Şimdi Ara

Galaxy s3 Ekran Camı Kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
37.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran camı ebayda 15-20 dolar arası civarda.Youtubeden ekran camı değişim videolarını izledim 10 dakikalık basit bir işlem aslında fön makınası ıle 80 derece ısı verıldıgı takdırde ekran ıle camı bırbırınden ayırabılıyorlar. Başına gelen ve ekran camı değişimi yapan arkadaşlar tecbübelerini paylaşırsa ona göre birşeyler yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorunuolan -- 18 Mart 2013; 22:01:13 >

• Nasıl kırıldı acaba merak ettim

1500 2000 tl verip de camı kırıldı diye bide 550 tl vermek adama çok koyar be bi telefon parası.
  • Geçmiş olsun ne diyim şans işi dedigin gibi düşmeyede baglı .

Garantisi devam ediyorsa kendi deiştirme derim garanti dışı kalıyo diye biliyorum ilerde daha farklı sıkıntı olur filan bu sefer de garantiden yararlanamazsın
  • ortak bu aralar bu s3 çok camı kırılıyor ya bu düşündürücü

geçmiş olsun bence kendin yaparsın
  • öncelikle geçmiş olsun.Yardım isteyecek bir sayfa bulamadım eBay adlı siteden telefon kılıfı siparişi vermek istiyorum ödemeyi kapıda yapma gibi bir durum yok değil mi arkadaşlar.Kredi kartından otomatik olarak alıyor net üzerinden hiç alışveriş yapmadığım için bilmiyorum.beni aydınlatırsanız sevinirim.ilginiz için teşekkürler
  • Merhaba dostum. Benimde S3 ümün ekranı 3 günlükken 40cm den koruma kılıfıyla beraber halının üstüne düştü ve ekranın üst ve alt köşesinden bombe şeklinde çatladı. Dış kısımdaki cam değil iç kısımdaki ekrandan bahsediyorum. Konuyu araştırdığımda bu tip olayların çok yaşandığını Amerikada bir eyalet mahkemesinin Samsung un fabrika bandında ekranları hatalı yerleştirdiğini ve bu yüzden camın çok kolay kırıldığına hükmetmiş. Yani Amerikada şu anda ekran için Samsung bire bir değişim yada para iadesi yapıyor. Ama Samsung Türkiye ekrana ne olursa olsun garanti kapsamına girmiyor. Kullanıcı hatası diyip 500tl istiyorlar. Bu arada ekran ilk kırıldığı gün Üsküdar Samsung 550tl demişti o günden sonra 2 defa aradım 500tl demeye başladılar. Senin araştırdıklarını bende araştırdım. Ebay da komple ekran 125 dolar. Kendim Mercedes de montaj operatörü olmama rağmen cesaret edemiyorum değiştirmeye. Birde ürünün yan sanayi mi yoksa orjinal mi olduğunu anlayamadım. Çünkü mahalledeki telefoncu ile yaptığım görüşmede S3 ekranının kendilerine 450tl ye geldiğini 550tl ye de kendilerinin taktığını söyledi. Yani ebay de 125 dolar olması beni düşündürdü. Adamın dediği sen ekranı bana getir ben 50tl işçilikle takarım dedi. Elinde ekranını değişridiği birde Note2 gösterdi kırık ekranıyla beraber. Ne yapsam karar veremedim. Senin gibi çok üzgünüm bir çözüm bulursan ne olur mesajımı alıntı yaparak benimlede paylaş. Hayırlı akşamlar dilerim..

