Şimdi Ara

Samsung, Full HD panellerin üretiminde sıkıntı yaşıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung, Full HD panellerin üretiminde sıkıntı yaşıyor olabilir

Samsung'un CES 2013 fuarında 4.99 inçlik Full HD ekranını tanıtmaya hazırlandığı bilgisi, Galaxy S4 modelinde kullanılacak ekran olabileceği konusunda tahminler yürütülmesine neden olmuştu. Ancak bu ekranın üretiminde sıkıntılar olduğu belirtiliyor.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre, panelleri akıllı telefon bölümüne tedarik etmekle görevli Samsung Display, hacimli üretimde bazı sıkıntılar yaşıyor. Sıkıntı, panellerin buharlaşma süreci teknolojisi ile üretilmesi gereken kısımlarında ortaya çıkıyor. Bu bakımdan ekranı kullanacak modellerin de tanıtımının gecikeceği belirtiliyor.

Bunun yanında Samsung alternatif olarak OLED materyali cama baskılayacak LITI teknolojisi için 3M firmasıyla işbirliği halinde. Ancak bu süreçte de sıkıntılar yaşandığı ifade ediliyor. Daha önce de Samsung'un üretim problemleri nedeniyle AMOLED ekrandan LCD ekrana geçiş yapacağı konuşuluyordu.

Pek çok firmanın bileşen üretimi ve tedariğinde zaman zaman sıkıntılar yaşadığına şahit oluyoruz. Ancak gerek üretimin düzeltilmesi gerekse alternatif bir teknoloji kullanılması yoluyla bu sıkıntılar aşılabiliyor. İddialar doğruysa Samsung'un da elindeki imkanları kullanarak üretim problemlerini aşacağını tahmin edebiliriz. 

• YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK TAKINTISI BİTTT!!!!

• Ips panel lcd ekrana kafa yormalilar...

• Samsung S ve Note serisinde zaten iyicene belli etti kendisini acilen bu konuda kendilerini gelistirmeleri gerekiyor.

Ben yine de o zamana kadar iyi bir yenilenme olacagını umuyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalsın... Gerek yok bence... Pile odaklansınlar.

• alt pixel dizilimine çalışsalar daha iyi olur. RGBW

• quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

Kalsın... Gerek yok bence... Pile odaklansınlar.

Koskoca Samaung bu, ayni anda 10 seye odaklanabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ces 2013 hangi tarih'te şu haberi yaparken not olarak tarih'de koysanız çok iyi olurdu.

• Başlık sıkıntı yaşıyor olabilir... Sonuç; iddialar doğru olsa bile samsung bu sorunun üstesinden gelir. O zaman yavaş yavaş dagilabiliriz..

• geç çıkması bi yönden iyi olmuş. erken çıksa s3 kullanıcıları mağdur kalırdı

• Acelemiz yok, sanki ......

• Neden amoled ten vargeçsinler ki? Doğru düzgün dizilim ile 1280x720 panel yapsınlar en kral lcd ips panelden daha iyi görüntü verir zaten. 1080p yi kim ayırt edebilecekki? Kimde o makro gözler var? Boşu boşuna hevesten başka bişey değil. Amoled ekran ayağa düşecek bir teknoloji olsaydı S serisi dışındaki bütün telefonlarında kullanırlardı. Bu teknolojinin önü açık ve dahada geliştireceklerdir. Ips LCD gibi kolay bir üretimi yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

quote:

Orijinalden alıntı: the_hornetKalsın... Gerek yok bence... Pile odaklansınlar.
    Koskoca Samaung bu, ayni anda 10 seye odaklanabilir

eksilemişsiniz ama adam haksız da değil yani, buzdolabından tutun cep telefonuna kadar üretim yapıyorlar, diğer firmalar gibi sağdan soldan aldıkları parçalarla da değil bir çok bileşeni de kendileri üretiyorlar

• Yemisim ekrani ya

Ekranlar yeterli

Donanimlar yeterli

Tum bu ust ozelliklere karsin, batarya b*k seviyede

16 saat kullaniyorumGunde , 4 kez sarja takiyorum s3u.

Butun akilli telefonlarin Yazilimi donanimlarina gore kat be kat b*ktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Samsung S ve Note serisinde zaten iyicene belli etti kendisini acilen bu konuda kendilerini gelistirmeleri gerekiyor.

İfaden tam doğru değil.. Note serisinde düzeltme vardır ...

Note 2 resimlerini de bul ve gör ne demek istediğimi ...
  • Acelemiz yok

• Gecen seneki haberlerde de Samsung Hd ekran uretiminde zorlanabilir yeterli ppi seviyesine ulasamayabilir dediniz ama adamlar yeterli ppi seviyesinde 40 milyona yakin s3 ekrani,10 milyona yakin note 2 ekrani uretmis..Kosedeki bakkalda bile neredeyse s3 var o kadar bol yani..
    Geciniz bu mahalle dedikodularini..
    Kendi uretim yapamayip baskalarina muhtac olup stok yetistiremeyen firm(a)pple dusunsun ne yapacagini..

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Samsung S ve Note serisinde zaten iyicene belli etti kendisini acilen bu konuda kendilerini gelistirmeleri gerekiyor.

İfaden tam doğru değil.. Note serisinde düzeltme vardır ...

Note 2 resimlerini de bul ve gör ne demek istediğimi ...

Seni mi kıracağım, buyur;

Aşağıdaki S3, üstteki Note 2

Hevesinizi kırmak istemem ama Note 2 alanlar bir süre sonra ppi değerini konuşmaya başlayacaklar emin olun, yakın zamanda(ces 2013) Samsung Full HD devrine geçtiğinde karşılaştırmalardan sonra bu tür yorumları sık sık göreceğiz.

Koskoca 265 ppi değerinde olan yeni Note serisinden bahsediyoruz, ekrana dikkatli şekilde baktığımızda bile bunu fark edebiliyorsunuz;

Olaya siyah beyaz bakarak anca kendinizi avutursunuz o kadar.

Ben hiçbir firmaya çamur atmıyorum, note'da kullandım başka telefon da kullandım. İlk mesajımda da dediğim gibi ces 2013 tanıtımına kadar iyi bir yenilenme olacağını umuyorum. Full HD olarak çıkarılacağı haberinden sonra hızlarını pek kesmezler gibime geliyor.

• Note 2 için font büyüklüğü nedir?

Aynı font büyüklüğünde diğer iddialı markaların modelleri nasıl durmakta?

Efektif piksel nedir bilir misin?
  • Note 2 piksel yoğunluğu olarak Rretina ekran Ipad ile aynı hatta ufak farkla dpi değeri retinalı ipad i geçmiştir işte :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_displays_by_pixel_density
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.