Şimdi Ara

Seat Ibiza Reference 1.4lt 85 hp (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
42.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: eryerdem

LPG ile performansı nasıl? Benzinden LPG'ye geçtiğinde performans düşüklüğü bariz hissediliyor mu?

10 numara. Hissedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

LPG ile performansı nasıl? Benzinden LPG'ye geçtiğinde performans düşüklüğü bariz hissediliyor mu?

çok teşekkürler, arkadaşım için düşünüyoruz, fiat grande puntosu var 1.3 multijet uzun yolda klimalı 4,7lt ortalama ile gidiyor ama var bi tıkanıklık gibi, 2 defa temizlik yapıldı, sıfır alıp LPG düşünüyor, cevap için tekrar sağolun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

çok teşekkürler, arkadaşım için düşünüyoruz, fiat grande puntosu var 1.3 multijet uzun yolda klimalı 4,7lt ortalama ile gidiyor ama var bi tıkanıklık gibi, 2 defa temizlik yapıldı, sıfır alıp LPG düşünüyor, cevap için tekrar sağolun.

Çok güzel yakıyormuş maşaALLAH...

• Arkadaslar arac suanda sakaryada var style. İstda arac yok en erken eryada 3hafta sonra var biliyolar 1kurus inmediler onkol dayama istedim vermediler park sensoru ve cam filmi hediye ettiler gerci unuttum ama boya korumada istiycem. Baska varmi fiyat arac soran?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar arac suanda sakaryada var style. İstda arac yok en erken eryada 3hafta sonra var biliyolar 1kurus inmediler onkol dayama istedim vermediler park sensoru ve cam filmi hediye ettiler gerci unuttum ama boya korumada istiycem. Baska varmi fiyat arac soran?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende uzun zamandır bir araba almayı istiyordum baya bir süre model kararsızlığı yaşadım. Ama şu an uygun ve hoşuma giden model bu 1.4 ibiza.İnşallah 2010 ve üzeri az km de kazasız bi araç denk gelir de alırız.
  • Benim niyetimde 1.4 ibiza bütçem maalesef reference yetiyor. tabii ben bir bayii'ye gidip görüşmedim. aklıma takılanbirşey var şimdiki 0larda cruze control ve yol bilgisyarı görünmüyor bu konu hakkında bilgi alabilir miyim?
  • O donanımlar style donanımda var maalesef... 3.000 TL para yani!
  • Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle hepinize arabalarınızla kazasız ve huzurlu yolculuklar dilerim.

Forumda yeni olmama rağmen başlıkları sık sık girip okurum ilgimi çeken alanlarda. Benim sizin bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım olan bir konu var. Şöyle ki,

İkinci el Seat İbiza almayı düşünüyorum. Halihazırda 2009 model 1.2 tüplüsünü kullanıyor. Ben de bir kaç kere kullandım ve genel olarak ibizayı biliyor olmakla birlikte evin ihtiyaçlarından dolayı araba seçimi yapmakta zorlanıyordum. Zira ikinci el araba fiyatları almış başını gidiyor. Ne var ki Seat İbiza arada alınabilecek en güzel ve donanımlı araç en azından kendi sınıfında. Bu kadar girizgahtan sonra forum ve ibiza kullanıcı arkadaşlara sorum şudur.

Seat İbiza 1.4 85 hp style + teknik paket + Park Sensörü + Atiker simit tüplü - 2014 model ve 9000 km'de 37.000 liraya bırakabileceğini söyledi. Linkini de aşağıda paylaşıyorum ilanının.

http://www.sahibinden.c...pg-2014-201499099/detay

Diğeri ise Seat İbiza 1.2 Tsi + YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ + ESP + TCS + LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ + PARK SENSÖRÜ - 2013 model ve 15000 km'de 41.900 istiyorlar. İndirimle 41.000'e bağlanabilir diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.c...boyasiz-196944968/detay

Diğer tüm yan masrafları sigorta, kasko, boya koruma, vs. gibi şeylerle birlikte düşünüldüğünde sizce hangisine yönelmeliyim? Çok kararsızım ve evde hastamızda olduğundan bu işi kısa bir süre içerisinde halletmem gerekiyor. Zaten limitim de 40000'dı aslında 30000 bireysel kredi çekip 10.000'de kenara biriktirdiğimi koyacaktım.

