- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
[DH] V O L V O for L I F E
6092 Cevap766947 Görüntüleme37 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     18 [20] 22 23 24 25 26 27      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1155 Mesaj
4 Nisan 2007; 23:47:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Vol-vo-cu

Foruma yeni katıldım, herkese merhaba arkadaşlar...

Hoşgeldin

[DH] VOLVO

80 Mesaj
5 Nisan 2007; 0:25:11 

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla volvo servis açma ile ilgili konudasınız. yetkili servis-bayi açmak gerçekten çok zor. istanbulda tek yetkili servis olan volcarla görüştüğümde, servisin boyutu, kullanılan malzemeler, mobilyalardan deponun olduğu yere, girişten camların boyutuna kadar herşey isveç merkezinin istediği doğrultuda olması gerekiyormuş. showroomlardaki sandalyeler masalar falan hep isveçten gelmeymiş. o yüzden bunların yerine ufak bi dükkanda özel volvo servisi açmak daha mantıklı ve karlı olur. özellikle istanbulun anadolu yakasında özel servis eksikliği fazla. bununla beraber eğer malzemeler konusunda biraz da çevreniz varsa gerçekten iyi para kazanılabilir. size en son yaptığım 140 bin bakımını anlatayim;

hava filtresi: 8 ytl. marka: fil
yağ filtresi: 8 ytl. marka: fil
yağ: 50x2=100 ytl. marka: castrol magnatec (2 tane 4 lt lik)
yağ değişim işçilik: 0 ytl
ön balata takımı: 70 ytl. marka: valeo
arka balata takımı: 50 ytl. marka: valeo
balata değişim işçilik: 30 ytl.

toplam: 266 ytl.

aynı işlemleri özel serviste yaptırmış olsaydım;

hava filtresi: 20 ytl. marka: eurofilter
yağ filtresi: 15 ytl. marka: eurofilter
yağ: 75 ytl. marka: alpet (6 lt yağ)
ön balata takımı: 110 ytl
arka balata takımı: 90 ytl
işçilik: 80 ytl.

toplam: 390 ytl.

yetkili servis tahminen 500-600 ytl den aşağı olmayacaktır... ben parçaları kendim aldım, aldığım kişiler elbette kar ediyorlar. demekki maliyet 266 dan 180'e kadar rahatlıkla düşecektir. bir özel servisiniz olsa 390-180=210 ytl kazanmak gayet mümkün.

1155 Mesaj
5 Nisan 2007; 0:49:04 

ama senden mümkün değilll

[DH] VOLVO

37 Mesaj
5 Nisan 2007; 2:24:46 

quote:

Orjinalden alıntı: turusan

Hoşgeldin

Hoşgeldin Vol-vo-cu evet haklısın yetkili servis açmak gerçektende büyük sorumluluklar ve maliyet gerektiriyor. Evet malzemeler İsveç'ten felan gelme olabilir ama, malzeme konusunda yetkili servisi açmak isteyene maddi yönden hiçbir destek sağlamıyor. Herşeyi kendi imkanlarınla halletmen gerekiyor. İstedikleri özelliklerde ise bir yetkili servis açmak şu zamanda bayağı külfelti...

80 Mesaj
5 Nisan 2007; 11:48:43 

hosbulduk arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vol-vo-cu -- 5 Nisan 2007; 11:49:20 >

200 Mesaj
5 Nisan 2007; 15:52:17 

selamlar
bende gruba dahil olmak istiyorum, nedir, ne yapmak gerekir ?

1155 Mesaj
5 Nisan 2007; 20:31:25 

quote:

Orjinalden alıntı: tosbaga_tosbaga

selamlar
bende gruba dahil olmak istiyorum, nedir, ne yapmak gerekir ?

istemen yeter

ama seni çarpışma testlerine sokmamız gerekiçek

[DH] VOLVO

1155 Mesaj
5 Nisan 2007; 20:34:49 

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#13360097

şuraya bi bakın volvocular civic hb c30 karsılaştırması yapıyorlar hücuuuuuuuuuuuum

[DH] VOLVO

200 Mesaj
6 Nisan 2007; 14:23:18 

gireriz ya sorun değil boşuna mı volvo aldık :P

istedim o zaman.. :)

quote:

istemen yeter

ama seni çarpışma testlerine sokmamız gerekiçek

1316 Mesaj
7 Nisan 2007; 10:45:07 

Merhaba arkadaslar! volvo hakında arastırma yaparken bu foruma ulastım! ben su anda palio marka arac kullanıyorum ama hesaplarıma gore yaklasık 1,5 sene sonra bende volvo s40 almayı istiyorum..tabiki 2.el! sebebi ise volvo dizaynı ve saglamlıgı!cok guvenlı bır arac , ve emniyet kemerı takılıyken kazalarda uzun zaman ınsan olmayan bir arac oldugunu duydum. 2. tercihim ise alfaromeo ama volvonun güvenlik unsuru daha agır basıyor!bu yuzden gunu geldıgınde buyuk ıhtımalle volvo alacagım. tabi Nasipse...

