Şimdi Ara

Android 4.0.4 Flash Player sorunu %100 Çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
8
Favori
86.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bu flash player sorununu bir çözüme kavuşturalım dedik sizi daha fazla sabırsızlandırmadan hemen konuya geçelim

1- Telefonun Ayarlar Menüsü--> Güvenlik -->Bilinmeyen kaynaklar ı seçili duruma getiriyoruz
    2-http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk ( adobenin resmi sitesidir hiç bir risk taşımaz) adresinden uygulamayı telefona idirip kuruyoruz hepsi bukadar herkese hayırlı oğurlu olsun arkadaşlar
    Ha bu arada arkadaşlar web tarayıcı da flash site acmaya çalışırkenhttp://b1211.hizliresim.com/13/q/g4z9r.png resimdeki gibi ekranın ortasında bir kutu işareti varsa bunu 1-Tarayıcı ayarlarından Gelişmiş --> Eklentileri Etkinleştir seçeneği var onu Her zaman açık konuma getiriyoruz olay tamamdır haydi kolay gele iyi çalışmalar Hayat Paylaşınca Güzel

ÜSTTE ANLATTIĞIM ŞEKİLDE OLMADI İSE BUNLARI UYGULAYIN ARKADAŞLAR
    Telefondan idirip kuruyorsanız bir sıkıntı yok üstte anlattığımı yapmanız yeterli ama yazılım kaynaklı problem yaşıyorsanız yada bilgisayardan yapacaksanız üstteki link deki flash apk dosyasını indirip hafıza kartında herhangi bir yere atıyoruz yer önemli değil.
    3- Mağazamızdanhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.funtrigger.appinstaller&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5mdW50cmlnZ2VyLmFwcGluc3RhbGxlciJd uygulamasını indirip kuruyoruz.

Hemen indirdiğimiz uygulamayı yani appinstaller uygulamasını açıyoruz Manage App sekmesine tıklıyoruz eğer herhangi bir flash player yüklü ise Uninstall deyip kaldırıyoruz
    İnstall App sekmesine geri dönüyoruz ve daha önce hafııza kartına attığımız com.adobe.flashplayer-2 isimli apk dosyasını yani flash playeri yüklüyoruz yükleme işlemi tamamlandıktan sonra artık flash player i android 4.0.4 de kullanmaya başlaya biliriz

(Android 4.0.4 Flash Player sorunu %100 Çözüm ve bazı arkadaşlarımız tablet bilgisayarlarında denemiş ve olumlu sonuç alınmıştır tableti olanlarda faydalanabilir bundan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 9 Şubat 2014; 0:35:42 >

• Sorusu olanlar özel mesaj gönderebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 21 Nisan 2014; 11:59:54 >
  • 4.0.4'de kurulum yaparken AppInstaller'a gerek yok diye biliyorum arkadaşlar. Tabii ki yazılım kaynaklı problemler olabilir yine de.
    Yönteme gelince, evet gerçekten kesin çözüm. Her türlü videoyu oynatabilirsiniz. Hiçbir takılma vs. yok. Yalnız daha stabil çalışması için kurulumdan sonra bir kez yeniden başlatın telefonunuzu.
  • Bu Siteden Özelliklede bu konudan geliştirme aşamasında çok faydalandım Google Galaxy Nexus sahibiyim bu işlemleri yaptım ancak eksikleri vardı. Yenilenen son sürüm çözümüde ben bulmuş oldum ve paylaşmak istedim insanlar istifade etsin :) Bu arada sürümümü JB 4.2 ye güncellemiş bulunuyorum. 3gp, mp4, film izleme siteleri bannerlar flash reklamlar ve oyunlar tamamen sorunsuz oldu. Fazla uzatmadan anlatıma geçeyim
    1- Akinet arkadaşımızın söylediği gibi bilinmeyen kaynakları açıyoruz.
    2- flasplayer 11.1.apk dosyasını indirip kuruyoruz (googleden arayınız heryerde var zamanım dar upload yapamadım)
    3- Google Play store dan Mozilla Firefox son sürüm indiriyoruz (BETA olmayanı)
    4- Bilgisayarımıza firefox kuruyoruz (Büyük ihtimalle kuruludur) tüm eklentilerini ve flash playeri yüklüyoruz bilgisayarımıza
    5-telefonumuza kurduğumuz firefoxdan "Settings--> SYNC" seçiyoruz bize 3 satırlı bir kod veriyor.
    6- Bilgisayarımızdaki Firefoxdan Araçlar--> "Eşitleme kurulumu" veya "SYNC" tıklıyoruz varsa firefox hesabımızı yazıyoruz yoksa 10 saniyede oluşturuyoruz.
    7- Kurulum Tamamlandığında Bilgisayardaki Firefoxdan "Araçlar--> "Şimdi Eşitle" tıklıyoruz ve telefonuzmuzdaki 3 satırlı kodu giriyoruz.
    8- Bilgisayarınızdaki firefoxun tüm ayar ve özelliklerini telefonunuza taşımak istiyormusunuz sorusuna şiddetle "EVET!" diyoruz ve artık son sürümde son flash player çalışmaya hazır.
    Herkese hayırlı olsun. İnşallah faydalı olmuştur. Ben sizlerden çok yararlandım sizde biraz yararlanın istedim kalın sağlıcakla.
    (Google Galaxy Nexus JB 4.1.2 ve JB 4.2 de denenmiş ve %100 olumlu sonuç alınmıştır.)

