Şimdi Ara

Nokia Asha 311 sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
15.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu telefonu aldım yakınlık sensörü ve ışık sensörü olduğu yazıyor ama telefonu gece kullanırken ışı falan azalmıyor yani karanlık ortamdada ışıklı ortamdada aynı ışığı veriyor. kullanan diğer arkadaşlarda durum nasıl veya bilen telefoncu arkadaşlar yazdımcı olursanız çok sevinirim ışık ayarlarında 2 seçenek var ışık efektleri ve arka plan ışığı zaman aşımı ayarı fakat bu ayarlar bu duruma etki etmiyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ATASOYBAHA

arkadaşlar bu telefonu aldım yakınlık sensörü ve ışık sensörü olduğu yazıyor ama telefonu gece kullanırken ışı falan azalmıyor yani karanlık ortamdada ışıklı ortamdada aynı ışığı veriyor. kullanan diğer arkadaşlarda durum nasıl veya bilen telefoncu arkadaşlar yazdımcı olursanız çok sevinirim ışık ayarlarında 2 seçenek var ışık efektleri ve arka plan ışığı zaman aşımı ayarı fakat bu ayarlar bu duruma etki etmiyor :(

Asha 311 kullanıcılarının genel sorunu ve nokia forumda tartışılan bir konu
    çözüm olarak yeni firmware güncellemesi bekliyor ama malesef 311 bazı serisi güncelleme alıyor bazısı almıyor. yeni sürüm olarak 3,90 ve 5,92 sürümleri var. bunlarda sorunlar çözüldüğü gözleniyor.

bu konu hakkında ise nokia'ya internet üzerinden akşam bildiri yaptım. sabah aradılar :D şaşırdım bu nokia olamaz filan. sorunun çömek için sağolsunlar söyle yardımcı oldular ya güncelleme kısa zaman içinde güncellme yapılacak dedi eğer yok beklemek istemez iseniz dedi en yakın bir nokia servisine götürerek kısa sürede güncelleme serviste yapabilirsiniz dedi. ama malesef bizim ilimizde servis olmadığını bildiriğimde ise ücretsiz olarak kargo yapıp güncelleme yapıldıktan sonra geri gönderirler dedi.

• olay şu ki ben güncelleme servisini açıyorum yeni sürüm 3.90 diyor.güncellemeyi denetle dediğimde telefonun sürümünü 3.81 görüyor ve telefonun güncel olduğunu söylüyor. ama son çıkan update 3.90. nokianın sitesinde araştırdım.servis sağlayıcısından dolayı güncellemeyi alamayabileceğini yazıyor. bunu nasıl halledebiliriz ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tearsz11 -- 24 Kasım 2012; 1:08:05 >
  • quote:

olay şu ki ben güncelleme servisini açıyorum yeni sürüm 3.90 diyor.güncellemeyi denetle dediğimde telefonun sürümünü 3.81 görüyor ve telefonun güncel olduğunu söylüyor. ama son çıkan update 3.90. nokianın sitesinde araştırdım.servis sağlayıcısından dolayı güncellemeyi alamayabileceğini yazıyor. bunu nasıl halledebiliriz ayrıca ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Bu konuyu aşmak için mesajımda belirtmiştim ama fark edemedin sanırım, İl merkezinde eğer nokia servisi mevcut ise götürüp ücretsiz olarak güncelleme yaptırabilirsin.
  • Arkadaşlar telefonun genel kullanımından memnun musunuz ? Hızı, wi-fi bağlantısı, internette sürf, dokunmatik kullanımı, sms yazma konusunda kendime güvenemiyorum pek bu dokunmatik ekranda. Alışmak zor olur mu? Alternatif marka-model önerileriniz var mı ? Benim için en önemli özelliklerinden birisi şarj(bekleme) uzun süre gitmesi. Bu sebeple bu telefonu almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Arkadaşlar telefonun genel kullanımından memnun musunuz ? Hızı, wi-fi bağlantısı, internette sürf, dokunmatik kullanımı, sms yazma konusunda kendime güvenemiyorum pek bu dokunmatik ekranda. Alışmak zor olur mu? Alternatif marka-model önerileriniz var mı ? Benim için en önemli özelliklerinden birisi şarj(bekleme) uzun süre gitmesi. Bu sebeple bu telefonu almayı düşünüyorum.

