Şimdi Ara

ANTHEM MRX SERİSİ AVR RECEIVER (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
10
Favori
23.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdogan hayırlı olsun. Güzel günlerde kullan gelecegim misafirlige :)
  • Beklerim volkan,her zaman gelebilirsin.
  • joven kullanıcısına yanıt
  • joven kullanıcısına yanıt
    Galibi yok bu tartışmanın aslında,ama beklenen bir kırılma oldu fay hattında,,
  • Hadi beyler şimdi gidip onkyo başlığını karıştıralım ,ne kadar kavga o kadar reyting
    Şaka bir yanada gerginliği uslubuna dikkat eden arkadaşlar sayesinde tatlıya bağladık.
    arkadaşlar size sorayım,,internet radyonun dışında bu cihazda neyi yapamıyoruz,ben ne kaçırıyorum bu cihazı kullanmakla,anlatırmısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 18 Şubat 2015; 14:25:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Hadi beyler şimdi gidip onkyo başlığını karıştıralım ,ne kadar kavga o kadar reyting
    Şaka bir yanada gerginliği uslubuna dikkat eden arkadaşlar sayesinde tatlıya bağladık.
    arkadaşlar size sorayım,,internet radyonun dışında bu cihazda neyi yapamıyoruz,ben ne kaçırıyorum bu cihazı kullanmakla,anlatırmısın.

Hocam,

internet radyo yok
    dolby atmos yok
    9 kanal yok (dolby atmos için)
    thx yok
    32 bit sabre dac yok (ama oldukça iyi bir dac var içinde sesten farketmişsindir)
    bunlar gibi aklıma gelmeyen süslü püslü özellikler yok
    ama,
    kaliteli sinema sesi 7.1 (oldukça iyi)
    kaliteli stereo
    yeterince giriş ve çıkış bağlantılar (4k-3D vs.)
    kaliteli görüntü aktarımı (hiç bahsedilmedi)

kaçırdıkların ve kazandıkların kısaca böyle. zaten yıllardır sende avr kullanıyorsun neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu farketmişsindir.

• kanomete kullanıcısına yanıt
    Özelikle sordum soruyu tuncay,bilmeyen konuyu dışardan takip edenler anlasın diye..
    Kablosuz Bluetooth özelik ekleyerek internet radyo işinide halletim,,
    Dün akşam eski filimlerden birini daha izledi,ses gerçekten çok farklı.
    Cihaz biraz daha pişsin bakalım neler olacak. Bu cihazı bana aldırdığınız için sizlere çok teşekkür ederim.
  • erdote kullanıcısına yanıt
    hocam,

1-2 ay geçsin şu anki ses neymiş diyeceksin. bendeki ses hemen hemen oturdu.
    internet radyoyu bende senin gibi çözdüm. yahu ne büyük özellikmiş yani ses kalitesine değişilecek kadar büyük.
    varsın olmasın arkadaş.

hocam,

hatırlarsan biz sadece önerdik iyi dedik sizde beğenip aldınız ama diğer arkadaşlar bizi neredeyse src nin ortağıymışız gibi itham ettiler.
    biz yalnızca gördüğümüzü,duyduğumuzu ve kıyaslarımızı anlattık (gerçek verilerle -teorik değil) gerisini sen hallettin ve memnunda kaldın.

bize de güle güle kullan demek düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

hocam,

1-2 ay geçsin şu anki ses neymiş diyeceksin. bendeki ses hemen hemen oturdu.
    internet radyoyu bende senin gibi çözdüm. yahu ne büyük özellikmiş yani ses kalitesine değişilecek kadar büyük.
    varsın olmasın arkadaş.

hocam,

hatırlarsan biz sadece önerdik iyi dedik sizde beğenip aldınız ama diğer arkadaşlar bizi neredeyse src nin ortağıymışız gibi itham ettiler.
    biz yalnızca gördüğümüzü,duyduğumuzu ve kıyaslarımızı anlattık (gerçek verilerle -teorik değil) gerisini sen hallettin ve memnunda kaldın.

bize de güle güle kullan demek düşer.

her iey için teşekkür ederim..

