Şimdi Ara

3D LED TV ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
39.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yakın bir zamanda uygun bir fırsat yakalayabilirsem 46",47" yada 55" bir 3D LED TV almayı planlıyorum. Fiyatlar kolay kolay 2.500 TL nin altına düşmediği için verdiğim karardan pişman olmamak için fikirlerinize, bilgilerinize ihtiyacım var. Eğer katılım fazla olursa bu mesajı güncelleyerek, benim gibi almak isteyen arkadaşlar için bir rehber oluşturabiliriz.

Öncelikle piyasada çok fazla ürün var. Bu durum kafamın karışmasına neden oluyor. Örnek vermek gerekirse Philips 47PFL-6907 ile 47PFL-6097 karşılaştırdığım zaman ikiside 3D,Ambilight,PMR600Hz,SMART TV, DLNA gibi temel özelliklere sahip. Ancak fiyat karşılaştırması yaptığımız zaman aralarında yaklaşık 1000TL fark bulunmakta. Benim göremediğim, sizin farkedebildiğiniz yada bildiğiniz bir fark gerçekten var mı ?

Forumlardan,internetten araştırdığım kadarıyla 600Hz (Sanırım gerçek Hz değeri daha az) in bir anlamı yok. Yani 50 - 100 - 200 Hz değeri gayet yeterli bir durumda. Bu özellik dışında TV leri hangi özelliklerine göre karşılaştırmam gerekir ? Çoğu üründe tek fark ya Hz değerinin farklı olması yada dahili Wi-Fi adaptöre sahip olması.

Benim tespit ettiğim kadarıyla Philips LED TV lerin renkleri gerçekten güzel, Samsung un ise gözü yoracak cinsten bir renk paketi olduğunu düşünüyorum. LG ise Philips ile Samsung arasında bir görünüme sahip gözüküyor.

Konuya bakan herkes en azından bir yorum yazarsa, doğruları daha çabuk bulabiliriz. Teşekkürler.

Arkadaşlar cumartesi günü Philips 47PFL6907 almış bulunuyorum. Eğer bu cihaz hakkında sormak istediğin birşeyler olur ise bu konudan yada ö.m yoluyla bana ulaşabilirsiniz. Şu an için cihaz kurulumu gerçekleşmedi ancak yakın zamanda deneme fırsatı bulacağım.

Arkadaşlar Philips 47PFL6907 pazartesi günü Vatan Bilgisayar tarafımdan evime geldi. Çarşamba günüde Philips Servisinden gelerek kutu açımı ve kurulum gerçekleştirildi. Cihazın garanti kapsamında olması için kutu açımının servis tarafından yapılması gerekiyormuş. Cihaz kurulumu sırasında tv son sürüm yazılımına güncellemesini rica ettim. Aldığım bilgiye göre 6000 - 6900 serilerinde menülerde bir yavaşlık söz konusuymuş. Ancak güncelleme yapılmış olmasına rağmen hala gözle görülür bir yavaşlık mevcut. Tv nin yanında 4 adet pasif gözlük veriliyor. 2012 filmini 3D olarak deneme fırsatım oldu, sanıyorum ki film 3D konusunda o kadar başarılı değil. Çok keyif alamadım filmden. Bunun dışında 2xAmbilight özelliği mevcut. Yani TV nin arka tarafında sağ ve solda ışıklar mevcut, bu ışıklar isterseniz yayın akışına göre renk alabiliyor yada sizin seçtiğiniz sabit bir renk ile kullanılabiliyor. Piyasada Philips in 3xAmbilight olan tv leride var, bunlardaki fark arka tarafta sağ ve sol dışında üsttede bu ışıklardan mevcut. Forumda bu özelliğe sahip bir tv nin incelemesi yapılmış, Televizyonlar/Kullanıcı İncelemeleri kısmından ulaşabilirsiniz. Son olarak eklemek istediğim geçtiğimiz hafta sonu sinemada Silent Hill filmini 3D olarak aktif gözlüklerle izleme fırsatı yakaladım. Gözlerim çok ağrıdı, gözlük çok ağırdı ve burnum acıdı. Philips ile beraber gelen gözlükler çok daha hafif ve gözümü hiç yormadı.

