Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.307
Cevap
40
Favori
903.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: weicell

Arkadaşlar selamlar....
    Ben de bugun itibariyle bir volvocu oldum
    Aldım sonunda arabayı.
    Volvo S40 1.6 D Siyah Sunrooflu!.
    Gayet guzel bir araba,fakat bana biraz içi dar gibi geldi ama fazla da onemli değil..
    Bir de iç mekanı çok sade fakat bir o kadar da kaliteli.
    Resmen kalite kokuyor içi.
    O yuzden herkese tavsıye edebilirim.
    yanlız pek te tutumlu gibi gelmedi bana.Daha yeni fakat ne biliim insan biraz daha tutumlu bekliyor.
    Neyse Bu modellerde n olup ta yakıt tuketımını paylaşırsanız çok sevirnirim.
    Bir de bir sorum olacak Benim arabamın arka tarafında 1.6 dizel yazmıo,bunun nedeni nedir?

Hayırlı olsun arkadaşım sorunun cevabını bilmiyorum ama aynı arabadan bende alıcam inşallah. Ben benzinli 1.6 full düşünyorum, sen Denizli Akça'danmı almıştın arabayı, nasıl arabadan memnun kaldınmı anlatsana biraz yol tutuşu falan iyimi.

• arkaşlar meraba ....

lütfen yorumlarınızı esirgemeyınnnn

2002 model volvo c70 almayı düşünüorummm....bu araba hakkında bilgi verirseniz sevinirimmmmmm....artıları ve eksileri nelerdir?......piyasada 163 ve 225 beygirlik modelleri mevcutttt....163 bulacağımı pek tehmın etmıorummmmm ve bu yuzdenn az yakması için eğer 225 beygirlik bi model alırsammm 163 e cekmem mumkunmudür?....sahibinden.com web sitesinde araştırdımmmm fiyat olarak 24.000 de buldum 30.000 de buldum......ortalama 80.000 ve 140.000 kmde bunlarrrr,eğer alırsamm en az 3 sene kullanmayı düşünüorum değerlendirirseniz beni çok memnun edersiniz.....

teşekkur ederimmmm........
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre 77
    Hayırlı olsun arkadaşım sorunun cevabını bilmiyorum ama aynı arabadan bende alıcam inşallah. Ben benzinli 1.6 full düşünyorum, sen Denizli Akça'danmı almıştın arabayı, nasıl arabadan memnun kaldınmı anlatsana biraz yol tutuşu falan iyimi.

Hocam Yol tutuşu konusunda hiç şüphen olmasın,süper,acaip rahat bir araba.Fakat su an kullandığın arabayı bılmıyorum benımki megane idi(2) onun direksiyonuna gore daha agır ve sert bır dıreksıyonu var fat tepkisi süper.
    Ayrıca 1.6 benzinli almanı kesinlikle tavsıye etmem araba kasasına gore cok agır kalıor o yuzden ben olsam dzeline bakardım eger dikkatli kullanırsan da az da tuketıyor.Fakt bır toyota veya ne bilim fiesta kadar da az yakmıo onu da bil.Ayrıca benzinlilerin yakıtıda cok yuksek hem çok yakıo hem de kursunsuz benzin pahalı.Benim arkadasımda var benzinli full'u satmak için resmen akla karayı secti cok zor.

Dizellere bir bak derim ne ses var araba da ne de dizel olduğu fark ediliyor.Ben olsam dizel alırdım ki aldım da:))

• nannn bişii sordukk....

volvo topicinden cvp alamıorsammmm, kım bilir servisi nasıl bu markanınnn
  • 225 bg'i 163 bg'e düşürmek pek mümkün değil! Herkes aksini ister! Volvo almayı düşünüyorsanız aklınıza en son gelecek olan şey yakıt masrafı olsun. Volvolar ekonomik araçlar değildir. Sahibine sürüş keyfi veren araçlardır. Türkiye'de ikinci el değeri düşük olduğu için orta sınıf bir araç alıyorum hissine kapılmayınız. 80-140 bin kmlerdeki bir Volvo eski sayılmaz, tabii kullanana bağlı olarak. Eski kasa C70ler güzel dizaynı, yüksek performansı ve düşük ikinci el fiyatından ötürü daha önce de sorulmuştu; diğer sorularınıza yukarıdaki sayfalarda cevap bulabilirsiniz.