1660 Mesaj
7 Nisan 2007; 10:49:56 

emrhaba arkadaslar,s60 2,0 benzinli 185 bg full sunrooflu araca 42000 eu fiyat aldım(otomatik) sizce nasıl ,alınırmı,yeni kasanın gelmeesine 2 sene varmıs

80 Mesaj
8 Nisan 2007; 2:08:10 

1.5 sene beklemene gerek yok eğer biraz nakit varsa ve arabanı kısa sürede elden çıkarabilirsen... eğer istanbuldaysan bostancı köprüsünün aşağısında volvooto adında bi galeri var. eğer satılmadıysa bi tane 2001 s40 1.6 gümüş vardı 15 milyara. pek fazla masrafı veya ciddi kazası yoksa gayet iyi bi fiyat. ara sıra bunun gibi uygun fiyata satılık araçlar çıkabiliyor şansa. 1.5 sene volvosuz geçmez

143 Mesaj
8 Nisan 2007; 19:17:33 

Arkadaşlar benim arabanın yürüyen aksamı çok hassas ya, aynen ikide birde akordu bozulan müzik enstrümanı gibi. Fazla binmiyorum zaten park ederken sertçe sağa sola vurmam etmem. Sadece kızılaydan sıhhiye yönüne giderken nadiren o şeritleri ayıran tırtırlı şeylerin üzerinden geçiyorum o da çok hızlı değil yani. Bu ilk arabam olduğu için ne kadar sürede bir rot balans yaptırılması normaldir onu da bilmiyorum. Yani benimki her birkaç ayda bir balans istiyor sanki. Hele uzun yola balans çektirmeden çıkamıyorum neredeyse (huylanma). Geçen izmire gidişimde temelli'de durup balans yaptırmak zorunda kaldım o derece yani. Şu anda da 110 üstüne falan çıkınca hafif ama sinir bozucu bir titreme oluyor direksiyonda hissedilen. Dün farkettim normalde şehir içinde o hızlara çıkmadığımdan farketmiyorum. Lastiklerde balon yok, havalarını nerdeyse haftada bir kontrol ediyorum elektronik hava saatlerinde. Yalnız aldığımdan beri hiç rot ayarı yaptırmadım bu kez komple bir rot balans çektiricem. Sizinkiler de böyle hassas mıdır normal asfalt yolda binilen arabanın balansı ikide birde bozulur mu ki? Bir de şöyle bir sorunum var henüz yaptırmaya (önemsememekten) fırsat bulamadığım, "arka kısa kol" dedikleri bir parça var, böyle lastik var ucunda o önceden problem yapmış önceki sahibi lastiğin fazlasını kestirmiş mi ne yapmış öyle birşeyler demişti. O sebep olur mu böyle birşeye, sonuçta arkada ve tahminimce viraj alırken arabanın yatmasını kontrol eden birşey gibi. Görüşlerinizi bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 8 Nisan 2007; 19:19:44 >

[DH] VOLVO for LIFE
Volvo Modelleri Kronolojisini izlemek için tıklayın

80 Mesaj
8 Nisan 2007; 21:34:43 

Komple bakima girmeden once bende de titreme vardi, yaklasik 100-110 km/s hizdan sonra direksiyon baya bi titriyordu. fakat bakima girince on viraj demir lastikleri, aski rotlari (veya z rotlari) degisti, ayrica lastiklere balans ayari ve rotlara rot ayarlari yapildi. sonrasinda baya bi titreme azaldi. daha sonra ise lastikleri yeniledim. bu defa hem titreºim nerdeyse bitti hem de yol tutuºu baya bi artti...

arka kisa kol dedigin sanirim arka denge cubuklari olsa gerek. onun lastigini kestiklerini sanmiyorum. muhtemelen asinmadan dolayi deforme olmustur. benim suan sag arka kolda sorun var fakat sadece ses yapiyor. onun disinda yol tutusta bi sorun cikarmadi simdiye kadar. parcanin fiyati yaklasik 220 ytl olmasi lazim. tabi cikmacilardan daha uygun fiyata bulman da mumkun.

2309 Mesaj
8 Nisan 2007; 22:52:35 

Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz..

RealShark dostum, aracındaki problemi yaşadım fakat lastik yarıltmıştı birtek ondan sonra bozuldu ayar.. Ayar yaklaşık 6 ayda bir yaz-kış tekeri taktırırken yapılıyor.. Sendekinin nedenide dediğin gibi yok ora kesilmiş bura kesilmiş gibi birşey varsa ondan olabilir.. Tabi Türkiye şartlarında çukura girmekde ayarın bozulmasını hızlandırabilir.. Titremenin bir nedenide bozuk asfalt olabilir, bir kaymak asfalt vardır sesde yapmaz, birde baya gürültü yapan asfalt vardır.. Öyle yollarda Volvo'dada güvenliği ve yol tutuşunu arttıran sert süspansiyon olduğu için yolu daha çok hissettirir, ufak bir etken olsada buda etkili olur..

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

29 Mesaj
9 Nisan 2007; 9:39:42 

İyi günler arkadaşlar, Bizim eski arabamız 94 model 850 glt idi. Şimdi tanıdığımız bir kişiye sattık. Sorum şu, bu arabanın katalitik konvertörünü söktürmüştük. Fakat söktükten sonra giderken camları açtığımızda çok ağır bir koku geliyordu. Bizde 1 tanede 240 gl onunkini de söktürdük fakat böyle bi sorun olmadı. Acaba nedeni ne olabilir.?? (ekzosta delik yok)

[DH] VOLVO

1150 Mesaj
9 Nisan 2007; 10:42:25 

Volvo'da kullanılan STC ve DSTC arasındaki farkı bana açıklayabilecek olan var mı???? C30'da STC var DSTC yok, sinir oldum. ESP'ye hangisi karşılık geliyor????

Lumia 920 / MB C180 / Panasonic VT50

3770 Mesaj
9 Nisan 2007; 12:47:42 

ESPye DSTC karşılık geliyor. STC sadece patinaj önleme.

quote:

Orjinalden alıntı: donniedarko
Volvo'da kullanılan STC ve DSTC arasındaki farkı bana açıklayabilecek olan var mı???? C30'da STC var DSTC yok, sinir oldum. ESP'ye hangisi karşılık geliyor????

