Şimdi Ara

Nokia 'Geri döndü!' Lumia 920 video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
10
Favori
30.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia "Geri Döndü!" Uzun bir sessizlik dönemi ardından Windows Phone 8 ile uluslararası arenada tekrar üst seviye akıllı telefonlarıyla yer alan Nokia, yenilikçi Lumia 920'si ile en iyisini sunmayı hedefliyor. Bakalım firma bu hedefine ne kadar yaklaşmış?

• Donanım Haber tarihinin en uzun videosu ile karşı karşıyayız. Tam 82 dakika. Otur, film niyetine izle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 20 Kasım 2012; 23:45:24 >
  • Beklenen inceleme gelmiş.
  • Mesut Çevik ne derse desin Lumia :)

• Mesut Çevik, Erdi Özüağ'a ve emeği geçen diğer kişilere bu profesyonel ve objektif inceleme için teşekkür ediyorum. İncelemenin genel olarak olumlu ve olumsuz görüşlerini yazmaya çalıştım umarım yardımcı olur.

* Olumlu & Pozitif görüşler

+ Arayüz geçişleri ve hızı, pixel sayısı, ekran dokunmatiği ve hassasiyeti, ekran parlaklığı ve netliği.
    + Kablosuz şarj teknolojisinin kullanıcıya kolaylık sağlaması.
    + Kulaklık ve aksesuarların tatminkar kalitede ve görsellere sahip olması.
    + Orjinal bir tasarıma, sağlam ve kaliteli bir kasa ve malzeme yapısına sahip olması.
    + Telefonun butonlarının konumlandırılması ve geri bildirimleri.
    + Modern, kullanışlı ve görsel açıdan zengin bir arayüz.
    + Çoklu uygulamaların kullanışlı ve akıcı olması.
    + Telefonun sosyal ağlarla ilişkilendirilmesi ve kullanışlı olması. Sosyal medya ve kişi yönetiminin çok gelişmiş olması.
    + Skydrive'ın kullanıcıya kolaylık sağlaması ve kullanışlı olması.
    + En gelişmiş tarayıcılardan birine sahip olması ve en iyi tasarıma sahip tarayıcı olması.
    + Tarayıcının inanılmaz hızlı olması.
    + Klavyenin çok kullanışlı olması ve inanılmaz bir kelime tahmini mekanizması olması.
    + Office programının çok kullanışlı olması ve görevini tam anlamıyla yapıyor olması.
    + Marketteki tüm uygulamaların satın alınmadan denenebilmesi.
    + Nokia'nın kendi yazdığı uygulamaların çok kullanışlı ve başarılı olması.
    + Mix Radio uygulamasının çok çok iyi bir deneyim sunması.
    + Telefonun ses çıkışının, çeşitli teknolojilerle özelleştirilmiş telefonlar kadar olmasa da oldukça başarılı olması.
    + Video performansı, kontrast oranı, ekran parlaklığı çok iyi bir video deneyimi sunuyor.
    + Fotoğraflar & Resim galerisi bölümünün basit ve kullanıcı dostu, sosyal medya ile entegreli olması.
    + Çok gelişmiş donanımlı bir kameraya sahip olması.
    + Cinemagram özelliğinin kullanıcıya farklı ve orijinal deneyimler sunması.
    + OIS (Optik sabitleme teknolojisi) teknolojisinin rakiplerine göre en iyi seviyede ve gayet başarılı olması.
    + Karanlık ve düşük ışıklı ortamlarda en iyi kameraya sahip telefon olması.
    + Nokia'nın harita ve navigasyon programları piyasada bulunanlar içinde en iyilerden ve en gelişmiş seviyede olması.
    + Nokia City Lens (Bilen Göz) uygulamasının çok kullanışlı ve başarılı bir uygulama olması.
    + Yoğun kullanımda 1 günü tamamlayan bataryanın başarılı olması.
    + Tasarımı, görünümü, telefon hissiyatını oluşturması ve ele oturması başarılı.
    + Yazılımı, fonksiyonu sorunsuz görünüyor, piyasada ki en dolu telefon olarak görünüyor.