quote:

Orjinalden alıntı: PICCHE
    nannn bişii sordukk....

quote:

arkaşlar meraba ....
    2002 model volvo c70 almayı düşünüorummm....bu araba hakkında bilgi verirseniz sevinirimmmmmm....artıları ve eksileri nelerdir?......piyasada 163 ve 225 beygirlik modelleri mevcutttt....163 bulacağımı pek tehmın etmıorummmmm ve bu yuzdenn az yakması için eğer 225 beygirlik bi model alırsammm 163 e cekmem mumkunmudür?....sahibinden.com web sitesinde araştırdımmmm fiyat olarak 24.000 de buldum 30.000 de buldum......ortalama 80.000 ve 140.000 kmde bunlarrrr,eğer alırsamm en az 3 sene kullanmayı düşünüorum değerlendirirseniz beni çok memnun edersiniz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 30 Nisan 2007; 22:43:31 >

• volvocu kardeşler merhaba sizden olduğunu söyleyen bir arkadaş var ''''ua_tayfa_kapalı'''' diye sizden olduğunu söylüyor ama volvo topiğinden haberi yok girmiş peugeot sayfasına önüne gelen konuya mesaj atıyor. güzelde bişeyden anlasa içimiz yanmayacak yazık olacak bu adamı davet edin de o da yalnız kalmasın yazık s60 ı olduğunu söylüyor pek inanmıyorum çünkü okadar maval okudu o kadar atıyorki kaleye üç kaleci de geçse boş. yani arabası varmı yada daha kötüsü ehliyet sahibi mi diye endişelendim. arkadaşa sahip çıkın peugeot bölümünün tümünün altında kaldı ama yinede u(t)-s-anmadan yazacak gücü nerden buluyor takdire şayan doğrusu.....

alın kardeşler bir kaç fotoda benden gözünüz gönlünüz açılsın dost kalalım bir adam yüzünden ağzımızın tadı bozulmasın

[DH]   V O L V O    for   L I F E

bu bir konsept

konsept

• Arkadaslar bugun 35 liraya 2 cift Angel Eye halka aldim, aksamustu saat 6 dan gece 12 ye kadar ugrastim ve hallettim. daha once Turkiye'de bir S40'a yapan veya yaptiran gormedim, eger gercekten daha once yapilmamissa ilk ben oldum galiba simdilik sadece farin resmi var, yarin insallah arabaya takili halde bir resmini koyacagim

• hayırlı olsun eminim arabana çok güzel bir görüntü sağlayacaktır bu angel eye lar... hawa hafif karardığında angellarla gezersin artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

225 bg'i 163 bg'e düşürmek pek mümkün değil! Herkes aksini ister! Volvo almayı düşünüyorsanız aklınıza en son gelecek olan şey yakıt masrafı olsun. Volvolar ekonomik araçlar değildir. Sahibine sürüş keyfi veren araçlardır. Türkiye'de ikinci el değeri düşük olduğu için orta sınıf bir araç alıyorum hissine kapılmayınız. 80-140 bin kmlerdeki bir Volvo eski sayılmaz, tabii kullanana bağlı olarak. Eski kasa C70ler güzel dizaynı, yüksek performansı ve düşük ikinci el fiyatından ötürü daha önce de sorulmuştu; diğer sorularınıza yukarıdaki sayfalarda cevap bulabilirsiniz.

quote:

nannn bişii sordukk....

quote:

arkaşlar meraba ....

yorumun için teşekkür ederimmm....pekii SIRALI LPG taktırmam mumkun mu?....Volvo motoru sıralı lpgyi kabul eder mi?.........