Telefonun genel kullanımı kendim adıma memnunum. Hız olarak iyi, Wi-Fi olarak tarayıcı nokia'nın kendi tarayıcı alternatıf yok. (Opera vb.) Dokunmatık kullanımı güzel Ekran kapasitf ekran ve Contrast onarı yüksek, güneş altında rahatlıkla görebiliyorsun ve ekranda polarization filitresi var. Ekran rengi 56 bin renk ama fark edemiyorsun sadece resim çektiğinde zoom yaptığında fark edebiliyorsun. Sms yazma olayı eğer çok sık kullanıyor isen tavsiye etmem ama arada diyorsan sıkıntı yaşamazsın. şarj süresi de günlük 30 dk zaman dilimi internet kullanımı, telefon görüşmesi 1 saat görüşme arada sms filan kullanıyorum. rahat 4 ile 5 gün gidiyor. interneti sadece ağırlıklı olarak e-posta alım ve gönderim olarak kullanıyorum. memnunum. ama senin isteklerini ne kadar karşılar onuda yazdıklarımda bulabilirsin. yazımsal olarakda bir kaç açıkları var onlarıda zaten yeni güncellemeler ile giderilecek, Örn. karanlıkta en düşük ışık şiddetine almıyor yada manuel olarak ışık şiddetini ayarlıyamıyorsun sadece sensor ile...

Başka örnek olarakta nokia forumda bir arkadaşın paylaştığı problemler

NOKIA ASHA 311 03.81 software PROBLEMS:

.No brightness settings
    .Cannot personalize themes
    .Cannot put wallpaper on home screen.
    .No options when sending a message
    .No groups in contacts
    .No recently used when sending a message
    .No copy paste
    .No send to many (Cannot send message as many as i want).
    .No FLASH message
    .Poor loud speakers
    .No lyrics available in music player
    .No screen/display orientation when playing a music
    .Cannot turn off camera sounds
    .Poor camera quality especially when taking photos indoors.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdur -- 24 Kasım 2012; 20:38:42 >

• @muratdur
    Çok teşekkür ederim detaylı kullanım tecrübelerinizi paylaştığınız için. Bu durumda ben de yakında bir Asha 311'li olacağım gibi görünüyor.
    -
    Şu ".Cannot turn off camera sounds " olayı ben bir zamanlar bir yerlerde (AB dahilinde olabilir) yasal olarak kısıtlandığını duymuştum. Hani cep tel ile insanların gizli olarak uygunsuz vs. fotoğraflarını çektiklerinden eğer sesi kapatalazlar ise böyle fotoğraflar da çekmekten geri dururlar hesabi bir olay olduğunu duymuştum. Gayet mantıklı ama bu duyduğum seyin ciddi bir dayanağı var mıdır emin değilim. Bunu bana diyenin de 4-4.5 yıl önceki bir sony-erricson'unda camera sesi kapatılamamaktaydı da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdur

quote:

Arkadaşlar telefonun genel kullanımından memnun musunuz ? Hızı, wi-fi bağlantısı, internette sürf, dokunmatik kullanımı, sms yazma konusunda kendime güvenemiyorum pek bu dokunmatik ekranda. Alışmak zor olur mu? Alternatif marka-model önerileriniz var mı ? Benim için en önemli özelliklerinden birisi şarj(bekleme) uzun süre gitmesi. Bu sebeple bu telefonu almayı düşünüyorum.

Telefonun genel kullanımı kendim adıma memnunum. Hız olarak iyi, Wi-Fi olarak tarayıcı nokia'nın kendi tarayıcı alternatıf yok. (Opera vb.) Dokunmatık kullanımı güzel Ekran kapasitf ekran ve Contrast onarı yüksek, güneş altında rahatlıkla görebiliyorsun ve ekranda polarization filitresi var. Ekran rengi 56 bin renk ama fark edemiyorsun sadece resim çektiğinde zoom yaptığında fark edebiliyorsun. Sms yazma olayı eğer çok sık kullanıyor isen tavsiye etmem ama arada diyorsan sıkıntı yaşamazsın. şarj süresi de günlük 30 dk zaman dilimi internet kullanımı, telefon görüşmesi 1 saat görüşme arada sms filan kullanıyorum. rahat 4 ile 5 gün gidiyor. interneti sadece ağırlıklı olarak e-posta alım ve gönderim olarak kullanıyorum. memnunum. ama senin isteklerini ne kadar karşılar onuda yazdıklarımda bulabilirsin. yazımsal olarakda bir kaç açıkları var onlarıda zaten yeni güncellemeler ile giderilecek, Örn. karanlıkta en düşük ışık şiddetine almıyor yada manuel olarak ışık şiddetini ayarlıyamıyorsun sadece sensor ile...