• benim ekran camı da kırldı aldıgım ilk hafta 30 cm var yok bir yerden düştü
    üstten hava aldı camı
    garantiden degiştirdim bukez düştügünde ekran paramparça oldu şimdi boku yedik dokunmatik saglam cam paramparça

ne yapcam bilmiyorum
    üstüne filim çektim kullanıyom
  • Bende note 2 alacağım korkuttunuz beni
  • Arkadaşım 1000-2000 TL Arası Fiyatı Olan Telefon Alıyorsunuz Ama Sigorta Yapmıyorsunuz Bunu Anlamış Değilim Benimde Note 2 Telefonum Var Sigortasını Yaptım Şimdi Rahatlıkla Kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoExx

Arkadaşım 1000-2000 TL Arası Fiyatı Olan Telefon Alıyorsunuz Ama Sigorta Yapmıyorsunuz Bunu Anlamış Değilim Benimde Note 2 Telefonum Var Sigortasını Yaptım Şimdi Rahatlıkla Kullanıyorum

Sigorta olduğunda telefon kırdırınca sigortamı karşılıyor?
    Spot telefonlara sigorta yaptırılır mı ?
    Sigorta yaptırmanın maliyeti ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorunuolan

Malum servisin verdiği fiyat 550 lira. Dokunmatiğinde sıkıntı oluşmadı. Ekran camı ebayda 15-20 dolar arası civarda fakat satın aldığım takdirde camı değiştirecek usta bir el bulmak sıkıntı ve şimdilik kimse yanaşmıyor . ekrana zarar vermemek adına değişimi kendim yapmayıda göze alamadım.Youtubeden ekran camı değişim videolarını izledim 10 dakikalık basit bir işlem aslında fön makınası ıle 80 derece ısı verıldıgı takdırde ekran ıle camı bırbırınden ayırabılıyorlar. Başına gelen ve ekran camı değişimi yapan arkadaşlar tecbübelerini paylaşırsa ona göre birşeyler yapmayı düşünüyorum servise 550 lira vermek mantıklı gelmiyor.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Benim de htc EVO 3D dış cam kırıldı aldığım 2günü ve serviste 516liraya değiştirttim.. Ne olursa olsun ekranı kırılan telefon kullanıcı hatasına giriyor ve garantisi orda sona eriyor. Aklın varsa kendin al ve değiştir.. Benim gibi aptallık etme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Malum servisin verdiği fiyat 550 lira. Dokunmatiğinde sıkıntı oluşmadı. Ekran camı ebayda 15-20 dolar arası civarda fakat satın aldığım takdirde camı değiştirecek usta bir el bulmak sıkıntı ve şimdilik kimse yanaşmıyor . ekrana zarar vermemek adına değişimi kendim yapmayıda göze alamadım.Youtubeden ekran camı değişim videolarını izledim 10 dakikalık basit bir işlem aslında fön makınası ıle 80 derece ısı verıldıgı takdırde ekran ıle camı bırbırınden ayırabılıyorlar. Başına gelen ve ekran camı değişimi yapan arkadaşlar tecbübelerini paylaşırsa ona göre birşeyler yapmayı düşünüyorum servise 550 lira vermek mantıklı gelmiyor.

Selam tekrar geçmiş olsun.Üzücü bir durum ancak olan olmuş.Bende bir kaç gün önce 2. el s3 aldım ama buradaki yazıları okuyunca elime bile almaya korkar oldum.Cihaz yeni çıktıgı için ekranı çok pahalı malesef.bu aynı 15.000 tl ye aldıgınız bir aracın ön camını 5.000 tl ye değiştmek gibi birşey...Ankarada yaşıyorsanız kızılay balıkcıoglu işhanına bakmadıysanız oraya bakmanızı öneririm.....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Selam tekrar geçmiş olsun.Üzücü bir durum ancak olan olmuş.Bende bir kaç gün önce 2. el s3 aldım ama buradaki yazıları okuyunca elime bile almaya korkar oldum.Cihaz yeni çıktıgı için ekranı çok pahalı malesef.bu aynı 15.000 tl ye aldıgınız bir aracın ön camını 5.000 tl ye değiştmek gibi birşey...Ankarada yaşıyorsanız kızılay balıkcıoglu işhanına bakmadıysanız oraya bakmanızı öneririm.....

