Şimdi Ara

Sony, gelecek yıl Galaxy S3 ve iPhone 5 rakibi bir model pazara sunmayı hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, gelecek yıl Galaxy S3 ve iPhone 5 rakibi bir model pazara sunmayı hedefliyor

Android işletim sistemli Xperia serisi akıllı telefonlarıyla geniş bir kitlenin beğenisini kazansa da iş pazar payına geldiğinde Sony rakiplerinin gerisinde kalıyor. Yuga, Odin gibi gelecek yılın amiral gemisi modelleri ile ilgili bazı iddialar ortaya atılmışken, firma iddiaları doğrular nitelikte bir açıklama yaptı.

Alman Financial Times'a verilen bir röportajda konuşan Sony mobil pazarlama bölümü başkan yardımcısı Dennis van Schie, iPhone 5 ve Galaxy S3 gibi popüler modellerle rekabet edecek bir Xperia akıllı telefonu üzerinde çalıştıklarını ve bu modelin CES 2013 fuarında görücüye çıkacağını dile getirdi.

Modelin ne olacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı ancak 5 inçlik 1080p ekrana, 12MP çözünürlükte kameraya ve 4 çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip olduğu iddia edilen Yuga'nın bahse konu model olabileceği tahmin ediliyor. 

Bu açıklamanın bir anlamda Apple ve Samsung gibi devlerle rekabette geride kalmanın bir itirafı olduğu vurgulanıyor. Gelecek yılın adeta 1080p ekranlı modeller geçidine sahip olması beklenirken, Sony de vakit geçirmeden rekabette yerini almayı planlıyor.

Schie ayrıca fazla sayıda olmasa da Xperia Tablet serisine ekleme yapacaklarını ve Windows Phone ekosistemi için de takipte olduklarını sözlerine ekledi.

• Bence xperia dogo olacaktır bu model. En büyük artısı suya, toza dayanıklı yapısı olacaktır. (zaten 4 çekirdek ve 2 gb ram düşünülüyor)
  • gelecek yıl mı biraz daha bekle 2 yıl sonra yaparsın

• Biri sony e S3 ün 8 ay önce tanıtıldığını hatırlatsın...

• Sony 10 ay geriden gelmekte ısrarcı anlaşılan

• benim anlamadığım sony neden şu güzelim telefonlara her zaman asğari donanımları koyar ve sonrada kafa modellerle rekabete girer

• sony'nin modelleri sanki eskiden daha güzeldi

• belki tekrar oluyor ama Sony genel olarak iyi yönetilmemeye devam ediyor...2000 sonrası şirket durdu yenilik yok vs...telefonda Ericsson'la aslında daha iyi günler gördü çıkış yakaladı ama sonrası yine düştü...

• Sony Galaxy S3 ve iPhone 5 ile 2013 de rekabet ededursun bakalım. Galaxy S4 en geç Mayıs da raflarda görünür. iPhone 5 faciasından sonra (aslında iOS 6 faiciası) Apple iPhone 5S'in çıkışını öne çekecek muhtemelen, ki iPad 4'ün 8 ay sonra çıktığı düşünülürse.

• 1 sene sonra iPhone 5S, S4 duyurulduğunda ne yapacaksın?
  • Önce şu arayüzden kurtulsunlar da sonra üst sınıfla yarışabilmeyi düşünsünler.

• Bence duyuracakcallari model S4 ve iphone 5s ın rakibi olmalı o ayarda bi telefon cikarmayacaklarsa hiç çıkarmasınlar

• iyide gelecek yıl s4 iphone 6 çıkar.O zaman sony yine geride kalmış olucak ben bu işten birşey anlamadım.

Rekabet olması iyi en azından fiyatlara yansız markalar daha iyi telefon yapmak için yarışır ama sony hep bir adım geriden geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 18 Kasım 2012; 21:29:42 >
  • Büyük ekran=İyi telefon.Telefon üreticileri bu mantıktan ne zaman vazgeçicekler acaba
  • Sony en sevdigim markalardan birisidir. Fakat telefon isinde basarili degil. Bosch ve Siemens gibi. Uzun sure dayanacagini ve sabredecegini sanmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony 5s ve s4 zamaninda s3 ve i5 rakibi cikarcakmis okumayanlara ozet geciyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

1 sene sonra iPhone 5S, S4 duyurulduğunda ne yapacaksın?

1 adım geriden gidiyor iste adamlar catır catır duyuruyorlar.Sony seneye duyuyur ,bi adım geriden sürekli ...

Neden 1 adım ileriden gitmiyosun mesela 8 cekirdek işlemci ,4gb ram ,16-20 mp arası kamera,3000mah batarya,120 gb dahili hafıza Uhd ekran vs vs :)

fazla uctum sanki?

• o zaman 5s ve s4 çıkacak biri Sonyye soylesın
  • sony adam olmaz.

• İŞ sadece ekran işlemci ile bitmiyor. Kullanıcıların ne istediği ve yazılımsal zengilikler de önemli olmalı bence.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.