Şimdi Ara

Nexus 7 satışlarının 2012 yılında 5 milyonu geride bırakması bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nexus 7 satışlarının 2012 yılında 5 milyonu geride bırakması bekleniyor

Bu yıl internet üzerinden alışverişin 43.4 milyar dolara ulaşması beklenen tatil sezonu öncesi Google, bütçe dostu tablet bilgisayarı Nexus 7 için öngördüğü 2012 satış rakamlarını iki katına çıkardı. Digitimes'ın irtibata geçtiği Tayvan merkezli tedarikçiler, 2012 ikinci çeyreği sonunda 2.5 milyonluk bir hedef belirleyen teknoloji devinin yıl sonu hedeflerini 5 milyonun üzerine çıkardığını ileri sürdü.

ASUS tarafından üretilen ve NVIDIA'nın 4+1 çekirdekli Tegra 3 çipsetinden gücünü alan 7 inçlik tablet, geçtiğimiz Temmuz ayında 8GB/16GB dahili hafıza ve 199$/249$ fiyat seviyelerinden piyasaya sürülmüştü. Play Store üzerinden Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, İngiltere, Japonya, Güney Kore, Almanya, İspanya gibi ülkelerde satılan Nexus 7, rakiplerine benzer şekilde yüzü aşkın ülkeyi kapsayan bir satış ağıyla tüketiciye ulaştırılamamış olmasına karşın aylık ortalama 700,000 rakamına erişmeyi başardı. Son verilere göre; aygıtın satışları güçlü rakiplerine rağmen tatil sezonununda hızlanarak devam edecek.

Satış ivmesinin artmasında 199$'a çekilen 16GB'lık sürüm, 249$'lık 32GB Wi-Fi versiyonu ve 3G destekli 32GB'lık yeni modelin 299$'dan fiyatlandırılmasının büyük rol oynadığı aşikar. Kasım ve Aralık'ta aylık satışın 700,000 - 1,000,000 civarında seyrederek toplam Nexus 7 satışlarının 5 milyonu aşması bekleniyor. Ekran boyutu sayesinde daha büyük halefleri kadar Android platformundaki tablet uyumlu uygulama eksikliğini kullanıcılarına yansıtmayan Google markalı ilk tablet bilgisayar, ülkemizde çeşitli yollarla 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. 

• Yani her eve lazım bir ürün tabi 32GB'lık yeni modelin 299$'dan fiyatlandırılması bizim içinde geçerli olduğu takdirde. Ama ülkemin insanına malesef layık görülmüyor....

• 3g lisi bir geleydi de tadına varaydık şu şirin yaratığın

• Cihaz cikali kac ay oldu Türkiyeye gelmedi gitti...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer_55

Cihaz cikali kac ay oldu Türkiyeye gelmedi gitti...

Geldi haberin yokmu? Türk telekom oldukça UYGUN ve yurtdışı fiyatıyla ORANTILI gayet İYİ bir fiyatla getirdi.

İstanbul bilişimde 700 lira meraklısına duyurulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

quote:

Geldi haberin yokmu? Türk telekom oldukça UYGUN ve yurtdışı fiyatıyla ORANTILI gayet İYİ bir fiyatla getirdi.

Turk telekomu bilmezmiyim hocam,yontulcak adam ariyolar.İstanbul bilisimdeki urunler paralel ithalat diye biliyorum?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

quote:

Turk telekomu bilmezmiyim hocam,yontulcak adam ariyolar.İstanbul bilisimdeki urunler paralel ithalat diye biliyorum?

Öyle ama en azından bir garantisi var ve TT den daha ucuz Asus Türkiye Ocak ta getirteceğiz diye tarih verdi

• istanbul bilişimden aldım 32 gb liği... gayet memnunum bir sıkıntısı yok cihazın
  • 32 gb aldım cihaz bence harika

• Nerde 500 tl?