* Olumsuz & Negatif görüşler

- Telefonun sağ alt tarafında bulunan arama tuşunun kullanışsız ve yeterli fonksiyonu sunamaması.
    - Telefonda uyarı & durum bildirim led'inin olmaması.
    - Telefonun ses çıkışını sağlayan hoparlörün konumlandırılması, yatay pozisyonda tutarken sorun yaratabilir.
    - Kişiselleştirme ve özelleştirmenin zengin bir içeriğe sahip olmaması ve büyük değişikliklere olanak vermemesi.
    - Bildirim çubuğu olmaması.
    - Arka planda izin verilmeyen uygulamaların kullanılırken sorun yaratabilecek olması.
    - Telefon menüsünün kullanışsız ve telefon özelliğinin ön plana çıkarılmaması.
    - Flash desteği yok. (Ancak bu olumsuz olarak yorumlanmadı, zaten Adobe firması flash desteğini mobile cihazlardan çektiği için yeni çıkan akıllı telefonlarda da olmayacak.)
    - Xbox platformunun hayal kırıklığı yaratacağını ve isminin Xbox'tan ileri geçememiş olması.
    - Marketin oldukça ham, yetersiz olması. Neredeyse her uygulamanın ücretli olması.
    - Kameranın burst modunun olmaması ve video çekerken aynı zamanda fotoğraf çekememesi.
    - Kameranın gündüz ve ışıklı ortamlarda rakiplerine göre çokta başarılı olamaması.
    - Telefonun ön ve arka sıcaklığının ortalama 40-41 derecelere çıkması. Oyun oynanmasa bile telefonun ısınması.
    - Günümüz teknolojisinde telefonun biraz ağır olması. Piyasada ki en ağır telefonlardan.

* Sonuç

Nokia Lumia 920 kendi sunduğu fonksiyonlarla çok başarılı bir akıllı telefon, oyun bağımlısı biri değilseniz kullanıcısını memnun edecektir. Windows Phone 8 henüz çok ham, gelişmesi gereken bir platform, ekosistemi çok zayıf, özelleştirilebilme seçenekleri oldukça kötü.

Not: Arkadaşlar yukarıda yazdıklarım tamamı ile inceleme videosundan gözüme çarpan yorumlardır. Eğer atladığım ya da yanlış şu önemli yorumu göz ardı etmişsin diyebileceğiniz bir konu olursa yazımı düzeltirim. Umarım yardımcı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fisk -- 21 Kasım 2012; 15:46:21 >

• izliyoruz bakalım nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde video hata vermeyip, açılabilse...

• valla üşenmeyecem gidip cips kola alıp gelecem :)

• İnceleme icin tesekkur ederiz.

• cihazı kardeşime almayı düşünüyordum ama gerek market gerekse diğer küçük eksiklikler nedeniyle bir daha ki telefon değişimine kaldı nokia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 22 Kasım 2012; 12:06:30 >
  • Açıkçası şu telefonun yorumunu Türk birinin ağzından duymak iyi oldu.

(Diğerlerini anlamıyorum, yanlış anlaşılmasın; YouTube da falan hiç duymadığım diller de konuşuyorlar.)

DH'nin tavsiyesi gibi tasarım gerçekten harika!

Mobildeyim, PC'de bakayım hemen.

• gerçekten dedikleri kadar ağırmış 600gr..

• beklediğim video en sonunda geldi film niyetine izlenir

edit : videonun tamamını izledim çok başarılı bir inceleme olmuş nokia nın sunduğu kendi yazılımlar süper olmuş uygulama mağazası da zamanla illa genişleyecektir. onun haricinde kişiselleştirme biraz sönük kalmış gibi kablosuz kulaklık çok iyimiş tr fiyatı belli mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterKill88 -- 21 Kasım 2012; 3:15:20 >
  • Kim ne derse desin Nokia Apple samsung ios android wp8..... Herkesin diyeceklerini özetliyim dedim.

• İpadde izleyemiyorum bir sorun mu var?

• Sorması ayıpta bu 600 gram neyin ağırlığı. Benim S2 130gr civarında da ondan sordum. Bir telefon 600gr olmaz heralde. Ne bu laptopmu?

• önceki konu neden silindi? Tam da en ònlerden yer almıştım.

• Guzeel

• Cepten açılmıyor sorun var.

• İyide iPad de niçin açılmıyor video? S3 te de öyle

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.