Tesekkur ederım balıkcıogluna henuz bizzat gidemedım ama daha once bu tarz pda tamiri ekran değişimi vb işleri yaptırdığım balıkcıoglu işhanı içindeki 4 farklı dükkanı aradığımda hepsi sözlesmiş gibi ekranın ayrı degıl vakumlu oldugunu falan soyledı ben durumu bıldıgımı nasıl yapılacagını anlattınca ha ozaman cok zaman alır bız yapamayız tarzı benzer sekılde kıvırdılar bır bos zaman buldugum takdırde bizzat gidip görüşeceğim şimdilik kimse yanaşmak istemiyor :)

Aslında telefon çıkalı 6 ay oldu sanırım ama hala neden parçaları bu kadar pahalı anlamadım.ben s3 ü garantili 2. eli 1100 tl ye aldım hatta yurtdışı 2.el bulabilinse 800 tl ye falan alınabilir.servis yarı fiyatını ekrana istiyor.bu ne saçmalık gerçi lcd tv lerdede aynı panel kırıldıgında tv nin fiyatından fazlasını istiyorlar.Bence şuan tel kullanmaya devam et (sende benim gibi kıl degilsen kullanabilirsin)bu arada ara ara araştır.forumları youtube falan takip et.inşallah uygun yapabilen birilerini bulursun.Ben aslında iphone 3gs kullanıyordum uzun zaman olmadı alalı hatta ekranında tozlar vardı youtube bakarak söktüm temizledim taktım.ama çokta korkarak kullanmadım.düşüncem ip.4s almaktı ama kuzenim ve arkadaşım s3 alınca benimde hoşuma gitmişti ekranı özellikleri ancak şuan çok tırstım.internettede biraz araştırma yaptım çok kısa mesafeden kılıflı kılıfsız düşüpte hatta düşmeden falan ekranı çatlayanların şikayetlerini okuyunca inan s3 ü elime alırken yumurta alıyormuşta kırılacakmış gibi davranır oldum soğudum. nerdeyse satıp ip4s almayı bile düşünüyorum.forumlardada çok ekrandan muzdarip olan var......

• quote:

quote:

quote:

Tesekkur ederım balıkcıogluna henuz bizzat gidemedım ama daha once bu tarz pda tamiri ekran değişimi vb işleri yaptırdığım balıkcıoglu işhanı içindeki 4 farklı dükkanı aradığımda hepsi sözlesmiş gibi ekranın ayrı degıl vakumlu oldugunu falan soyledı ben durumu bıldıgımı nasıl yapılacagını anlattınca ha ozaman cok zaman alır bız yapamayız tarzı benzer sekılde kıvırdılar bır bos zaman buldugum takdırde bizzat gidip görüşeceğim şimdilik kimse yanaşmak istemiyor :)

Aslında telefon çıkalı 6 ay oldu sanırım ama hala neden parçaları bu kadar pahalı anlamadım.ben s3 ü garantili 2. eli 1100 tl ye aldım hatta yurtdışı 2.el bulabilinse 800 tl ye falan alınabilir.servis yarı fiyatını ekrana istiyor.bu ne saçmalık gerçi lcd tv lerdede aynı panel kırıldıgında tv nin fiyatından fazlasını istiyorlar.Bence şuan tel kullanmaya devam et (sende benim gibi kıl degilsen kullanabilirsin)bu arada ara ara araştır.forumları youtube falan takip et.inşallah uygun yapabilen birilerini bulursun.Ben aslında iphone 3gs kullanıyordum uzun zaman olmadı alalı hatta ekranında tozlar vardı youtube bakarak söktüm temizledim taktım.ama çokta korkarak kullanmadım.düşüncem ip.4s almaktı ama kuzenim ve arkadaşım s3 alınca benimde hoşuma gitmişti ekranı özellikleri ancak şuan çok tırstım.internettede biraz araştırma yaptım çok kısa mesafeden kılıflı kılıfsız düşüpte hatta düşmeden falan ekranı çatlayanların şikayetlerini okuyunca inan s3 ü elime alırken yumurta alıyormuşta kırılacakmış gibi davranır oldum soğudum. nerdeyse satıp ip4s almayı bile düşünüyorum.forumlardada çok ekrandan muzdarip olan var......

bugun ekrani degistirip teslim aldim.450tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

quote:

quote:

quote:

bugun ekrani degistirip teslim aldim.450tl.