• Türktelekom o fiyatlarla hiç getirmeseydi daha iyi olurdu TT ye söven kişi sayısı artmış oldu bence o 8 gblik n7 Lee ellerinde kalacak sonra bi kampanya daha yapacaklar

• Amerikaya giden bir arkadaşımdan siparis etmistim 32 GB lik modelini. Ayrıca yanında kılıfını da istemiştim. Toplamda 530 TL ye maloldu. Kendi açımdan suana kadar kullandığım en başarılı teknolojik cihaz. ilk başlarda 7" olması yüzünden küçük gelir mi diyordum fakat öyle olmadı boyutlarını sevdim. Bana göre en iyi özellikleri piyasadaki en hafif 7" cihaz olması ve en son android versiyonunu kullanmasi.(Son update ile Android 4.2 oldu içindeki isletim sistemi) Özellikle benim gibi yatakta yatıp kitap okuma veya video izleme alışkanlıklarınız varsa ve 7" olması çok sorun olmaz diyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

• Alıcam sonunda bu cihazı, hayırlısıyla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Alıcam sonunda bu cihazı, hayırlısıyla...

8gb kapalı kutu ttnet alma 2 yıl grn düşünürsen pm
  • Istanbul Bilişim'in fiyatı fena değilmiş. 3G'li model sanırsam Türkiye'de yok henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: armo

Amerikaya giden bir arkadaşımdan siparis etmistim 32 GB lik modelini. Ayrıca yanında kılıfını da istemiştim. Toplamda 530 TL ye maloldu. Kendi açımdan suana kadar kullandığım en başarılı teknolojik cihaz. ilk başlarda 7 olması yüzünden küçük gelir mi diyordum fakat öyle olmadı boyutlarını sevdim. Bana göre en iyi özellikleri piyasadaki en hafif 7 cihaz olması ve en son android versiyonunu kullanmasi.(Son update ile Android 4.2 oldu içindeki isletim sistemi) Özellikle benim gibi yatakta yatıp kitap okuma veya video izleme alışkanlıklarınız varsa ve 7 olması çok sorun olmaz diyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

3G mi,pasaportla sisteme kayit ettirmek gerekmi ?

• Gerek mi var almaya?

• @Amedra

eee,ne var bunda,kisinin isini goruyorsa neden olmasin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: armoAmerikaya giden bir arkadaşımdan siparis etmistim 32 GB lik modelini. Ayrıca yanında kılıfını da istemiştim. Toplamda 530 TL ye maloldu. Kendi açımdan suana kadar kullandığım en başarılı teknolojik cihaz. ilk başlarda 7 olması yüzünden küçük gelir mi diyordum fakat öyle olmadı boyutlarını sevdim. Bana göre en iyi özellikleri piyasadaki en hafif 7 cihaz olması ve en son android versiyonunu kullanmasi.(Son update ile Android 4.2 oldu içindeki isletim sistemi) Özellikle benim gibi yatakta yatıp kitap okuma veya video izleme alışkanlıklarınız varsa ve 7 olması çok sorun olmaz diyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.
    3G mi,pasaportla sisteme kayit ettirmek gerekmi ?

Benimki wifi olan versiyonu. 3G li degil. 3Gli olan 50 dolar daha pahalıydı. Kendimce 3Gli olana ihtiyacımın olmadıgını dusunmustum. Tercih yaparken kullanım şartları ön plana çıkıyor açıkcası. Misal benim evde ve sirkette wifi var. Ayrıca yolda kullanımda internet ihtiyacım oldugu zaman, cep telefonumun hot-spot ozelligini kullanıyorum gayet hızlı bir sekilde baglanabiliyorum. Yani internet yonunden hic sıkıntı yasamıyorum. Bu arada pasaportunuza 3G li bir cihaz kaydettirmek istiyorsanız bunun telefonu olmasını tavsiye ederim. Bosuna kotanızı tablet icin harcamayın. Tabi tercih sizin.

• sahsen kota sorunum yok ama merak ettigim 3G veya LTE ozellikli tablet olayinda SIM cardli hallerde telefon gibi pasaport kayit islemi gerekiyormu ?

ses destekli (Tablet with support for GSM voice) Huawei MediaPad 7 Lite tahminimce IMEI kaydi gerektiriyordur.

ses desteksiz ama SIM 'li (Tablet with no support for GSM voice) Asus Google Nexus 7 Cellular 'da IMEI kaydi gerektiriyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 23 Kasım 2012; 20:47:08 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.