Ekleme : Azazel arkadaşımız, TerribleTurk un bu konuda (http://forum.donanimhaber.com/m_67839959/mpage_1/f_/key_//tm.htm#67862940) yazdığı bilgileri bizimle paylaştı. Bilgiler şu şekilde :

TV seçiminde önemli olan panel frekansı olduğunu dikkat çekerek, aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. @TerribleTurk'e teşekkür ederiz.

quote:

"Terrible Turk" den birebir alıntı! Paylaşan arkadaş bu yorumu yaparken tahmin ettiğini belirtmiştir. Yani bu bilgi doğru olmaya bilir, ancak fikir vermesi açısından değerlendirilebilir.

- LG -
    LG **LM615S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 200 Hz. (MCI 200Hz)
    LG **LM620S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM640S: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM660S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM670S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (MCI 400Hz)
    LG **LM760S: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (MCI 800Hz)
    LG **LM860V: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (MCI 800Hz)
    LG **LM960V: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 1000 Hz. (MCI 1000Hz)

- SAMSUNG -
    Samy **ES6030: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 200 Hz. (CMR 200Hz)
    Samy **ES6100 / ES6140: Panel frekansı 50 Hz. Yazlımsal 200 Hz. (CMR 200Hz)
    Samy **ES6710: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (CMR 400Hz)
    Samy **ES7000: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (CMR 800Hz)
    Samy **ES8000: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (CMR 800Hz)
    Bir çok ara modeli es geçiyorum 7 ve 8 serisi haricinde hiç birinin panel frekansı 200 Hz. olduğuna inanmıyorum.

- PHİLİPS -
    ** 4000 serisi: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal: 200 Hz. (PMR 200Hz)
    ** 5000 serisi: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal: 400 Hz. (PMR 400Hz)
    ** 6000 serisi: Panel frekansı 100 Hz. Yazılımsal 600 Hz. (PMR 600Hz)
    ** 7000 serisi: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (PMR 800Hz)
    ** 8000 serisi: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (PMR 800Hz)

- SONY -
    EX650: Panel frekansı 50 Hz. Yazılımsal 100 Hz. (Motionflow 100Hz)
    HX750: Panel frekansı 200 Hz. Yazılımsal 400 Hz. (Motionflow 400Hz)
    HX850: Panel Frekansı 200 Hz. Yazılımsal 800 Hz. (Motionflow 800Hz)

quote:

"andy1" arkadaşımızın bu konudaki yorumları şöyledir.

Yazılım değerleri değil, önemli olan resim işleme değerleridir. 50 Hz lik bir panel gerçek anlamda yeterlidir ve 3D performansı için 60Hz işlemesi yeterlidir.

Kağıt üzerindeki değerler hiç birşey ifade etmez. Kötü sanılan bir çok cihazın harika resim üretebildiği hakkında yorumlar görürsünüz. Kağıt üzerindeki performans ile ev performansları farklıdır.

quote:

Başta "noktanınsâbiti" ve "MB-CLS " görüşlerinden yararlanarak "666azazel " "MKA1881 " "aramazmert " arkadaşlarımızında bu konuda görüşlerini belirtmeleri üzerine özetleme yoluyla oluşturulmuş bilgidir! Kesin olduğu bilinmez, genel olarak bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Arkadaşlar markalar üzerine genel yorumlar Philips in ve Sony nin renkleri canlı, Samsung aydınlık, LG ise daha mat. Bu durumda kullanıcının kişisel tercihi ve beğenisi ön plana çıkıyor. Bu konuda tercihiniz direk olarak size bağlıdır. Başkalarından bu konuda aldığınız tavsiye sizin memnuniyetinizi düşürebilir. Kendi fikrinize göre sizin için en iyi seçimi bu şekilde yapabilirsiniz.

3D gözlükte bildiğiniz üzere 2 seçeneğimiz bulunuyor. Biri aktif 3D gözlükler, diğeri ise pasif 3D gözlükler. Bu gözlükleri bazı avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Maddelere bölmek gerekirse;

Aktif 3D Gözlük

Avatanj: Renk Doygunluğu, Aydınlık Görüntü, Full HD Görüntü Vermesi , İzleme Açısının Yüksekliği
    Dezavatanj : Ağır Gözlük, Gözü Yorması,Uzun Süreli Kullanımda Göz ve Baş Ağrısına Neden Olması

Pasif 3D Gözlük

Avantaj : Hafif Gözlük, Derinlik Ayarı Yapılabilmesi, İzlemesi Daha Rahat
    Dezavantaj : Çözünürlüğün Düşmesi, Koyu Görüntü, İzleme Açısının Darlığı