• Ben de dediklerinizi yapmaya başlamıştım.
    Galaxy GT-N7000 Note için Firefox yukledim. Android surumu 4.0.4.
    Googleplay'den full surum Firefox kurunca hiçbir senkronizasyona gerek kalmadan flash videoları oynatmaya başladı.
    Tesekkurler...
  • süper oldu bende marketten arayıp duruyordum bu programı
  • Eline koluna bilegine yuregine saglk usta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SefaOrd

4.0.4'de kurulum yaparken AppInstaller'a gerek yok diye biliyorum arkadaşlar. Tabii ki yazılım kaynaklı problemler olabilir yine de.
    Yönteme gelince, evet gerçekten kesin çözüm. Her türlü videoyu oynatabilirsiniz. Hiçbir takılma vs. yok. Yalnız daha stabil çalışması için kurulumdan sonra bir kez yeniden başlatın telefonunuzu.

aynen direkt indirip kurabiliyorsunuz, bu kadar teferruata ne gerek var yahu heryerden temin edilebilen bir uygulama ama adobenin sitesinden indirin en temizi ve günceli orada
  • Arkadaş haklı en temiz en günceli orada ( adobe resmi sitesi ) linki değiştim arkadaşlar adobenin resmi sitesinin linkini ekledim Flash ın son sürümü yeni sürümler çıktıkça linki güncelleyecem ben link değişilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 12 Ocak 2013; 23:47:43 >
  • Arkadaslar merhabalar. bu tablet ısınden hıc anlamıyorum ve sadece onlıne olan bır oyunu oynamak ıcın alacagım. neden oldugunu bılmıyorum ama apple'a karsı bır onyargım var samsung tablet almak ıstıyorum. Az once bır elekro word magazasında samsung GALAXY NOTE 10.1 N8013 cıhazına baktım. herseyı guzel ama bu cıhaz, androıd'ın versıyonu 4 kusur oldugu ıcın, java uygulamalı olan goal unıted oyununu acmıyor. dedıgınız cozumlerle bu sıteye oyuna gırmek kesın mı? yanı yukarıda yazılanları sadece telefon ıcın dıye anlamadım ama dedıgım gıbı bu tablet ve telefon ısınden cok anlamadım ıcın, hata yapmak ıstemıyorum. Oyunun ılgılı yerınde adobe uyarısı cıkıyor ve bu cıhazla uyumsuz dıyor. cok tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagondragon

Arkadaslar merhabalar. bu tablet ısınden hıc anlamıyorum ve sadece onlıne olan bır oyunu oynamak ıcın alacagım. neden oldugunu bılmıyorum ama apple'a karsı bır onyargım var samsung tablet almak ıstıyorum. Az once bır elekro word magazasında samsung GALAXY NOTE 10.1 N8013 cıhazına baktım. herseyı guzel ama bu cıhaz, androıd'ın versıyonu 4 kusur oldugu ıcın, java uygulamalı olan goal unıted oyununu acmıyor. dedıgınız cozumlerle bu sıteye oyuna gırmek kesın mı? yanı yukarıda yazılanları sadece telefon ıcın dıye anlamadım ama dedıgım gıbı bu tablet ve telefon ısınden cok anlamadım ıcın, hata yapmak ıstemıyorum. Oyunun ılgılı yerınde adobe uyarısı cıkıyor ve bu cıhazla uyumsuz dıyor. cok tesekkurler

Hocam eğer sorun adobe flash player ise yukarıdaki indirme linkini indirirseniz büyük ihtimal olacaktır çünkü bana mesaj atan arkadaşlar tablette denemişler sorunsuz olmuş adndoid tabletler için konuşuyorum

• Huawei P1 4.0.3 ile yaptım bende oldu.

