Şimdi Ara

Freelander PD80 samsung exynos 4412 quad core destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
8.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyserkan3 -- 19 Kasım 2012; 22:16:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende ürünün bir iki resmini atayım.

Model FreeLander PD80 Vogue Tablet PC Quad Cor
    CPU Samsung Exynos 4412, 1.5GHz, Cortex A9 quad core; GPU: Mali 400 MP4, 400MHz
    Operation System Android 4.0.4
    RAM 2GB (DDR 3)
    ROM(Memory) 16GB Nand Flash
    Shell Material Aluminum Shell
    Screen Size 9.7 Inch
    Type Capacitive Screen, IPS
    Display LCD
    Resolution 1024 x 768px
    Visible Angle 180°

Extend Card Support TF card up to 32GB extended
    Camera Dual camera, front is 0.3 and back is 5.0 megapixels
    Gravity Sensor Yes
    Multi-Touch Yes, 5 points touch

Play Store
    Yes, built in
    Bluetooth Yes, bluetooth V2.0

Video 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…
    Music MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
    Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
    Skype Yes

Email and Browser Yes, built in
    WIFI Yes, 802.11 b/g/n
    3G Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W
    Earphone Interface 3.5mm
    Work Time Up to 7 hours
    Battery
    6000 MAh, 3.7V

Language Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese
    Other Applications File Manager, OfficeSuite, Google Search, Task Manager, Browser, Gallery, Android Webkit, Clock, Calculator, Calendar, iReader, Gmail…
    Product Size 245 x 188 x 9mm
    Product Weight 606g
    Extend Port 1 x TF card slot; 1 x MINI HDMI port
    1 x Micro USB port
    1 x 3.5mm Earphone port

Package including 1 x Charger
    1 x USB cable
    1 x OTG cable
    1 x Earphone
    Package Weight 1007g

Fiyatı ~270$
    http://www.pandawill.com/freelander-pd80-vogue-quad-core-tablet-pc-exynos-4412-android-40-97-inch-ips-screen-2g-16gb-ultra-thin-79mm-p69484.html

Ama ne kadar iyi, sıkıntısı var mı, FreeLander firması nedir ne değildir bilemiyorum.
    Ramos w30 bulamadım, bulsam da yerine düşünebilirim.
    Ama Firma konusunda fikrim yok.

• Bu tablet nasıl arkadaşlar

http://androidyo.com/2012/09/16/aocos-px102-dual-core-tablet-with-keybord-cover/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adonise -- 21 Kasım 2012; 20:54:36 >
  • bataryasi az mi acaba pek bataryadan anlamam

• bugün alibabadan sipariş verdim bakalım ne zaman gelecek. inşallah sorunsuz bir şey gelir. gelince burada yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biyoalp

bugün alibabadan sipariş verdim bakalım ne zaman gelecek. inşallah sorunsuz bir şey gelir. gelince burada yazarım.

merakla bekliyoruz.
  • quote:

bugün alibabadan sipariş verdim bakalım ne zaman gelecek. inşallah sorunsuz bir şey gelir. gelince burada yazarım.

gelince senden tam teşekküllü bir video bekliyoruz haberın olsun :D

quote:

Orijinalden alıntı: crazyserkan3

bataryasi az mi acaba pek bataryadan anlamam

bataryası bence ideal bir batarya sorun teşkıl etmez diye düşünüyorum...

benimde aklıma takılan bır soru var acaba bilenler cevaplarsa sevinirim benim evde 1TB hdd varda bu tabletler gorurmu acaba bır sıkıntı yasarmıyım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adonise -- 27 Kasım 2012; 16:42:54 >

• kac saat dayanir bu pil cunku ben butun gun bu tabletle ilgilenicem

• quote:

Orijinalden alıntı: adonise

quote:

quote:

benimde aklıma takılan bır soru var acaba bilenler cevaplarsa sevinirim benim evde 1TB hdd varda bu tabletler gorurmu acaba bır sıkıntı yasarmıyım...

Harici HDD konusunda şunu söyleyebilirim, bende cube u30 gt var 500 GB samsung 2.5" HDD yi rahat gördü veri aktarımında sıkıntı yaratmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

kac saat dayanir bu pil cunku ben butun gun bu tabletle ilgilenicem

bilgilerde 7 saat çalışma süresi gösteriyor.Ama elimizde test etmeden kesin bir bilgiye ulaşamayız...

quote:

Orijinalden alıntı: aytacikinci

quote:

quote:

quote:

Harici HDD konusunda şunu söyleyebilirim, bende cube u30 gt var 500 GB samsung 2.5" HDD yi rahat gördü veri aktarımında sıkıntı yaratmadı.

teşekkür ederim yorumun için bendeki 1TB umarım görür. bendeki Western Digital 1 Tb My Book Essential External Hard Drive USB 3.0 / USB 2.0 bakalım alan arkadaslara sorarız o zaman

• cevabin icin tesekkur ederim ben daha cok oyun ve internette takilicam aradada film izlerim sizce 9.7 mi 10.1 almaliyim ve cube u9gt5 hakkinda bir bilginiz var mi retina ekrani kaldirir mi bu islemci ?