3D gözlükler içinde avantaj ve dezavantaj sizin beklentilerinize bağlıdır. Bir kullanıcı için avantaj olarak gözüken durum başka bir kullanıcı için dezavantaj olabilir. Gene en doğru kararız siz vereceksiniz. Genel olarak bilgilenme amacıyla bu yazılanlardan faydalanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkb7ue -- 30 Kasım 2012; 8:48:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkb7ue

Arkadaşlar merhaba. Yakın bir zamanda uygun bir fırsat yakalayabilirsem 46",47" yada 55" bir 3D LED TV almayı planlıyorum. Fiyatlar kolay kolay 2.500 TL nin altına düşmediği için verdiğim karardan pişman olmamak için fikirlerinize, bilgilerinize ihtiyacım var. Eğer katılım fazla olursa bu mesajı güncelleyerek, benim gibi almak isteyen arkadaşlar için bir rehber oluşturabiliriz.

Öncelikle piyasada çok fazla ürün var. Bu durum kafamın karışmasına neden oluyor. Örnek vermek gerekirse Philips 47PFL-6907 ile 47PFL-6097 karşılaştırdığım zaman ikiside 3D,Ambilight,PMR600Hz,SMART TV, DLNA gibi temel özelliklere sahip. Ancak fiyat karşılaştırması yaptığımız zaman aralarında yaklaşık 1000TL fark bulunmakta. Benim göremediğim, sizin farkedebildiğiniz yada bildiğiniz bir fark gerçekten var mı ?

Forumlardan,internetten araştırdığım kadarıyla 600Hz (Sanırım gerçek Hz değeri daha az) in bir anlamı yok. Yani 50 - 100 - 200 Hz değeri gayet yeterli bir durumda. Bu özellik dışında TV leri hangi özelliklerine göre karşılaştırmam gerekir ? Çoğu üründe tek fark ya Hz değerinin farklı olması yada dahili Wi-Fi adaptöre sahip olması.

Benim tespit ettiğim kadarıyla Philips LED TV lerin renkleri gerçekten güzel, Samsung un ise gözü yoracak cinsten bir renk paketi olduğunu düşünüyorum. LG ise Philips ile Samsung arasında bir görünüme sahip gözüküyor.

Konuya bakan herkes en azından bir yorum yazarsa, doğruları daha çabuk bulabiliriz. Teşekkürler.

Öncelikle selamlar hocam. Dediğiniz gibi fiyatlar kolay kolay düşmez. Kampanya yakalamaya bak bence. Piyasada çok fazla ürün olduğu da doğrudur. Mesela LG 640S ile 660S arasındaki tek fark çerçeve farkıdır. 200 TL gibi bir fiyat oynar. Çoğu modeldede oluşan farklılık buna benzer farklılıklardır. Philipsler iyi görüntü verir gerçekten iyidir bana göre. Renkleride iyi verir. Samsung konusunda sana biraz katılıyorum ama birazda katılmıyorum. Evimde samsung ue-40b6000 (ilk ledlerden) renkleri canlı ve çok net ve çok memnunum. LG ise daha doğala yakın renkler verir. Mat diyor çoğu kişi ama doğala yakın demek daha doğru olur kendi kanaatimce. HZ olayı sd yayın izleyeceksen önem kazanmıyor çünkü standart yayın 50 HZ olarak geliyor. Ama HD, FHD, 3D BluRay filmler izleyeceksen özellikle aksiyon sahnesi bol filmler izleyeceksen HZ olayı önem kazanıyor. Zira ne kadar çok seri bir şekilde ekrana görüntüyü verirse o kadar iyi görüntü alırsın ve keyif alırsın. Başka sormak istediğin varsa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

