yerine oturdu. ekranın altındaki renk değişikliği sorunu hallolmuş oldu, benzer sorun yaşayanlar olursa aynı şekilde kontrol edebilirler.

Bir diğer husus da projeksiyonu açar açmaz "otomatik iris hatalı, cihazı kapatıp epson servisine başvurun" tarzı hata gelmesiydi, mavi daire içine aldığım küçük motoru önündeki plastik parça ile birlikte dikkatlice çıkarınca motora takılı plastik dişliler görünüyor, genelde bu hata bu dişlilerdeki pisliklerden kaynaklanıyormuş, bazen de kablo bağlantılarını kontrol etmek lazımmış hdmi vga vs. Bahsettiğim dişlilere baktığımda dişlinin arasına küçük bir kara sinek sıkıştığını gördüm. cesedi kaldırıp dişlilerdeki tozu temizledim ve yerine özenle taktım. hata kayboldu.

bu iki hatayı alanlar varsa yardımcı olur umarım. iyi forumlar.

• Bildiğiniz üzere Epson 2012 IFA fuarında yeni modelleri tanıtmıştı...

... TW6100 - TW6100W - TW8100 - TW9100 - TW9100W

• Bugün öğrendiğim TR liste satış fiyatları;

TW-8100 2570 € + KDV
    TW-9100 2980 € + KDV
    TW-9100W 3290 € + KDV

• Epson bu yeni seride bildiğimiz 6000 ile 9000 seri arasına yeni bir model daha çıkarttı, TW 8100 ; (aslında ülkemizde olmasa da bazı ülkeler de bu yıl 8000 olarak bu model çıkmıştı.)

9100 den farkı içerisinden gözlük çıkmayacak ve ISF kalibrasyon yapılamıyor.

• EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)
  • TW 9100 (W) : 9000 serisinin yeni modeli bilmeyenler için model numarasının yanın (W) olanlar Kablosuz modeli oluyor ( Wi fİ ) ve Beyaz renk olarak geliyor ,kablolu düz model ise Siyah renk oluyor.

6000 serisinde de durum böyle.

9000 ile 9100 arasında ki temel farklar,

- 3D gözlüklerin usb şarjlı oluşu

- 1:320.000 kontrast,

- Kablosuz adaptörde ki tek giriş HDMI sayısının beş'e çıkması

- 3D deki IR haberleşme RF olarak değiştirilmiş. ki bu özellik 3D kullanımda diğer
    kumandalar ile çakışma problemini ortadan kaldıracaktır.

• EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)

• burada biraz anlatanlar robotvari konuşmuş ama :) 3D ile ilgili Epsonun çalışma şekline değinmişler.

• Garantili TW9000 mi alsam Garantisiz TW9100 mü karar veremedim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuoresportivo

Garantili TW9000 mi alsam Garantisiz TW9100 mü karar veremedim :(

Elektronik işi bazen şans işidir, eve gelip kutusunu heyecanla açtığınızda cihaz bazen çalışmaz yada alırsınız bir bakmışsınız 1 hafta 1 ay sonra cihaz açılmıyor,
    zaman zaman bende yurt dışından cihaz getirip kullanmışlığım vardır ama bu maliyette ki ürünler için kişisel görüşüm garantili almak.
    Dolayısı ile tw9000 modelini tercih edebilirsiniz ,riske girmeye değecek görüntü anlamında çok bir değişiklik yok üst modelde.

tw9000 için yurt dışında ilk firmware çıktığında Epson Türkiye ile bağlantıya geçip biraz da zorlayarak,kendi cihazımı da gönüllü vererek yaklaşık
    3 saatte yetkili servis de güncelleme yaptırmıştım,bu gibi durumlarda yada arıza durumunda servisten ciddi rakamlar çıkabilir karşınıza.

tabii tercih meselesi,karar sizin.

