- x
Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)
306 Cevap23508 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
[Poll]

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

Emin
  37% (195)
Efe
  17% (92)
Emir
  12% (64)
Ege
  7% (41)
Çağrı
  5% (31)
Utku
  4% (23)
Yiğit
  4% (23)
Esat
  3% (20)
Ertuğrul
  3% (19)
Tekin
  2% (13)

Toplam oy : 521

(en son oy tarihi : 7 Ağustos 2014; 12:33:28) 
Giriş

239 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:39:10 

bence ismini muhammed mustafa mümin emin koy ne kadar çok arapça isim o kadar iyi o kadar sevap point(!) ya kardeşim koymayın şöyle arapça isimler ne güzel türkçe isimler var belki çoçuk müslüman olmayacak hem günlük hayattada 2 isim zorluk çıkarır mesela çoçuğun ismini sadece kürşat koy mis gibi isim ne gerek var muhammede falan

Aslında hayatının her günü geri kalan günlerinin ilk günüdür tek bir gün hariç öldüğün gün

401 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:43:14 

Muhammed Talha..

Anlamını da buraya yazayım can kardeşim.

islamiyet’i kabul eden ilk on sahabe’den biridir,Talha bin Ubeydullah da Uhud Savaşı’nda Resulullah’ı koruyabilmek için büyük kahramanlıklar gösteren sahabelerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sezer Cinoglu -- 21 Kasım 2012; 23:45:05 >

"Yüksel Türk Senin için yüksekliğin hududu yoktur.İşte parola budur."
M.Kemal Atatürk

375 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:44:25 

quote:

Orijinalden alıntı: welmour

İsa koy ironi olsun

the bomb has been planted

İlk aklıma gelen oydu aslında Muhammed İsa gider.

Yaptığım ironileri anlamanız için biraz bilgi, biraz da zekaya ihtiyacınız vardır.

5093 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:54:49 

Baska bir isim koy.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

919 Mesaj
21 Kasım 2012; 23:56:52 

En güzeli, bütün peygamberlerin isimlerini bir arada koymak herhalde bunu yapan olmamıştır.

Muhammed İsa Musa Adem

40 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:09:42 

Boran olsun

1122 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:19:26 

Önceki sayfada söyleyen olmuş aynısını ama bende söyleyeyim. Mehmet Emin güzel olur. Bir tanıdığımızın çocuğunun ismi Mehmet Emin. Çocuğa çok yakıştırıyorum bu ismi (belki çocuk tatlı olduğu içindir).

Galatasaray

1076 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:25:31 

quote:

Orijinalden alıntı: AMDPhenom

bence ismini muhammed mustafa mümin emin koy ne kadar çok arapça isim o kadar iyi o kadar sevap point(!) ya kardeşim koymayın şöyle arapça isimler ne güzel türkçe isimler var belki çoçuk müslüman olmayacak hem günlük hayattada 2 isim zorluk çıkarır mesela çoçuğun ismini sadece kürşat koy mis gibi isim ne gerek var muhammede falan

Belki dindar biri olacak niye muhammed koymadın dşyecek.

Hiçbir vietkonglu bana zenci demedi. Bu yüzden onlarla benim bir alıp veremediğim yok..

822 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:35:59 

muhammed ismi konulmasi sakincaliymis din hocamiz oyle derdi. allahin isimleri de konmamasi gerekirmis mesela kerim diye birisi vardi hoca hep elestirdi. bir daha sorun sorusturun

Uzaklaştırılmış
192 gün cezanın,
165 gün 15 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
22 Kasım 2012; 0:38:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

Muhaha zaten islam din adami oyle birsey demez. Eger gerçek bir alimse
Ama kim bilir basa dinler ne diyodur bize

Neyse abicim, peygamberimizin isim seçimi gayet guzel olmus.
Aldanma digerlerine.

Senin evladin inş. Musluman olacak. Mumin olur inş.

Umarim küçük yaştan islam terbiyesi verirsin. Yoksa forumda örneği birçok. Yani hepsi olmasada malesef KIBLESINI Şaşirmiş. Rabbim yardim etsin.