• şimdiii hem marka iyi olcak, hem konforlu olcak, hem sağlam olcak, hemde performanslı olcakkk a bide 2001 yılın altında olmayacakkk ve ikinci eli ucuz olcakkkk......bu kriterleri karşılayan volvo c70....2002 model24 milyarada buldum, 30 milyarada buldumm, 34 milyarada buldummm hatta 2001 model 30 bin euroda varrrr....ikinci arabam olcak eğer alırsammm......bana bu arabayı onerir misiniz?.....babam biraz daha 5-6 ay daha bekle 2005 model yeni kasa temiz bir s40 alalım diyorrr....siz ne yapardınızzzz.....fakat ben illa c70 istiorummmmm......tekrar yazcam bu volvo c70 lere SIRALI LPG taktırabilit miyim? Volvo c70 motoru sıralı lpgyi kabul eder mi? Motoru BOZAR MI?

TEŞEKKUR EDERİMMM....
  • Kişisel tercihim yeni S40 yerine temiz bir eski C70 olurdu. İki aracın boyutları arasında ciddi bir fark var. Yeni S40 alırsanız muhtemelen 1.6 motor olacaktır, C70 ise en azından 2.0 motor.
    C70lere diğer Volvolar ve diğer araçlar gibi LPG takılır. C70 olmasının LPG ile bir ek bağlantısı yok. Volvo ve LPG konusunda yukarıdaki sayfalarda bilgi verilmişti.
  • sagolasin Hakan
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vol-vo-cu

Arkadaslar bugun 35 liraya 2 cift Angel Eye halka aldim, aksamustu saat 6 dan gece 12 ye kadar ugrastim ve hallettim. daha once Turkiye'de bir S40'a yapan veya yaptiran gormedim, eger gercekten daha once yapilmamissa ilk ben oldum galiba simdilik sadece farin resmi var, yarin insallah arabaya takili halde bir resmini koyacagim

Çıkardığınız temiz iş için sizi tebrik ediyorum. İlk olduğunuzu düşünüyorum. Çok araştırdım eski kasa S40 için ne bir ticari ürün ne de herhangi bir modifikasyona rastladım. Yollarda da kimsede görmedim. Uzunca bir süredir benim de aklımda olan bir projeydi bu. Yurtdışı DIY sitelerde halkaları da fırınlayıp bükmek suretiyle kendileri yapıyorlardı. (başka otolar için) Hazır yapılmışı varmış ta haberimiz yokmuş. Birden çok sorum var cevaplayabilirseniz mutlu olurum.

Halkaları nereden aldınız?
    Üzerlerinde aydınlatma kısımları da (tahminim beyaz led) var mıydı kendiniz mi eklediniz?
    Farı nasıl söktünüz?
    Halkalar tam olarak karşıya bakacak şekilde mi montajladınız yoksa reflektör çanağa uyduğu şekliyle mi?
    (Uzun far çanağı arabanın gidiş yönüne göre normalinden biraz dönük çünkü.)
    Halkaları sabitleme için ne kullandınız gerekli aparatlar içinden mi çıktı, kendiniz mi yaptınız?
    Halkaların beslemesi için nereden uç çıkardınız? Orijinal kabloları kesmek icap etti mi?

Bir de işlem esnasında çekilmiş fotoğraflarınız varsa ve bizimle paylaşabilirseniz tadından yenmez. Yoksa da farların (yüksek çözünürlüklü) başka fotoğraflarını, bir de araba üzerine montajladıktan sonraki fotoğraflarını koyabilirseniz güzel olur. Takma üzerine tecrübelerinizden faydalanalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 1 Mayıs 2007; 12:10:27 >

• cok tesekkur ederim RealShark oncelikle yanlis anlasilmamak icin herkese sunu soylemek istiyorum. lutfen hickimse hava atmak gibi bir niyetimin oldugunu dusunmesin. amacim sadece araclarimiza istersek her turlu degisiklikler yapabilecegimizi gostermek. bizim diger markalardan ne eksigimiz var? peugeot, vw, bmw falan her arac icin modifikasyonlar yapiliyor, kimi hazir kimi ise bireysel. volvo icin ise gercekten piyasada hicbir sey yok gibi. o yuzden kendi isimizi kendimiz yapalim demek istedim

asama asama anlatayim;

aracim 2001 model ve 2 ampullu far sistemi var. farlarin icinde hem ampullerin isigini yansitacak cukur bolge, hem de onunla far cami arasinda kalan bir cerceve bulunmakta. tum bu parcalar nikelajli.