.No brightness settings
    .No groups in contacts
    .No copy paste
    .No FLASH message
    .Poor loud speakers

Alıntıları Göster
    quote:

.No brightness settings
    .No groups in contacts
    .No copy paste
    .No FLASH message
    .Poor loud speakers

bunları yazan arkadaş benim :)

nokia'daki admin FOTA versiyon diye birşey tutturmuş nedir bir anlasam. servise götürsem onlarda yapamazlar diye düşünüyorum. eminim şehir dışında bir servise gönderecekler buda muhtemelen samsun veya trabzon olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tearsz11 -- 25 Kasım 2012; 2:52:57 >

• quote:

@muratdur
    Çok teşekkür ederim detaylı kullanım tecrübelerinizi paylaştığınız için. Bu durumda ben de yakında bir Asha 311'li olacağım gibi görünüyor.
    -
    Şu ".Cannot turn off camera sounds " olayı ben bir zamanlar bir yerlerde (AB dahilinde olabilir) yasal olarak kısıtlandığını duymuştum. Hani cep tel ile insanların gizli olarak uygunsuz vs. fotoğraflarını çektiklerinden eğer sesi kapatalazlar ise böyle fotoğraflar da çekmekten geri dururlar hesabi bir olay olduğunu duymuştum. Gayet mantıklı ama bu duyduğum seyin ciddi bir dayanağı var mıdır emin değilim. Bunu bana diyenin de 4-4.5 yıl önceki bir sony-erricson'unda camera sesi kapatılamamaktaydı da...

telefon cidden güzel ama çok önemli güncelleştirmeler gerek eğer yapılmazsa gerçekten durum kötü. tema bile seçemiyorsun renk değişimi var sadece. mesela yön algılama sensörünü açıp kapatamıyorsun. belki ben kullanmak istemiyorum değil mi? geceleri çok parlak oluyor ışık seviye minimuma düşmüyor. ışık ayarını manuel olarak yapamıyorsun vsvs şimdi çok sayarım zaten orada ing yazdım neyse umarım bu güncellemeler fazlasıyla gelir. bu update sorunuda halledilir. forumdaki herkes bu durumdan şikayetçi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tearsz11 -- 25 Kasım 2012; 3:01:08 >

• quote:

@muratdur
    -

Yardımcı oldum ise ne mutlu,
    @ATASOYBAHA arkadaşın dediği problemler var, geliştirici sınırlı olduğundan dolayı telefonun yazılım gelişmesi zaman alıyor.

birde problemler üretim serisinden serisine değişim yapabiliyor. Örnek verirsem kamera çekim sesi bazı sürümde kapatamıyorsun, benim telefonda böyle bir sıkıntı yok bazı sürümlerde ses boğuk yada kısık çıkıyor benim telefonda böyle sıkıntı yok.

Telefon kullanışlı, güzel. Benim işimi görüyor fazla bana göre boş. telefonun arka kapak parlak olduğundan dolayı parmak izi vb. izler bırakıyor ona çözüm olarakta zaman silikon kılıf aldım daha sağlam oldu :D

• quote:

quote:

.No brightness settings
    .No groups in contacts
    .No copy paste
    .No FLASH message
    .Poor loud speakers

bunları yazan arkadaş benim :)

nokia'daki admin FOTA versiyon diye birşey tutturmuş nedir bir anlasam. servise götürsem onlarda yapamazlar diye düşünüyorum. eminim şehir dışında bir servise gönderecekler buda muhtemelen samsun veya trabzon olacak.

çok güzel dikkat çektin problemlere gerçekten ihtiyaç olan problemler bu sorunları yazılımla çözülmesi gereken problemler. FOTA güncelmesi de bölgeden bölgeye değişiklik yapılıyor ve tüm sürümlere güncelleme değilde bir bölümüne güncelleme yapıyorlar oda problem oluyor. Günceleme konusuda diğer yazımda belirmiştim eğer bulunduğunuz ilde eğer nokia servisi mevcut ise götürüp ücretsiz olarak günceleleme yapabilirsiniz dedi Nokia müşteri temsilcisi hatta eğer ilinizde nokia servisi yok ise buluna servise ücretsiz kargo ile gönderi yapıp güncelleme yapabilirsiniz dedi.