Öncelikle selamlar hocam. Dediğiniz gibi fiyatlar kolay kolay düşmez. Kampanya yakalamaya bak bence. Piyasada çok fazla ürün olduğu da doğrudur. Mesela LG 640S ile 660S arasındaki tek fark çerçeve farkıdır. 200 TL gibi bir fiyat oynar. Çoğu modeldede oluşan farklılık buna benzer farklılıklardır. Philipsler iyi görüntü verir gerçekten iyidir bana göre. Renkleride iyi verir. Samsung konusunda sana biraz katılıyorum ama birazda katılmıyorum. Evimde samsung ue-40b6000 (ilk ledlerden) renkleri canlı ve çok net ve çok memnunum. LG ise daha doğala yakın renkler verir. Mat diyor çoğu kişi ama doğala yakın demek daha doğru olur kendi kanaatimce. HZ olayı sd yayın izleyeceksen önem kazanmıyor çünkü standart yayın 50 HZ olarak geliyor. Ama HD, FHD, 3D BluRay filmler izleyeceksen özellikle aksiyon sahnesi bol filmler izleyeceksen HZ olayı önem kazanıyor. Zira ne kadar çok seri bir şekilde ekrana görüntüyü verirse o kadar iyi görüntü alırsın ve keyif alırsın. Başka sormak istediğin varsa sorabilirsin.

Cevap için teşekkür ederim. 3D Blue-ray film izlemeyi düşünüyorum. Ancak dikkat ettiğim kadarıyla 47PFL6007 ile 47PFL6097 arasında fiyat farkı ve çerçeve farkı yok. Tek fark 6007 - PMR400Hz <> 6097 - PMR600Hz . Bu durum gerçekten kafamı karıştırıyor. Aralarında Hz farkı var diğer bütün özellikler aynı ama aynı fiyata satılıyor. Çerçeve seçiminde dikkat edilmesi gereken birşey var mıdır ? Yoksa sadece göze hitap etmesine göre mi tercih ediyoruz. Bunun dışında FHD ve 3D film izlemek için Hz değeri en az ne kadar olmalıdır ? Ekran boyutu arttıkça Hz in de artması önemli midir? 47" de 600Hz ile 55" deki 600 Hz arasında bir fark var mıdır ? 55" için daha fazla Hz değerine ihtiyaç var mıdır?

• quote:

Arkadaşlar merhaba. Yakın bir zamanda uygun bir fırsat yakalayabilirsem 46",47" yada 55" bir 3D LED TV almayı planlıyorum. Fiyatlar kolay kolay 2.500 TL nin altına düşmediği için verdiğim karardan pişman olmamak için fikirlerinize, bilgilerinize ihtiyacım var. Eğer katılım fazla olursa bu mesajı güncelleyerek, benim gibi almak isteyen arkadaşlar için bir rehber oluşturabiliriz.

Samsung hiç te yorucu değil süper samsung şaşma DÜNYA çapında kontrast ve kalite bakımında ve satışta 2011YILI 1.Sİ oldu. ;)
    Bence yanlış anlamayın 1-SAMSUNG 2-SONY TERCİH ediniz saygılar ;) bende ssamsung SMART 3D tv mevcut 1yıldır ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimliksiz1903 -- 22 Kasım 2012; 11:50:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimliksiz1903

Samsung hiç te yorucu değil süper samsung şaşma DÜNYA çapında kontrast ve kalite bakımında ve satışta 2011YILI 1.Sİ oldu. ;)
    Bence yanlış anlamayın 1-SAMSUNG 2-SONY TERCİH ediniz saygılar ;) bende ssamsung SMART 3D tv mevcut 1yıldır ;)

Yok hocam yanlış anlamam :) Herkesin fikri önemli :) Sizde Samsung un hangi modeli var acaba ? Birde alırken hangi ürünler arasında kalmıştınız ?

Piyasada çok fazla ürün olduğu için benim en çok kafamı karıştıran durum bu. Aynı çerçeve aynı özelliklere sahip iki ürünü neden farklı isimlerle piyasaya sürerler anlam veremiyorum.
  • quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim. 3D Blue-ray film izlemeyi düşünüyorum. Ancak dikkat ettiğim kadarıyla 47PFL6007 ile 47PFL6097 arasında fiyat farkı ve çerçeve farkı yok. Tek fark 6007 - PMR400Hz <> 6097 - PMR600Hz . Bu durum gerçekten kafamı karıştırıyor. Aralarında Hz farkı var diğer bütün özellikler aynı ama aynı fiyata satılıyor. Çerçeve seçiminde dikkat edilmesi gereken birşey var mıdır ? Yoksa sadece göze hitap etmesine göre mi tercih ediyoruz. Bunun dışında FHD ve 3D film izlemek için Hz değeri en az ne kadar olmalıdır ? Ekran boyutu arttıkça Hz in de artması önemli midir? 47" de 600Hz ile 55" deki 600 Hz arasında bir fark var mıdır ? 55" için daha fazla Hz değerine ihtiyaç var mıdır?