• erdote kullanıcısına yanıt
    Erdoğan,

sen müsait olduğun bir zaman beni ara kalibrasyon dada bazı incelikler var.
    anthemle bu konularda uzun uzun yazıştım çok değerli bilgiler verdiler.
  • Anthem li sayısı giderek artıyor ülkede
    Hayırlı olsun
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Keşkeeeee benim olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

biz yalnızca gördüğümüzü,duyduğumuzu ve kıyaslarımızı anlattık (gerçek verilerle -teorik değil)

Yıllarca bende aynı ithamlara maruz kaldım sizleri çok iyi anlıyorum. Adama mesela kardeş diyorsun o sana üsluptan dem vuruyor. İnsanlar çok garip.
    Hepsine alıştık bu forumda yıllardır yazılanları takip ediyorum. Takmıyoum artık.

Çok iyi cihalar aldınız güle güle kullanın. Radyo olsa ne olur olmasa ne olur? Kimse radyo dinlemek için yığınla para verip amfi almaz. Haa olursa ne ala.
    THX, 7.1 keza aynı. Piyasada sanki bütün filmler hem 5.1-7.1 seçeneklide almıyoruz.

Şuanda piyasada atmos film yığınla varya zaten. 4K zibil gibi. 3D püüüü gani

Bunlar takıntı yapacak şeyler mi yahu?

Yıllarca 3D'si olmayan pre-power kullandım, radyosuda yoktu, internetin "i" si yoktu, dolby atmosda neymiş hiç yoktu.
    Eeee ben ne kaybettim şimdi? atmos hariç hepsini tepe tepe kullandım bu sette. Yeterki işi bil kafayı çalıştır bir dolu yöntem var.

Haaa biraz extra para çıkmıyor değil ama o kadar kusur kadı kızında da var. Zaten bu hobinin doğasında para harcamak var.

Aldığınız ürünlerin ses ve görüntü kalitesi sizi tatmin ediyorsa gerisi fasa fiso. Çözülmecek sorunlar değil.

Amfisinde hdmı bile olmaan bir dolu kullanıcı var, hdmı a gerek kalmadan başka yöntemle çözüm yoluna gidiliyor.

Yani kafaya takacak bir sorun yok ortada.

Haybeye ortamı geriyorlar.

Bu arada bunları can sıkıntısından zaman geçirmek adına yazıyorum, tatil olupta evde kalınca yapacak iş bulamadım forumu takip ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Anthem li sayısı giderek artıyor ülkede
    Hayırlı olsun

Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerinde olsun..
  • by@li kullanıcısına yanıt
    Bugün sanırım kar yağışı ile gelen bir gerginlik oldu, işe gidemedik canımızmı sıkıldı evde acaba ?
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet haklısınız bu özelliklerin eksikliğinde bizde birşey kaybetmedik.
    bu işin özü ulaşılmak istenen iyi ses ve görüntü kalitesi değilmi zaten.

herşeyden önce farkında olmadan ayar yapmaya harcadığımız kısıtlı vaktimizi artık keyifle film ve müzik dinlemeye ayırabiliyoruz.
    Aynen katılıyorum Ali abi. Internet radyo mevzusu ne cçok buyutuldu. Alırsın bir tane Sonos connect bütün internet radyolar emrinde. Ayrıca telefondan da hepsini kontrol edersin. Ayrıca AVR ' dekine göre 10 kat iyi olur. Dediğin gibi ayda kaç 4k ve 3d film izliyoruz. Atmos'u saymıyorum bile. Amaç İsviçre cakisi mi almak yoksa direkt olarak amaca hizmet eden bir cihaz mi almak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Erdoğan,

sen müsait olduğun bir zaman beni ara kalibrasyon dada bazı incelikler var.
    anthemle bu konularda uzun uzun yazıştım çok değerli bilgiler verdiler.

Say'ın kanomete kalibrasyonla ilgili bilgilerinizi buradan paylaşabilirmisiniz rica etsem bilmediğimiz incelikleri öğrenmek isteriz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Aynen katılıyorum Ali abi. Internet radyo mevzusu ne cçok buyutuldu. Alırsın bir tane Sonos connect bütün internet radyolar emrinde. Ayrıca telefondan da hepsini kontrol edersin. Ayrıca AVR ' dekine göre 10 kat iyi olur. Dediğin gibi ayda kaç 4k ve 3d film izliyoruz. Atmos'u saymıyorum bile. Amaç İsviçre cakisi mi almak yoksa direkt olarak amaca hizmet eden bir cihaz mi almak.

Geldi AVR 9.000.- TL'ye. AVR 7.500 + Sonos 1.500 = 9.000.- Tl. Diğer eksikleri saymıyorum bile.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.