Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aracı aldığımda fulledim.470 km yol yaptım. bu yolun yüzde 30 u 5. vites hız sabitleyiciyle 90-110 arası hızla. yüzde 60 ı ağırlıklı 3. 4. vites 50- 70 km hızla, yüzde 10 u da şehir içi 1. 2. vitesle yaptım. tekrar fullediğmde 120 liraYA DOLDU. benzin litresi 4.16 dan. 29 LT YE YAKIN ALDI. BU DA KM DE 25,5 KURUŞA DENK GELİYO. BEKLEDİĞMDEN ÇOK İYİ ÇIKTI YAKIT TÜKETİMİ.
  • aracım 1.2 motor olduğunu da belirtiyim.
  • http://youtu.be/YxwPbY67O_c clio 4 1.2 joy yakıt tüketimi benzinli yazin youtube 3. Video daha 1000 km olmadi arac en sakin kullanimda bile ortalamayi 7.2 den asagi dusuremiyorum. Cok sakin kullaniyorum vites uyarilarina uyuyorum. Ikinci depoyu fulledim ilkinde hor kullandim 9 litrede seyretti hep. Ikinci kez fulledim sakin kullaniyorum. Menzilide 560 km gösteriyor. Sizce normalmi izmirde sehr ici bu rakamlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesin arabası güzelde bir bana mı sorunlusu denk geldi anlamıyorum ki ! Aracım 1.2 75 HP icon , gitmemek için direniyor. Gitmeyince sinirleniyorum gaza basıyorum bu seferde yakıt tüketimi uçuyor. Renault'a defalarca gittim bişey çıkmıyor. Hatta bide akıl veriyorlar 1.2 motor böyle olur. 3 Yıl her gün 2005 model 1.2 75 HP clio ile yol yaptım, o araba buna göre uçaktı sanki. Ve ortalama 0.6 LT az yakıyordu. Var mı bir çare akıl verin...
    Binesim gelmiyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigafuri -- 20 Ocak 2015; 23:53:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adigafuri

Herkesin arabası güzelde bir bana mı sorunlusu denk geldi anlamıyorum ki ! Aracım 1.2 75 HP icon , gitmemek için direniyor. Gitmeyince sinirleniyorum gaza basıyorum bu seferde yakıt tüketimi uçuyor. Renault'a defalarca gittim bişey çıkmıyor. Hatta bide akıl veriyorlar 1.2 motor böyle olur. 3 Yıl her gün 2005 model 1.2 75 HP clio ile yol yaptım, o araba buna göre uçaktı sanki. Ve ortalama 0.6 LT az yakıyordu. Var mı bir çare akıl verin...
    Binesim gelmiyor artık.

bunu satıp yine de clio istiyorsanız hemen hemen aynı paraya 0.9 turbo clio bulabilirsiniz

• predator93 kullanıcısına yanıt
    Valla artık sizin dediğinizi yapmakdan başka çarem kalmadı; fakat olay satmak değil, bu aracın sıkıntısı ne? Sonuçta satarken, alıcı niye sattığımı soracak ve bende ''borcum varda'' diyebilecek biri değilim.
  • quote:

Herkesin arabası güzelde bir bana mı sorunlusu denk geldi anlamıyorum ki ! Aracım 1.2 75 HP icon , gitmemek için direniyor. Gitmeyince sinirleniyorum gaza basıyorum bu seferde yakıt tüketimi uçuyor. Renault'a defalarca gittim bişey çıkmıyor. Hatta bide akıl veriyorlar 1.2 motor böyle olur. 3 Yıl her gün 2005 model 1.2 75 HP clio ile yol yaptım, o araba buna göre uçaktı sanki. Ve ortalama 0.6 LT az yakıyordu. Var mı bir çare akıl verin...
    Binesim gelmiyor artık.

Hocam bende 1.2 logan kullanıyorum, şehiriçinde gayet perormanslı aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Binesim gelmiyor artık.

İşte asıl mevzuda bu: herkesin araç gidiyor ama bu neden gitmiyor??? Yok mu Adana'dan 1.2 Clio 4 ü olan biri sevabına bir gün test edelim. Hatta Test ederken harcadığı benzinide ben karşılayacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Binesim gelmiyor artık.

İşte asıl mevzuda bu: herkesin araç gidiyor ama bu neden gitmiyor??? Yok mu Adana'dan 1.2 Clio 4 ü olan biri sevabına bir gün test edelim. Hatta Test ederken harcadığı benzinide ben karşılayacağım.