[DH] VOLVO ARŞİVİ

68 Mesaj
9 Nisan 2007; 13:39:50 

quote:

ama senden mümkün değilll

selam arkadaşlar,

hava filitresi 16,64
yağ filitresi 12,91
ön balata 89,97
arka balata 81,25

evo volvo yetkili servis s40 için kdv dahil fiyatlarıdır. istanbuldaki yetkili servisler evo ve volcar dır. şuan iki tane yrtkili servis var. evo altunizadeye yeni bir servis açmak üzeredir. bu arada da arkasda etilerde yeni bir servis açmak üzere.

EVO DA ORJİNAL PARÇA DIŞINDA YAN SANAYİ PARÇALARIDA BULABİLİRSİNİZ. 2006 DAN İTİBAREN YETKİLİ SERVİLERDE DE YAN SANAYİ PARÇA KULLANIMI SERBEST HALE GELMİŞTİR. ORJİNAL PARÇADA OLDUĞU GİBİ YAN SANAYİ PARÇAYA DA 2 YIL GARANTİ VERMEKTEDİR. ÖZEL SERVİSLERE GİDEN ARKADAŞLAR BUNLARA DİKKAT ETSİNLER.

68 Mesaj
9 Nisan 2007; 13:50:55 

quote:

Orjinalden alıntı: hALEX

İyi günler arkadaşlar, Bizim eski arabamız 94 model 850 glt idi. Şimdi tanıdığımız bir kişiye sattık. Sorum şu, bu arabanın katalitik konvertörünü söktürmüştük. Fakat söktükten sonra giderken camları açtığımızda çok ağır bir koku geliyordu. Bizde 1 tanede 240 gl onunkini de söktürdük fakat böyle bi sorun olmadı. Acaba nedeni ne olabilir.?? (ekzosta delik yok)

BİRİSİ ELMA DİĞERİ ARMUT ;))), KATALİZATÖR YANMAMIŞ OLAN HAVA YAKIT KARŞIMININ DOĞAYA ZARAR VERMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YAPILMIŞ OLAN BİR PARÇADIR. SEN KENDİN RAHATSIZ OLMUŞSUN KATALİZATÖRÜ İPTAL EDEREK.

ŞAKA Bİ YANA DEMEK Kİ ARABANIN HAVA YAKIT KARŞIMINDA BİR ANORMALLİK VAR. KONTROL ETTİRMEN LAZIM. AYRICA Bedros beye selamlar....:):)

2309 Mesaj
9 Nisan 2007; 21:34:44 

Evo ve Volcar'ın yetkileri iptal edildi.. Hala nasıl yetkili servis olarak geçinebiliyorlar bilmiyorum...

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

80 Mesaj
9 Nisan 2007; 22:23:45 

Subat ayinda Volcar'daydim ve baya bi konusmustuk. Istanbul'da tek yetkili servis kendilerinin oldugunu, Ulusoy-Tanyol ve Evo'nun yetkilerinin sona erdirildigini, fakat Evo'nun yetkili olmak icin tekrar basvurdugunu ve bunun uzerine Evo'nun muracaatinin Volvo tarafindan tekrar incelemeye alindigini soylemislerdi. Volcar'in yetkisinin alinmasina her hangi bir sebep yok, ama Evo'nun suan yetkili olup olmadigina bir sey diyemeyecegim.

355 Mesaj
10 Nisan 2007; 0:30:03 

Volvo topikini gördumde; ilk arabamdi Volvo 86 model 744 GL karburötörlu idi ama bizim oturma odasidan buyuktu ve konforu da o bicimdi söyle agzi yuzu duzgun bir tane daha bulsam alirim. Arkadan cekisli olmasi birde cabuk paslanmasi benim icin dejavantajdi ama kral arabaydi. Benzin göstergesinin samandirasi bozulmustu degistirene kadar canim cikmisti ama guzel gunlerim gecti o arabayla vesselam...Sattigim abi hala biniyor arabaya...Sattigimda kilometre 260 000 deydi 275 000 falan olmus simdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kulu42 -- 10 Nisan 2007; 0:31:25 >

Uyari!
Agzinizi Kullanmaya Baslamadan Önce Beyninizle Baglantisini Kontrol Ediniz!

68 Mesaj
10 Nisan 2007; 9:27:16 

quote:

Orjinalden alıntı: WaRToX

Evo ve Volcar'ın yetkileri iptal edildi.. Hala nasıl yetkili servis olarak geçinebiliyorlar bilmiyorum...

WaRToX arkadaşım, evo ve volcar yetkili servis, sen nereden çıkardın yetkili değiller diye bunu anlayamadım, neye dayanarak, kasıtlı olarak mı yazıyorsun. buraya birşeyler yazarken bunları araştırarak yazmak gerekir. eğer ki şüphen varsa gel ben evo dayım.....