Edit :ilave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astramastra -- 23 Kasım 2012; 17:43:15 >

• Beni de listeye yazabilirsiniz. Bende 9000 W var. Çok memnunum. Perde olarak da kendi yaptığım çerçeveye gerili halde olan "blackout" perde kullanıyorum. 16:9 formatta, yatay 3m uzunluğunda, 4m mesafeden seyrediyoruz. Perdeden çok memnunum, led tv 'yi hiç aramıyoruz. Bir türlü üşenmeyi bırakıp foto da çekemedim. Hafta sonu üşenmeyip foto eklemeye çalışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_seaman

Beni de listeye yazabilirsiniz. Bende 9000 W var. Çok memnunum. Perde olarak da kendi yaptığım çerçeveye gerili halde olan "blackout" perde kullanıyorum. 16:9 formatta, yatay 3m uzunluğunda, 4m mesafeden seyrediyoruz. Perdeden çok memnunum, led tv 'yi hiç aramıyoruz. Bir türlü üşenmeyi bırakıp foto da çekemedim. Hafta sonu üşenmeyip foto eklemeye çalışacağım.

eklendiniz

fotoları bekliyoruz en kısa zamanda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Garantili TW9000 mi alsam Garantisiz TW9100 mü karar veremedim :(

Elektronik işi bazen şans işidir, eve gelip kutusunu heyecanla açtığınızda cihaz bazen çalışmaz yada alırsınız bir bakmışsınız 1 hafta 1 ay sonra cihaz açılmıyor,
    zaman zaman bende yurt dışından cihaz getirip kullanmışlığım vardır ama bu maliyette ki ürünler için kişisel görüşüm garantili almak.
    Dolayısı ile tw9000 modelini tercih edebilirsiniz ,riske girmeye değecek görüntü anlamında çok bir değişiklik yok üst modelde.

tw9000 için yurt dışında ilk firmware çıktığında Epson Türkiye ile bağlantıya geçip biraz da zorlayarak,kendi cihazımı da gönüllü vererek yaklaşık
    3 saatte yetkili servis de güncelleme yaptırmıştım,bu gibi durumlarda yada arıza durumunda servisten ciddi rakamlar çıkabilir karşınıza.

tabii tercih meselesi,karar sizin.

Edit :ilave

Ya normalde ben Türkiyeden birşey almıyorum,

Harman Kardon AV3600 getirmiştim Amerikadan daha sonra onu sattım , bu sene HongKong dan Onkyo NR809 getirdim kendim , bu iki cihaz da da problem yaşamadım açıkçası

Neyse ProAV ye gidip haftaya bakıp alıp çıkacağım

Teşekkürler

• quote:

....

Teşekkürler

Bu aralar benimde uğrama düşüncem var ProAV'ye,Panasonic AT-6000 gelmiş demoya ,bir gidip görmek istiyorum.
  • quote:

quote:

....

Teşekkürler

Bu aralar benimde uğrama düşüncem var ProAV'ye,Panasonic AT-6000 gelmiş demoya ,bir gidip görmek istiyorum.

acaba ona doğru mu kaysak :)
  • Tüm EPSON'culara hayırlı olsun kulubümüz. Serdar bey emeğiniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireyal -- 24 Kasım 2012; 1:17:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

....

Teşekkürler

bütçe varsa tercih meselesi tabii,yalnız wireless olayı panalarda yok henüz :(

fiyatlarda bilgi olması açısından TR liste satış fiyatı 4250 € + kdv
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Tüm EPSON'culara hayırlı olsun kulubümüz. Serdar bey emeğiniz için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

....

Teşekkürler

bütçe varsa tercih meselesi tabii,yalnız wireless olayı panalarda yok henüz :(

fiyatlarda bilgi olması açısından TR liste satış fiyatı 4250 € + kdv

3d olarak epson için daha iyi demişler , ama internette 9000 ile bir karşılaştırma video 'su izledim Panasonic renk doğruluğu açısından çok daha iyi geldi , tabiki o fiyatları kesinlikle vermem o fark için.

Sanırım 9100 alacağım ben Wireless istemiyorum zaten ev yapılırken kablo işini ben halletmiştim.Wireless özelliği gerçekten iyi aslında birçok kişi için çözüm olaiblir ama istedikleri fark ta bana çok geldi , Wireless HDMI connector 'ları 300 liraya felan alabiliyorsunuz ve bu aletin onlardan bir farkıda yok açıkçası.

• Faydalı bir konu olmuş, teşekkürler :).

İlk yardımı ben isteyeyim, belki öneri gelir. 6000 kullanıyorum, genel olarak performansından ben memnunum, zaten ilk projeksiyonum. Default gelen ayarlar ile kullanıyorum. Hatta eco mod akşamları film izlediğimde benim için gayet yeterli oluyor, doğal seçeneğini tercih ediyorum. Bunun dışında ince ayar tavsiyesi olan var mı? Ya da ince ayarları kurcalayan, fayda sağlayan?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.