• ben de merakla bekliyorum inşallah sorunsuz bir cihaz gelir. ramos ile freelander arasında gidip geldim en sonunda freelender almaya karar verdim. gelince incelemeyi burada paylaşırım. 2 TB HDD var onu da denerim.
  • hocam benim soruyada bir cevap verirsen

• rica ederim.
    Şöyle söyleyebilirim daha yardımcı olurum sanki:
    ben 5 tane cin malı ürün çıkardım ve 3-4 aydır araştırdım(genel olarak söylüyorum)

1-Cube U30-GT
    bu ürünü çok beğendim özelliği falan çok iyiydi ve tam siparış verecekken ramos aklımı çeldi.(Quad Core alacagım için vazgeçtim)

2-Ramos W30

bu ürün ise beklentiminde üstünde ve dünya çapında beklenen bir ürün oldu ama piyasaya sürdükleri cihaz beni hayal kırıklıgına ugrattı. Direkt üstüne kocaman bir çarpı işaretini koydum.Eğer Ramos w30 HD çıksaydı düşünürdüm. Ramos w30'un bu özelliklerini beğenmedim.
    GPU da ARM olarak Mali400 kullanıyor ama araştırmalarım sonucu mali400'ün- ARM mali400'den daha iyi oldugu söyleniyor.
    HDMI yok
    OTG yok
    ve de pil olarak vasat...(5400mAH)
    1gb de ram kullanılmış..

3-Freelander PD80 Vogue

bu cihazı ramosu beklerken gördüm.
    ramostan daha iyi özellikleri olduğunu gördüm
    ve video inceledim
    bana göre artıları: mali400 MP4 (Normal 4 çekirdekliden daha verimli oldugu soylenıyor.)
    2GB RAM
    5.0 mgp Kamera
    HDMI
    OTG
    Çalışma süresi 7 saat

eksileri şu anda bana göre bir tane var oda 1024x768 olması....(benım için yeterli)

4-Cube U9GT5
    bu cihazda ilk gözüme çarpan Retina ekran olması (i-pad ile aynı özellik)
    artıları ise;
    2048x1536
    retina
    çift 5000mAH batarya (10000mAH)
    OTG
    Eksileri ise
    HDMI
    Dual core
    1gb ram

5-Ainol Novo Captain
    bu üründe ise kafam çok karıştı çünkü CPU da Quad Core kullanıyor. GPU da ise dual core(GPU:dual core GC1000 hakkında bir bilgiye ulasamadım
    artılarına gelirsek;
    1920x1200 (LG Brand Screen)
    GPS
    10000mAH Batarya
    Eksilerine gelirsek;
    1GB RAM
    2.0 kamera

videosuna ulaşamadım... (ön siparişte)

NOT:Yukarıdaki açıklamalrım sadece şahsi araştırmalarımdır. İnternetteki yorum,video,özelliklere bakılarak yazılmıştır.(yanlışlıklar varsa bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.)
    bu araştırmalarım sonucunda benim en sıcak baktıgım FREELANDER PD80 VOGUE'dur.(tablet önerilerine açığımdır)

NOT:Bu mesajım DH üyelerini bilgilendirmek amaçlıdır.

• quote:

ben de merakla bekliyorum inşallah sorunsuz bir cihaz gelir. ramos ile freelander arasında gidip geldim en sonunda freelender almaya karar verdim. gelince incelemeyi burada paylaşırım. 2 TB HDD var onu da denerim.

teşekkür ederim. İnşallah sorunsuz gelir. Bizde alırız. Kimden aldın aliexpressten acaba özel msjla nasıl aldıgını anlatırmısın teşekkürler şimdiden...
  • quote:

rica ederim.
    Şöyle söyleyebilirim daha yardımcı olurum sanki:
    ben 5 tane cin malı ürün çıkardım ve 3-4 aydır araştırdım(genel olarak söylüyorum)

1-Cube U30-GT
    bu ürünü çok beğendim özelliği falan çok iyiydi ve tam siparış verecekken ramos aklımı çeldi.(Quad Core alacagım için vazgeçtim)

2-Ramos W30

bu ürün ise beklentiminde üstünde ve dünya çapında beklenen bir ürün oldu ama piyasaya sürdükleri cihaz beni hayal kırıklıgına ugrattı. Direkt üstüne kocaman bir çarpı işaretini koydum.Eğer Ramos w30 HD çıksaydı düşünürdüm. Ramos w30'un bu özelliklerini beğenmedim.
    GPU da ARM olarak Mali400 kullanıyor ama araştırmalarım sonucu mali400'ün- ARM mali400'den daha iyi oldugu söyleniyor.
    HDMI yok
    OTG yok
    ve de pil olarak vasat...(5400mAH)
    1gb de ram kullanılmış..