3770 Mesaj
10 Nisan 2007; 12:54:22 

yensa bu fiyatlar hangi markalara ait? ve Evo'da işçilik saat ücreti ne kadar?

quote:

Orjinalden alıntı: yensa
selam arkadaşlar,
hava filitresi 16,64
yağ filitresi 12,91
ön balata 89,97
arka balata 81,25
evo volvo yetkili servis s40 için kdv dahil fiyatlarıdır. istanbuldaki yetkili servisler evo ve volcar dır. şuan iki tane yrtkili servis var. evo altunizadeye yeni bir servis açmak üzeredir. bu arada da arkasda etilerde yeni bir servis açmak üzere.
EVO DA ORJİNAL PARÇA DIŞINDA YAN SANAYİ PARÇALARIDA BULABİLİRSİNİZ. 2006 DAN İTİBAREN YETKİLİ SERVİLERDE DE YAN SANAYİ PARÇA KULLANIMI SERBEST HALE GELMİŞTİR. ORJİNAL PARÇADA OLDUĞU GİBİ YAN SANAYİ PARÇAYA DA 2 YIL GARANTİ VERMEKTEDİR. ÖZEL SERVİSLERE GİDEN ARKADAŞLAR BUNLARA DİKKAT ETSİNLER.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

68 Mesaj
10 Nisan 2007; 13:02:51 

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

yensa bu fiyatlar hangi markalara ait? ve Evo'da işçilik saat ücreti ne kadar?

fren balataları bendix, yağ filt isveç, hava filtresi eurofilter , kdv dahil fiyatlar. bakım işçiliği 66+kdv dir. s40 bakım fiyatı motor yağı mobil 10-40, yağ filt, hava filt, tapa pulu, cam suyu, işçilk dahil, şuanki kdvli fiyatı 213,19 ytl.

143 Mesaj
10 Nisan 2007; 13:20:33 

quote:

Orjinalden alıntı: RealShark

Arkadaşlar benim arabanın yürüyen aksamı çok hassas ya, aynen ikide birde akordu bozulan müzik enstrümanı gibi. Fazla binmiyorum zaten park ederken sertçe sağa sola vurmam etmem. Sadece kızılaydan sıhhiye yönüne giderken nadiren o şeritleri ayıran tırtırlı şeylerin üzerinden geçiyorum o da çok hızlı değil yani. Bu ilk arabam olduğu için ne kadar sürede bir rot balans yaptırılması normaldir onu da bilmiyorum. Yani benimki her birkaç ayda bir balans istiyor sanki. Hele uzun yola balans çektirmeden çıkamıyorum neredeyse (huylanma). Geçen izmire gidişimde temelli'de durup balans yaptırmak zorunda kaldım o derece yani. Şu anda da 110 üstüne falan çıkınca hafif ama sinir bozucu bir titreme oluyor direksiyonda hissedilen. Dün farkettim normalde şehir içinde o hızlara çıkmadığımdan farketmiyorum. Lastiklerde balon yok, havalarını nerdeyse haftada bir kontrol ediyorum elektronik hava saatlerinde. Yalnız aldığımdan beri hiç rot ayarı yaptırmadım bu kez komple bir rot balans çektiricem. Sizinkiler de böyle hassas mıdır normal asfalt yolda binilen arabanın balansı ikide birde bozulur mu ki? Bir de şöyle bir sorunum var henüz yaptırmaya (önemsememekten) fırsat bulamadığım, "arka kısa kol" dedikleri bir parça var, böyle lastik var ucunda o önceden problem yapmış önceki sahibi lastiğin fazlasını kestirmiş mi ne yapmış öyle birşeyler demişti. O sebep olur mu böyle birşeye, sonuçta arkada ve tahminimce viraj alırken arabanın yatmasını kontrol eden birşey gibi. Görüşlerinizi bekliyorum...

Dün rot balans yaptırdım kazımkarabekir caddesi üzerinde. yiğit volvo'ya tel açtım önce onlara gidecektim ama sonra onların da ayar için dışarı gönderdiklerini öğrenince vazgeçtim. Rotta çok az birşey düzelttiler, sola çekiyor muydu dediler yok dedim. Titremenin asıl sebebi sağ arka tekerlekmiş. Çağırıp gösterdiler bariz titreme yapıyordu çevirdiklerinde. Şu balans makineleri var ya lastiğe yasladıkları hani bilenler için onda 159 falan sapma gösteriyordu. Diğer tekerleklerde az çıktı, 15, 35 falan. Hızlanarak test etme fırsatım olmadı henüz ama ümit ediyorum geçmiştir. Bir de "şaseciye" sol tekerleğin 4mm dışarı, sağ tekerleğin 4mm içeri aldırılması yönünde bir not tutuşturdular elime. Bu kamber ayarı oluyor herhalde. Biz düzeltemeyiz dediler. Gözle 4mm'e nasıl karar verdiler bilemiyorum. Güvenmedim açıkcası. Çok ta önemli değil dediler. Böyle göz kararıyla şase falan elleştirmem. Başka yere göstermeyi düşünüyorum müsait zamanda. Zaten rot makineleri de fi tarihinden kalmaydı ayrıca 4 tekerleğe birden rot yapabilen sistemler varmış fotoğraflarını gördüm internette, bunlar sadece önlere yaptılar. 30YTL 2 teker rot + 4 teker balans. Yalnız içim hiç rahat etmedi böyle bu işi kitabına uygun yapan bir yer bileniniz var mı? Aslında ilk gittiğimde anlayacaklarını umarak 2000 model S40 için yürür aksam açılarını vermiştim. Baktı baktı ve bana geri verdi. O rod makinası dedikleri şeyde araba marka modeline göre giriyorlar çıkartıyor bir takım ayarlar, ona göre yapsalar yine içim yanmaz, ama sensör olarak tekerlere bağladıkları şeylerin biri düz biri (üzerinde su terazisi var yatay takılsın diye) 15 derece bozuk duruyor buna aldıran yok. İlgilenenler için eski kasa S40 yürür aksam ayarlarını yükledim, buradan indirebilirsiniz. Yine bir not, rot ayarının 10bin km'de, balans ayarının her bozulma hissedildiğinde yapılması gerekirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 10 Nisan 2007; 13:33:05 >

[DH] VOLVO for LIFE

3770 Mesaj
10 Nisan 2007; 13:22:58 

yensa,
bendix'ten baºka ne marka balatalar var ve en iyi performans veren hangisi? ve Bosch balata önerir misin? (araç eski S40)

[DH] VOLVO ARŞİVİ

68 Mesaj
10 Nisan 2007; 14:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

yensa,
bendix'ten baºka ne marka balatalar var ve en iyi performans veren hangisi? ve Bosch balata önerir misin? (araç eski S40)

en iyi performansı orjinal de alırsın. ate, textar bulabilirsen çok iyidir. bunun dışında lucas, valeo, bosch orta kalitedir. s40 larda fren balataları çok fazla problem çıkarmaz. sanırım sen bosch car servisine gidiyorsun, bosch kutusundan da yukarıda saydığım markalardan birisi çıkabilir.