• arkadaşlar benim nokia asha 311 ile ilgili bi problemim var ve bana acilllll bi yardım edip dönüş yaparsanız cok sevinirim.

benim problemim telefonum bekleme ekranında dururken internet bağlantısı sürekli kendiliğinden ekranda çıkması.eger wifi açıksa ve wifiyle bağlıysa bi daha çıkmıyor ama dışardaysam yada evde wifi kapalıysa ekrana düşüyor.

lütfen yardım edinnnnnn..........
  • WhatsApp kullanıyorsanız ondan olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok whatsapp kapalı. ya alalı daha 10 gün oldu hiçbişi yoktu.dünden beri bu problem oluştu.eger nete bağlı değilsem ekranda internet bağlantısını seçin ve wifi,otomatik,mobil veri ve iptal secenekleri cıkıyor.normalde bu secenek internete girceğim zaman cıkardı ama son iki gündür ekranın ışıgını yaktıgımda eger nete bağlı degilsem sürekli çıkıyor :( :(
  • Nokia Asha 311 için en güncel yazılım sürümü 5.92'dir. diyor nokia destekte ama hala ne güncelle var ne bir şey anlamadım gitti! Güncelleme yapan arkadaş var mı ?
  • quote:

quote:

@muratdur
    -

telefon cidden güzel ama çok önemli güncelleştirmeler gerek eğer yapılmazsa gerçekten durum kötü. tema bile seçemiyorsun renk değişimi var sadece. mesela yön algılama sensörünü açıp kapatamıyorsun. belki ben kullanmak istemiyorum değil mi? geceleri çok parlak oluyor ışık seviye minimuma düşmüyor. ışık ayarını manuel olarak yapamıyorsun vsvs şimdi çok sayarım zaten orada ing yazdım neyse umarım bu güncellemeler fazlasıyla gelir. bu update sorunuda halledilir. forumdaki herkes bu durumdan şikayetçi...

5.92 güncellemesi aldınız mı ? eğer almadınız ise güncelleme sorunu çözdüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdur

quote:

quote:

@muratdur
    -

5.92 güncellemesi aldınız mı ? eğer almadınız ise güncelleme sorunu çözdüm.

evet güncellemeyi aldım gözle görülür bir değişiklik yok. trde şuan güncellemeyi alabilen telefon sayısı kaçtır bilmiyorum. bölgesel güncellemeler bunlar. ben phoneix diye bir programla güncelledim nette araştırmanda fayda var. istediğine ulaşacaksındır burdan yazıp yazmamak serbetmi bilmiyorum. tahminim çok legal bir uygulama olmadığı yönünde

• Telefon parasına göre 10 numara herkese tavsiye ederim ... Yalnız Whatsapp a bağlanırken upgrade seçeneği çıkıyor, yapsam dahi girmiyor :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaturk -- 7 Ocak 2013; 14:25:00 >
  • Merhaba esime bu telefondan aldim faka sebeke cekimi zayif gibi geldi degisinm talep ettim. Yenisi geldi fakat oda ayni.2 -3 cubugu gecmiyor.daha once hic symbian cihaz kullanmadim ama hatirldigim kadariyla yildz kare 4 sifir. Kare yapinca cikan ekranda v03.81 olarak goruluyr. Acaba surum guncellemeyle sorun cozulurmu.insallah bu telefonda sebeke problemi kronik degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 15 Ocak 2013; 21:05:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia 311 telefon rehberinde bir ismi soyadı ile aramaya kalkıştığımızda hiç bir şey bulamıyor.
    Diyelim ki Ali Velioğlu olarak kayıtlı birini Ali yazarak aramamız mümkün. Ama Velioğlu yazarak veya telefon numarasını yazarak aramaya kalktığımızda işler karışıyor.
    Hiç bir şey bulamıyor.

Oysa eski telefonum olan 6300 bile bunu beceriyordu.

Bu 311'in bir eksikliği mi yoksa benden kaynaklanan bir ayarlama eksikliği mi?

Bilen bir arkadaşımız lütfen beni ayrınlatırsa, çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.