Isim olarak; Muhammed Derviş :) olabilir. Kendi adim diye demiyorum, yada diyorum :)
Yani nadir bi isim. Derviş ; nadir diye garip bi isim.

Bi anlamija bak.

Ondan sonra, Inş. Umrede nasip olur ailece gidersiniz. Rasulullah (s.a.v.) in ravzanin yaninda ki kabri serifte, Peygamberimizin cennetle mujdeledigi Ebubekir r.a. , ve hz. Ömer r.a. var.

Bence 2. Isim olarak, Ali, ömer, vb. Olabilir
Bide urfalimisiniz?

Not: bu konuyu açtiniz. Benim için milat oldu. Baska sehire gidince kendimi sadece Muhammet olarak tanitcam inş.

18 yil derviş yaşadim. 18 yilda Muhammed ismiyle yasayalim :)

Unv. De yeni sayfa açarken inş.

Selametle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

951 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:38:16 

Berkecan Muhammed

https://8tracks.com/kosmosisy

1218 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:46:54 

Muhammed Ertuğrul Kuyucu olabilir ama çok mu uzun oluyor ne ?

#9 - Johan Elmander!

7823 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:53:48 

Muhammed Mustafa güzel olur.

PSN: TR-yunus

71 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:04:44 

İsim önemli benim ki muhammed talha ama herkes bu isimi kaldıramaz. Ben keşke diyorum... Ona göre abi.

Tbilisi State Medical University

3840 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:08:40 

Hazreti

790 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:11:56 

adam şıklara Ali'yi koymamış

2174 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:17:33 

Muhammed Sissokko

One, Two, Freddy's Coming For You

225 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:40:30 

Bence Muhammed Enes olsun hocam. Ama illa ki listeden birisi olacaksa da Emin olsun.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

2134 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:42:43 

hz. peygambere saygıdan dolayı türklerde muhammed yerine konulan bin yıllık mehmet ismine ne oldu yahu? yarın biri cocuga adını söyleyip küfür,hakaret etse cok mu iyi olacak? ayrıca cocuk muhammed ismini tasıyabilecek mi? mehmetin yanına da aynı güzellikte bir isim koyarsın,ne güzel olur.

"Life is hard. But it is harder when you are stupid."
-John Wayne

2280 Mesaj
22 Kasım 2012; 1:51:59 

Bende evlendiğimde nasip olursa erkek çocuğum olursa ismini Mehmet Buğra koyacağım. Mehmet rahmetli babamın ismi..

Mehmet ya da Muhammed isimlerinin yanına Türkiye'de çok çok az duyulan ve sahip olduğum "Bera" ismini koyabilirsin. Olgunluk manasına gelir. Kuran-ı Kerim de Tövbe suresinin ilk ayetinde geçer. Ayrıca 2 ayrı sahabenin ismidir. Biri Bera bin Malik, diğeri de Bera bin Azib dir.

| Canon Eos 600D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II + EF 50mm f/1.8 II + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II + Yongnuo 480 II Flash | Fotoğraflar için tıklayınız
Diziler: | Chuck | Fringe | Person of Interest | The Big Bang Theory | Dexter | The Walking Dead | Alcatraz | Merlin | Doctor Who | Torchwood | The IT Crowd
Saçmasapan bir hayatın içinde, Saçmasapan kişilerle, Saçmasapan fikirleri, Saçmasapan düşünceleri, Saçmasapan bir şekilde, Saçmasapan konuşarak, Saçmasapanlaşmaya devam ediyoruz...

5093 Mesaj
22 Kasım 2012; 2:21:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

Muhaha zaten islam din adami oyle birsey demez. Eger gerçek bir alimse
Ama kim bilir basa dinler ne diyodur bize

Neyse abicim, peygamberimizin isim seçimi gayet guzel olmus.
Aldanma digerlerine.

Senin evladin inş. Musluman olacak. Mumin olur inş.

Umarim küçük yaştan islam terbiyesi verirsin. Yoksa forumda örneği birçok. Yani hepsi olmasada malesef KIBLESINI Şaşirmiş. Rabbim yardim etsin.