Siz ne dersiniz? Aylık yakıt + 1300 tl kredi ödemesi birliket düşünüldüğünde en çok tüplü atmosferik motordan mı yoksa dsg'li tsi'dan mı verim alabilirim.

Ayrıca DSG olması da avantaj gibi duruyor çünkü ailenin diğer fertleri de rahat binebilir diye düşünüyorum ama diğer arabada tüpünü taktırmış, 2015 vergisini yatırmış, full+full ve 2014 model 9 binde bir araba. Bu hantallık hususunda 85 hp için 5. viteste 120 sonrası 6 vites istiyormuş gibi bağırıyor ve bir süre sonra rahatsız edici diyorlar. Ayrıca yine sollama yaparken hızlanma konusunda geç tepki verdiği için dikkatli olunmalı gibi uyarılar vardı seat kullanıcılarından.

Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

• 2014 Eylül Ayından beridir 1.4 85 hp LPG'li seat ibiza 2009 elegance sahibiyim aracımı 78.000 KM'de aldım şu an 99.000 KM'de (biraz fazla kullanıyorum)

Araç lpg de gerçekten az yakıyor şöyle ki gerçekten sakin kullanırsanız trafik vs. tolere edilirse 17-18 kuruş yakarsınız. istanbul trafiğinde ise 20-21 kuruş civarı yakıyor.

Ben genelde 50 TL 'lik LPG alıyorum ve minimum 250 KM gidiyor. ( trafikte seri kullanımda )

Aracın motoruna gelecek olursak, ankara istanbul yolunda elmadağ yokuşunu bilen vardır o yokuşta araç 5. viteste 80-90 Km hıza kadar düşüyor maalesef bundan dolayı yokuşlarda araç çok bayıyor. aracın en güzel vitesleri 3 ve 4 bunlarda sollama yapmak gayet güzel.

Ben aracı biraz hızlı kullanıyorum 185e kadar gördüm sapanca tarafında, ancak araç bu hız için asla güven vermiyor. büyük araçların yanından geçerken savruluyor .

Araç küçük bir araç arkaya 3 kişi binince hantallaşıyor. frenleri fazla güven vermiyor sertleşiyor. bagaj ufak simit tüp varsa stepneyide bagaja koyarsanız bir adet büyük valiz bir iki birşey daha koyarsanız dolar. Bir diğer husus gaz benzin arasında performans farkı yok denecek kadar az. Kalkışlarda farkettiriyor sadece benzinde daha rahat hareket edior araba. Gazda pedala tepki pek iyi değil aracın 1 saniye gibi bir gecikme yaşanıyor.

Yokuşlarda araba maalesef çok kötü şöförlüğümden diycem ama başka araçlarda kullandım benim araç kadar zorlanmadım kalkarken. (Debriyaj baskı balata 88.000 De değişti)

Fiyat konusuna gelince. 38-41.000 TL bence bu araca verilmez. O fiyatlara alınacak çok daha güzel araçlar mevcut. Megane 3 HB 1.5dci alınabilir.

Serviste aracın gitmediğinden bahsettiğimde teknik servisteki kişi 1.2 tsi'in çok iyi gittiğini söylemişti. eğer araçdan yalnızca yakıt performansı değilde yanında bir de performans arıyorsanız 1.2 tsi dsg alın derim.

hayırlı olsun şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaltuntas -- 23 Mart 2015; 14:20:29 >

• Sıfır almayı planlıyorum.
    Yakıt konusu nasıl?
    Hem litre hemde kuruş bazından söyler misiniz?
    Aracı sıkıp, gaza çok basan biri değilim.
    Dayanılmayacak seviye de ise yakıt, lpg taktırsak garanti kapsamından çıkar mı?
    Vw'in lpg yi garanti kapsamından ayrı değerlendirmesi için bir çalışması var mı?
  • merhaba arkadaşlar bende uzun araştırmalarım sonucunda fiyat donanım ey uygun araba ibiza gibi geldi. yalnız aklıma takılan konu arabanın 85 bg olması bu uzun yolda çok sorun olur mu ?
  • arkadaşlar 0 km ibiza 1.2 tsi benzinli almak istiyorum ancak yakıt konusunda kafam karıştı, şehir içi 6.4 yazarken 9 lt yi görenler varmış ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.