3D BluRay film izleyeceksen iyi televizyon almalısın. Ben 6007K ile 6097K'yı arasındaki fark açısından karşılaştırmadım. LG üzerinden farklı bir örnek vererek sizin dediğinizin doğruluğuna dikkat çekmek istedim.

PMR 400 HZ diyorsunuz zaten. Perfect Motion Rate 400 HZ demek. Önemli olan panelin gerçek frekansıdır. 100 HZ panel bile bulmak gerçek anlamda çok azdır. Kafanı karıştıracak bir şey olmasın.

Çerçeve seçiminde dikkat edilmesi gereken çok bir şey yoktur. Göze hitap edişi açısından tercih eder çoğu insan zaten.

FHD ve 3D filmler izlemek için 100 HZ bile yeterli gelebilir. Ama almışken tam almış olmak için istiyorsan en az 200-400 HZ arası bakmanı tavsiye ederim.

Hayır, ekran boyutu arttıkça HZ'in artması önemli değildir. Bu benim şahsi düşüncem tabi ki.

• quote:

3D BluRay film izleyeceksen iyi televizyon almalısın. Ben 6007K ile 6097K'yı arasındaki fark açısından karşılaştırmadım. LG üzerinden farklı bir örnek vererek sizin dediğinizin doğruluğuna dikkat çekmek istedim.

PMR 400 HZ diyorsunuz zaten. Perfect Motion Rate 400 HZ demek. Önemli olan panelin gerçek frekansıdır. 100 HZ panel bile bulmak gerçek anlamda çok azdır. Kafanı karıştıracak bir şey olmasın.

Çerçeve seçiminde dikkat edilmesi gereken çok bir şey yoktur. Göze hitap edişi açısından tercih eder çoğu insan zaten.

FHD ve 3D filmler izlemek için 100 HZ bile yeterli gelebilir. Ama almışken tam almış olmak için istiyorsan en az 200-400 HZ arası bakmanı tavsiye ederim.

Hayır, ekran boyutu arttıkça HZ'in artması önemli değildir. Bu benim şahsi düşüncem tabi ki.

Hocam gerçek Hz değerini hesaplayarak mı buluyoruz ? Hiç bir ürün gerçek Hz değerini yazmamış.

Diğer bir çekincem yarın bir gün gözlüksüz 3D izleme imkanının olması. Çünkü bazı monitörlerde yada laptoplarda bu özellik olduğunu gördüm. Yakın bir zamanda televizyonlara da bu teknoloji uygulanırsa gerçekten yatırdığımız paraya yazık. Var mı sizin böyle bir duyumunuz bu konuda ?

• quote:

quote:

Hocam gerçek Hz değerini hesaplayarak mı buluyoruz ? Hiç bir ürün gerçek Hz değerini yazmamış.

Diğer bir çekincem yarın bir gün gözlüksüz 3D izleme imkanının olması. Çünkü bazı monitörlerde yada laptoplarda bu özellik olduğunu gördüm. Yakın bir zamanda televizyonlara da bu teknoloji uygulanırsa gerçekten yatırdığımız paraya yazık. Var mı sizin böyle bir duyumunuz bu konuda ?

Öncelikle HZ'in hesaplama yöntemi eğer varsa bunu bilmiyorum.

O duyumu bende aldım. Ama ben pişman olacağımı zannetmiyorum. Zira yeni teknoloji her zaman pahalı girer piyasaya.

• Philips pfl6877 modelini de seçenekleriniz arasına katın isterseniz.
    3D performansı, renklerin canlılığı, 3 yönlü ambilight özelliği ve 600 Hz vs.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=65769871&p=1
    İstediğinizi sorabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKA1881

Philips pfl6877 modelini de seçenekleriniz arasına katın isterseniz.

Teşekkürler. Bahsettiğiniz ürün seçeneklerim arasında. Ancak kafamı karıştıran, PFL6097 ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen aralarında 500 TL gibi bir fiyat farkı var. Bunun nedenini biliyor musunuz?
    PMR600Hz in gerçek değeri nedir, yani panel Hz değeri diyorlar sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MKA1881

Philips pfl6877 modelini de seçenekleriniz arasına katın isterseniz.

Teşekkürler. Bahsettiğiniz ürün seçeneklerim arasında. Ancak kafamı karıştıran, PFL6097 ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen aralarında 500 TL gibi bir fiyat farkı var. Bunun nedenini biliyor musunuz?
    PMR600Hz in gerçek değeri nedir, yani panel Hz değeri diyorlar sanırım.