Isim olarak; Muhammed Derviş :) olabilir. Kendi adim diye demiyorum, yada diyorum :)
Yani nadir bi isim. Derviş ; nadir diye garip bi isim.

Bi anlamija bak.

Ondan sonra, Inş. Umrede nasip olur ailece gidersiniz. Rasulullah (s.a.v.) in ravzanin yaninda ki kabri serifte, Peygamberimizin cennetle mujdeledigi Ebubekir r.a. , ve hz. Ömer r.a. var.

Bence 2. Isim olarak, Ali, ömer, vb. Olabilir
Bide urfalimisiniz?

Not: bu konuyu açtiniz. Benim için milat oldu. Baska sehire gidince kendimi sadece Muhammet olarak tanitcam inş.

18 yil derviş yaşadim. 18 yilda Muhammed ismiyle yasayalim :)

Unv. De yeni sayfa açarken inş.

Selametle

Kiblesini sasirmis kiblesini sasirmis kim neye gore kiblesini sasirmis ? Merak etmeyin aileyle olacak is degil bu ailemi birak sulalem dort dortluk musluman beni de cocukken gayet iyi yetistirdiler buna ragmen simdi muslumanlikla alakam yok kisiye ne belirlenmisse o olur olacaktir cok sartlandirmayin kendinizi cocugum müslüman olcak müslüman olcak diye ileride uzulursunuz.

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

2133 Mesaj
22 Kasım 2012; 2:31:24 

Ben şemsettin veya murtaza diyecektim seçeneklerde yokmuş.

266 Mesaj
22 Kasım 2012; 2:31:56 

arkadaş lütfen 2 isim koymayın. ne kadar tanıdığım varsa 2 isim koydular çocuklarına. muhammet koyun tek ne güzel

give me your dirty love!

28703 Mesaj
22 Kasım 2012; 3:05:24 

yav peygamber ismini nasıl koyuyosun ya. ne diyeyim abi bir sürü küfürler ediliyor adına lakaplar takılıyor dalgalar geçiliyor bilmiyorum yani nedir bu dini kişilik ismi takma hastalığı ? bir arkadaş maklube felan yazmış ama haklı sanki.. sana bir soru sorayım sağcımısın ve oyunu akpyemi attın ?

çok güzel modern isimler varken böyle büyük şahısların adını koymak. bana doğru gelmiyor .

inş ilerde benimde erkek çocuğum olurda bu tatlı heyecanı yaşarım.

533 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:20:36 

Hocam benim adım Muhammed Ali Aslan

Ali olsun ikinci adı. Adaşım olsun fazla yok zaten Muhammed Ali Gurur duyuyorum ismimle kesinlikle tavsiye ederim

327 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:31:25 

Abi ne alakası var, peygamberimizin ismi geçtiğinde (S.A.V) diyoruz adam onu da koymuyor ki.. Ayrıca bir hadis duymuştum 3 tane çocuğunuz olursa mutlaka biri benim isimlerinden olsun diye.. Rahat olun koyun ismi..

“Beşiktaş şampiyon olsun, maç kazansın, kupa kaldırsın diye tutulmaz.
Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir. Dürüstlüktür. Ahlaklı olmaktır.
İyi insan olmaktır. Bir insan falanca fitbolcuyu, filanca başkanı sevdiğinden değil,
takım sürekli şampiyon olduğu için hiç değil öncelikle ve esasen
bu değerlere inandığı için Beşiktaşlı olur”

Süleyman Seba

1595 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:45:44 

muhammed salih kuyucu

bence bu

Allah analı babalı büyütsün.