oncelikle farlari aracin kasasindan cikardim. 2 tanesi sinyallerin arkasinda, 2 tanesi ise radyatorun yaninda toplam 4 somunu soktum. daha sonra farin etrafinda bulunan 8 klipsi dikkatlice cikarttim. AMAAAAN DIKKAT, KLiPS CIKARTIRKEN CAMI KIRMAYIN......

cami cikarttiktan sonra ise karsima cikan nikelajli cerceveyi dikkatlice far kasasindan cikarttim. bu cercevenin ayaklari cok hassas, malesef sok tak derken bi centigi kirildi. ama herhangi bir sorun yasatmiyor.

daha onceden cikmacidan ve servisten ayarladigim sag-sol 2 cerceveyi parlak siyah sprey boya ile boyadim.

angel eye halkalari kartalda eliftuning'den 35 liraya aldimwww.eliftuning.com . 2 tanesi 9,5 2 tanesi ise 11,5 cm capinda mavimsi beyaz ledli halkalar. eger paraniz cok ise neonlu halka da alabilirsiniz. tabi bu islem icin 100-150 liraya patlayabilir. bu halkalarin ithalatcisi ise leventte. isteyen oradan da alabilir. firmanin ismi modacar.http://modacarstore.com/iletisim.php

halkalari almadan once cercevenin caplarini olcmustum. uzun far yani kucuk goz 9,5 ila 10,5 cm arasinda oval bir capa sahip. kisa far ise dikdortgen ve yukaridan asagiya dogru uzunlugu 11 cm civarinda. dolayisiyla kucuk halka gayet guvel otururken buyuk halkaya cerceve biraz dar kaldi. o yuzden buyuk cerceveye halkanin oturacagi alt kismi biraz trasladim. halkalar esnek degil. arkalarinda montaj icin seffaf cerceve bulunmakta ve bu cerceve halkadan ayrilmiyor.

evde kullanmadigim siyah bir sekreterlik vardi. ya uzerine dosya kagidi falan tuttururuz ya bilirsiniz. o sekreterligin disini soktum. buyuk halkanin disina uyacak sekilde kestim ve halkanin cercevesine yapistirdim. boylelikle kisa farlar artik dikdortgen degil yuvarlak oldu.

sonrasinda ise halkalari, daha onceden siyaha boyadigim cercevelere silikon ile yapistirdim. tabi yapistirayim derken her taraf silikon oldu, baska yerlere de bulasti, onlari temizleyim derken halkalar dustu tekrar silikonladim falan baya bi ugrastirdi gavur.

artik halkalar far cercevesine tamamen yapisinca fari toplamaya basladim. halkalarin kablolarini uzun farlarin arkasindan disariya cikarttim cunku orada park ampulunun kablosu bulunmakta. halka kablosu far kasasinin icinden, ampullerin takili oldugu yansitici yuzeylerin ustunden asirarak gecirdim.

her fara 2 halka takildigi icin halka kablolari seri bagladim. sonrasinda ise park ampulunun soketinin arkasina taktim (halkalardan gelen siyah ucu, park ampulune gelen sari kabloya, halkalardan gelen siyah beyaz ucu ise park ampulune gelen pembe kabloya bagladim. hicbir kabloyu kesmedim. soketin arkasindaki bosluga sikistirdim)

suanda angellar park ampulune bagli. ama park ampulunu cikarttim. malum bosuna mi taktik angeli

isi yaparken cok yoruldugum icin resim cekemedim. tek basimaydim. ama elimde daha bi kac tane yabanci s40 a ait angel resimleri bulunmakta. bu aksam ustu arabaya takili halde resimlerini cekip foruma koyacagim.

eger anlatamadigim, tam acik olmayan yerler varsa lutfen sorun. daha ayrintili aciklamaya calisabilirim.

suan fellik fellik kirik stop lambasi ariyorum. cok guzel bir projem var. bu da turkiyede ilk olacak sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vol-vo-cu -- 1 Mayıs 2007; 14:53:18 >