İki ürün arasında gözle görülür fark 3 yönlü ambilight özelliği gözüküyor. Sırf bu özellik için bu kadar fark verilir mi bilmiyorum ama, seyir esnasında muhteşem bir haz veriyor. Tercih meselesi.
    Hz değeri yükseldikçe kalite, yüksek çözünürlük ve hareketli sahnelerde fark ortaya çıkıyor. 600 Hz bence iyi bir değer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• philips renkler güzeldir
    samsung parlaktır
    lg mattır
    sony pana candır :)

samsung ve lg daha çok sorun yaşayabilirsin...

philips 6 serisi lg panel biraz sorunlu ama düzeliyo gibi yavaş yavaş...kullancılara sorabilirsin.
    7 serisi samsung panel güzeldir fiyatın düşmesini bekleyebilirsin

flashplayer ve dts yok mediaplayer şart

samsung es7000 es 8000 46- pahalı

sony hx750-850- 46 -pahalı

panasonic st50 et50 var

mağazada biraz tvlere bakarak fikir edinebilirsin yada inceleme yapan sitelerden çeviri yapıp bakabilirsin ..

avforums digitalversus cnet techradar gibi .....

tv alınca yanında

mediaplayer
    2 tb hdd
    hd uydu
    gözlük (yoksa )
    almak gerekiyor....500 tl masraf çıkabilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

philips renkler güzeldir
    samsung parlaktır
    lg mattır

philips 6 serisi lg panel biraz sorunlu ama düzeliyo gibi yavaş yavaş...kullancılara sorabilirsin.

panasonic st50 et50 var

mağazada biraz tvlere bakarak fikir edinebilirsin yada inceleme yapan sitelerden çeviri yapıp bakabilirsin ..

tv alınca yanında

mediaplayer
    2 tb hdd
    hd uydu
    gözlük (yoksa )

Cevap için teşekkür ederim. Medya oynatıcım ve 2 TB HDD miz mevcut. :)

Benim asıl amacım görüntü kalitesi ve 3D performansı iyi olan bir TV seçebilmek. Smart tv biraz gereksiz geliyor bana, zaten bilgisayarlarımız var tv de olsa ne olur olmasa ne olur. Şu Hz olayını tam çözebilsem kararımda olumlu değişiklikler olacak ama panel Hz i ne kadar bilemiyorum.

Hocam sorunlu panel diyorsunuz. Bu panel tam olarak neyi ifade ediyor. :) Yani kanal değişimindeki yavaşlık gibi olayları mı ?

Birde bilginiz var ise Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi DTS ses codec ini açabiliyor mu acaba ??

• Gercek bir 3d deneyimi yasamak istiyorsaniz samsung tercih edin. Bugun pasif gozluk kullanan cogu firma lg philips gibi 3d goruntuyu 540p olarak veriyor. Samaung ise 1080p olarak goze veriyor. Aktid gozluk bas agrisi yapar zararlidir diyenlere kulak asmayin. Soyle bir ornek vereyim. Lg 3d deneyimi yasatmak icin katmanlar halinde goruntuyu gozluge gonderiyor gozler bunu beyine aktariyor ve siz 3d goruntu almaya basliyorsunuz. Aktif gozluk ise tv den alinan goruntuyu gozluk camlarinda 3d olarak ceviriyor. Bu yuzden beyin ve gozler yorulmuyor. Cunku daha az is yapiyorlar. Ek olarak samsung 3d yi 1080p olarak veriyor. Imkaniniz varsa bir pasif gozluk kullananlardan 3d izleyin birde aktiften. Butceniz ne kadar bilemiyorum ama es7000 veya es8000 tercih edebilirsiniz. Diger markalarina gore ultra clear panel ve micro dimming ozelligi kullanan cihazlar bu yuzden en iyi goruntuyu alabileceginiz cihazlardir. Evo kit ve elle kontrol sesle kontrol ozelligide bunlarin cabasi. Ozelliklerin detayi icin interneti tercih edebilirsiniz. Baska sorunuz olursa burdayim yardimci olmaya calisirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

philips renkler güzeldir
    samsung parlaktır
    lg mattır

panasonic st50 et50 var

tv alınca yanında

mediaplayer
    2 tb hdd
    hd uydu
    gözlük (yoksa )

Cevap için teşekkür ederim. Medya oynatıcım ve 2 TB HDD miz mevcut. :)

Benim asıl amacım görüntü kalitesi ve 3D performansı iyi olan bir TV seçebilmek. Smart tv biraz gereksiz geliyor bana, zaten bilgisayarlarımız var tv de olsa ne olur olmasa ne olur. Şu Hz olayını tam çözebilsem kararımda olumlu değişiklikler olacak ama panel Hz i ne kadar bilemiyorum.