3770 Mesaj
10 Nisan 2007; 15:58:49 

quote:

en iyi performansı orjinal de alırsın. ate, textar bulabilirsen çok iyidir. bunun dışında lucas, valeo, bosch orta kalitedir. s40 larda fren balataları çok fazla problem çıkarmaz. sanırım sen bosch car servisine gidiyorsun, bosch kutusundan da yukarıda saydığım markalardan birisi çıkabilir.

Teşekkürler. ate'yi duymuştum. ate için fiyat verebilirsen sevinirim. Bundan sonraki bakımda balata değiştirmeyi düşünüyorum. Bosch'a galiba bundan sonra gitmeyeceğim. Bujilerden birini sıkmadıkları için bobin yandı. Bosch Car Service'de her şey iyi ama aracınıza dokunan eller işinin tam ehli usta olmuyor. Ustalar sadece emir verip kenara geçiyorlar.
Bu ara, buradan veya öm olarak, isim ve telefon verebilirseniz Evo'ya gelmek istediğimizde sizi ararız. Tekrar teşekkür.

......

Not: 19. sayfadaki listemize girmek isteyen yeni arkadaşlar Volvolarının model, model yılı, motor hacmi, renk ve bulunduğu il bilgileri ile birlikte listeye girmek istediklerini bildirirlerse en kısa sürede zevkle eklerim. Ayrıca fotoğraf da görmeyi arzu etmekteyiz.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

80 Mesaj
10 Nisan 2007; 19:51:26 

Volvo S40 - 2001 - 1.6 - Gumus - Istanbul... foto da yukarida zaten

ekle bakalim bizi de listeye

842 Mesaj
10 Nisan 2007; 21:15:17 

S40 ve V50 makyajlanmış

Resimler ve ingilizce açıklama için ;

http://www.worldcarfans...-v50-facelifts-revealed

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
Mevlana Celaleddin Rumi

2309 Mesaj
10 Nisan 2007; 23:06:56 

quote:

WaRToX arkadaşım, evo ve volcar yetkili servis, sen nereden çıkardın yetkili değiller diye bunu anlayamadım, neye dayanarak, kasıtlı olarak mı yazıyorsun. buraya birşeyler yazarken bunları araştırarak yazmak gerekir. eğer ki şüphen varsa gel ben evo dayım.....

Yalan haberse, yalancının yalancısıyım fakat kaynağın doğru olduğunu sanıyorum.. İstanbul'da herhangi bir iddası olmayan Ankara Yetkili Servisi'nden öğrendim.. Ankara'da kim şuan gerçekten yetkili işin içinden biriysen biliyorsundur zaten.. Yani sizi kötülemek amacıylada söylemiş olamazlar fakat, Volvo Car Corporation birçok yetkili servisten yetkisini aldı Türkiye çapında 2 veya 3 yetkili servis dediler.. Bende biri Ankara, biri İstanbul, biride İzmir'dir heralde dedim.. Onlarda İstanbul'da kalmadığını söylediler.. Belkide geçici olarak almış olabilirler emin değilim.. Bi ara showroom'ların ve servis sahalarının belli boyut ve standartlarda olması gerektiğini belirtmişti Volvo, bu standardı gerekli zamanda tutturamayanlarınki geçici olarak iptal edilmiş olabilir.. Haberin vardır sanırım bunlardan?

--------------------------------------------------

S40 ve V50 makyajla çok güzel olmuş.. Önden S80'e benzemiş fakat, arka ise daha sportif olmuş; bence yakışmış.. :)

-------------------------------------------------

ÇOK ÖNEMLİ BİR SORUM OLACAKTI!!

Arkadaşar bugün garaj için bir uzaktan kumanda aldım benimki bozulduğu için ve bir komşuma teslim edicem yarın.. Elimdeki kumandayı adam resmen kakaladı, çok kolay bir iki tuşla diğer kumandadan buna kaydedersin diye.. Bir türlü beceremedim kullanım kılavuzuda yok.. Esas kumanda BFT marka garaj kapılarının standart tek tuşlu kumandası, içinde şifre yeri var, ordaki ufak şalterleri on of yaparak kodluyosun.. ( Mesala 1-ON 2-OFF 3-OFF 4-ON 5..6..7..8...9..10 şeklinde) Fakat bu yeni kumandanın içinde böyle bir kod yeri yok.. Kumandanın frekansını kendi okuyup kaydediyomuş fakat nasıl olduğunu anlayamadım.. Yeni aldığım kumanda pilot LRC400 tipi linkte bulabilirsiniz
TIKLAYINIZ!!!!