Burda, Yaşayan En Güçlü Ve En Zeki Erkekleri Görüyorum.. Bu Potansiyeli Görüyorum.. Ve Hepsi Heba Oluyor.. Lanet Olsun, Bütün Bir Nesil Benzin Pompalıyor, Garsonluk Yapıyor Yada Beyaz Yakalı Köle Olmuş.. Reklamlar Yüzünden Araba Ve Kıyafet Peşindeler.. Nefret Ettiğimiz işlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz.. Bizle...r Tarihin Ortanca Çocuklarıyız.. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bir Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.. Televizyonla Büyürken Milyoner Film Yıldızı Yada Rock Yıldızı Olucağımıza inandık.. Ama Olamayacağız.. Bunu Yavaş Yavaş Öğreniyoruz.. Ve O Yüzden Çok Çok Kızgınız..

2339 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:46:48 

quote:

Orijinalden alıntı: mTm

muhammed talha koyabilirsin hocam, vatana hayırlı evlat olur inşallah...

benim yazacağımı arkadaş yazmış zaten

bu arada muhammed ismi konulmaz diyen arkadaşlar biraz araştırma yapsın önce. neymiş, artık din büyükleri sakıncalı diyormuş.
peygamber "benim ismimle isimlenin" demişken o din büyüğü ne kadar büyük olabilir ki? ayrıca peygamber zamanında çocuklara muhammed ismi verilmiştir, bu da sakınca olmadığının ispatıdır.
Arkadaşım Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat olsun inşallah.

http://www.harvardturk.blogspot.com
http://www.gurmemekan.blogspot.com

410 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:54:53 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

yav peygamber ismini nasıl koyuyosun ya. ne diyeyim abi bir sürü küfürler ediliyor adına lakaplar takılıyor dalgalar geçiliyor bilmiyorum yani nedir bu dini kişilik ismi takma hastalığı ? bir arkadaş maklube felan yazmış ama haklı sanki.. sana bir soru sorayım sağcımısın ve oyunu akpyemi attın ?

çok güzel modern isimler varken böyle büyük şahısların adını koymak. bana doğru gelmiyor .

Mustafa Kemal de mi koymayalım yani?

BACISI BİR KAFİR TARAFINDAN TECAVÜZE UĞRAMAMIŞ,EVLADI KAFİR TARAFINDAN GIRTLAĞI KESİLMEMİŞ BİR KİŞİ ASLA CİHADI ANLAYAMAZ VE HAYATI ÇİÇEK BÖCEK DAĞITMAKLA GEÇER.
ŞEHİT KOMUTAN ŞAMİL BASEYEV

1855 Mesaj
22 Kasım 2012; 9:58:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

Dalga geçmesinler, çok mu zor?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4792 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:05:17 

Ali'yi koymamasının sebebi arkadaşın Alevilik mezhebine olan Yobazlığından kaynaklanıyor.

Psn : EkinTR
Xbox Gamertag : EkinTR

32 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:25:32 

Bence Muhammed Miraç olur gibi...Seçeneklere al sen onu...

2911 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:35:51 

sizin seçeneklerinz arasında yok ama Ali veya Mustafa da olurdu ama siz genelde yeni nesil isimleri tercih etmişsiniz (emin hariç)

O mübarek insanın isminin yanına en çok yakışacak isim elbetteki EMİN olur.

Allah hayırlısıyla çocuğunuzun dünyaya gelmesini ve vatanına, milletine, peygamber ümmetine hayırlı bir insan olmasını nasip etsin.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuseyr -- 22 Kasım 2012; 10:50:35 >

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

3944 Mesaj
22 Kasım 2012; 10:54:39 

quote:

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
Emin
Yiğit
Ertuğrul
Esat
Emir
Ege
Utku
Çağrı
Tekin

Soyadım: KUYUCU

Erdinç koy benimki de
Muhammet Erdinç

Donanım Haber
## Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu ##

1223 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:02:56 

Muhammed Mustafa nasıl oldu

TRAVEGO 17 SHD OM 457 LA, TURBO-İNTERCOOLER, EURO 5 428 PS - SETRA 431 DT MB OM 471, EURO VI BLUETEC ®
GİDİŞ İSTANBUL - İZMİT - BOLU - ANKARA - ÇORUM - AMASYA - SULUOVA - REFAHİYE - ERZİNCAN - TERCAN - ERZURUM - ARDAHAN
GELİŞ ARDAHAN - ERZURUM - TERCAN - ERZİNCAN - REFAHİYE - SULUOVA - AMASYA - ÇORUM - ANKARA - BOLU - İZMİT - İSTANBUL
YER YÜZÜNDE KAVUŞMAKTAN BAŞKA BİR DUYGU OLDUĞUNU DÜŞÜNSEYDİK BAŞKA BİR İŞ YAPIYOR OLURDUK

