Şimdi Ara

Full HD ekranlı ve Adreno 320 GPU'lu LG F240K'ya ait test sonuçları yayımlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Full HD ekranlı ve Adreno 320 GPU'lu LG F240K'ya ait test sonuçları yayımlandı

HD ekranların, akıllı telefonlarda standart hale gelmeye başladığı şu günlerde, HTC ve Sharp gibi üreticiler çözünürlük çıtasını bir kademe daha yükselterek Full HD ekrana sahip modellerini (Droid DNA, Aquos Phone SH930W) ard arda tanıtmıştı. Görünüşe göre LG de Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüğünde ekran ile donatılan yepyeni bir model üzerinde çalışma yürütüyor. LG'nin ''F240K'' kod adlı cihazına ait GLBenchmark test sonuçları internette yayımlandı.

GLBenchmark'tan elimize geçen detaylara göre LG F240K, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.1.2 ''Jelly Bean'' sürümünü kullanıyor. Ancak akıllı telefonun, Android işletim sisteminin 4.2 sürümüyle tüketicilerle buluşacağına tahminler yürütülmekte.

F240K'nın grafik birimi Adreno 320. İşlemci ise 384 MHz ile 1512 MHz arasında değişen saat hızlarında çalışıyor. Buradan yola çıkarak 28 nm üretim süreci teknolojisiyle geliştirilen ve 1.5 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli (Krait) Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro platformuyla karşılaşma olasılığımız yüksek.

LG'nin, F240K'ya Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2013) veya Mobil Dünya Kongresi (MWC 2013) organizasyonlarında resmiyet kazandırması bekleniyor.

Daha detaylı test sonuçlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Full HD ekranlı ve Adreno 320 GPU'lu LG F240K'ya ait test sonuçları yayımlandı

• Başımız dönüyor, güncelleme konusunda hala bizi ikna edemedin "LG"

• LG rüzgarı arkasına aldı bakalım,kaliteli modeller duyurmaya başladı...yazılım kısmını hallettikten sonra LG ilk iki ye girecek güçte...

• Bu kaçıncı telefon duyurusu LG. Yine olmadı. 1 tane yap adam gibi yap. Samsung böyle bir telefon yapmayı bilmiyor mu? Hergün model duyurunca başarı mı oluyor? HTC ve LG nin en büyük başarısızlığı 3 ayda bir model duyurmasıdır.

• LG Qualcomdan APQ8064'ı gemiyle aldı heralde her telefonda APQ8064 Adreno 320

• Güncelleme konusunda android telefonlarda tek Samsung var onunda başarası ortada neden anlmaıyolar yazılım güncellemesi marka kalitesini arttırdığını ?

• bakalım lg bir yıl içerisinde kaç amiral gemisi çıkaracak.

• Sony ilk defa rakiplerinden geride kalmayarak aynı donanimdaki bi telefon çıkaracak muhtemelen odin kod lu ben şimdiden heyecanlandım

Lg ye gelirsek sevdiğim donanım anlamında iddialı bir firma ama konu yazılıma gelince biraz tokezliyorlar

• Nedir bu full hd sevdasi anlamam o kucucuk ekranda bosu bosuna islemci yormaktan baska birsey degil lg optimus g ile ayni donanim a sahip sadece ekran farkli ayni b...n laciverti misali goz boyama

• önce nexus 4 stogunu doldursunda sonra ne hali varsa görsün
  • ben 7" TablePC alıyorum ! :D

• lg sağlam telefonlar üretiyor artık
  • önce nexus4 ü hallet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hep söylüyorum ama yine de söyleyeceğim anlamadığım şu niye fhd ekranlı telefon üretilir ki sanki insanlarımızın gözleri çok iyi de bunları kaldırabilecekler, Göz o kadar hassas bir organ ki insanın vücudunda en çabuk etkilenen yer. Eğer kafamızı kaldırıp çevremize bakarsak gözlük kullanımının ne kadar arttığını görürüz. Teknolojinin gelişmesinden en çok etkilenen organımızı bir de telefon üzerinde fhd gereksizliği ile bozmamak lazım diye düşünüyorum.

• Lg ucuyor . Ama guncelleme verir mi? orasi dusunduruyor.

• Full hd çözünürlük bence de biraz gereksiz
    android cihazlarda var bir tek bu yarışma olayı,önce işlemci konusunda şimdi de çözünürlük konusunda uçtukça uçuyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

Full hd çözünürlük bence de biraz gereksiz
    android cihazlarda var bir tek bu yarışma olayı,önce işlemci konusunda şimdi de çözünürlük konusunda uçtukça uçuyorlar...

Çözünürlük apple telefonda artmıyor mu ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Ben hep söylüyorum ama yine de söyleyeceğim anlamadığım şu niye fhd ekranlı telefon üretilir ki sanki insanlarımızın gözleri çok iyi de bunları kaldırabilecekler, Göz o kadar hassas bir organ ki insanın vücudunda en çabuk etkilenen yer. Eğer kafamızı kaldırıp çevremize bakarsak gözlük kullanımının ne kadar arttığını görürüz. Teknolojinin gelişmesinden en çok etkilenen organımızı bir de telefon üzerinde fhd gereksizliği ile bozmamak lazım diye düşünüyorum.

piksel yoğunluğunun artmasının amacı gerçeğe yakın görüntü sunmaktır. bu da gözü daha az yormak demektir. ama insanlar oturup piksel sayacam diye 1920*1080 pikselin hepsini saymakla uğraşırsa, o zaman durum farklı olur. gözler bozulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Ben hep söylüyorum ama yine de söyleyeceğim anlamadığım şu niye fhd ekranlı telefon üretilir ki sanki insanlarımızın gözleri çok iyi de bunları kaldırabilecekler, Göz o kadar hassas bir organ ki insanın vücudunda en çabuk etkilenen yer. Eğer kafamızı kaldırıp çevremize bakarsak gözlük kullanımının ne kadar arttığını görürüz. Teknolojinin gelişmesinden en çok etkilenen organımızı bir de telefon üzerinde fhd gereksizliği ile bozmamak lazım diye düşünüyorum.

yanlış düşünüyorsun.. söylediğinin aksine çözünürlük ne kadar yüksek olursa görüntü o kadar doğal ve gerçeğine yakın olur.. yani göz için ne kadar dpi yüksek olursa o kadar iyi.. senin mantığınla bakarsak kitaptaki bir resme bakmak çok çok daha zararlı olurdu gözlere... yüksek dpi ile üretilen paneller kitap kalitesine daha fazla yaklaşmakta ve cisimleri daha doğal göstermektedir. yoksa büyüteci eline alıp sana pikselleri say diye yapmıyorlar bu ekranları.. bu kadar da düşünmeden yazı yazmayın ...

• Hadi len lg optimus g diye diye 3 ay gecirdi gdimi diye baka bakA yil bitti daha onu getirmeden ust modeli duyurdu el ciiyi vur obur el ciiye ciiiiiiiii gicik

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.