Bu kumandaya eski kumandadaki kodları nasıl tanıtcam öğretebilirseniz çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRToX -- 10 Nisan 2007; 23:22:48 >

VOLVO 1.6D Dynamic
Ankara

3770 Mesaj
11 Nisan 2007; 0:57:00 

Arkadaşlar ben S40'ın makyajlı halinden pek bir şey anlamadım. Belki uykulu gözlerle baktığımdandır artık, bilemiyorum

Birileri şunu S40 Coupe (C 40) olarak çizmiş, amatörce ama, hani olsa nasıl olurdu şeklinde bir fikir veriyor:

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 12 Nisan 2007; 10:57:32 >

[DH] VOLVO ARŞİVİ

1150 Mesaj
11 Nisan 2007; 12:00:18 

Merhaba, aranızda "DYNAUDIO" lu bir volvo'ya binip, dinlemiş olan var mı??? özellikle C30 modelindekini???? Sizce almaya değer mi???

68 Mesaj
11 Nisan 2007; 14:59:23 

quote:

Orjinalden alıntı: WaRToX

Yalan haberse, yalancının yalancısıyım fakat kaynağın doğru olduğunu sanıyorum.. İstanbul'da herhangi bir iddası olmayan Ankara Yetkili Servisi'nden öğrendim.. Ankara'da kim şuan gerçekten yetkili işin içinden biriysen biliyorsundur zaten.. Yani sizi kötülemek amacıylada söylemiş olamazlar fakat, Volvo Car Corporation birçok yetkili servisten yetkisini aldı Türkiye çapında 2 veya 3 yetkili servis dediler.. Bende biri Ankara, biri İstanbul, biride İzmir'dir heralde dedim.. Onlarda İstanbul'da kalmadığını söylediler.. Belkide geçici olarak almış olabilirler emin değilim.. Bi ara showroom'ların ve servis sahalarının belli boyut ve standartlarda olması gerektiğini belirtmişti Volvo, bu standardı gerekli zamanda tutturamayanlarınki geçici olarak iptal edilmiş olabilir.. Haberin vardır sanırım bunlardan?

GRUP ANKARA, EVO,VOLCAR,ARKAS (YAKINDA AÇILACAK) İSTANBUL, VOLCAR İZMİR, ARKAS BURSA (YAKINDA AÇILACAK), AKÇA DENİZLİ, AKÇA ANTALYA, YAKIN ZAMANDA SAMSUN, KAYSERİ DE YENİ BAYİLER AÇILACAK.

VOLVO GİBİ MARKANIN İSTANBULDA YETKİLİ BİR BAYİSİN OLMAMASI MÜMKÜN MÜDÜR? SENCE! , TÜRKİYEDE EN ÇOK VOLVO İSTANBULDA BULUNUYOR ÜSTELİK. VOLVO KENDİSİ TÜRKİYE BULUNUYOR, 1994 BU YANA. VE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAKSİM İSTANBULDA. O BİLGİYİ SİZE VEREN KİŞİ SİZİ YANLIŞ BİLGİ VERMİŞ.

143 Mesaj
11 Nisan 2007; 15:01:15 

quote:

Orijinalden alıntı:

Merhaba, aranızda "DYNAUDIO" lu bir volvo'ya binip, dinlemiş olan var mı??? özellikle C30 modelindekini???? Sizce almaya değer mi???

Ankara'daki C30 tanıtımı için gittiğimde dynaudio denemek istediğimi söyledim, ellerinde sadece S80'de olduğunu onun da o gün münasebetiyle showroom'un bahçesine çıkartılmış olduğunu bir başka gün gidebilirsem dinletebileceklerini söylediler. Hiçbir C30'da yoktu hatta full S60'larda, XC90'da falan da yoktu. İnsan kulağının kendi müzik sistemini oluştururken yakalamaya çalışacağı bir referans olması açısından (sonradan ne takarsanız takın yanına yaklaşılabilmesi pek mümkün olmasa da) bir kez duyması gereken bir akustik harikası olduğunu düşünüyor/umuyorum. Böyle bir araç satın almak... imkân varsa neden olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 11 Nisan 2007; 15:11:41 >

[DH] VOLVO for LIFE

80 Mesaj
11 Nisan 2007; 19:58:31 

Arkadaslar bir onerim var. suan sadece bir forum sayfasinda kalmis gibiyiz. daha once yapildimi bilmiyorum ama eger sizler de isterseniz kendi sitemizi hazirlayalim. boylece daha ozel bir yerimiz olmus olur. uyelerin araclarinin bulundugu bir sayfa, aktivitelerin oldugu bir sayfa, servis-bakim-onarim-yedek parca gibi yerlerin adresleri-telefonlarini gosteren bir sayfa gibi daha derli toplu ve güzel bir yerimiz olmus olur. ayrica sitemizin adresini arabalarimizin arka camlarina yapistirip diger volvocularin veya arac sahiplerinin de dikkatini cekebiliriz. boyle siteler yurtdisinda oldukca var. neden bizim de olmasin? ornegin volvoturk.com, volvoturkiye.com gibi... tabi adres icin farkli alternatifler de olabilir. sizler ne dersiniz?

3770 Mesaj
11 Nisan 2007; 21:23:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Vol-vo-cu
Arkadaslar bir onerim var. suan sadece bir forum sayfasinda kalmis gibiyiz. daha once yapildimi bilmiyorum ama eger sizler de isterseniz kendi sitemizi hazirlayalim. boylece daha ozel bir yerimiz olmus olur. uyelerin araclarinin bulundugu bir sayfa, aktivitelerin oldugu bir sayfa, servis-bakim-onarim-yedek parca gibi yerlerin adresleri-telefonlarini gosteren bir sayfa gibi daha derli toplu ve güzel bir yerimiz olmus olur. ayrica sitemizin adresini arabalarimizin arka camlarina yapistirip diger volvocularin veya arac sahiplerinin de dikkatini cekebiliriz. boyle siteler yurtdisinda oldukca var. neden bizim de olmasin? ornegin volvoturk.com, volvoturkiye.com gibi... tabi adres icin farkli alternatifler de olabilir. sizler ne dersiniz?