Olayın özeti adobenin .apk sini PC ye indirip onu telefonun SD sine atmak. Sonra teleonunuzun SD kartınıza girdiğinizde Adobe ikonuna dokunmak kalıyor.
  • hay Allah razı olsun...

uzun süredir çözemedim bir sorunu bir kaç dk içerisinde çözmüş oldum...
  • 4.1 Jelly Bean sürümündede olur mu? Note 2 almayı planlıyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_aktay

4.1 Jelly Bean sürümündede olur mu? Note 2 almayı planlıyorum da

Evet olur bütün bütün android modelleri için geçerlidir tablet bilgisayarda da olur arkadaşlar bilginize....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_aktay

4.1 Jelly Bean sürümündede olur mu? Note 2 almayı planlıyorum da

Bizzat I9100 cihazımda 4.1.2 yüklü, sorunsuz çalışıyor dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musthe07

Bu Siteden Özelliklede bu konudan geliştirme aşamasında çok faydalandım Google Galaxy Nexus sahibiyim bu işlemleri yaptım ancak eksikleri vardı. Yenilenen son sürüm çözümüde ben bulmuş oldum ve paylaşmak istedim insanlar istifade etsin :) Bu arada sürümümü JB 4.2 ye güncellemiş bulunuyorum. 3gp, mp4, film izleme siteleri bannerlar flash reklamlar ve oyunlar tamamen sorunsuz oldu. Fazla uzatmadan anlatıma geçeyim
    1- Akinet arkadaşımızın söylediği gibi bilinmeyen kaynakları açıyoruz.
    2- flasplayer 11.1.apk dosyasını indirip kuruyoruz (googleden arayınız heryerde var zamanım dar upload yapamadım)
    3- Google Play store dan Mozilla Firefox son sürüm indiriyoruz (BETA olmayanı)
    4- Bilgisayarımıza firefox kuruyoruz (Büyük ihtimalle kuruludur) tüm eklentilerini ve flash playeri yüklüyoruz bilgisayarımıza
    5-telefonumuza kurduğumuz firefoxdan "Settings--> SYNC" seçiyoruz bize 3 satırlı bir kod veriyor.
    6- Bilgisayarımızdaki Firefoxdan Araçlar--> "Eşitleme kurulumu" veya "SYNC" tıklıyoruz varsa firefox hesabımızı yazıyoruz yoksa 10 saniyede oluşturuyoruz.
    7- Kurulum Tamamlandığında Bilgisayardaki Firefoxdan "Araçlar--> "Şimdi Eşitle" tıklıyoruz ve telefonuzmuzdaki 3 satırlı kodu giriyoruz.
    8- Bilgisayarınızdaki firefoxun tüm ayar ve özelliklerini telefonunuza taşımak istiyormusunuz sorusuna şiddetle "EVET!" diyoruz ve artık son sürümde son flash player çalışmaya hazır.
    Herkese hayırlı olsun. İnşallah faydalı olmuştur. Ben sizlerden çok yararlandım sizde biraz yararlanın istedim kalın sağlıcakla.
    (Google Galaxy Nexus JB 4.1.2 ve JB 4.2 de denenmiş ve %100 olumlu sonuç alınmıştır.)

Asus tf300t kullanıcısı olarak dediklerini yaptım ve sorunsuz açıldı. Allah razı olsun :) Söylenenleri harfiyen yapınca oluyor ben denedim oldu :)

• Benim telde de oldu ama tarayıcı da önemli. Mesela Chrome açmıyor Flash yüklü siteleri ama orijinal olarak gelen tarayıcıda oldu.

• Bilinmeyen kaynak yqpinca oluyor beyler

• dediğiniz herşeyi yaptım amahttp://imageshack.us/photo/my-images/832/sc20130403021923.png/ bu hatayı veriyo ve yüklenmiyo .
    Telefonumda Samsung Galaxy Ace

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power1410 -- 3 Nisan 2013; 2:25:52 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.