Hocam sorunlu panel diyorsunuz. Bu panel tam olarak neyi ifade ediyor. :) Yani kanal değişimindeki yavaşlık gibi olayları mı ?

Birde bilginiz var ise Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi DTS ses codec ini açabiliyor mu acaba ??

hz yazılımsal olarak gösteriyolar gerçek değeri araştırmak gerekiyor .. )

TerribleTurk adlı kullanıcının böyle izlenimleri var ama herkes ne der bilmem.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67839959/mpage_1/f_/key_//tm.htm#67862940
    LG LS serisini geçiyorum vasat!

Samy EH serisini geçiyorum vasat!
    Bir çok ara modeli es geçiyorum 7 ve 8 serisi haricinde hiç birinin panel frekansı 200 Hz. olduğuna inanmıyorum.

Philips:

Sony:

philips 6 serisi lg panel yazılımsal sorunları var ...DSE efekti (kirli ekran ) maçlarda var ...her tv de yok. çoğu sorunda giderilmiş..
    baştan sona oku 6877 için
    http://forum.donanimhaber.com/m_61534046/mpage_1/key_/tm.htm

bence tvnin uydusu ve smart gereksiz ....
    Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi dts çözer diyo ama bilgim yok
    http://www.sony.com.tr/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-l600/teknik-ozellikler#tab

bende philips 7 serisi düşünüyorum

• quote:

hz yazılımsal olarak gösteriyolar gerçek değeri araştırmak gerekiyor .. )

TerribleTurk adlı kullanıcının böyle izlenimleri var ama herkes ne der bilmem.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67839959/mpage_1/f_/key_//tm.htm#67862940
    LG LS serisini geçiyorum vasat!

Samy EH serisini geçiyorum vasat!

Philips:

Sony:

philips 6 serisi lg panel yazılımsal sorunları var ...DSE efekti (kirli ekran ) maçlarda var ...her tv de yok. çoğu sorunda giderilmiş..
    baştan sona oku 6877 için
    http://forum.donanimhaber.com/m_61534046/mpage_1/key_/tm.htm

bence tvnin uydusu ve smart gereksiz ....
    Sony BDV-L600 2+1 ses sistemi dts çözer diyo ama bilgim yok
    http://www.sony.com.tr/product/hch-systems-with-blu-ray-disc/bdv-l600/teknik-ozellikler#tab

bende philips 7 serisi düşünüyorum

Bu bilgiler benim için çok faydalı oldu gerçekten. Teşekkür ediyorum. Firmalar uyanık ya yazmışlar 600Hz - 800Hz göz göre göre kandırıyorlar insanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Gercek bir 3d deneyimi yasamak istiyorsaniz samsung tercih edin. Bugun pasif gozluk kullanan cogu firma lg philips gibi 3d goruntuyu 540p olarak veriyor. Samaung ise 1080p olarak goze veriyor. Aktid gozluk bas agrisi yapar zararlidir diyenlere kulak asmayin. Soyle bir ornek vereyim. Lg 3d deneyimi yasatmak icin katmanlar halinde goruntuyu gozluge gonderiyor gozler bunu beyine aktariyor ve siz 3d goruntu almaya basliyorsunuz. Aktif gozluk ise tv den alinan goruntuyu gozluk camlarinda 3d olarak ceviriyor. Bu yuzden beyin ve gozler yorulmuyor. Cunku daha az is yapiyorlar. Ek olarak samsung 3d yi 1080p olarak veriyor. Imkaniniz varsa bir pasif gozluk kullananlardan 3d izleyin birde aktiften. Butceniz ne kadar bilemiyorum ama es7000 veya es8000 tercih edebilirsiniz. Diger markalarina gore ultra clear panel ve micro dimming ozelligi kullanan cihazlar bu yuzden en iyi goruntuyu alabileceginiz cihazlardir. Evo kit ve elle kontrol sesle kontrol ozelligide bunlarin cabasi. Ozelliklerin detayi icin interneti tercih edebilirsiniz. Baska sorunuz olursa burdayim yardimci olmaya calisirim

