Şimdi Ara

THY Fly Turkish uygulaması Passbook desteği kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türk Hava Yolları'nın Pozitron tarafından geliştirilen Fly Turkish adlı iOS uygulaması, uzun süredir hizmet veriyor ve pek çok açıdan olumlu eleştiriler alıyor. 

Uygulama içerisinde rezervasyon ve bilet satışı, Miles and Smiles işlemleri, check-in, uçakların hareket durumları gibi pek çok özellik sunuluyor.

Pozitron, yaptığı duyuruda, Fly Turkish uygulamasını Apple Passbook ile uyumlu hale getirdiklerini açıkladı.

Apple'ın iOS 6 ile sunduğu Passbook uygulaması, kullanıcıların indirim kuponlarını, uçak biletlerini ve otel rezervasyonlarını saklayabildikleri bir platform. Passbook desteği sayesinde THY yolcuları mobil biniş kartlarını uygulama içerisinde saklayabilecek ve uyumlu bankolardan sadece iPhone veya iPod touch ekranını kullanarak geçebilecek. Ayrıca uçağa dair tüm bilgiler de yine ekranda bulunacak.

THY, Passbook entegrasyonunu gerçekleştiren dünyadaki ilk havayollarından birisi oldu. 

https://itunes.apple.com/tr/app/fly-turkish/id389581301?mt=8 

• Neden hala android platformuna gelmiyor anlayamıyorum arkadaş

• Apple i zengin kesim .android i fakir kesim görüyor lar da ondan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Apple i zengin kesim .android i fakir kesim görüyor lar da ondan

• quote:

Orijinalden alıntı: n55s-s1194v

Neden hala android platformuna gelmiyor anlayamıyorum arkadaş

Passbook Apple'ın kendi geliştirdiği ve iOS'in içine gömdüğü bir uygulama. Bu nedenle firmaların ona destek vermesi çok kolaylaşıyor. Google'da benzer bir uygulama üretirse THY onada destek verecektir. Passbook sayesinde diyelim ki uçak kapıları açıldı gibi uyurılar veya kapı değişti gibi bilgiler telefonunuza anında geliyor olması gerekiyor eğer ki THY destekliyorsa.

Apple bu teknolojiyi NFC'nin yapabileceği bir çok şeyde kullanabileceğini belirtmişti ki zaten firmalar destek verdikçe en azından firma kart uygulamalarında NFC'ye filan gerek kalmayacaktır. NFC kanımca ilerde bilgi paylaşımı filan için kullanılacağını düşünüyorum fakat devamlı olarak kullanıcılar tarafından pil konusunda tasaruf amacı ile açık bırakılmayacağı düşünülürse bluetooth'dan ne farkı kalıyor pek anlamak zor.

• Passbook uygulamasına geçmesi güzel olmuş fakat hala iPad için bir THY uygulaması olmaması kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Apple i zengin kesim .android i fakir kesim görüyor lar da ondan

Aynen

• Selam,
    Ben ilk Pegasustan bekliyordum. THY şaşırttı açıkçası.

• passbook kullanmayı bilmiyorum da acaba itunes harici yükleme imkanımız yok mu çünkü 25pp kullanıyorum da telefonun eş zamanlama yapmaması lazım :D
  • quote:

Merak etme yakında google ismini değiştirerek markete koyar
  • quote:

Çünkü PassBook'u Apple kendi geliştirdi hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PassBook app listesinde hala fly turkish yok ???

• quote:

Orijinalden alıntı: stokesmg

PassBook app listesinde hala fly turkish yok ???

evet bende göremedim. üstelik halen anlamış değilim bunun nasıl .alıştığını. giriyorum appstore'a yönlendiriyor. Altındaki programları yükleyince birşeyler olacak diye düşündüm, sonra listede booking com'unda olduğunu gördüm ve bende zaten yüklü. THY de yok. Ben anlayamadım bu olayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canzz

quote:

evet bende göremedim. üstelik halen anlamış değilim bunun nasıl .alıştığını. giriyorum appstore'a yönlendiriyor. Altındaki programları yükleyince birşeyler olacak diye düşündüm, sonra listede booking com'unda olduğunu gördüm ve bende zaten yüklü. THY de yok. Ben anlayamadım bu olayı

Passbook ile entegre çalışan app ile başlıyor olay. Örneğin Lufthansa'nın app'ini kullanarak check-in yapıyorsun ve app'ın içerisindeki bir link ile bu bilgiyi pasabook'a gönderiyorsun ve artık uçuş kartını passbook üzerinden takip ediyorsun.

• Haberden çok android olayı çok tartışılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canzz

quote:

THY uygulamasını genel Store'de aratıp indirin. Daha sonra seçenekler vb. bir yerde Passbook'a at gibi bi seçenek çıkacaktır ona tıklarsanız biletiniz Passbook'a aktarılacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• hayatımda hiç uçağa binmedim la hatta onu geç havaalanı bile görmedim daha .d inşallah bu uygulamayı kullanacağım günler de gelir o zamana androide çıkar zaten
    not: android kullanıcısıyım
  • denemek icin sabirsizlaniyorum :)
  • Atlasjet ve Pegasus'tan da bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.