Hayirli olsunmu desem geçmiş olsunmu desem bilemedim.En azından sormak isterim bizlerin fikri olsun inşallah ihtiyaç duyulmaz ama nerede ve yetkilimi yoksa sıradan bir tamircidemi degiştirttiniz...450 tl ye

• Vay anasini be neredeyse 2 emekli maasi telefona vereceksin elinden kaydı düştü diye 500daha ödeyeceksin... çok koyar adama be resmen soygun bu. garanti neden var o zaman ve ayrıca bunları duyduktan sonra hiç garantisi için para vermem fazla telefona isterse garantisiz olsun bi farkı yok bu durumda bedava ya da uygun fiyata degistirmeyecekse ekrani

• izah edeyim.telefonu serviste yaptirmadim.istanbul kartalda yillardir var olan ve isi sirf tamir olan bir esnafa yaptirdim.10dk icinde degistirip verdi.yaninda birde ekran koruyucu hediye aldim.su an cok memnunum.fakat en kotusu telefonun garantiden dusmus olmasi hemde 3 gunlukken

• quote:

Orijinalden alıntı: dark1907

Vay anasini be neredeyse 2 emekli maasi telefona vereceksin elinden kaydı düştü diye 500daha ödeyeceksin... çok koyar adama be resmen soygun bu. garanti neden var o zaman ve ayrıca bunları duyduktan sonra hiç garantisi için para vermem fazla telefona isterse garantisiz olsun bi farkı yok bu durumda bedava ya da uygun fiyata degistirmeyecekse ekrani

Çok dogru yazmışsın haksiz bir rakam.bende yeni almıştım s3 ü şimdi kullanmaya korkar oldum.daha yakın zamanda iphone 3gs 16gb ı 400 tl ye almıştım.paşa paşa kullanıyordum.adamlar iphone 3gs den 50 tl fazlasınıda bir ekrana istiyorlar.s3 ü de 2. El cazip oldugu için aldim ama forumları ekran fiyatını falan okuduktan sonra hiç kullanasım gelmiyo.......

• quote:

izah edeyim.telefonu serviste yaptirmadim.istanbul kartalda yillardir var olan ve isi sirf tamir olan bir esnafa yaptirdim.10dk icinde degistirip verdi.yaninda birde ekran koruyucu hediye aldim.su an cok memnunum.fakat en kotusu telefonun garantiden dusmus olmasi hemde 3 gunlukken

O kadar para vermişken yetkili servise değiştirtseydiniz ya. garanti dışıda kalmazdı o zaman.

• quote:

izah edeyim.telefonu serviste yaptirmadim.istanbul kartalda yillardir var olan ve isi sirf tamir olan bir esnafa yaptirdim.10dk icinde degistirip verdi.yaninda birde ekran koruyucu hediye aldim.su an cok memnunum.fakat en kotusu telefonun garantiden dusmus olmasi hemde 3 gunlukken

Tekrar geçmiş olsun tamamen şans kısmet işi.dedimya bende çok tel kullandim ama s3 kadar hiçbirinden düşerde camı kırılır diye tırsmamıştım.geçen ay 2.el iphone 3gs 400tl ye almişken bir ekrana 450 tl vermek her insana saçma ve adaletsiz geliyor.heleki para kazanmanin zor olduğu bu zamanlarda.garanti olayina gelince çok kısıtlı durumlarda devreye girebiliyo.çogu zaman kullanıcı hatası diyip sıyrılmaya çalişiyorlar.garantiyi pek kafaniza takmayin kolay kolay birşey olmaz olsada servis zaten dansöz gibi kıvırıyor...bundan sonrada sanirim telefonunuza misli misli özen gösterirsiniz...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.