Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mart 2013 başlarında 0.9 Tce Touch aldım. Ankara Eryaman' da oturuyorum. İş güzergahım İstanbul yolu ve Eskişehir yolunu kapsayan bir karışıma sahip. Çok fazla iniş çıkış yok. Akşam ve sabah saatlerinde belli noktalarda dur kalk yapıyorum. Toplamda 4 ya da 5 trafik lambası var. Parkur uzunluğu gidiş dönüş toplamda 50 km / gün.

Gelelim tüketim değerine;

Aracım henüz 350 Km de... Yani bayiden aldığımda doldurmuş olduğum 100 TL lik benzin henüz bitti. E tabi buradan hemen 100 TL benzin ile 350 Km yaptığımı hesaplamışsınızdır kurt ekonomistler olarak :) :)

Kullanım tarzım shift light a genellikle uymak şeklinde. Yani araç bana vitesi küçült ya da büyüt diye uyarı verdiğinde buna uyuyorum. Trafik akış hızına uymak için sadece 2 - 3 defa 115 Km/ h hıza ulaştım. Kalan zamanlarda max. 70 - 90 Km/ h hızla kullanıyorum. Rodaj bitmeden araca abanmak istemediğimden henüz ivmelenme performansını deneyemedim ama buna sabırsızlanıyorum. Yol tutuş gayet başarılı. Eşimin Fiestası kadar iyi diyebilirim. Ben çoka az yaksın diye değil zaten dizayn ve tasarıma aşık olduğum için bu aracı aldım.

Sonuç: Renault sihirbaz değildir. Düzenbaz hiç değil. Sürüş tarzınıza müdahale edemeyeceğinden yakıt sarfiyatınızı garantileyemez.

Ben Renault avukatı değilim ama; yukarıdaki değeri samimi olarak ve abartmadan,dürüstçe yazdım. Belki kafasında soru işareti olanlara fikir verir.

Saygılar,
    ilker

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerki

Arkadaşlar selam,

Mart 2013 başlarında 0.9 Tce Touch aldım. Ankara Eryaman' da oturuyorum. İş güzergahım İstanbul yolu ve Eskişehir yolunu kapsayan bir karışıma sahip. Çok fazla iniş çıkış yok. Akşam ve sabah saatlerinde belli noktalarda dur kalk yapıyorum. Toplamda 4 ya da 5 trafik lambası var. Parkur uzunluğu gidiş dönüş toplamda 50 km / gün.

Gelelim tüketim değerine;

Aracım henüz 350 Km de... Yani bayiden aldığımda doldurmuş olduğum 100 TL lik benzin henüz bitti. E tabi buradan hemen 100 TL benzin ile 350 Km yaptığımı hesaplamışsınızdır kurt ekonomistler olarak :) :)

Kullanım tarzım shift light a genellikle uymak şeklinde. Yani araç bana vitesi küçült ya da büyüt diye uyarı verdiğinde buna uyuyorum. Trafik akış hızına uymak için sadece 2 - 3 defa 115 Km/ h hıza ulaştım. Kalan zamanlarda max. 70 - 90 Km/ h hızla kullanıyorum. Rodaj bitmeden araca abanmak istemediğimden henüz ivmelenme performansını deneyemedim ama buna sabırsızlanıyorum. Yol tutuş gayet başarılı. Eşimin Fiestası kadar iyi diyebilirim. Ben çoka az yaksın diye değil zaten dizayn ve tasarıma aşık olduğum için bu aracı aldım.

Sonuç: Renault sihirbaz değildir. Düzenbaz hiç değil. Sürüş tarzınıza müdahale edemeyeceğinden yakıt sarfiyatınızı garantileyemez.

Ben Renault avukatı değilim ama; yukarıdaki değeri samimi olarak ve abartmadan,dürüstçe yazdım. Belki kafasında soru işareti olanlara fikir verir.