Hocam clio 4 1.2 nin teknik özelliklerinde 0-100 ü 14.5 yazıyor , muadili olanlarda 13-13.5 oluyor, dacia bile daha iyi.
    Diğer clio4 1 .2 lerde aynıdır , clio 3 ve clio2 daha iyi olabilir.

• quote:

Valla artık sizin dediğinizi yapmakdan başka çarem kalmadı; fakat olay satmak değil, bu aracın sıkıntısı ne? Sonuçta satarken, alıcı niye sattığımı soracak ve bende ''borcum varda'' diyebilecek biri değilim.

araba kazalı falan değilse niye sıkıntı olsun ki sorarlarsa performansından memnun değilim dersin
  • Cok yakıyor. Lpgyi ciddi ciddi dusunmeye başladim onerileriniz varmi yada lpg taktiran varmi memnuniyetleri nasil lpgyi taktirirsam garanti disi kalacak buna degermi bilmiyorum. Motor kucuk diye subaplari yuksek devirlere cok kullaninca eritebiliyormus. Lpg taktirincada basamicaksan ne anladim bu işten. bi yardimci olsaniz

• umut414141 U kullanıcısına yanıt
    Vitesi kaç devirde değiştiriyorsunuz, benim arabada vites uyarısı yok ,2000 devirde değiştiriyorum.

• 2000 ve 2500 devirde degistrmemi soyluyor bnde alistim en fazla 2500 de degistiriyorum

• Yav kardes sen ne bekliyorsun bu arabadan? Bende de Clio 4 1.2 var. Yokusları 2 ile cıkamıyorum :) Araç daha 500km de falan ileriye donukde bir beklentim yok. Renault serviste benim profesor olarak nitelendirdigim bir teknisyen daha ben almadan alabiliyorsan dizel al bu araç yakar demisti. Bunlara alış bence. Bunun yanında yokuş kalkış dsetek hız sabitleyici esp vs keyfini cıkar derim. Araç bana gore keyifli bir araç. Diğer markalara göre dop dolu bir araç. Şuan ki şehir içi ortalama 7.4 ki bana göre iyi bir rakam. 30 kuruşlara denk geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin koc -- 22 Ocak 2015; 9:04:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin koc

Yav kardes sen ne bekliyorsun bu arabadan? Bende de Clio 4 1.2 var. Yokusları 2 ile cıkamıyorum :) Araç daha 500km de falan ileriye donukde bir beklentim yok. Renault serviste benim profesor olarak nitelendirdigim bir teknisyen daha ben almadan alabiliyorsan dizel al bu araç yakar demisti. Bunlara alış bence. Bunun yanında yokuş kalkış dsetek hız sabitleyici esp vs keyfini cıkar derim. Araç bana gore keyifli bir araç. Diğer markalara göre dop dolu bir araç. Şuan ki şehir içi ortalama 7.4 ki bana göre iyi bir rakam. 30 kuruşlara denk geliyor.

Yakıt tüketimi ve şehiriçi performansını ben beğeniyorum ama sormak istediğim hız sabitleyici kullanmak problem olmuyormu, en ufak yokusu görünce çekişten düşüyor.
    Logan 1.2 ile yazın ortalama 800 km yaptığım oldu istanbulda.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigafuri -- 14 Şubat 2015; 12:02:35 >
  • 1200km oldu aracim. Kullandıkca motor kendine geliyor gibi. Daha rahat cıkıyorum yokuşları. Ama 1.2 motora sahip bir arac kullandıgınızı unutmayın. Ortalama yakıt tuketimi 7.4. ve 7.5 arası degisiyor(Trafikte) Biraz uzun yol gidersem en son 7.3 gordum. 1500 km den sonra otobana çıkıp bi 50km falan yüksek hızda kullanmayı planlıyorum.
  • Benim logan 1.2 de 7.5 gibi, odeğilde 0.9 minijet lerde durum nasıl acaba ,pek görünmüyorlar artık.

• clıo 4 1.2 joy aracım kıs aylarında 9.5 litre altına düşmüyor 10,5 ile 9,5 arası değişiyor yakıt tuketımı şehır dısı ıse 90 sabıtlenırse ıkı kısı 5.3 litre cıvarı yakıyor minımum 5.1 gördüm açıkcası cokta ekonomık bır araç degil
  • 0.9 tce aracım şuan 6700 km de. Depoyu fulleyip kırmızı lamba yanana kadar şehir içinde dur kalk trafikte kullandım. toplam 600 km yol yaptım ve benzin ışığı yandı.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.