Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)
306 Cevap18143 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

Emin
  37% (195)
Efe
  17% (92)
Emir
  12% (63)
Ege
  7% (41)
Çağrı
  5% (31)
Utku
  4% (23)
Yiğit
  4% (23)
Esat
  3% (20)
Ertuğrul
  3% (19)
Tekin
  2% (13)

Toplam oy : 520

(en son oy tarihi : 6 Nisan 2014; 0:42:37) 
Giriş

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:00:23 

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
Emin
Yiğit
Ertuğrul
Esat
Emir
Ege
Utku
Çağrı
Tekin

Soyadım: KUYUCU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 22:05:25 >

Peugeot 301 1.6 Hdi Allure Köpekbalığı
Samsung Galaxy Note 2

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Kasım 2012; 22:02:24 

Tabiki de Ali

öteki taraftan soy adını verirsen eğer daha düzgün bir kombinasyon çıkartabiliriz hocam.

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 22:05:41 

Celil koy kardes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ibretcrew

Tabiki de Ali

öteki taraftan soy adını verirsen eğer daha düzgün bir kombinasyon çıkartabiliriz hocam.

Samsung Galaxy Note 2

479 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:08:44 

ali tabikide

efe - ege

571 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:10:53 

kısa bir isim koyki çocuğuna ilerde seçme hakkı vermiş olursun günümüzde biliyorsun uzun isim pek kullanılmıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytecode3 -- 21 Kasım 2012; 22:11:33 >

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:10:54 

Ali ismi çok güzel bir isim ancak özel bir sebepten dolayı istemiyoruz.

Samsung Galaxy Note 2

298 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:14:18 

İlk gördüğümde Ali dedim.. Fakat Kemal'de koyabilirsiniz tek başına iktidar olur..

"Türkiye’de bazı güçler var, onları anlattık kendisine. O da “Bizim gücümüz nedir” diye sordu. “Bizim gücümüz kalbimizdir” dedik. “Peki transfer?” diyor, ben “Give me two days” diyorum. Peki “Şu pozisyona adam” diyor ben bu kez “possible” deyince seviniyor ancak “But give me two weeks” dediğimde yıkılıyor. En sonunda “gücümüz yok baş edemeyiz” dedi. “Baş edeceğiz, zaten böyle kazanacağımız için sen efsane olacaksın”

Önder Özen - Slaven Bilic

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 22:14:38 

Efe Emin Emir Ege Utku Çağrı

Bunlar hoş hocam.

Muhammed Emir ve Muhammed Utku çok iyi.

Ama bence Muhammed Ali en iyisi.

2278 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:17:11 

Bir tane eski isim koyunca yanına günümüzde popüler olan bir isim koyun ki ( Kaan , Emir , Ege vb. gibi ) ileride çocuk küfür etmesin size.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

2475 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:18:04 

Mehmet Emin olabilir.

The Sopranos - Breaking Bad - Person of Interest - Game of Thrones - Sons of Anarchy - Banshee - Homeland - House of Cards - Prison Break - Lost - OZ - Spartacus
How I Met Your Mother - Supernatural - Fringe - The Big Bang Theory - House MD - Two and a Half Men - Family Guy - Sherlock - Boardwalk Empire - Malcolm in the Middle

bu liste günceli yansıtmamaktadır

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:18:41 

Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

Samsung Galaxy Note 2

298 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:22:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

Mehmet Emin olabilir.

Gazeteci ismi gibi Mehmet Emin Kuyucu

Allah analı babalı büyütsün bu arada

"Türkiye’de bazı güçler var, onları anlattık kendisine. O da “Bizim gücümüz nedir” diye sordu. “Bizim gücümüz kalbimizdir” dedik. “Peki transfer?” diyor, ben “Give me two days” diyorum. Peki “Şu pozisyona adam” diyor ben bu kez “possible” deyince seviniyor ancak “But give me two weeks” dediğimde yıkılıyor. En sonunda “gücümüz yok baş edemeyiz” dedi. “Baş edeceğiz, zaten böyle kazanacağımız için sen efsane olacaksın”

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:22:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Bir tane eski isim koyunca yanına günümüzde popüler olan bir isim koyun ki ( Kaan , Emir , Ege vb. gibi ) ileride çocuk küfür etmesin size.