Saygılar,
    ilker

Tamam az yaktığını biliyoruz da , hiç mi sıkıntısı yok yada şurası da şöyle olsaydı dediğiniz biryeri flan?

• Yorum yapan bir iki arkadaşa katılıyorum. Arka fren sisteminde kampana kullanılması hoş olmamış ama bunu hangi politika ile yapıyor araç üreticileri onu çözemedim çünkü Fiesta' da da kampana var. Bu ağırlıktaki bir arabaya arka tekerleklerde disk freni gereksiz maliyet olarak görüyorlar belki de. Bunun haricinde yine böylesine albenili bir tasarıma sahip araçta " direksiyon simidinin merkezlenememiş olması " bence büyük bir ayıp. 360 derecelik dönüşlerde simit aşağı yukarı yalpa yapıyor. Torpido gözü aydınlatmasını yine ben kendim imal etmek zorunda kaldım. Motor kaputunun amortisörlü oluşu hoş ve kullanışlı bir ayrıntı. Bazı kontrol butonları direksiyon tarafından perdeleniyor. Gündüz farlarının, park lambalarını veya farları yakınca sönmesi hoşuma gitmedi. Bu özellik manuel olarak On veya Off konumuna araç bilgisayarı tarafından pekala kontrol ettirilebilirmiş ama yapmamışlar. Madem medya ünitesine Touch Screen ekran koydun video gösterme kabiliyeti de koysana be designer. Kocaman arka logonun ortasına da bir geri görüş kamerası yerleştir sistemi tamamla... Gerçi ne kadar ekmek o kadar köfte durumu da var tabi... Fiyatına göre standart özellikleri ( fiyat / fayda ) gayet başarılı.

Her şeye rağmen... Göz alıcı bir otomobil... ( Benim Clio kırmızı laf aramızda :) :) )

• quote:

Orijinalden alıntı: just717067

Valla benim de şu an şehiriçi eco mod'da ort tüketimim 5.6lt. Araç 2300km civarında. Siz baya erken kötülemeye başlamışsınız.

3.500 km oldu ama hala eco modda kullanmama rağmen 7.7 düşüremedim nasıl başarıyorsunuz var mı paylaşacağınız bilgi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alberata

quote:

Valla benim de şu an şehiriçi eco mod'da ort tüketimim 5.6lt. Araç 2300km civarında. Siz baya erken kötülemeye başlamışsınız.

3.500 km oldu ama hala eco modda kullanmama rağmen 7.7 düşüremedim nasıl başarıyorsunuz var mı paylaşacağınız bilgi :)

Merhabalar,

bana sorarsanız bu araç 8 in altına düşmez düşmeyecekde,
    herkes 3000 km den 5000 km den sonra düşecek diyor ama ben pek sanmıyorum,bekleyip görücez...
    araç şehirdışında yakıtda cimri ,ama şehiriçinde 0.9 motor olmasına rağmen doymak bilmiyor...
    şehirdışında 5.9 lt yakan bi aracın şehiriçinde 7 lt 6 lt yi görmesini beklemeiyorum o yüzden renaultu suçluyorum bu
    aracı karışık kullanım 100 km de 4.5 lt yakıyor diye satarsan vatandaşı kandırmış kazıklamış olursun
    devletin buna izin vermemesi lazım.....sahtekarlık tek kelimeyle

• quote:

Orijinalden alıntı: haqoco

quote:

Orijinalden alıntı: polysynaptic

2013 model Clio 0.9 TCe Turbo Icon

ECO modda:

Ortalama Şehir içi: 5.1
    Ortalama Şehir dışı: henüz çıkmadım

Notlar:
    1. Aldığımda ortalama 17 falandı. hızla düştü.
    2. Bi ara 4.7'ye kadar düşürdüm ama sonra geri yükseldi.
    3. Dur kalk sayısı ile yokuş çıkma sayıları arttıkça ortalama yükseliyor.
    4. Aracın vites değiştirme isteğine uyuyorum. Ama çoğunlukla doğru yerde değiştirtmiyor vitesi.
    5. Opet'ten 95 oktanlık benzin aldım hep.
    6. Olanaklı oldukça start/stop kullanıyorum. Çok yararlı.