• Ayrıntılı yazınız için teşekkürler. İlk bakışta kısa far çanağına taktığınız halkanın çanağın alt tarafını keserek oturtulduğunu farketmemişim. Görünce orijinal fara nasıl kıydığınızı düşündüm, çıkma reflektör bulduğunuzu söylemenizle olay aydınlanmış oldu. Siyaha boyamanız bir gereklilik miydi, kişisel beğeniniz sebebiyle yaptınız sanırım? Google videoda yer alan şu iki video da ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilir.

http://video.google.com/videoplay?docid=980547339061120203
    http://video.google.com/videoplay?docid=-2758135885592309829

Ben kısa far çanağının dikdörtgen yapısına uygun özel bir dikdörtgen angel eye düşünüyorum. Sizinki de çok güzel durmuş lakin kısa far reflektörü çok geniş olduğundan yanlarda büyük boşluk kalacağını sanıyorum. Jaluzi açma kapama çubukları kullanarak özel bir tasarım olabilir. Tabii köşeler yuvarlatılarak ışığın iletimi engellenmeden yapılmalı. Bakalım yaza fırsat bulabilirsem deneyeceğim. Çıkma reflektöre ihtiyaç duyarsam size pm atarım. Temin ettiğiniz yerler belki bana da bulabilirler. Bu arada far camını açmak için herhangi bir ısıtma işlemi falan yapmadınız sanırım camı nasıl söktüğünüzü biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz? Son olarak, fotoğrafları bekliyoruz

• fari acmak icin isitmayi dusunmedim. sol farim yeni, sag farim ise eski. eski farin klipsleri artik biraz fazla deforme oldugu icin duz tornavidayla rahatca aciliyor. klipslerin altina sokup yukariya dogru kaldiriyorsunuz. ama soldaki far yeni oldugu icin baya kastirdi. daha nazik olmaya calistim. soyle anlatsam daha kolay olur. sag fari acip kapatmak 1 dakika, sol fari acip kapatmak 10 dakika

resim icin havanin biraz kararmasini bekliyorum. ama size uygun dikdortgenimsi angel resmi ve tekli angel resmini koyuyorum buraya

• Bu fotoğrafları aldığınız site adresini verebilir misiniz?
  • arkadaslar usttede belirttiğim gibi ben de de volvo s40 var 2007 model.Ve arabama xenon far taktırmak istiyorum bir de angel ey,acaba bunların fıyatını ve ılgılı ınternet sıtelerının adreslerını verebılırmısınız?Ayrca bunları taktırdığımda arac garantı kapsamından cıkıo mu?dezavantajları nelerıdr?
  • garanti kapsamindan cikmamak icin farin sokulmemesi ve uzerinde oynanmasi gerekir. dolayisiyla angel takarsaniz garantiden cikacagini dusunuyorum. cunku far iyi kapanmayabilir, su alabilir, elektrik donanimina zarar verebilir vs... ama xenon konusunda ise bunu yetkili serviste xenon donusumu yapiyorlarsa orada garanti kapsaminda yapabilirsiniz. fakat disarida yaptirmak istiyorsaniz, aracin orjinal halinin bozulmamasi gerekmekte. soyle aciklayayim, benim aracimda bir far beyni var ve fiyati 600 lira. sizinkide bu fiyattan az degildir. eger bu parcada bir sorun cikarsa servis size "siz bu aracta degisiklikler yapmissiniz bu da elektrik donanimina zarar vermis voltaj amper farkindan dolayi. o yuzden garanti disidir." diyebilirler... ben sizin yerinizde olsam sadece ampul degisimi yaparim. orjinal ampulleri arabanin bir kosesine koyarim, herhangi bir aksesuarcidan mavimsi-beyazimsi renkte bir cift ampul alirim. fiyati 15 ila 40 arasinda degisir 2 ampulun degeri. birebir xenon olmasa da eskiye gore daha hos gorunum katabilir.

site olarak isewww.eliftuning.com (beni kaziklamaya kalktilar internette 35 lira iken dukkanda 45 isteyerek, dikkatli olmak lazim)

ve asil ithalatciwww.modacarstore.com diyebilirim.

• Bu arada arkadaslar, elimde cok temiz hicbir sorunu olmayan Volvo HU-105 Radyo-Kaset calar var. HU-605 CD -Radyo - Kaset calari bulunca arabanin orjinal teybini eve koydum. ihtiyaci olana satabilirim.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.