172 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:16:15 

Arkadaş mükemmel bir isim seçmişsiniz lakin bu ismi her an heryerde kullanmak ne yazıkki mümkün olmuyor. Gelmiş geçmiş en sevdiğim kişinin ismi olsada, kendi yaşadığım sorunları yaşamaması için koymamanızı tavsiye edeceğim. Gerek iş, gerek okul nedeniyle(üniversite hoca, işveren, askerlik vs) bir sürü kişiyle tanışıp bir sürü ortama giriyorsun. Ne yazık ki herkes sen ben gibi iyi niyetli olmuyor. Bence hiçbir görüşe yakın olmayan isimleri koymaya çalışın. Tabi bu benim görüşüm. Ha yerinde olsam belki bende şu an senin okurken dediğin gibi " Ne diyo la bu , olum bundan mı korkacam Allah aşkına" derdim. Ama çocuk büyüyünce kulağınızı çınlatabilir ki çınlatır. Allah analı babalı büyütsün bu arada...

Düzenleme1: Yazmadan önce forumdaki yorumları okumamıştım. Burda bile koyulmamış isime laf eden arkadaşlar mevcut. Bunu hayata var sen uyarla. Google 'a en çok değiştirilen isimler diye bir yazıp ara, Kızlarda "Zeynep-Elif", erkeklerde "Mustafa-Memet-Muhammed"gibi sonuçlar bulacaksın. Ha bu kişilerin dine karşı bir saygısızlığını mı gösteriyor? Tabiki evet ama ismini değiştiren kişinin değil, etrafındaki kişilerin saygısızlığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secabemu -- 22 Kasım 2012; 11:27:23 >

Leyla ile Mecnun

2339 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:19:40 

quote:

Orijinalden alıntı: secabemu

Arkadaş mükemmel bir isim seçmişsiniz lakin bu ismi her an heryerde kullanmak ne yazıkki mümkün olmuyor. Gelmiş geçmiş en sevdiğim kişinin ismi olsada, kendi yaşadığım sorunları yaşamaması için koymamanızı tavsiye edeceğim. Gerek iş, gerek okul nedeniyle(üniversite hoca, işveren, askerlik vs) bir sürü kişiyle tanışıp bir sürü ortama giriyorsun. Ne yazık ki herkes sen ben gibi iyi niyetli olmuyor. Bence hiçbir görüşe yakın olmayan isimleri koymaya çalışın. Tabi bu benim görüşüm. Ha yerinde olsam belki bende şu an senin okurken dediğin gibi " Ne diyo la bu , olum bundan mı korkacam Allah aşkına" derdim. Ama çocuk büyüyünce kulağınızı çınlatabilir ki çınlatır. Allah analı babalı büyütsün bu arada...

böyle bir ülkede yaşadığımız da bir gerçek.

3938 Mesaj
22 Kasım 2012; 11:46:38 

İsa.

551 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:19:14 

Ali. İki tane mübarek ismi olur çocuğunuzun.
Allah analı babalı büyütsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eRsn- -- 22 Kasım 2012; 12:20:11 >

PSN&GameCenter : eRsn-

711 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:37:32 

Lee

Fenerbahçeli Olmanın Gururu Bizlere Yeter!

560 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:45:45 

kesinlikle Muhammed koyma, çünkü Muhammed ismini duyunca salevat getirilmesi gerekir ve çoğu kişi bilmediğinden vebali üstüne kalır

LoL:
TR:Oguzfb
West:BynieMoser(smurf kasiyorum, ekleyin)(evet fail oldum sayın dexter fanları, aceleye getirdim malesef :D)

89 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:48:38 

esatın orada ne işi var

Barışı severim ama olursa işsiz kalırım.
TONY STARK

1674 Mesaj
22 Kasım 2012; 12:59:10 

Şıklarda olduğu için Emin'i işaretledim ama en çok yakışan Ali bence.