3-Freelander PD80 Vogue

bu cihazı ramosu beklerken gördüm.
    ramostan daha iyi özellikleri olduğunu gördüm
    ve video inceledim
    bana göre artıları: mali400 MP4 (Normal 4 çekirdekliden daha verimli oldugu soylenıyor.)
    2GB RAM
    5.0 mgp Kamera
    HDMI
    OTG
    Çalışma süresi 7 saat

eksileri şu anda bana göre bir tane var oda 1024x768 olması....(benım için yeterli)

4-Cube U9GT5
    bu cihazda ilk gözüme çarpan Retina ekran olması (i-pad ile aynı özellik)
    artıları ise;
    2048x1536
    retina
    çift 5000mAH batarya (10000mAH)
    OTG
    Eksileri ise
    HDMI
    Dual core
    1gb ram

5-Ainol Novo Captain
    bu üründe ise kafam çok karıştı çünkü CPU da Quad Core kullanıyor. GPU da ise dual core(GPU:dual core GC1000 hakkında bir bilgiye ulasamadım
    artılarına gelirsek;
    1920x1200 (LG Brand Screen)
    GPS
    10000mAH Batarya
    Eksilerine gelirsek;
    1GB RAM
    2.0 kamera

videosuna ulaşamadım... (ön siparişte)

NOT:Yukarıdaki açıklamalrım sadece şahsi araştırmalarımdır. İnternetteki yorum,video,özelliklere bakılarak yazılmıştır.(yanlışlıklar varsa bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.)
    bu araştırmalarım sonucunda benim en sıcak baktıgım FREELANDER PD80 VOGUE'dur.(tablet önerilerine açığımdır)

NOT:Bu mesajım DH üyelerini bilgilendirmek amaçlıdır.

bende tam bunu kastetmistim tesekkur ederim bu rockchip rk3066 ne kadar idare eder oyun acisindan soylersek ve retina ekrani kaldirir mi yani donma yapar mi bide ramos w30 neden kotu biraz daha aciklarmisiniz ?

• bi sey daha bu freelander duyulmamis bir marka galiba offical sitesini bulamadim firmware sikintisi olur mu? ramos bu konuda daha iyi diyorlar firma acisindan

• quote:

bi sey daha bu freelander duyulmamis bir marka galiba offical sitesini bulamadim firmware sikintisi olur mu? ramos bu konuda daha iyi diyorlar firma acisindan

RK 3066 dual core cube u30gt'de oyun konusunda sıkıntı yaşatmadığı internetteki videolarda mevcut o yönden bir sıkıntı olmaz bence.

ama işlemci retina ekran uyumu u9gt5'te oyun açısından nasıl olur dersen bence bekleyip görmek daha doğru olur.Önceden bir şey söylemek zor.

Ramos w30 için en basiti HDMI yok (Tablettteki görüntüyü hd bir tv aktaramıcaz) Batarya da 5400 mah oldukça düşkük bence10.1"lik bir tablet için.
    ramos w30'da OTG de yok eger videoya bakarsanız giriş yerlerni gösterdiğinde bomboş ve dediğim gibi o tablette 5400mAH Cok cok az oldugunu dusunuyorum.
    birde en önemlisi hadi bu eksileri geçelim diyelim ama araştırdığımda ARM olan GPUlardan uzak durunuz diye yorumlar görmüştüm...

Freelander ' ın firmware sıkıntısı olur mu sanmıyorum fakat bu konuda daha kapsamlı bilgiye sahip olan arkadaşlar bilgi paylaşırsa daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adonise -- 28 Kasım 2012; 9:18:45 >

• tesekkur ederim ama freelander inda 6000 mah yani cok fark yok gibi

• quote:

tesekkur ederim ama freelander inda 6000 mah yani cok fark yok gibi

ama şöyle söyleyim

ramos ta 5400mAH batarya ya 1280x800 çözünürlük mevcut bir de 10.1" ekran

Freelander da ise 6000MAh batarya ya 1024x768 çözünürlük mevcut bir de 9.7" ekran

sonuç olarak hem çözünürlüğü düşük hem de ekran boyutu küçük...

buna ilaveten batarya gücüde yüksek...

yani bu sonuçları göz önünde bulundurursak Freelander'in batarya yönünden avantajlı olduğunu söyleyebilirim...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.