İnşallah isim koyan kişiye kötü bir kelam edecek çocuk yetiştirmeyiz.

Samsung Galaxy Note 2

2530 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:22:42 

onur . yeğenimin ismi muhammet onur

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2475 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:23:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

quote:

Mehmet Emin olabilir.

Mehmet de olabilir demiş, Mehmet Emin yaygın bir isim, aklıma geldi yazdım. Kim bilir belki bu ismi beğenirler.

The Sopranos - Breaking Bad - Person of Interest - Game of Thrones - Sons of Anarchy - Banshee - Homeland - House of Cards - Prison Break - Lost - OZ - Spartacus
How I Met Your Mother - Supernatural - Fringe - The Big Bang Theory - House MD - Two and a Half Men - Family Guy - Sherlock - Boardwalk Empire - Malcolm in the Middle

bu liste günceli yansıtmamaktadır

418 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:23:36 

Hocam gözünüz aydın şimdiden inşallah sağlıklı, hayırlı bi evlat olur.

İleri de Allah nasip eder de benimde bi oğlum olursa adını Muhammed koymayı düşünyorum bende.

Verdiğiniz listede Emin ismini beğendim ben. Yalnız benim gönlümden geçen Muhammed Toprak.

Allah analı babalı büyütsün.

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:25:39 

quote:

quote:

Mehmet Emin olabilir.

Amin. Sağolun.

Samsung Galaxy Note 2

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:27:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

İleri de Allah nasip eder de benimde bi oğlum olursa adını Muhammed koymayı düşünyorum bende.

Verdiğiniz listede Emin ismini beğendim ben. Yalnız benim gönlümden geçen Muhammed Toprak.

İnşallah en kısa sürede dileğiniz gerçekleşir ancak Toprak, Rüzgar Güneş gibi doğada bulunan varlıkların isimlerinin İslami açıdan uygun olmadığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 22:29:59 >

Samsung Galaxy Note 2

298 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:29:53 

quote:

quote:

quote:

Mehmet Emin olabilir.

Mehmet de olabilir demiş, Mehmet Emin yaygın bir isim, aklıma geldi yazdım. Kim bilir belki bu ismi beğenirler.

Evet, güzel olabilir.. Emin, Emir, Tekin hoşuma gitti..

32 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:30:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

Efe
Emin
Yiğit
Ertuğrul
Esat
Emir
Ege
Utku
Çağrı
Tekin

muhammed koyma çocuğun adını belki ateist olcak

Hayat Sizden Bi Şeyler Almaya Başladığı Gün Sizde Ondan Alınki Ayakta Olduğunuzu bilsin...

418 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:32:07 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

İnşallah en kısa sürede dileğiniz gerçekleşir ancak Toprak, Rüzgar Güneş gibi doğada bulunan varlıkların isimlerinin İslami açıdan uygun olmadığını okumuştum.

İLk defa sizden duyuyorum hocam bunu bilgim yoktu bu konu da sağolun. Araştıracağım isimle ilgili bu konuyu.

441 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:36:49 

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
-John Lennon

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:39:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Rodrin

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Muhammed ya da Mehmet koyacağım da yanına 2. isim arıyorum. Yani ilk isimde tartışmaya gerek yok. Teşekkürler. Yetişme tarzları ve isim kişinin karakterini belirler.

Samsung Galaxy Note 2

3451 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:40:38 

Benim kardeşim var Muhammed Erdem. Düşünebilirsiniz.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
<Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri
Samsung Galaxy Note 3 Black
Apple MacBook Pro 13" Early 2011(Intel Core i5 2615M) OCZ Vector 128 GB
Rockbox-ed Sansa Fuze Shure SE215

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 6 sa. 26 dk. kadarı kaldı.
21 Kasım 2012; 22:44:36 

quote:

Efe
Emin
Yiğit
Ertuğrul
Esat
Emir
Ege
Utku
Çağrı
Tekin

Muhammed Raşit

1192 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:46:41 

abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

20 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:46:41 

Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.

3 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:49:27 

quote:

Orijinalden alıntı: saldoetealp

Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.

yok artık daha neler, 22 senedir bu ismi tasıyorum dediklerinin hiç birisine raslamadım. O algılar hiç değişmez merak etme, isimle alakalı degil bazılarında genetik.

