Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0,9 motorlu araç alınırmı ya moto siklet gibi tork diye bişey yoktur onda
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

0,9 motorlu araç alınırmı ya moto siklet gibi tork diye bişey yoktur onda

Yeni nesil motor. 90 beygir gücü var. Ben kullanıyorum çok seri bir araba. Ben de sizin gibi düşünüyordum. Bir test sürüşü yaptım, Fikrim değişti. Rampalarda da hiç zorlanmıyorum. Tüketim zaten harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tusinami19

quote:

Yeni nesil motor. 90 beygir gücü var. Ben kullanıyorum çok seri bir araba. Ben de sizin gibi düşünüyordum. Bir test sürüşü yaptım, Fikrim değişti. Rampalarda da hiç zorlanmıyorum. Tüketim zaten harika.

Şaşırtıcı gerçekten nasip olursa denerim bende inş.
  • Beyler bu aralar babamla araba almayı düşünüyoruz Clio 4 te karar kıldık . Maximum 40-42 bin tl diyorduk en cazibi bu geldi . Fakat '' Yeni Clio Icon 1.2 16v 75 bg '' mi '' Yeni Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Start '' mi olmasına karar veremedik . Fikirlerinizi almak istiyorum . Şehir içi ortalama 7 lt demiş ama sizden okuduğum değerler bunların çok uzağında . Şimdiden teşekkür ederim
  • adigafuri kullanıcısına yanıt
    Evim esenyurtta işim merkezde bu aralıkta kullanıyorum genelde. Şu sıraralar sanırım kış şartlarından tüketim 7.5 civarında bide eskisi kadar yumuşak kullanmıyorum ondan da kaynaklanabilir. Zaten bu aralar lpg taktırmayı düşünüyorum ama garanti vs. den dolayı kararsızım
  • Yeni Clio 1.2 turbo Icon EDC şanzıman araç almayı düşünüyorum. Önceki aracım dizeldi ve 5.6 litre civarında yakıyordu. Senelik ortalama 20.000 km yol yapıyorum. Otomatik ve benzinli araca geçişti yakıt konusunda biraz tereddütlerim var. Fabrika verileri 6.6 görünüyor ama ben 7 litreyi otomatik araçta yakalar mıyım?
  • Arkadaşlar Merhaba, konuyu yeni yeni inceleme fırsatım oldu.
    bende RENAULTUN CLIO IV YENİ CLIO TOUCH 1.2 16v 75 bg modelini almayı düşünüyorum.
    bu araç hakkında bir bilgisi olan yada aranızda kullanmakta olan varmıdır.
    Yardımlar için şimdiden Teşekkür Ederim...
  • 0.9 tce modeli 130-140 km ortalama hizla 100 km de kac lt yakar.deneyen varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

motosikletlerde torka çok önem verilmez.çok da anlamlı değildir.
    649cc lik 2 silindir motordan 72 hp çıkarırlar ve torku 66nm'dir sadece ama bu araç 0-100km'ye 3.5 saniyede çıkar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oomerozer

quote:

motosikletlerde torka çok önem verilmez.çok da anlamlı değildir.
    649cc lik 2 silindir motordan 72 hp çıkarırlar ve torku 66nm'dir sadece ama bu araç 0-100km'ye 3.5 saniyede çıkar..

clio 3.5 saniyede 100 yapacak ha :D
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    yanlış anlamışsın arkadaş Motorsikletten bahsetmiş..
    hani şu arkasında kask takan bi kızı alıp senin yanından vızz diye geçen türden 650liklerden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

hani şu arkasında kask takan bi kızı alıp senin yanından vızz diye geçen türden 650liklerden..

:)
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    1.2 75 icon var . Sehir disi 80 km hiz 5. Vites en az yaktigi yer. Yuksek devirlerden nefret eden bir karakteri var motorun. Yuksek devirde vites degisince cok yakiyor. Ama guzel yani 5. Vites 60 km hizda sarsintisiz gidiyor:) yani aslinda cok sakin kullanmak gerek. Boyle kullaninca en fazla ortalama 6.5-7 arasi yakiyor. Yuksek devirde vites degisince 8-9 arasi yakiyor. Yakiti ilk aldigimiza gore ortlama 1.5 litre dustu. Sunu soyleyim bu arabayi bagirtmazsaniz az yakar. Bu aracla 100-110u gecmeyin. Zaten 120den sonra ruzgar ve motor sesi cok rahatsiz ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