Güzel değerler hocam. Hangi il acaba? Bir de aracınız kaç binde?

km: yazıyı yazdığımda 1500 civarlarıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akinc75

0.9 TCE kullanıyorum 1600 km deyim.eco modda kullanmama rağmen ort 18 km hız ile yakıt tüketimi 8.8 lt.....

arkadaşım kusura bakma ama ortalama hızın 18 km. buna yolda yürüme hızı denir resmen. sen dur kalk yada ışıkta beklediğin için bu kadar çok yakıyorsun bence.
  • Start-stop bozuldu. 1.5-2 ay gayet iyi çalışan start-stop su anda hic calismiyor. "Su anda mumkun degil" yazısı cikiyor surekli. Tum varyasyonları tek tek check ettim. Motor sıcaklıgı normal, dış ısı uygun, kemer takılı, kapılar kapalı, kaput kapalı, klima kapalı, hatta havalandırma kapalı, kısaca hersey kapalı ve calismiyor bir suredir. Bugun servise birakicam. Bakalim care bulacaklar mı.
    Aynı sorunu yasayan var mı acaba?
  • İstediği kadar verimli olsun düşük motorlu olsun dizel olsun ne düşük hız ne de aşırı yüksek devir ne olursa olsun çok yaktırıyor. Uygun vites, doğru devir... tabii ekonomi için min. 4. viteste gidilmesi lazım ki diferansiyel oranları çok önemli.
  • Clio 3 var bende. 1.2 BVR şanzıman. LPG taktırdım. 22 kuruş yakıyor. 1.2 ler korkmasın. 62 bin km oldu. Yeter ki hızlı kalkmayın ve çok fren kullanmayın. Misal ilerde kırmızı ışık var adam hala gazı kökleyip gidip ışıkta zınk diye duruyor. Olmaz ... 0.9 motor riskti. Alanlar kârlı da çıkabilir üzülebilir de bunu zaman gösterecek. Ama içimdeki ses Kârlı olacaklarını söylüyor.

Not: devrinde kullanılırsa çekişte sorun yok. Ama yokuşun ortasında durursan yokuşun geri kalanını aracınla hoş muhabbet yavaş yavaş tamamlamak zorundasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akresi -- 13 Nisan 2013; 8:04:16 >

• yol bilgkisayarı a ve b şeklinde mi? her ikisinde de ayrı hesaplama yapabiliyor mu bilgi verirmisiniz?

Örnek A ve B bilgilerini sıfırlayıp yola çıkıyoruz. depomuz da dolu depo bittiğinde ve tekrar doldurduğumuz da B yi sıfırlayıp devam edebiliyor muyuz ? böylece A ve B de yakıt tüketimlerimizi farklı olarak görme şansımız var mı ?
  • hadi 1.2 ciler yorum bekliyorum ağırlık tek kişi seyahat ortalama 40km ile ne yakarız?
  • Arkadaşlar Clio 4 1.2 lerin yakıt tüketimi için güzel bir video

Clio 4 Sport Tourer alan arkadaşımız sağolsun hepinizi bilgilendirici video çekmiş.Buyrun Tüketim değerleri çok iyi anlık tüketim çok iyi.Ayrıntılar Clio 4 Sport Tourer sayfasında var..

http://www.youtube.com/watch?v=4eHB1YJrFUc
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Arkadaşlar Clio 4 1.2 lerin yakıt tüketimi için güzel bir video

Clio 4 Sport Tourer alan arkadaşımız sağolsun hepinizi bilgilendirici video çekmiş.Buyrun Tüketim değerleri çok iyi anlık tüketim çok iyi.Ayrıntılar Clio 4 Sport Tourer sayfasında var..

http://www.youtube.com/watch?v=4eHB1YJrFUc

ben linkte vereyim .

http://forum.donanimhaber.com/m_72802528/mpage_2/tm.htm

• aracım şu an 2200 km de 50 tl benzin ile 130 km civarı bir yol katediyorum şehir içinde...1.2 motor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elnem -- 24 Nisan 2013; 1:28:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elnem

aracım şu an 2200 km de 50 tl benzin ile 130 km civarı bir yol katediyorum şehir içinde...1.2 motor...