Tanısan sende seversin.

500 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:51:25 

Bence Muhammed ismini koymayın çocuk büyünce belki Ateist olucak belki başka bir dini seçicek Arap isimleri koymayın

811 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:52:14 

Bazı isimler var maalesef sinema ,tv ve medyada yer alan komedyen şahsiyetlerin canlandırdıkları roller yüzünden mizahi olarak yaklaşılan isimler olmuştur.

Örneğin Lütfü ismi kemal sunal'ın ve şener şen 'in oynadıkları film sayesinde bazı zamanlarda mizahi olarak yaklaşılan bir isimdir.(Bknz. Lütfücüm)

Bu isimlerde bir diğeri olan Ziya yine Şener Şen'in - Münir Özkul'la oynadığı neşeli günler filminde canlandırdığı ziya karakteri yüzünden sağda solda ziya ismi duyulduğunda ziyaaaaa
şeklinde espriler yapılır

Rıfkı ismi de nedense bende kılıbık erkeklerin imajını yaratır.

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 22:52:23 

kesinlikle alidir

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 22:54:14 

muhammed ali
muhammed emin
ebu muhammed

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:54:34 

quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

Samsung Galaxy Note 2

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 22:56:58 

quote:

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

3214 Mesaj
21 Kasım 2012; 22:59:40 

lÜtfen Muhammed adını ota boka koymanyın yalvarıyorum

370 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:03:11 

Onu maklubeyle besle büyüt feyzli bir abi, mübarek bir kardeş olsun

952 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Michael Scofield*
21 Kasım 2012; 23:03:19 

Muhammed ismini her çocuk taşıyamaz.Ama siz kararınızı vermişsiniz.''Emin'' olsun diğer adı da

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: thriller2

quote:

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

Peygamber efendimize inanıyorsanız;
Hadis-i Şeriflerinden birisi:
İsmimi isim olarak koyun, fakat künyemi kendinize künye yapmayın!
Kim benim ismimi almışsa, künyem ile künyelenmesin. Kim de künyem ile künyelenmişse, ismimle isimlenmesin.

Samsung Galaxy Note 2

1192 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:05:01 

quote:

quote:

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

yeterınce dıkkat etmemıssınız belkıde duymak ıstememıssınız, ortak gorus sudur; bu ısmı koydugunuz kısı yanı peygamberımızden sonra dunyaya gelen hcı bır kul onun kadar mukemmel olamaz olmayacaktır, bu nedenle peygamberımızın ısmını tasıması degerını tam manasında vermesı zor olcaktır, en guzelı ısmın peygamberıme ozel kalması demek ıstedıgım bu abıcım, adını ne koyarsanız koyun guzel ınsan hayırlı evlat olsun sımdıden allah nazardan saklasın.

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: onz

Onu maklubeyle besle büyüt feyzli bir abi, mübarek bir kardeş olsun

Yorumuna acıyarak gülüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 23:12:20 >

Samsung Galaxy Note 2

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:08:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

Ota boka derken?
AYIP BE!

Samsung Galaxy Note 2

913 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:09:01 

Ali yanına iyi gidecektir. Bizim sınıftada var aynı isimle ve kendisi için söyler olurda birisini sinir edersem hakaret edecekse Mali diyebilir ya da Ali diyebilir o yüzden yanında isim olması güzel oluyor diye. O yüzden uyumlu bir şey olması iyidir. Yine son karar sizin tabi.

1903 ~ Beşiktaş JK & Denizlispor ~ 1966
Steam / Origin / Uplay

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:11:09 

quote:

quote:

quote:

yeterınce dıkkat etmemıssınız belkıde duymak ıstememıssınız, ortak gorus sudur; bu ısmı koydugunuz kısı yanı peygamberımızden sonra dunyaya gelen hcı bır kul onun kadar mukemmel olamaz olmayacaktır, bu nedenle peygamberımızın ısmını tasıması degerını tam manasında vermesı zor olcaktır, en guzelı ısmın peygamberıme ozel kalması demek ıstedıgım bu abıcım, adını ne koyarsanız koyun guzel ınsan hayırlı evlat olsun sımdıden allah nazardan saklasın.

Böyle bir yazıyı bi yerde okuduysanız linkini atarsanız sevinirim. Amin.