:)

evet motorsikletten bahsetmiştim. ama yazış amacım herhangi bir motorsiklette 4 tekerli bir aracı karşılaştırmanın anlamsız olacağıydı :)
  • poyraz0606 P kullanıcısına yanıt
    Poyraz kardeşim merhaba, öncelikle geçmiş olsun demek isterim. Sizin aracınız olan yeni Clio' nun tüm parçaları Bursa Mudanya da üretiliyor, bagaj kapağı ya da yedek parça temin sorunu yaşamanız çok ilginç. Tam olarak detayı bilmiyorum ama bence sigorta şirketlerinin parayı ödememek için türlü türlü pislikler yapmaya çalıştığına bizzat kendim şahit oldum.Bence parçayı direk kendin sorgula derim ben.Tüm parçaları burada üretilen ve satış rekorları kıran bir araçtan bahsediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

1.2 75 icon var . Sehir disi 80 km hiz 5. Vites en az yaktigi yer. Yuksek devirlerden nefret eden bir karakteri var motorun. Yuksek devirde vites degisince cok yakiyor. Ama guzel yani 5. Vites 60 km hizda sarsintisiz gidiyor:) yani aslinda cok sakin kullanmak gerek. Boyle kullaninca en fazla ortalama 6.5-7 arasi yakiyor. Yuksek devirde vites degisince 8-9 arasi yakiyor. Yakiti ilk aldigimiza gore ortlama 1.5 litre dustu. Sunu soyleyim bu arabayi bagirtmazsaniz az yakar. Bu aracla 100-110u gecmeyin. Zaten 120den sonra ruzgar ve motor sesi cok rahatsiz ediyor.

Bir anlamda tamamen şehir içi aracı...
    Uzun yola gitmek büyük sıkıntı bu tür araçlarda...
    Vites oranları şehir içine göre yapıldığı için 5.vites te 3000 devirde aşırı motor gürültüsü yaratan 100-120 Km lik hızlar uzun süre kullanım sıkıntı yaratıyor...

Touch 1.2 ile Touch 0.9 arasında 2.500 TL lik fark var ve bu farkı göz önüne alırsak 0.9 daha mantıklı geliyor bana...

• Arkadaşlar merhaba

Ben Fiat Fiorino kullanıyorum. Renault bayisine Dacia bakmaya gitmiştim. Fakat Clio 4 ü yakından görünce çok beğendim. Dizeli pahallı olduğu için 1.2 enjoy modeliine baktım. Yıllık 40.000 km yol yapıyorum ama araç 100.000 km geldiğinde satıyorum. Sizin deneyimlerinizi okudum. Karar veremedim bir türlü. Sizin fikirlerinizi rica ediyorum.
  • arkadaşlar bende 1.2 authentic var clio 2 benim aracın kasa hafif aracı kaldırıyor clio 3 ve clio 4'e göre kasanın hafifliğinden yırtıyorum biraz ancak hala bu motorun kullanılmasına şaşırıyorum geçen aveo baktım 1.2 122 tork ve 84bg şehir içi 6.6lt ortalama diyor,araçların markalarını geçelim sadece motora odaklanalım ve ne demek istediğime bakalım şahsen ben 900cc turbolu motor yerine 1.2 84bg aracı tercih ederim,renault niye hala bu 1.2 motoru geliştirmiyor anlamış değilim,tce motoru bile kafadan 5yıl sonra soktu türkiyeye,sıfır araç alıyor alsam bir daha renault almam bu paranın hakkını vermiyor,tasarım 10 numara ancak iç malzeme kalitesi berbat,motor seçeneği yok gibi birşey 900cc turbo,1.2 motor ve en sonda 1.2 turbo girmiştir artık sanırım türkiyeye,2.elde çatır çatır satıyor ama sıfır araç alan adam 5 sene satmaz zaten aracını onun için 2.wl çok önemli değil 2.el piyasası
  • Bende mi problem var, aracım genelde şehiriçi 8.6 lt ortalama gösteriyor devirli kullanıyorum dikkat ediyorum fakat pek düşüremedim araç 1.2 touch modeli 7.500 km de.
  • 0.9 Aracımı 2. el olarak aldım,12.000 Km'de
    Şehir içi tüketimi 8-9 arası oluyor.

İlk aldığımda çok sıkışık trafiğe girdim 13L 'ye kadar gördüm.Ortalama kız 11Km'idi .

Normalmidir bu değerler ?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.