Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.307
Cevap
40
Favori
903.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1997 model s40'a, 1999 s40'ın farı olur mu? kalıpları tamamen aynı mıdır ?
  • flyer06 kullanıcısına yanıt
    kalıplar aynı fakat soketler farklı çıkabilir
  • gokhanbingul G kullanıcısına yanıt
    Polen filtresi sökülü iken,hava kanallarından klima temizleme spreyi sıkın.Oldukça işe yarıyor.Hortumu var zaten epey diplere kadar gidiyor.Birde spreyin basıncı ile heryere nüfus ediyor. Üstünde zaten kullanma talimatı oluyor. Ardındanda polen filtrenizi değişin. Uzun süre o klima temizleme spreyinin güzel kokusu devam edecek zaten.
  • klima temizleme spreyinden aldım bu hafta deneyeceğim. Geçen yaz servise bakım sırasında sprey ile klima temizliği yaptırmıştım. 1 hafta kadar her klima açışımda çok güzel bir şekilde limon kokuyordu. ama uzun süre etkili olmamıştı. ama şimdi ben uygulayacağım. ilginiz için teşekkürler
  • merhabalar

aracım c30 2010 1,6D r design

klima kokusu demişken ben de klimayla ilgili canımı sıkan bi sorun yaşıyorum yaklaşık 2 aydır
    klimayı otomatik modda çalıştırıyorum diyelim iki taraf da 22 dereceye ayarlı, ama nasılsa, ızgaralardan birinden birden
    sıcak hava üflemeye başlıyor sanki 28/29 derecelere getirmişim gibi
    sonra otomatik moddan çıkıp elimle yeniden oynuyorum klima ayarları ile, örneğin bir kaç derece düşürüyorum 22'den 19 dercelere getiriyorum diyelim bu sefer düzeliyor orta konsoldaki ızgaraların her ikisinden de normal bi şekilde soğuk hava üflüyor.

not: tam dikkat edemedim ya da net hatırlamıyoum diğer (yanlardaki) ızgaralardan da böyle kafasına göre sıcak hava üflemesi oluyor mu ama sanki daha ziyade orta konsoldan yan yana duran iki ızgaradan birinde bu beklenmeyen sıcak hava üflemesi sorunu oluyor durup dururken.

biraz karışık anlatmış olabilirim kusura bakmayın ama fikir verirseniz çok sevinirim. acaba serviste mi dokundular da klima böyle kafayı yedi diye de aklıma gelmiyor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NevNiyaz -- 6 Ağustos 2013; 17:18:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

merhabalar

klima kokusu demişken ben de klimayla ilgili canımı sıkan bi sorun yaşıyorum yaklaşık 2 aydır
    klimayı otomatik modda çalıştırıyorum diyelim iki taraf da 22 dereceye ayarlı, ama nasılsa, ızgaralardan birinden birden
    sonra otomatik moddan çıkıp elimle yeniden oynuyorum klima ayarları ile, örneğin bir kaç derece düşürüyorum 22'den 19 dercelere getiriyorum diyelim bu sefer düzeliyor orta konsoldaki ızgaraların her ikisinden de normal bi şekilde soğuk hava üflüyor.

not: tam dikkat edemedim ya da net hatırlamıyoum diğer (yanlardaki) ızgaralardan da böyle kafasına göre sıcak hava üflemesi oluyor mu ama sanki daha ziyade orta konsoldan yan yana duran iki ızgaradan birinde bu beklenmeyen sıcak hava üflemesi sorunu oluyor durup dururken.

biraz karışık anlatmış olabilirim kusura bakmayın ama fikir verirseniz çok sevinirim. acaba serviste mi dokundular da klima böyle kafayı yedi diye de aklıma gelmiyor değil.

Geçen ay Antalya Otokoç'a uğramıştım yedek parça temini için. Bir araç vardı garantisi yeni bitmiş.Aynı sorunu yaşıyordu.Başka illerdeki servislere gitmiş yapamamışlar. Antalya'daki serviste güncel yazılım yüklemeyi teklif etti 70 lira karşılığında sadece klima modülü için. Adamın canı çok sıkkındı bu konudan ötürü.

Ben yazılımsal olduğunu pek tahmin etmiyorum. Benim yorumum aracın içindeki hava sıcaklık algılayıcılarında sorun var yanlış bilgi veriyor beyine vede bu yüzden yanlış sıcaklıkta hava üfleniyor.Veya beyinden gelen sinyale göre sıcak veya soğuk yollanacak hava yolunu seçen klepelerde sorun var.
    Servislerin kısa bir zamanda bu arızayı gidermesini beklerdim ama servisteki Volvo kullanıcısı birçok servis gezmiş ve bu sorundan bıkmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

merhabalar

Geçen ay Antalya Otokoç'a uğramıştım yedek parça temini için. Bir araç vardı garantisi yeni bitmiş.Aynı sorunu yaşıyordu.Başka illerdeki servislere gitmiş yapamamışlar. Antalya'daki serviste güncel yazılım yüklemeyi teklif etti 70 lira karşılığında sadece klima modülü için. Adamın canı çok sıkkındı bu konudan ötürü.

Ben yazılımsal olduğunu pek tahmin etmiyorum. Benim yorumum aracın içindeki hava sıcaklık algılayıcılarında sorun var yanlış bilgi veriyor beyine vede bu yüzden yanlış sıcaklıkta hava üfleniyor.Veya beyinden gelen sinyale göre sıcak veya soğuk yollanacak hava yolunu seçen klepelerde sorun var.
    Servislerin kısa bir zamanda bu arızayı gidermesini beklerdim ama servisteki Volvo kullanıcısı birçok servis gezmiş ve bu sorundan bıkmıştı.

çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için sn winnerstein
    3 yıllık volvo sürücüsü olma tecrübem gösterdi ki
    servisler hiç güven vermiyor insanın içini rahatlatamıyor
    ayrıca fırsatçı ve asla lehinize düşünmüyor

burada volvo dan anlayan işini hakkıyla yapan ustaları tenzih ederim
    ancak kaliteli ustaya sanırım servis iyi davranmadığı için
    genellikle bilgisiz cahil iletişime kapalı ve duyarsız sorununuzu dikkatle dinlemeyen özensiz çalışanlara denk geldim ben

her servis ziyaretimde moral bozukluğu tedirginlik gibi negatif duygular kaplar içimi
    eğer bir gün volvo yu bırakacak olursam bu kesinlikle ve kesinlikle layığıyla servis hizmeti alamamaktan olacak
    tabi diğer markalarda durum ne bilemiyorum

velhasıl ı kelam teşekkürler cevabınız için

• Benim S60'in sag taraftaki fanlar kisin sicak yerine bir sicak bir soguk ufluyordu. sasirtici ama yazilim ile duzelmisti. bu yaz basinda ise soguk ufleme yetersiz kalmaya basladi, bu da klima gazi ya da baska bisey ile degil yazilimla duzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eas722

Benim S60'in sag taraftaki fanlar kisin sicak yerine bir sicak bir soguk ufluyordu. sasirtici ama yazilim ile duzelmisti. bu yaz basinda ise soguk ufleme yetersiz kalmaya basladi, bu da klima gazi ya da baska bisey ile degil yazilimla duzeldi.

vay harika :)
    hemen servisle görüşmem lazım bu konuyu
    çok saolun

• flyer06 kullanıcısına yanıt
    olmaz..
  • NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    yakın bi zamanda klima motorunu değştireceksin gibime geliyo..
  • helfgott H kullanıcısına yanıt
  • anladım teşekkürler
    yabancı forumlara da bir göz atıyorum bu aralar saolun :)
  • Yazılım yükleyince klepeleri kontrol eden servo motorlarına konum kalibrasyonu mu yapıyor acaba ? Yada iç sıcaklık algılayıcıları kalibrasyon mu yapıyor? Şaşırtıcı. Mantıken yazılımsal sorun olsa ilk günden beri aynı olması lazım yada yeni yazılım atıca yukarıdaki kalibrasyonları yapıyor ve şaşıran birşeyler yerne geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbingul

klima temizleme spreyinden aldım bu hafta deneyeceğim. Geçen yaz servise bakım sırasında sprey ile klima temizliği yaptırmıştım. 1 hafta kadar her klima açışımda çok güzel bir şekilde limon kokuyordu. ama uzun süre etkili olmamıştı. ama şimdi ben uygulayacağım. ilginiz için teşekkürler

İşe yaradı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: winniesertan

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbingul

klima temizleme spreyinden aldım bu hafta deneyeceğim. Geçen yaz servise bakım sırasında sprey ile klima temizliği yaptırmıştım. 1 hafta kadar her klima açışımda çok güzel bir şekilde limon kokuyordu. ama uzun süre etkili olmamıştı. ama şimdi ben uygulayacağım. ilginiz için teşekkürler

İşe yaradı mı ?

bayram öncesi polen filtresi almadığım için henüz uygulayamadım. hafta sonu boş bir zamanda uygulayacağım.
  • Elimde eski kasa S40 bilgi kitapçığı var isteyen olursa belli sayfaların fotoğraflarını çekip paylaşabilirim.
    Konunun tamamını okumadım belki verilmiştir öyleyse kusuruma bakmayın.
  • arkadaşlar ben volvo almayı düşünüyorum

kafamdakı bı takım soruların cevabını bulmak ıcın buraya gırdım :)

oncelıkle almak ıstedıgım model volvo s40 1,6 dizel 2006 -2008

bu araçların pıyasası su an 27 bın ıle 35 bin arası degısıyor

ilk etapta araçların genelı cok diri ve bakımlı gozukuyor

160 bın km yapmıs bı volvo s40 alsam kac yıl bınebılırım o araca benı bi 6 7 yıl gotururmu?

bu aracların yakıt durumu nedır? bir depo ile kac km gidebilirim ?
  • arkadaslar merhaba. bende s40 kullanici aralarina yeni katildim. sormak istediklerim var yardimci olursaniz sevinirim. Aracim 2001 model s40 2.0 t modeli aracima lpg taktirmak istiyorum. amcaoglum lpg konusunda cok iyidir ve bana kesinlikle atiker sistemi takalim en butun ayarlari yaparim diyor. bu konuda bir bilgisi olan varmi. 2 konu ise teker hava basinclari ne olacak. 3. konu ise bende bundan once clio hb vardi ve aracin kisa yol tuslari vardi bu arac da da bu tuslar varmi. mesala servis isigini sondurmeyi buradan ogrendim daha baska kisa yol tuslari varmi. herkese kasasiz surusler dilerim.
  • polydorıon kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Aracı görmeden al yada alma demek fal açmaktan başka hiçbir şey olmaz.
    İçinize sindiyse servisine götürüp gerekli incelemelerden sonra aracı alabilirsiniz.
    Bu tamamen şans ve nasip işi.
    Ama parası piyasanın altında olan araçlarda sorun çıkması kuvvetle muhtemeldir.
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.