Samsung Galaxy Note 2

3214 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:12:55 

quote:

quote:

Ota boka derken?
AYIP BE!

Lütfen Hz. Muhammed'imizin adını bu tür şeylerde kullanmayalım. Kim bilir o çocuk büyüyünce ne olacak. Neler yapacak. Hem bir şeyin değeri çoğaldıkça azalır. Arap kültürüdür bu doğan her bebeğe Muhammed ismini vermek. Halbuki isim elmas gibidir ne kadar az olursa değeri o kadar artar.

2278 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:16:04 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

İnşallah isim koyan kişiye kötü bir kelam edecek çocuk yetiştirmeyiz.

Öyle deme hocam devir değişti Valla , benim adım da eski isimlerden ama şimdi annemde babamda keşke yanına biraz zamanın isimlerinden koysaydık diyorlar.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

2530 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:16:59 

quote:

la çoçuk o neresi ot neresi .... tövbe tövbe sanki kediye isim koyuyor adam

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1446 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:20:09 

Ben oğlumuza uzun tartışmalardan sonra Aziz ismini verdim

Emir ver dostum bence, Allah analı babalı büyütüp, vatanına milletine hayırlı bir evlat olmasını nasip etsin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2516 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:21:12 

Peygamber adlarını, Kur'an da geçen güzel manalı adları leblebi gibi koymamaya özen gösterin. Kaldı ki Muhammed ismi normalde de önerilmez. Yarın bir gün küfür olursa arkadaş arasında, insanlar o isimle kavga edip küfür savuracak. Dindar bir insansanız, bunları da göz önünde bulundurun.

I was not born in Roma. But, I'M A ROMAN!
ROMA ROMA ROMA, CORE DE STA CITTÀ, UNICO GRANDE AMORE, DE TANTA E TANTA GENTE, CHE FAI SOSPIRÀ...
FORZA ROMA! ROMA CAMPIONE! FORZA ROMA LA ROMA ALE!
NO AL NUOVO STEMMA!

735 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:22:32 

Muhammed Nadir
Muhammed Ali
Muhammed Tahir

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm 365 N·m torque @ 4900 rpm0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

388 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:23:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Peygamber adlarını, Kur'an da geçen güzel manalı adları leblebi gibi koymamaya özen gösterin. Kaldı ki Muhammed ismi normalde de önerilmez. Yarın bir gün küfür olursa arkadaş arasında, insanlar o isimle kavga edip küfür savuracak. Dindar bir insansanız, bunları da göz önünde bulundurun.

Peki aynı anlama gelen Mehmet ismi nasıl olur?

Samsung Galaxy Note 2

1183 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:24:02 

Emin

Radiohead, Coldplay, Oasis, Muse, The Cranberries, The Verve, Pink Floyd, Pearl Jam, Bon Jovi,Children of Bodom, Pantera, Megadeth, Nickelback, Scorpions, Skid Row
Zencinin malı züğürdün çenesini yorarmış. Kekespor'da oynayan, San Marino milli takımındaki üç bacaklı zenci gol kralıyım.

913 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:26:46 

quote:

quote:

Şimdi ki gençlerde Mehmet'in yanında 2. isim varsa 2. ismi kullanırlar Mehmet'i de ört pas eder oldular sınıfta örneği var. İsim konusu cidden zor bir konu kolay gelsin, seçmek zordur ama tavsiyem Muammer koymayın adını.

1903 ~ Beşiktaş JK & Denizlispor ~ 1966
Steam / Origin / Uplay

2516 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:27:08 

quote:

quote:

Hocam yine siz bilirsiniz tabi. Bence Mehmet'te güzel.

I was not born in Roma. But, I'M A ROMAN!
ROMA ROMA ROMA, CORE DE STA CITTÀ, UNICO GRANDE AMORE, DE TANTA E TANTA GENTE, CHE FAI SOSPIRÀ...
FORZA ROMA! ROMA CAMPIONE! FORZA ROMA LA ROMA ALE!
NO AL NUOVO STEMMA!

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 23:27:35 

Muhammed Can nerde ?

2054 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:28:44 

Muhammed Mustafa

Psn: αcмzsln

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2012; 23:29:53 

hem Muhammed ismini veriyorsun hem de ikinci bir isim arıyorsun..Yapma etme çocuğunun geleceğini düşün