Ah keşke derim
Ama ümitsizim, çünkü sayımız çok az. Liste seni yanıltmasın, aktif üyeler listenin yarısı kadar bile değil! Yeni sitede ancak sinek avlarız. İnternette Volvo'ya özgü paylaşımların yer aldığı sitelerde herkes katılımsızlıktan şikayetçi. Ben DH'de ek başlıklar da düşündüm ama iki başlık altında yürütmek bile çok zor. Herşeyi tek başlık altında konuşuyor olmamıza rağmen yine de konu sıklıkla diplere düşebiliyor. Özetle, sayımız az ve ketum bir grubuz. İleride sayımız daha da artarsa neden olmasın

[DH] VOLVO ARŞİVİ

1150 Mesaj
11 Nisan 2007; 22:41:32 

quote:

Orjinalden alıntı: RealShark

Ankara'daki C30 tanıtımı için gittiğimde dynaudio denemek istediğimi söyledim, ellerinde sadece S80'de olduğunu onun da o gün münasebetiyle showroom'un bahçesine çıkartılmış olduğunu bir başka gün gidebilirsem dinletebileceklerini söylediler. Hiçbir C30'da yoktu hatta full S60'larda, XC90'da falan da yoktu. İnsan kulağının kendi müzik sistemini oluştururken yakalamaya çalışacağı bir referans olması açısından (sonradan ne takarsanız takın yanına yaklaşılabilmesi pek mümkün olmasa da) bir kez duyması gereken bir akustik harikası olduğunu düşünüyor/umuyorum. Böyle bir araç satın almak... imkân varsa neden olmasın.

tam emin olmamakla beraber 1250 euro fark ödemek gerekiyor premium -high performance farkı için, vergiler hariç. Ben de denemek istiyorum, gerçekten mükemmel bi sistem ise ekletmek istiyorum. Yalnız aşırı bas yüzünden arabanın orasından burasından bi süre sonra tıkırtı falan gelmeye başlarsa çıldırırım :D Bu bakımdan mesela yeni kasa s40 kullanan arkadaşlar hiç tıkırtıdan flaan şikayetçi mi??? "DYNAUDIO" tecrübesi olan varsa hala paylaşmasını bekliyorum :) 10 gün sonra istanbuldaki volcar'a gidicem, ellerinde vardır umarım. Ankara'dakine 2 kere gittim, yüzüm kalmadı bi daha gidecek :P

59 Mesaj
12 Nisan 2007; 10:23:21 

Merhaba Volvo ailesi :)

dün akşamüzeri C30 1.6 dizel style edition ve sunroof dahil olan modelini aldım. Artık bende sizin aranızdayım. Uzun araştırma, deneme ve sorgunun ardından karar verdim ve asla pişmanlık duymuyorum. Araba Grup-Volvo'nun bahçesinde duruyor :) Plakayı takınca inşallah alıcaz 5-6 güne. Renk olarak siyah ama sanırım bol bol yıkatmak gerekir siyaha bakmak için :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3770 Mesaj
12 Nisan 2007; 11:00:31 

Vol-vo-cu ve PickNick aramıza hoşgeldiniz Böylece 2007 model bir araç ve de ilk C30 aramıza katılmış oldu. C30 çıkalıberi çok soruluyordu. Artık soruları cevaplama işini PickNick arkadaşııza havale ediyoruz Hayırlı uğurlu olsun; kazasız, belasız, keyifli sürüşler dileriz.

Güncellenmiş forumdaki Volvo kullanıcıları listesi:

0

0

Not: Listemize girmek isteyen yeni arkadaşlar Volvolarının model, model yılı, motor hacmi, renk ve bulunduğu il bilgileri ile birlikte listeye girmek istediklerini bildirirlerse en kısa sürede zevkle eklerim. Ayrıca fotoğraf da görmeyi arzu etmekteyiz.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

59 Mesaj
12 Nisan 2007; 11:17:08 

hehe :) seve seve cevaplarım tabiki. Arabayı alıp kontağı çevirdiğim an her türlü sorunuza elimden geldiğince cevap verebilirim. Şimdi iş güzel bir plaka seçmeye kaldı..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

214 Mesaj
12 Nisan 2007; 13:12:16 

picknick,
aracınız hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip eder inşallah. aracınızı kaça aldığınızı ögrenebilirmiyim acaba? bende bugun gittim volvo S40 1.6D baktım 27.250€ fiyat veriyorlar...
selamlar...

59 Mesaj
12 Nisan 2007; 14:17:16 

34hakan47,

teşekkür ederim daha güzelleri sizlere nasip olur inşallah.
Aracı 30.000 € düz rakama aldık. Sytle edition 4950€, Metalik boya için 580€ ve sunroof için 1250€ dahildi.

214 Mesaj
12 Nisan 2007; 17:19:30 

hmm anladım.. güzel bir araç almışsınız gerçekten güle güle kullanın. bi sorum daha olacak bnm peki bu style edition da ek olarak ne donanımlar içeriyor? teşekkürler...

1150 Mesaj
12 Nisan 2007; 17:36:40 

quote:

Orjinalden alıntı: 34hakan47

hmm anladım.. güzel bir araç almışsınız gerçekten güle güle kullanın. bi sorum daha olacak bnm peki bu style edition da ek olarak ne donanımlar içeriyor? teşekkürler...