Cevap için teşekkür ederim. Aktif gözlük için dediğiniz gibi ilk söylenen gözleri çok yorduğu ve baş ağrısına neden olduğu yönünde. Bu herkeste olmuyormuş. Genelde göz rahatsızlığı olan kullanıcılar bundan şikayetçiymiş diye bir yorum okudum. Aktif gerçekten pasif gözlüğe göre kalite olarak çok daha iyi. Ancak dezavatanjı pil ile çalışıyormuş ve her filmde pil değiştirmek gerekiyormuş. Mağazalara girdiğimde merakla bütün gözlükleri deniyorum. Pasif gözlüklerin bazılarında görüntünün tam net olamadığını farkettim. Ama aktif gözlük denediğimde görüntüde hiç bir kararsızlık yok. Görüntü gayet net. Ama pil kullanımı durumu düşündürüyor. Önceden şarjlıymış sanırım artık yeni modeller pilli.

Ellek kontrol dediğiniz sanırım kamera sahibi televizyonlarda oluyor yanılmıyorsam? Evo kit nedir tam olarak onu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Gercek bir 3d deneyimi yasamak istiyorsaniz samsung tercih edin. Bugun pasif gozluk kullanan cogu firma lg philips gibi 3d goruntuyu 540p olarak veriyor. Samaung ise 1080p olarak goze veriyor. Aktid gozluk bas agrisi yapar zararlidir diyenlere kulak asmayin. Soyle bir ornek vereyim. Lg 3d deneyimi yasatmak icin katmanlar halinde goruntuyu gozluge gonderiyor gozler bunu beyine aktariyor ve siz 3d goruntu almaya basliyorsunuz. Aktif gozluk ise tv den alinan goruntuyu gozluk camlarinda 3d olarak ceviriyor. Bu yuzden beyin ve gozler yorulmuyor. Cunku daha az is yapiyorlar. Ek olarak samsung 3d yi 1080p olarak veriyor. Imkaniniz varsa bir pasif gozluk kullananlardan 3d izleyin birde aktiften. Butceniz ne kadar bilemiyorum ama es7000 veya es8000 tercih edebilirsiniz. Diger markalarina gore ultra clear panel ve micro dimming ozelligi kullanan cihazlar bu yuzden en iyi goruntuyu alabileceginiz cihazlardir. Evo kit ve elle kontrol sesle kontrol ozelligide bunlarin cabasi. Ozelliklerin detayi icin interneti tercih edebilirsiniz. Baska sorunuz olursa burdayim yardimci olmaya calisirim

aktif 3d de pasif 3d de görüntüyü beyin 3d olarak algılıyor. aktifde görüntüyü gözlüğün 3d ye çevirdiği falan yok. bu iki sistemin temel amacı aynı. sağ göze gelen görüntü ile sol göze gelen görüntüyü ayrıştırmak. biri piksel katmanları ile ayrıştırıyor diğeri frekans ile. bu sayede gözlere farklı görüntüler geliyor ve beyin onları birleştirerek derinlik algısı oluşturuyor. aktifte gözlük frameleri seçtiği için biraz daha yorucu oluyor ancak pasifte de görüntü çözünürlük kaybına uğruyor. iki teknolojiyi de kullanan tvye sahibim. ikisi de çok uzun süre izlenebilen teknoloji değiller. ama görüntü kalitesi kaybına rağmen pasif daha az yoruyor. ona rağmen 1 filmi bitirebilmek sabır gerektiriyor.

• hiç 3d ye bulaşmayın bence boşuna para ben aldım pişmanım, ne zaman ki bu gözlükler kalkar daha farklı bir sistem gelir belki o zaman işkence olmaktan çıkar
  • Her film icin degil hocam 150 saat gibi bir omru var lg saticilarinin soyledigi yalanlardan bir tanesi. Ek olarak aktif gozlugun izleme acisi 178 derecedir.

Aktif gozlukler ac kapa ac kapa yaparak 3d deneyimini kullaniciya yansitir. Lg de oldugu gibi katmanlar halinde goze vermez gozler ve gozluk arasinda ki o iletisim pasifde cok daha fazladir. Aktif gozluk tv ye bagli calisir. Sanirim bluetooth ile bunu yapiyor. Alin bir es8000 keyfinize bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.