50 tl benzini
    50 lt benzin diye okudum da
    aman Allahım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

quote:

aracım şu an 2200 km de 50 tl benzin ile 130 km civarı bir yol katediyorum şehir içinde...1.2 motor...

50 tl benzini
    aman Allahım dedim

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

quote:

50 tl benzini
    aman Allahım dedim

Abi sakin olun 50 lt benzin almıyor ki araba :D bir depoyla 130 km arabayı çöpe atarım yüzüne bakmam :D
  • Arkadaşlar merhaba,
    bir kaç sorum olacak

1-bütçemiz dahilinde 1.2 75 bg versiyonu düşünüyoruz. liste fiyatı 30.000, küsur. bayi fiyatı bunun ne kadar altına düşer.

2-Bu modelde bildiğim kadarıyla aracın ön panelinde ekran olmayacak, haliyle o bölgenin nasıl olduğunu biri bana tarif edebilir mi, yada fotoğraf atabilir mi?

3-Aracı Antalya şehir içi ve çok nadir şehir dışı kullanmayı planlıyorum. Yıllık km'de az olacaktır haliyle.
    bu konuda bir hesap yapmak istiyorum, bu yüzden, uzun süredir kullananlardan güncel yakıt bilgisi alabilir miyim?

Sorularımı yanıtlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinc75

quote:

Orijinalden alıntı: alberata

quote:

Merhabalar,

bana sorarsanız bu araç 8 in altına düşmez düşmeyecekde,
    herkes 3000 km den 5000 km den sonra düşecek diyor ama ben pek sanmıyorum,bekleyip görücez...
    araç şehirdışında yakıtda cimri ,ama şehiriçinde 0.9 motor olmasına rağmen doymak bilmiyor...
    şehirdışında 5.9 lt yakan bi aracın şehiriçinde 7 lt 6 lt yi görmesini beklemeiyorum o yüzden renaultu suçluyorum bu
    aracı karışık kullanım 100 km de 4.5 lt yakıyor diye satarsan vatandaşı kandırmış kazıklamış olursun
    devletin buna izin vermemesi lazım.....sahtekarlık tek kelimeyle

aynen katılıyorum hocam kendi bindiğim araçta dahil insanları kandırıyorlar..
    adam utanmadan reklam yapıyor ya 1 milyon km testi bitti diye ki matematiksel olarak hesapladım araç 24 saat hiç durmasa ve satte 90 km sabit kızla o yolu 9-10 yılda alamıyor sen ne ara nerde üretip test ettin o aracı hayvan adam.. öteki reklamda bağrıyo 3.5 lt sadece 100km de eeee kullanan da 6.5 diyor kime inanacağız....
    clio ya gelincede 3 silindir araç o kasayı kaldırmak için 7-8 lt altına asla düşmez uzun yolda 5leri görebilir belki...
    kimse kimseyi kandırmasın bu devirde şehir içi dizel lpg benzin hiç fark etmez 5-6 tl arasından az yakanı yok...
    grand picasso aldım geçen yıl az yakıo dediler yeminle 10-11 lt altına hiç düşmedi.. dizel 1.6...
    satanlarsa 6-7 diyordu...
    dünde ordu ateş bayisinde yeni honda denedim aman Allah ım araç 12.8 litre 100km ortalaması gösteriyordu ve ortalama hız 41 km idi.. bide bunu 15-20km ye düşürsen ne olacaktı...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.