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donniedarko -- 12 Nisan 2007; 17:38:52 >

13 Mesaj
12 Nisan 2007; 22:05:25 

xc70 diesel kullana arkadaşlar varmı?
gelecek2008 modelleri ile (motor hariç-aynı motor) kıyaslama yapabilirmisiniz?
saygılar

536 Mesaj
13 Nisan 2007; 0:36:35 

sayın picknick almış olduğun volvo c30 araban hayırlı uğurlu olsun allah kazasız belasız kullandırmak nasip etsin.türkiyede nadir olan araçlardan birisi suan o yüzden çok dikkat çekeceksin trafikte.volvo kullanıcıları kendini bilen sürücülerdir,volvo kullanıcıları seçkin kişilerdir.umarım plakayı gönlüne göre alırsın ( 34 VLV 30) gibi.özellikle spor paket body kit aracı çok etkiliyor.

volvo ayrıcalıklıdır.... VOLVO FOR LİVE

59 Mesaj
13 Nisan 2007; 0:42:51 

benim cevap vermeme fırsat kalmadan arkadaş resmini yollamış teşekkürler kendisine.

VolvoS40,

teşekkür ederim sağolun. test aracını bile sürerken herkes dönüp bakıyordu, insanın hoşuna gitmiyor değil hani :) Ipodu kaset adaptörüyle dinlerken şimdi cd çalarda ne yapacağız onu hiç bilmiyorum ama :) volvoya sorduğumda aksesuar olarak henüz gelmediğini ancak daha sonradan adaptör gibi bir cihazla dinleyebileceğimi söylediler ama. Birkaç arkadaşımda AUX girişinden dinleyebileceğimi söylediler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varmı forumda? Ne yapabilirim ne gibi aparatlar almam gerekir ?

1150 Mesaj
13 Nisan 2007; 9:26:55 

quote:

Orjinalden alıntı: PickNick

benim cevap vermeme fırsat kalmadan arkadaş resmini yollamış teşekkürler kendisine.

VolvoS40,

teşekkür ederim sağolun. test aracını bile sürerken herkes dönüp bakıyordu, insanın hoşuna gitmiyor değil hani :) Ipodu kaset adaptörüyle dinlerken şimdi cd çalarda ne yapacağız onu hiç bilmiyorum ama :) volvoya sorduğumda aksesuar olarak henüz gelmediğini ancak daha sonradan adaptör gibi bir cihazla dinleyebileceğimi söylediler ama. Birkaç arkadaşımda AUX girişinden dinleyebileceğimi söylediler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşım varmı forumda? Ne yapabilirim ne gibi aparatlar almam gerekir ?

Hiç önemli değil :) Benden önce Ankara'da o araçla gezeceğin için aslında kızıyorum sana ama ne ypaalım artık :PPP Safir siyahı mı aldın arabayı??? Ben de o renk düşünüyordum. Aldıktan sonra fotolarını eklersen sevinirim.

IPOD için ise ortadaki aluminyum konsolun arkaasında AUX girişi var, küçücük bir kablo ile bağlayarak buraya kullanabilirsin her türlü mp3 çaları. Normal kulaklık girişli bir yer orası. Güle güle kullan. Ben de haftaya İstanbul'dakine gidip ailem ile incelicem. Fiyat falan konuşcaz, alırsam ben özel sipariş getirtcem, STYLE' a ek olarak STC yerine DSTC, müzik sistemi olarak da DYNAUDIO düşünüyorum. Renk karar vermedim, safir görmüştüm unuttum, sen bi resmini çeksen acayip makbule geçer, Ankara'dakini 2 kere gittim valla utanıyorum bi daha gitmeye :D :D

59 Mesaj
13 Nisan 2007; 13:15:56 

quote:

Hiç önemli değil :) Benden önce Ankara'da o araçla gezeceğin için aslında kızıyorum sana ama ne ypaalım artık :PPP Safir siyahı mı aldın arabayı??? Ben de o renk düşünüyordum. Aldıktan sonra fotolarını eklersen sevinirim.

IPOD için ise ortadaki aluminyum konsolun arkaasında AUX girişi var, küçücük bir kablo ile bağlayarak buraya kullanabilirsin her türlü mp3 çaları. Normal kulaklık girişli bir yer orası. Güle güle kullan. Ben de haftaya İstanbul'dakine gidip ailem ile incelicem. Fiyat falan konuşcaz, alırsam ben özel sipariş getirtcem, STYLE' a ek olarak STC yerine DSTC, müzik sistemi olarak da DYNAUDIO düşünüyorum. Renk karar vermedim, safir görmüştüm unuttum, sen bi resmini çeksen acayip makbule geçer, Ankara'dakini 2 kere gittim valla utanıyorum bi daha gitmeye :D :D

Arabayı safir siyahı aldım metalik olan. :) aux girişi için çok sevindim valla yoksa dünyam kararmıştı :P Az önce Opel Corsa'yı galeriye sattım işte pazartesiye kadar bütün ilişkiyi fln kesip, salı günü volvoyu allah nasip ederse alıyorum. Resmini tabiki çekerim hemen foruma eklerim. Aslında bende özel sipariş düşünüyordum ancak Grup Volvo'daki satış müdürü fabrikanın 2007 için siparişleri kapattığını 2008leri beklemem gerektiğini söyledi. Onun içinse Ağustos 5-10 arası bir tarih verdi. Yani arabanın geliş tarihi olarak. Nerdeyse 5-6 aya yakın zaman olduğu için ben beklemek istemedim ve ellerine yeni gelen bu modeli seçtim. Normalde sunroof olmayacaktı ancak tek kaldığı için bunu tercih edip farkı verdik :) Benim işime geldi tabiki ama babama sormak lazım bi de gerisini :)

391 Mesaj
13 Nisan 2007; 23:23:41 

Size makyajlı s40 resimleri:

0

0

0

Ekteki dosya (3)