I will bathe the starways in your blood...

44 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:05:31 

Allah analı babalı büyütsün

641 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:09:04 

Fatih Sultan Mehmet'in, Mehmet'inin Muhammet olduğu söylenir. nedeni ise kötü söz edilmemesi diye duymuştum. bence muhammet yerine mehmet koyulmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shooter 54 -- 22 Kasım 2012; 13:09:27 >

2339 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:18:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Good Feeling

kesinlikle Muhammed koyma, çünkü Muhammed ismini duyunca salevat getirilmesi gerekir ve çoğu kişi bilmediğinden vebali üstüne kalır

salavat her muhammedde gerekmez, Hz. Muhammed'den bahsedildiğinde gerekir.

866 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:27:03 

Yunus yiğit koy

https://soundcloud.com/sentrysensei
Kekeme olarak 2007 de rape başladım raple iyileştim
raple hayatı öğrendim bu azimli savaşımda istersen bana destek çık
https://www.facebook.com/mutsuzlukvemutluluk

606 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:44:00 

Ali :))

Hukuk okuyor, istanbul-ankara arası git-gel yapıyor, angaralı.
'14 Seat Leon 1.6 TDI Style
(Eskisi-Seat Altea Stylance 1.6 MPI)

evet evet senin araban mükemmel geri kalan herkesinki berbat

2911 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:49:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Party Shaker

Şıklarda olduğu için Emin'i işaretledim ama en çok yakışan Ali bence.

+1

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

282 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:50:29 

Muhammed Ali bence baya guzel duruyor

71 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:52:00 

yunus, benim adım oluyo öle yaparsan soyadımda da Allah ismini taşıyorum gururlanıyorum adımı soyadımı okuduklarında

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kök Hücre Araştırma Topluluğu

2588 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:06:51 

quote:

Orijinalden alıntı: welmour

İsa koy ironi olsun

the bomb has been planted

oh cmon

482 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:09:31 

quote:

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

Bende karaçalı arkadaşa katılıyorum ama din adamlarının karşı çıktığı Allahın sıfatlarının isim olarak konmasıdır (samet gibi) çünkü hatasız günahsız kudreti herkese yetenin karşılığı gibi isimleri çocuklara koyunca gerçekten abes oluyor. Dini isim koyuyorsanız bunlara dikkat edin yeter

2134 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:14:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Shooter 54

Fatih Sultan Mehmet'in, Mehmet'inin Muhammet olduğu söylenir. nedeni ise kötü söz edilmemesi diye duymuştum. bence muhammet yerine mehmet koyulmalı.

söylenti değil gerçektir.ilk mesajımda da belirttigim gibi hz. muhammed e saygıdan dolayı türklerde muhammed in değiştirilmişi mehmet ismi konur. arap alfabesiyle muhammed-mehmet yazılışı da aynıdır,anlamı da aynıdır. yüzlerce yıllık bir gelenektir bu ama bu da unutuluyor artık. muhammed ismi son dönemlerde konulmaya başlandı. koymak kolay da inşallah çocuklar o ismi taşıyabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stuka -- 22 Kasım 2012; 14:17:56 >

"Life is hard. But it is harder when you are stupid."
-John Wayne

258 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:17:31 

Muhammed

Fatih,Emin,Yusuf

En çok 3 ' ü yakışıyor...

FENERBAHÇE

303 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:32:27 

Muhammed Efe KUYUCU bence çok güzel bu arada hayırlı olsun hocam Allah analı babalı büyümek nasip etsin

130 Mesaj
22 Kasım 2012; 14:36:09 

MURTAZA

Önemli olan zihniyet..

802 Mesaj
22 Kasım 2012; 15:16:31 

Aklıma ilk gelen Ali olmuştu ama seçeneklerde göremedim. Seçeneklerde belirttiklerinizden birini verecekseniz, Emin olabilir.